Hodonínsko – Hned čtyřikrát vyjížděli o víkendu policisté na Hodonínsku k různým sporům v rodinách, které končily i fyzickým napadením. Ze zkušeností přitom vyplývá, že lidé policisty podobným případům volají stále častěji. „Nejde o nějaký závratný nárůst. V horizontu několika uplynulých let ale případů, kdy lidé zavolají k rodinným či partnerským neshodám policii, přibývá. Stává se trendem vše oznamovat," sdělil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.
Ústí nad Labem – Policejní vrtulník s termovizí prohledával prostor nad Mariánskou skálou. Policisté vytvářeli rojnici. Jedenáctiletý chlapec oznámil kamarádům, že se jde spáchat sebevraždu kvůli pětce ve škole.
Varšava - V Polsku se letos pokusilo spáchat sebevraždu skoro o pětinu více lidí než loni, napsal dnes list Rzeczpospolita. Stále více osob k zoufalému činu prý dohánějí finanční problémy nebo šikana v práci, neboli mobbing.
Brno, Blanensko – Sebevraždu skokem do lomu Velká Klajdovka v brněnské části Líšeň chtěl ve středu dopoledne spáchat osmatřicetiletý muž z Blanenska. Policistům se ho po několik desítek minut trvajícím vyjednávání podařilo od činu odradit.
Liberec - Krajský soud v Liberci podruhé projednával údajnou výrobu a držení smrtícího jedu. Ricin měl podle obžaloby vyrobit Daniel Drábek. Zatímco sám obžalovaný tvrdí, že měl jed připraven pro svou sebevraždu, jeho kamarádi a spoluobžalovaní tvrdí před soudem opak.
Mladá Boleslav - Mladý muž vyskočil v úterý ráno ze sedmého patra panelového domu na sídlišti v Mladé Boleslavi, nedaleko bývalého kina Fórum. K tragické události došlo kolem šesté hodiny ranní, jak Deníku potvrdila středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.
Karlovy Vary - Při pohledu z Ostrovského mostu v Karlových Varech tuhne většině lidem krev v žilách. Na toto místo se ale díky všímavosti jednoho z řidičů sjeli v neděli odpoledne policisté a záchranná služba. Proč? Důvodem byl boj s časem o záchranu lidského života.
Tokio – Čína musí důkladně prozkoumat, co stojí za sebeupalováním Tibeťanů, kteří protestují proti čínské nadvládě. V Tokiu to dnes podle agentury AP prohlásil tibetský duchovní vůdce dalajlama. Počet sebevražd sebeupálením v oblasti Tibetu roste především od minulého čtvrtka, kdy v Pekingu začal 18. sjezd vládnoucí Komunistické strany Číny.
Horní Bříza - Mrtvého osmadvacetiletého muže našli náhodní kolemjdoucí ležet pod továrním komínem na sídlišti v Horní Bříze na severním Plzeňsku. Případ okamžitě začala vyšetřovat policie. Podle slov mluvčí plzeňských policistů Simony Čejkové není zatím jasné, zda se jednalo vraždu nebo sebevraždu.
Znojmo - Dramatizaci novely, kterou proslavil film Jiřího Menzela, přinese Městské divadlo ve Znojmě. Tragikomedii o dospívání železničářského eléva na maloměstském nádraží v době druhé světové války zahrají herci znojemským středoškolákům.
Zlínský kraj - O tom, že lidé používají internet i k tomu, aby jiným ublížili, vědí své policisté, psychologové a dokonce i psychiatři ve Zlínském kraji. Řeč není o podvodných prodavačích nabízejících neexistující zboží, ale o takzvané kyberšikaně, tedy šikaně prostřednictvím zejména sociálních sítí.
Minsk – Běloruský prezident Alexander Lukašenko nečekaně odvolal šéfa vlivné tajné služby KGB Vadzima Zajcava a do funkce jmenoval dosavadního tajemníka bezpečnostní rady, exministra obrany Leanida Malcava. Jako důvod úřady uvedly sebevraždu jednoho z plukovníků tajné policie. Opozice i pozorovatelé ale tomu nevěří a za rychlou „výměnou stráží" spíše vidí boj ve vysokých patrech bezpečnostních a represivních složek autoritářsky řízené země.
Novojičínsko - Jen za poslední dva týdny ukončilo na Novojičínsku dobrovolně svůj život pět lidí. Smutným faktem je, že zoufalý čin stále více následují mladí lidé.
Mostecko - Umřeli. Měli důvod se zabít? Mysleli, že je to jediné řešení. Minulost nezměníme, ale můžeme nějak zabránit dalším sebevraždám? Jenom za poslední měsíc na Mostecku tři muži skočili z vysokých domů. Podle policistů nejde o výjimečné případy. Další mohou v temném zimním období přijít.
Horní Bříza – Mrtvého osmadvacetiletého muže našli v sobotu ráno náhodní kolemjdoucí ležet pod továrním komínem na sídlišti v Horní Bříze na severním Plzeňsku.
Zlínský kraj - O tom, že lidé používají internet i k tomu, aby jiným ublížili, vědí své policisté, psychologové a dokonce i psychiatři ve Zlínském kraji. Řeč není o podvodných prodavačích nabízejících neexistující zboží, ale o takzvané kyberšikaně, tedy šikaně prostřednictvím zejména sociálních sítí.
Nový Jičín - Novojičínský artový Biograf Artefakt tuto sobotu láká na aktuální novinku z americké produkce Safe. Čeká nás akční thriller, plný takových nezbytností, jako jsou ruská mafie, bojová umění a ušlechtilý cíl hlavního hrdiny.
