Výběr cenově dostupného auta, které vyhoví potřebám menší rodiny, je čím dál obtížnější. Jednak kvůli rostoucím cenám jednak kvůli stále se zužující nabídce. Našli jsme 25 modelů, za které si prodejci účtují částky v rozmezí od necelých tří set tisíc do přibližně 430 000 korun.
/FOTO, VIDEO/ Nemravnost, společnost klesá na dno. Tak zněla slova zastupitele brněnských Bohunic Františka Kročila na adresu nudistů, kteří svůj volný čas rádi tráví na největší brněnské nudistické pláži u Brněnské přehrady. Důvodem zastupitelova rozhořčení byl odpočinek některých návštěvníků za palisádou pláže, a to převážně kvůli stínu. Deník v úterý vyrazil na místo, nikdo však dosud žádné problémy nezaznamenal. Tamní nudisté si naopak pochvalovali přátelskou atmosféru, která v okolí nudapláže panuje.
„Jsou zde v třípokojových bytech místnosti, které jsou 170 centimetrů široké a skoro pět metrů dlouhé.. to bych teda nechtěl,“ zaznělo kdysi v reportáži Československé televize. Televizní štáb se pak pokusil tuto místnost zařídit… Jak to dopadlo najdete níže ve videu. Panelové domy si dlouho nesly stigma nekvalitních a stavebně odbytých objektů, které městům i svým obyvatelům přinášely řadu problémů. Počátky panelových sídlišť nebyly jednoduché a lidé, kteří se tam stěhovali, si užili své.
Doslova všichni svatí museli stát při osádce osobního automobilu, který v úterý krátce po šesté hodině ráno havaroval na 263. kilometru dálnice nedaleko Hulína. Muže za volantem zřejmě přemohl mikrospánek. Vůz, v němž cestovala čtyřčlenná rodina, skončil v kotrmelcích na poli.
Doslova všichni svatí museli stát při osádce osobního automobilu, který v úterý 18. července krátce po šesté hodině ráno havaroval na 263. kilometru dálnice nedaleko Hulína. Muže za volantem zřejmě přemohl mikrospánek. Vůz, v němž cestovala čtyřčlenná rodina, skončil v kotrmelcích na poli.
Jolana Sarköziová, matka osmileté dívenky, na kterou měl minulý týden vytáhnout v Přerově nůž ukrajinský chlapec, přiznává, že se do té doby poklidná čtvrť na náměstí Františka Rasche proměnila. Nejen Romové - starousedlíci, ale i „gadžové“ po incidentu přiznávají obavy. Aby se incident mezi dětmi řádně prošetřil, přišla oznámit případ na policejní služebnu v doprovodu asi pěti desítek místních Romů. Šetření policie dosud neuzavřela.
Co stálo za zrodem úspěchu ostravského Divadla Mír, naznačuje v audioknize Herec k nepřežití Albert Čuba. O tom, že americký šoubyznys je stále plný falše a ženy stále těží ze své krásy, vás možná přesvědčí titul Sedm manželů Evelyn Hugo. 20 mil po řece na člunu se zavázanýma očima musí ujet matka, aby ochránila své děti, v hororu Bird Box a o poznání méně drastické dobrodružství na vodě zažije klukovský klub strážců v Trampotách s kapitánem. Deník vám přináší tradiční porci audioknižních novinek.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Je možné, že v Čáslavi má kořeny 38. prezident USA Gerald Rudolph Ford? Pochází snad z rodiny Královy, která žila v mlýně pod Podměstským rybníkem? Je náhoda, že Fordovo vlastní jméno bylo Leslie Lynch King? King je totiž v překladu z angličtiny král!
Před pěti lety prožívala zpěvačka Dara Rolins těžké období a vypadalo to, že už se ten pravý po jejím boku neobjeví. Osud tomu ale chtěl jinak. Vedle bývalého kapitána české fotbalové reprezentace Pavla Nedvěda jen září a s expartnerem Patrikem Vrbovským alias Rytmusem zakopala válečnou sekeru. Radost jí dělá i dcera Laura. Co víc si může přát?
Každý měsíc organizuje farnost v Ostravě–Staré Bělé pravidelná setkávání ukrajinských rodin, které k nám utekly před válkou. Poslední shledání bylo v neděli 16. července spojeno i s výletem do Beskyd.
Na Pustevny se v neděli před polednem sjeli ukrajinští uprchlíci z celé severní Moravy a Slezska, aby se společně vypravili pěšky na Radhošť. Zde se pak odehrála venkovní mše.
Dvaadvacetiletý Petr Zejkan vystudoval mezinárodní vztahy a práva, dnes vede úspěšnou restauraci v Jablonci nad Nisou a významně podporuje obyvatele Ukrajiny.
