Brno – Rušnou hlídku zažili v noci na úterý strážníci ve Starém Lískovci. Pracovníci rychlé záchranné služby si je tam přivolali na pomoc k jednomu ze svých zásahů. Třiadvacetiletý mladík měl totiž vyhrožovat sebevraždou. "Už když strážníci dojeli na místo, viděli, že je vše jinak. Mladý muž napadl svého otce a několikrát ho udeřil do obličeje," popsal situaci mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.
Kladensko - Z mostu přes R6 mezi Unhoští a Malým Přítočnem na Kladensku spadl muž. Dopadl přímo na silnici ve směru na Karlovy Vary, ale naštěstí nezasáhl žádné vozidlo. Zda chtěl čtyřiačtyřicetiletý muž spáchat sebevraždu, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, nyní vyšetřují policisté.
Zlín – „Podřežu se," křičel v úterý u laboratorního centra Fakulty technologické UTB ve Zlíně muž, který zjevně jevil známky toho, že potřebuje pomoc. Vyděsil svým chováním nejen kolemjdoucí, ale také pracovníky fakulty.
Unhošť - Z mostu přes R6 mezi Unhoští a Malým Přítočnem spadl v pátek večer muž. Dopadl přímo na silnici ve směru na Karlovy Vary, ale naštěstí nezasáhl žádné vozidlo. Zda chtěl čtyřiačtyřicetiletý muž spáchat sebevraždu, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, nyní vyšetřují policisté.
/POZVÁNKA/ Na prknech Slezského divadla bude operní diva Tosca znovu milovat i umírat. Operní soubor ji k premiérovému publiku přivede v neděli 18. října od 19 hodin.
Kolín - Zranění neslučitelná se životem utrpěl muž, který vypadl z balkonu domu v Hrčířské ulici v Kolíně. Informaci potvrdila policejní mluvčí Martina Fejfarová.
Brno, Hodonín – Bývalý hodonínský kriminalista čelí obžalobě ze znásilnění ženy, která byla ve vazbě. Měl také pronásledovat svou bývalou milenku. Odmítal konec vztahu.
Praha - Jsem blbá a nepoučitelná. Tahle slova se stala jediným komentářem k nastalé situaci z úst 24leté ženy, kterou hlídka pražských strážníků načapala na Černém Mostě za volantem. Nepočínala si nijak špatně - chybou byl nicméně už samotný fakt, že usedla na šoférskou sedačku. Protože dotyčná není držitelkou řidičského oprávnění, neměla tam co pohledávat.
Brno - Před dvěma lety jí zemřel syn. Podle policejního spisu šlo o sebevraždu, více se však Simona Janů nedozvěděla. Kremaci pohřební služba totiž provedla dřív, než k tomu dala svolení. Nyní se už dva roky Janů snaží zjistit, kdo je za situaci zodpovědný. Rovnosti se svěřila poté, co deník upozornil na problémy s pohřebními službami v kraji.
Brno - Před dvěma lety jí zemřel syn. Podle policejního spisu šlo o sebevraždu, více se však Simona Janů nedozvěděla. Kremaci pohřební služba totiž provedla dřív, než k tomu dala svolení. Nyní se už dva roky Janů snaží zjistit, kdo je za situaci zodpovědný. Deníku se svěřila poté, co list upozornil na problémy s pohřebními službami v kraji.
Brno /ANKETA/ - Před dvěma lety jí zemřel syn. Podle policejního spisu šlo o sebevraždu, více se však Simona Janů nedozvěděla. Kremaci pohřební služba totiž provedla dřív, než k tomu dala svolení. Nyní se už dva roky Janů snaží zjistit, kdo je za situaci zodpovědný. Rovnosti se svěřila poté, co deník upozornil na problémy s pohřebními službami v kraji.
Praha - Značně kuriózně si počínal zadlužený muž z pomezí pražských Vinohrad a Žižkova, která neunesl návštěvu exekutora. Nejprve prolil vlastní krev - opakovaně totiž vyhrožoval sebevraždou a opakovaně si způsobil zranění - a následně paličkou na maso ublížil i zasahujícímu policistovi. O okolnostech incidentu, k němuž v Krkonošské došlo již ve čtvrtek dopoledne, informoval v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie.
Praha - Okolnosti úmrtí policisty na služebně obvodního oddělení v Jílovém u Prahy prošetřuje od noci na sobotu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Oficiální komentáře k podrobnostem případu zatím chybí - poznatky, které jsou k dispozici, ale hovoří o tom, že mladý muž v pátek večer podlehl následkům zranění způsobeného střelnou zbraní. Záchranáři mu vzhledem k charakteru utrpěného zranění již nemohli pomoci.