Praha /VIDEO/ – Jedno komorní drama, animovaná hříčka na téma sebevražd, dokument o skupině Ztohoven, thriller a divadelní inscenace pro dvacítku kin. To je premiérová nabídka, která míří na stříbrné plátno tento týden.
Chrudim - Na říjnový článek věnovaný osudům chrudimských Židů za 2. světové války reagovalo několik lidí. Ti poskytli kontakty na příbuzné, se kterými se poté spojila pracovnice okresního archivu Alžběta Langová.
Plzeň - Policie a hasiči zasahovali ve středu u elektotechnické fakulty v Plzni. Na střeše fakulty byl muž, který chtěl skokem z budovy ukončit svůj život. "Na střeše elektrotechnické fakulty se nachází muž se sebevražednými sklony. Na místě je policejní vyjednavač," uvedla kolem šestnácté hodiny plzeňská policejní mluvčí Simona Čejková.
Mostecko - Umřeli. Měli důvod se zabít? Mysleli, že je to jediné řešení. Minulost nezměníme, ale můžeme nějak zabránit dalším sebevraždám? Jenom za poslední měsíc na Mostecku tři muži skočili z vysokých domů. Podle policistů nejde o výjimečné případy. Další mohou v temném zimním období přijít.
Kroměříž – Smrt devětatřicetileté ženy, kterou s bodnými ranami na těle objevili hasiči v pátek v hořícím bytě v kroměřížské ulici Páleníčkova, stále šetří policie.
Uherský Ostroh – Pomoct s agresivním mužem v rodinném domě v Uherském Ostrohu, jenž se pořezal na krku a vyhrožoval sebevraždou, byla vyslána v neděli 4. listopadu policejní hlídka.
Praha – Po měsíci skončila Kampaň proti násilí na seniorech občanského sdružení Život 90. Kromě jiného představila i bezplatnou krizovou linku Senior telefon, která v uplynulých čtyřech týdnech zaznamenala třiceti pětiprocentní nárůst hovorů. O polovinu stoupl počet telefonátů lidí se sebevražednými tendencemi.
Washington – Zvláštní agent přidělený na ochranu amerického prezidenta Baracka Obamy spáchal sebevraždu poté, co byl vyšetřován kvůli možnému porušení bezpečnostních pravidel svým utajovaným milostným vztahem s jistou cizinkou.
Most - Akci na záchranu lidského života rozjeli policisté na Mostecku. Zachránili při ní ženu, která chtěla spáchat sebevraždu spolykáním léků. O události včera informovala Ludmila Světláková, mluvčí mostecké policie.
Islámábád - Rodiče v Pákistánu zabili šestnáctiletou dceru jen proto, že ji přistihli, jak si před jejich domem povídá s chlapcem. Informovala o tom dnes místní policie.
Moskva - V Rusku od dnešního dne platí zákon umožňující vytvořit „černý seznam" zakázaných internetových stránek. V praxi to znamená, že vlastníci webů a serverů jsou povinni odstraňovat závadný obsah nejen z rozhodnutí soudu, ale i na žádost příslušných úřadů, jinak hrozí zablokování celé stránky.
Liberec – U Krajského soudu v Liberci ve středu začalo hlavní líčení s 57letým mužem obžalovaným z vraždy manželky. Čtyřiadvacetiletá žena násilnou smrtí zemřela v noci na konci ledna v jejich bytě v Liberci při sporu o vypnutí televize.
Praha - Tři dny hledali pražští policisté pohřešovanou patnáctiletou Adélu Šimkovou, která chtěla podle jejich zjištění spáchat sebevraždu. Dnes před polednem ji našli u kamarádky v Praze 2. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu byla převezena do nemocnice, sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Praha – Pražští policisté hledají patnáctiletou Adélu Šimkovou, která v sobotu odešla z domova a od té doby se nevrátila. Podle zjištění kriminalistů chce dívka spáchat sebevraždu. Jakékoli informace, které by vedly k jejímu nalezení, mohou lidé volat na linku 158, sdělila dnes policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Kladno - Našli ho vlastně náhodou. Hlídka kladenských strážníků byla v pátek kolem 13. hodiny poslána zkontrolovat areál koupaliště Bažantnice, jelikož operátor zaznamenal jeho narušení. U lesní cesty vedoucí z Arménské ulice k plovárně strážci zákona našli ležícího muže.
Praha - Noc ze soboty na neděli byla o hodinu delší. Evropa opustila na zhruba sedm měsíců letní čas a ve 3:00 se měření času posunulo o 60 minut zpět.
Letovice – Kolem půl šesté hodiny ráno se stala smrtelná nehoda v letovické ulici Nádražní. „Čtyřiatřicetiletý muž vstoupil do kolejí protijedoucímu nákladnímu vlaku ve směru z Brna. S největší pravděpodobností šlo o sebevraždu," uvedla policejní mluvčí Jihomoravského kraje Petra Vedrová. Alkohol u strojvedoucího policisté na místě vyloučili.
Most - Auta tam musejí jezdit třicítkou, chodcům brání v bezpečném přechodu silnice stavební plot, maminky tlačí kočárky po trávě a senioři nadávají. Tak několik týdnů vypadá situace u rozkopané okružní křižovatky mezi parkem Šibeník a sídlištěm Sedmistovky.
New York - Brutální vražda dvou malých dětí v luxusním bytě nedaleko Central parku ve čtvrtek vzrušila newyorský Manhattan. Osmatřicetiletá matka se odpoledne vrátila z plaveckého kurzu se svou tříletou dcerou a v koupelně našla své dvě další děti ubodané k smrti. Vedle nich ležela s proříznutým hrdlem jejich chůva, pravděpodobná vražedkyně.