Koupaliště v regionu nabízejí řadu atrakcí a novinek. V Sokolově zvedlo cenu za vstup městské koupaliště i jezero Michal. Nabízejí však řadu atrakcí, které jinde v západních Čechách nebo dokonce v celé ČR lidé nenajdou.
/VIDEO, FOTO/ Čistá voda, pláž s drobným pískem, klid a krásná příroda. K tomu hřiště pro děti. Dokonce dobíjecí stanice pro elektrokola. To je rybník Pařezáč v Plačkově u Humpolce. Oblíbili si ho i návštěvníci z Havlíčkova Brodu.
Kameny zmizelých. Připomínají oběti holocaustu, který se výrzaně dotknul také druhého největšího města na Blanensku, Boskovic. Tam před druhou světovou válkou žila početná židovská komunita. Boskovičtí nedávno odhalili dalších třináct těchto kamenů.
Malý Saša byl vytouženým miminkem. Narodil se v termínu, bez komplikací a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo být něco v nepořádku. Vše vypadalo, že z něj vyroste stejný chlap, jako je jeho táta, profesionální hasič v Plzni. Jenže když bylo Alexandrovi půl roku, rodiče si začali všímat, že mu některé věci trvají déle než jeho vrstevníkům.
Malý Saša byl vytouženým miminkem. Narodil se v termínu, bez komplikací a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo být něco v nepořádku. Vše vypadalo, že z něj vyroste stejný chlap, jako je jeho táta, profesionální hasič v Plzni. Jenže když bylo Alexandrovi půl roku, rodiče si začali všímat, že mu některé věci trvají déle než jeho vrstevníkům.
/VIDEO, FOTO/ První kamenný lůžkový hospic na Vysočině už vztyčil zdi na pozemku mezi nemocnicí a psychiatrií v Havlíčkově Brodě. Provozovatelem je spolek Mezi stromy. První klienty přivítá příští rok.
Vedro, které nás o víkendu čeká, se dá krásně přežít i ve skrytu domova při sledování televize. Tentokrát se lze těšit na příběh jedné řecké rodiny, kulinářské dobrodružství, záhadu z Uralu, nový díl krimi se Semirem Gerkhanem, dokument o Freddiem Mercurym či českého Nestydu.
Není potřeba hned vše vzdávat. Své o tom ví rodina téměř šestileté Natálky, která nemá život úplně jednoduchý, potřebuje speciální přístup. A ten rodina s nadšením našla i v mateřské škole v Hrádku u Sušice.
Psal se rok 1992, když v Jindřichově Hradci vznikla společnost specializující se na čistotu provozů a osobní hygienu ve firmách a institucích. Dnes je tato rodinná firma, jež má od roku 2016 název Anglo česká, stálicí mezi prodejci s hygienou, úklidovými pomůckami a chemickými výrobky.
Vozíčkář i jeho rodiče mají mít svůj život, netřeba se obětovat. Je o tom přesvědčena pětatřicetiletá Jihočeška Lenka Dvořáková s dětskou mozkovou obrnou, která od svých dvaceti žije v Praze. Pomáhají jí asistenti i rodina. Usiluje o prosazení pátého stupně příspěvku na péči, který by byl ušit na míru lidem s úplnou závislostí, jimž k naplnění základních potřeb nestačí současná nejvyšší možná výše 19 200 korun měsíčně. „Z jednání na ministerstvu práce a sociálních věcí jsem měla dobrý pocit,“ podotkla.
Velmi neradostně začalo letošní léto pro rodinu, která obývá skromný domek na kraji Hrdel. V minulých dnech sem museli vyrazit hasiči. V malém objektu ve vesničce nedaleko Bohušovic nad Ohří na Litoměřicku totiž kolem čtvrté ráno 4. července hořelo podkroví.
Díky článku Deníku nabízejí lidé pomoc samoživitelce se třemi dětmi, která živoří v chudinské ubytovně. Chtějí jí přispět na jídlo i vybavení pro syna, který jde po prázdninách do školy.
Diakonie ČCE – středisko Světlo ve Vrchlabí pořádá ve čtvrtek 20. července integrační den, který má za cíl setkání a seznámení ukrajinských dětí a dětí ze sociálně znevýhodněných rodin.
Dohled nad výchovou dětí, nebo naopak na rodiče, kteří o své potomky starají špatně. Neposílají je do školy, nezakročí, když šikanují a okrádají ostatní, či popíjejí alkohol. Pomoc při domácím násilí, případně existenční krizi. To vše řeší odbor sociálně právní ochrany dítěte, známý pod zkratkou OSPOD. V čele toho ústeckého stojí uznávaná odbornice Ivana Šťastná. Veřejnost ji zná v souvislosti s její otevřenou kritikou stávajícího právního systému ochrany dítěte. V minulosti například hlasitě hovořila o tom, že někteří lidé i třicet let nepracují a pobírají vysoké sociální dávky.
