ZLÍNSKÝ KRAJ - Nespolehlivost dodavatelů prý přivedla osmatřicetiletého Milana Obida z Kroměříže k rozhodnutí vydat se svou vlastní cestou. Proto si před osmi lety zřídil na tamním Komenského náměstí Studio zdravého spánku, ve kterém nabízí například široký sortiment zdravotních matrací.
KROMĚŘÍŽ - Nespolehlivost dodavatelů prý přivedla osmatřicetiletého Milana Obida z Kroměříže k rozhodnutí vydat se svou vlastní cestou. Proto si před osmi lety zřídil na tamním Komenského náměstí Studio zdravého spánku, ve kterém nabízí například široký sortiment zdravotních matrací.
PARDUBICE - Před 59. Zlatou přilbou města Pardubic vrcholí přípravy na všech frontách. Manažera prestižního závodu Evžena Erbana potěšila dobrá forma Lukáše Drymla, který se v tomto týdnu stal švédským mistrem, a také skutečnost, že jeho bratr Aleš se vyvázal z povinnosti jet finále polské ligy. Oba tedy budou pardubickými želízky v šestatřicetičlenném startovním poli letošní Zlaté přilby.
PAŘÍŽ -Častější výskyt vysokého krevního tlaku a poruch spánku a častější hospitalizace. To jsou výsledky působení hluku na lidské zdraví, které uvádí nová studie francouzských lékařů.
KRUŠOVICE - V sobotu v pravé poledne oznámil novostrašeckým policistům čtyřiačtyřicetiletý muž z Prahy, že se mu někdo vloupal do jeho dvou rekreačních chat a kůlny v Krušovicích.
Pár piv, skleniček vína nebo něco ostřejšího na dobrou noc. Tak řeší mnozí lidé problémy s usínáním. Pokud vás ale trápí nedobrý spánek, v alkoholu spásu nehledejte. Můžete rychleji usnout, váš spánek ale nebude kvalitní.
BRATISLAVA -Miškomusel v neděli na další operaci,Marek je v kritickém stavu. Tak jsou na tom nynídva pětiměsíční slovenští bratři, kteří se narodili jako siamská dvojčata. Lékaři je oddělili před dvěma týdny.
TÁBOR - V předminulém díle Mladého nadšení hovořila čtrnáctiletá Tereza Žďánská o tom, že by po základní škole ráda studovala grafiku na Střední průmyslové škole keramické v Bechyni. Dnes představíme o rok starší Anetu Kasalovou, které se takový sen splnil. Prvním rokem na této škole studuje, a dokonce i stejný obor, propagační výtvarnictví a propagační grafiku. Všechno to vlastně začalo ve chvíli, kdy se jako maličká dokázala poprvé sama posadit.
LITOMĚŘICE - Je to již obehraná písnička. Hluk, který provází litoměřické vinobraní obtěžuje některé místní obyvatele. Letošní hlasitá produkce však vadila i jeho některým návštěvníkům. Vznikla nová pódia, například na Kostelním náměstí, a také požadavky skupiny Kabát na ozvučení zapříčinily to, že produkce byla příliš hlasitá především navečer.
PROSTĚJOV - O minulém víkendu se konal už 6. ročník korfbalového turnaje ve slovenské Prievidzi. V minulých letech byla zvykem účast týmu SK RG Prostějov a současně celků z Maďarska, Polska a samozřejně domácí Prievidze.
LETNÁ - Kanonýři na Letné si v posledních dvou utkáních dali lekci podzimního spánku. Fotbalisté Sparty vyšli už v druhém zápase po sobě střelecky na prázdno a „doktor“ Michal Bílek musí své střelce znovu naučit sázet branky, jinak bude zle.
NOVÉ DVORY - Hlavně stálost formy a předvedené výkony bez výraznějších výkyvů katapultovaly novodvorské dobrovolné hasiče na druhé místo konečného pořadí devátého ročníku Kutnohorské hasičské ligy. „Myslím, že nás mohu bez obav nazvat černým koněm soutěže,“ podotkl strojník Jaroslav Dušek. „Ale měli jsme štěstí, že se nám vyhnuly maléry,“ nezapomněl vzápětí zdůraznit.
První houslová virtuoska v historii české klasické hudby otevřela jubilejní sezonu královéhradecké Filharmonie. „Hradecké publikum mám moc ráda,“ říká v rozhovoru pro Deník.
První houslová virtuoska v historii české klasické hudby otevřela jubilejní sezonu královéhradecké Filharmonie. „Hradecké publikum mám moc ráda,“ říká v rozhovoru pro Deník.
VÝCHODNÍ ČECHY - Ve středu večer krátce před osmou vstoupila na pódium královéhradecké Filharmonie. V nádherných dlouhých šatech barvy šampaňského a s lesklou blonďatou hřívou. Tři sta let staré vzácné housle držela v malé ruce, posvátně v bílém šátku… Potlesk po jejím vystoupení byl nekonečný.
TEPLICE - S plynovou pistolí v ruce napadl muž nic netušící ženu v Alejní ulici v Teplicích. Když se v místě incidentu objevili strážníci, otočil útočník pistoli proti nim a stiskl spoušť. Poté utekl.