Starý Hrozenkov - Jako zneužití brodské tragédie k vyřizování sporů mezi dvěma bratry. Tak chápe jedna z nesvářených stran ve Starém Hrozenkově incident, ke kterému došlo v červnu tohoto roku. Vzájemné spory dvou bratrů sousedů vyústily v zásah mnoha policistů a výjezd několika lékařů. Na policii totiž měla údajně přijít informace o plánované sebevraždě, při které by mohli snad zahynout i další lidé. Vše ovšem mělo být smyšlené a viník údajně zůstal nepotrestán.
Děčín – Děčínské technické služby se otřásají v základech. Kriminalisté ve firmě, která pro Děčín zajišťuje úklid ulic či svoz odpadu, šetří obrovské rozkrádání šrotu. Ředitel firmy Emil Čvančara měl navíc údajně v souvislosti s vyšetřováním tento týden spáchat sebevraždu.
Praha - S vážným zraněním hlavy převáželi pražští záchranáři v pátek v ranních hodinách na ARO vinohradské nemocnice 25letého pacienta, který se zranil pádem z okna v pátém patře domu v Kovářské ulici v Libni. Okolnosti události vyšetřuje policie - prvotně zjištěné poznatky ale nasvědčují tomu, že nemělo jít o sebevražedný pokus.
Kyjev – Skoro šest stovek ukrajinských vojáků od začátku loňského roku přišlo o život, nikoliv však v boji s proruskými separatisty na východě země. Vyplývá to z vyjádření ministerstva obrany ohledně nebojových ztrát ukrajinské armády. Celkem v daném období přišlo o život 2027 ukrajinských vojáků.
Bagdád – Členové radikální organizace Islámský stát (IS) zjišťovali, zda zajaté ženy irácké menšiny jezídů nejsou těhotné, a pokud byly, přinutili je k interrupci. Podle televizní stanice CNN to tvrdí ženy, kterým se podařilo uprchnout. Radikálové si podle nich na to najali gynekology.
Kladensko - Hned dva případy sebevražd vyšetřují od začátku týdne policisté v Kladně a blízkém okolí. První se stala u cyklostezky mezi Velkou Dobrou a Kyšicemi. Druhá v úterý v noci na železničním přejezdu u areálu Sletiště ve směru na Velkou Dobrou.
Kladno, Velká Dobrá – Hned dva případy sebevražd šetří od začátku týdne policisté v Kladně a blízkém okolí. První se stala u cyklostezky mezi Velkou Dobrou a Kyšicemi. Druhá v úterý v noci na železničním přejezdu u areálu Sletiště ve směru na Velkou Dobrou.
Sacramento (USA) – Americký stát Kalifornie zavádí i přes odpor náboženských skupin asistovanou eutanazii. Lékaři tak mohou těžce nemocným pacientům předepsat preparáty k ukončení života. Poté, co příslušný zákon schválil v polovině září kalifornský zákonodárný sbor, jej dnes podepsal také guvernér Jerry Brown.
Žichovice – Dramatické chvíle zažili v sobotu lidé v Žichovicích. Dva mladíci se tam poprali a jeden z nich poté vyhrožoval sebevraždou. Na místě proto museli zasahovat policisté, hasiči i zdravotníci.
Most - Zdrcená chovatelka. Sražený chodec na přechodu. V poslední chvíli přeřízli sebevrahovi lano. Nové případy zveřejnila dnes mostecká městská policie.
Ammán – Syn jednoho z jordánských poslanců spáchal sebevraždu coby bojovník radikálního hnutí Islámský stát. Stalo se to jen tři měsíce poté, co se jeho rodině nepodařilo zabránit mu v tom, aby se přidal k této extremistické skupině. Dnes o tom informovala agentura AP.
Roseburg – Útočník, který ve čtvrtek v areálu vyšší odborné školy v Roseburgu v americkém státě Oregon postřílel devět lidí, nezemřel při přestřelce s policisty, ale spáchal sebevraždu. Podle agentury Reuters to při dnešní tiskové konferenci oznámil místní šerif John Hanlin.
Pelhřimov, Havlíčkův Brod – Zachránci. Osmadvacetiletý Jakub Kůrka a třiadvacetiletý Jakub Kadlec, oba z Havlíčkova Brodu, byli ve středu oceněni v obřadní síni Městského úřadu na Masarykově náměstí v Pelhřimově za záchranu lidského života.
V Městském muzeu v Rýmařově je připravena nová výstava kreseb a koláží nazvaná Zítra je nikdy. Představí tvorbu českého surrealistického básníka a výtvarníka Karla Šebka. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 3. října v 16 hodin.