/FOTO, VIDEO/ Je to přesně sto let ode dne, kdy se továrníkovi Alfredu Stiassni a jeho ženě Hermine narodila jejich jediná dcera. Manželé ji pojmenovali Susanne a na konci dvacátých let pro ni nechali postavit jednu z dnešních nejvýraznějších brněnských architektonických budov. Vilu Stiassni, dominující rozlehlému pozemku v pisárecké Hroznové ulici, však židovská rodina musela po devíti letech ze dne na den opustit
Letní krajina pod rakouským Salcburkem je kýč. Opravdu. Krásný kýč. V podstatě kamkoliv se návštěvník toho kousku země hne, najde pohled jako vystřižený z reklamního letáku. Může přitom přijet na jakkoliv dlouhou dobu a vždy to bude málo. Jsou tu stovky kilometrů turistických a cyklistických tras, malebné vesničky s výbornými stylovými restauracemi a spousty atrakcí pro děti. Takže pokud člověk nemusí letní dovolenou prožít u moře a rád ji tráví aktivně, může si tuto oblast vyznačit špendlíkem na mapě jako tip pro svůj další výlet. Nejzajímavější místa tam prošel reportér Deníku.
Radka Hamáčková je vedoucí jedné ze sociálních služeb ve středisku Světlo, jež provozuje Diakonie ve Vrchlabí. Na starosti má chudé rodiny, které řeší hlavně potíže s bydlením. Mít apartmán na úpatí Krkonoš totiž láká bohaté lidi, novostavby tu rostou velmi živelně. Velký zájem žene ceny nemovitostí nahoru a pro místní jsou k nezaplacení. „Klientka bydlela v krcálku 22 metrů čtverečních. Zaplatila kauci 25 tisíc korun, měsíčně hradila 12 tisíc plus energie,“ ukazuje sociální pracovnice na domek u náměstí.
Po úvodní sezoně v dresu pražské Sparty, kterou si navíc ještě prodloužil účastí na světovém šampionátu, měl rozhodně důvod k pořádnému odpočinku. Dvaatřicetiletého obránce a vítěze Stanleyova poháru Michala Kempného však s nohama na stole příliš často neuvidíte. „I po sezoně se snažím neustále udržovat, aby se moje tělo cítilo dobře,“ prozradil rodák z Hodonína, který před dvěma lety pomáhal místnímu regionu vzpamatovat se z tragických následků ničivého tornáda. Nejen o tom byla řeč v rozhovoru pro Deník.
Právě před 50 lety, v pondělí 9. července 1973, vstoupila kolem desáté dopoledne do půjčovny nákladních automobilů Pražského dopravního střediska 11A mladá a pohledná žena, která si chtěla půjčit nákladní vůz. V půjčovně ale nebyl právě žádný volný, tak se přítomný technik se zákaznicí domluvil, ať přijde další den. Přišla. Cvičnou jízdu zvládla na jedničku, takže vůz dostala. A odjela spáchat nejhorší masovou vraždu v poválečných českých dějinách.
Před 100 lety, v neděli 8. července 1923, zažil československý parlament událost, jaká se jen tak neopakuje. Poslankyně Betty Karpíšková předložila návrh zákona, který by povinně zavedl bigamii. A vypukla bouře.
Učitelka hudby Petra Glosr Cvrkalová ovdověla téměř před deseti lety. Její manžel se živil výškovými pracemi, zemřel po pádu ze stromu. Jí bylo 31 let, dětem tři roky a šest let. Život se jí obrátil vzhůru nohama, musela ale pečovat o malé děti, domácnost a krom toho vyřizovat nezbytné úřední úkony. Když složitým obdobím proplula a zjistila, že ovdovělých v jejím věku jsou stovky, založila Nadační fond Vrba a začala jim pomáhat. V roce 2021 získala titul Osobnost neziskového sektoru.
Milovníci tvrdší muziky si přijdou na své na Fajtfestu ve Velkém Meziříčí, rodiny s dětmi si zase v sobotu užijí na dni v Kaktus Aréně v Meziříčku. Děti se potkají s oblíbenými postavičkami.
Pátý ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží v Praze je v plném proudu. Zastřešená letní scéna Divadla Kalich a jeho hostů v Mahlerových sadech přivítala první diváky 26. června. Hrát se bude až do 6. září. V žánrově pestrém programu příchozí najdou osvědčené tituly z předchozích ročníků i představení a jména, která se pod žižkovskou věží objeví poprvé. Stálicí je herečka Bára Hrzánová, kterou mohou lidé na kamenné scéně Kalichu vídat v pěti inscenacích. A šestá se chystá.
ROZHOVOR/ Konec Pavla Kubiše u Beranů vyvolal pořádný rozruch. Vše gradovalo na konci června, kdy zamířil k rivalovi do Vsetína. Bývalý kapitán zlínských hokejistů se nyní exkluzivně pro Deník rozpovídal o nečekaném vyhazovu, osudovém zranění v semifinále Chance ligy i nedávném příchodu na Valašsko. „Když to povím blbě, tak potřebuju nakrmit rodinu, dopřát jí zázemí. Nemůžu se dívat na lidi okolo mě, ale na to, co je důležité právě pro rodinu,“ zdůrazňuje 38letý útočník.
Kategorie MPV je na ústupu tak dlouho, že postupně téměř přestala existovat a velkoprostorová rodinná auta jsou ve velkém nahrazována atraktivnějšími SUV. Na druhou stranu ale rodiny se třemi dětmi, které potřebují dostatek prostoru na utaženém rozpočtu, nikam nezmizely. Právě pro ně jsou „tajným tipem“ osobní verze malých dodávek, které se dají často pořídit za zajímavé ceny.
Televize Prima od soboty 1. července spustila nový dokumentární seriál Bez lítosti. Reportéři se v něm věnují českým doživotním vězňům. Mezi nimi je také tučapský Miloslav Širůček, který v jihočeské obci na Táborsku vyvraždil celou svou rodinu. Z případu, který se stal před 19 lety, jde i dnes lidem mráz po zádech. Jak po letech o událostech mluví jediný přeživší a jaké má plány? To se diváci dozví ve 4. dílu.
Ztráta blízkého člověk bolí, topíme se v žalu, a do toho přichází spousta starostí, které jsme často nikdy předtím řešit nemuseli. K tomu patří rozloučení s milovanou osobou, pohřeb a s ním spojené záležitosti. „Jsme tu od toho. Se vším pomůžeme a vše zařídíme,“ říká majitel Pohřební služby Marian Valko.
Když se Týdeník Nymbursko měnil kolem přelomu tisíciletí na Nymburský deník, byla v redakci u toho. Až do odchodu na mateřskou dovolenou působila jako redaktorka v tehdejším týmu, který sídlil v suterénu nymburského Obecního domu. Řeč je o Pavle Kukalové.
Valentina Bleckenwegnerová (24) z Hohenzellu v Innviertlu je Miss Austria. Na snímku ji doprovodili ředitelka pořádající společnosti Kerstin Riggerová a Mister Austria Alexander Höfler z Vídně.
„Vypravit zesnulého na poslední cestu musí vždy vyjít napoprvé přesně tak, jak si pozůstalí přejí, jiná možnost není,“ říká majitel pohřební služby Marian Valko.
Pěkný program pro rodiny s dětmi připravil na nadcházející státní svátky, 5. a 6. července, zámek Stekník na Žatecku. Nabídne kostýmované prohlídky a dokonce hru o sladký poklad.
Ženě končí nemocenská, zdravotní stav jí neumožňuje vrátit se do práce, ale nestíhá si vyřídit invalidní důchod. Starší muž přichází, protože u něj bydlí partnerka, jež se k němu špatně chová a ponižuje ho. Rád by ji proto dostal z domu. Kousek od historického jádra Valašského Meziříčí v budově komunitního centra sídlí Občanská poradna Pod křídly. Právě má úřední hodiny bez předchozího objednání a od nábřeží podél Rožnovské Bečvy sem proudí lidé, kteří si nevědí rady se svou životní situací.
Nemůžete chovat kočku, například kvůli alergii člena vaší rodiny nebo kvůli malému bytu? 20. století na tento problém našlo řešení. Obrovský boom kočičích kaváren začal v Asii a postupně se přenesl do Evropy i zbytku světa. Dnes kočičí kavárny najdete také po celé České republice. S kočkami v kavárnách může být zábava, ale také někdy pěkná šlamastika. Záleží, co do kavárny přinesete nebo s čím nakonec odejdete.
Jednou z novinek letošních Letních shakespearovských slavností je inscenace hry Jak se vám líbí, v níž se ve jménu lásky dějí opravdu nečekané věci. Postavy si různě a často mění identitu, kdekdo by si spletl děvče s chlapcem, mnozí, trápení náhlými záchvaty vášně, se ztrácejí a zase nacházejí v lese. Úlohu Célie v ní ztvární půvabná herečka Markéta Děrgelová.
Motoristický svět zasáhla smrtelné nehoda teprve osmnáctiletého závodníka. Při formulovém závodě nadějí na legendárním okruhu v belgickém Spa měl nizozemský pilot Dilano van’t Hoff těžkou havárii na mokré trati a následkům zranění podlehl. Legendární Brit Damon Hill apeluje na FIA, aby závody za deště zrušila.