Oskořínek /FOTOGALERIE/ - Obrovská rodinná tragédie se stala v těchto dnech a týdnech v Oskořínku na Nymbursku. V rozpětí tří týdnů ukončili svůj život skokem z místního sila jak devětatřicetiletá žena, tak její o tři roky starší přítel. Tím úplně nejsmutnějším faktem je skutečnost, že po nich zbyla sedmiletá dcerka a další dvě dospívající děti.
Pelhřimov - Jakub Kadlec a Jakub Kůrka z Havlíčkova Brodu převzali ve středu na pelhřimovské radnici ocenění a dary za záchranu čtyřiačtyřicetiletého muže z Jihlavska.
Praha - Formy šikany na pracovišti by měly být definovány zákonem, shodovali se aktéři veřejného slyšení v Senátu. Příslušný návrh, který by měl také umožnit vymáhání škody po těch, kdo se šikany dopouštějí nebo ji tolerují, chce počátkem příštího roku předložit senátor Libor Michálek (za Piráty). Informovala o tom senátní tisková tajemnice Eva Davidová.
Gaza (Palestina) - Muammar Kújdar měl před svatbou, a přesto se před několika dny pokusil o sebevraždu. Je mu 21 let, žije v palestinském Pásmu Gazy a nemůže najít práci. Takových jako on je víc – a sebevražd na tomto palestinském území v poslední době přibývá. Mnoho obyvatel se kvůli tíživým ekonomickým problémům chce vystěhovat. „Zavřely se přede mnou všechny dveře. Městská policie v Gaze mi zkonfiskovala váhy a stánek, kde jsem prodával hrozny," říká mladý muž.
Brno – Srážku s vlakem nepřežil v úterý krátce před druhou hodinou odpolední osmašedesátiletý muž na hranici brněnských Maloměřic a Obřan. Nehoda se stala na trati ve směru z Králova Pole v blízkosti Mlýnského nábřeží.
Kopřivnice - Vraždou osmačtyřicetileté ženy skončila nedělní rozepře manželského páru v Kopřivnici. Podle informací Deníku útočník svou oběť ubodal, poté se snažil zabít i sebe. Muž skončil s vážný poraněním v nemocnici.
Vraždou osmačtyřicetileté ženy skončila nedělní rozepře manželského páru v Kopřivnici. Podle informací Deníku útočník svou oběť ubodal, poté se snažil zabít i sebe. Muž skončil s vážný poraněním v nemocnici.
Kladno - Tragédie se v pondělí brzy ráno odehrála na sítenském mostě v Kladně. Mladý muž se zde rozhodl dobrovolně ukončit svůj život. Proto v pondělí, krátce před šestou hodinou ráno, přelezl zábradlí mostu a skočil do Sítenského údolí. Způsobil si velmi vážná zranění a na místě zemřel. Informace potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.
Severní Čechy - V oficiálních policejních statistikách bylo koncem srpna uvedeno jenom v Ústeckém kraji 34 sebevražd, protože jsou zatím uvedeny jenom případy, u nichž bylo ukončeno šetření.
Prostějov – O sebevraždu se pokusil ve čtvrtek před šestou hodinou ránu muž v Prostějově. Jednapadesátiletý muž vyskočil z okna ve třetím patře domu na Sídlišti svobody.
Podle průzkumu britské asociace Girlguiding trpí mnoho dívek a mladých žen nějakými psychickými problémy. A ještě mnohem více jich nemá informace o psychických poruchách a možnostech jejich léčby. Píše o tom francouzský list Le Figaro.
Praha - Velkým rozruchem, a dokonce škodou předběžně vyčíslenou na čtvrt milionu korun, skočily chvíle původně zavánějící romantikou. V obytném domě v ulici Ke Stírce hořelo v koupelně - načež zaváněl celý byt, avšak to už kouřem a spáleninou. Ukázalo se, že ani v místech, kde obyčejně bývá spousta vody, není před požárem bezpečno.
Osek - Mladík (1991) se chtěl zabít. Svému otci poslal v úterý dopoledne zprávu, že chce spáchat sebevraždu. Na zpětná volání a zprávy už mladík nereagoval.
Montreal – Smutná zpráva ze zámoří. Bývalý bitkař z NHL a vítěz Stanleyova poháru Todd Ewen si prostřelil hlavu, bylo mu 49 let. O jeho úmrtí informoval Ewenův bývalý klub St. Louis Blues. Podle rodinných příslušníků léta trpěl depresemi.
/FOTOGALERIE/ Několik desítek lidí se sešlo v sobotu v parku za Slezankou v centru Opavu. Od šesti hodin tam měli možnost zhlédnout pouliční inscenaci Cháronovi blázni v provedení divadla 100 opic.