TEPLICE - Kašny, fontány a vodotrysky po celých Teplicích jsou po letní sezoně opět demontovány, aby přežily zimní období. Demontáže trysek a čištění před zimním spánkem probíhá v těchto dnech.
VLKOŠ - Co se s člověkem děje během spánku nebo jak si vybrat kvalitní postel, se mohli dovědět nábytkáři na studijní cestě, která vedla do vlkošské nábytkářské firmy Ahorn.
KRASLICE - Dechová hudba Horalka uloží symbolicky městské sady v Kraslicích k zimnímu spánku. A to již v sobotu Svatováclavskými slavnostmi. Ty budou ve znamení hned několika hudebních žánrů. Zazní dechovka, country i band.
PRAHA - Kriminalisté řeší po delší době staronový problém – v metropoli se opět objevil případ takzvaných uspávaček. Po několika letech další případ oloupeného muže, který v minulých dnech přijal pozvání k sexuálním hrátkám a byl pak ve spánku okraden, zaznamenali policisté na Florenci.
NOVÉ MĚSTO - Kriminalisté řeší po delší době staronový problém – v metropoli se opět objevil případ takzvaných uspávaček. Po několika letech další případ oloupeného muže, který v minulých dnech přijal pozvání k sexuálním hrátkám a byl pak ve spánku okraden, zaznamenali policisté na Florenci.
BRUNTÁL - Symbolickým poklepáním francouzskou holí začal v bruntálském kulturním středisku 3. ročník Veletrhu zdraví a sociálních služeb. Zúčastnilo se jej patnáct vystavovatelů, dvě desítky poskytovatelů sociálních služeb a navštívilo jej přes pět set lidí.
NOVÝ JIČÍN - Novojičínský hudební klub Galerka opět procitá z letního spánku. Po letních koncertech se pravidelné páteční produkce vrací pod střechu hudebního klubu na Staré poště. Podzimní program odstartuje kapela z ranku world music, elektronickou exotiku přijede představit Maraca.
BRATISLAVA - Pětiměsíční siamská dvojčata, která v sobotu úspěšně oddělili v bratislavské nemocnici, bojují o život. U Marka a Michala Müllerových se projevuje infekce.
TÁBOR - Šestnáctý ročník mezinárodního festivalu Táborská setkání je minulostí. Do uzávěrky Deníku jsme včera dostali pouze orientační číslo o počtu platících účastníků, a to kolem 20 tisíc.
BRATISLAVA - Šanci na život dali dnes v noci lékaři pětiměsíčním dvojčatům Markovi a Miškovi Müllerovým. Chlapci se narodili předčasně srostlí v oblasti břicha a hrudníku. Život jim mohla zachránit jen komplikovaná operace. Ta přišla v nejvyšší čas, protože dvojčata začala mít potíže s dýcháním.
PERTOLTICE - Poklidný spánek rodiny vyrušil v pátek po čtvrté hodině ráno nepřetržitý štěkot jejich psa. Ten reagoval jako jediný na oheň, který se postupně šířil po celém roubeném stavení. Pes s největší pravděpodobností zachránil život celé rodině, protože chalupa během několika minut lehla popelem.
LIBERECKÝ KRAJ - Se smrtí tváří v tvář se doslova setkal šestadvacetiletý František Tůma z Turnova. Zhruba před měsícem onemocněl závažnou meningokokovou meningitidou a čtrnáct dní bojoval o holý život.
TURNOV - BOJOVAL O ŽIVOT. Se smrtí tváří v tvář se doslova setkal šestadvacetiletý František Tůma z Turnova. Zhruba před měsícem onemocněl závažnou meningokokovou meningitidou a čtrnáct dní bojoval o holý život.
VRŠOVICE - Je zpátky. Hokejista Radek Duda se minulý týden upsal Slavii. Sehrál jeden přípravný zápas. S hozenou rukavicí se však vypořádal s grácií zkušeného kozáka.
RAKOVNICKO - O víkendu došlo na silnicích rakovnického okresu ke třem dopravním nehodám. Kromě nehody s těžkým zraněním řidiče (viz. titulní strana), havarovala také dvacetiletá řidička v katastru Řevničova.
DOMAŽLICE -Zemědělci a autodopravci na Domažlicku zřejmě mají o něco klidnější spánek. Domažličtí kriminalisté dopadli skupinu zlodějů, kteří se specializovali zejména na krádeže nafty.
ŽILINA -První zprávy po nedělní nehodě autobusu Karosa u slovenské Hriňové, v němž zahynuli čtyři lidé, byly děsivé. Svědci vypověděli, že autobusu selhaly brzdy.
VELKÉ BÍLOVICE -Lidé v okolí vinohradů sistěžují, že nemohou klidně spát. Na vině jsou rány z plynových děl na strašení špačků. Vypátrat provinilce je však velmi obtížné.
DVŮR KRÁLOVÉ - Včasný zásah veterinářů z místní zoologické zahradě zachránil život hlodavce aguti zlatého. Museli provést velmi náročnou operaci, císařský řez. Březí samice agutiho již v zoo porodila dvakrát, vždycky bez komplikací.
VELKÉ BÍLOVICE - V hlášení rozhlasu už velkobílovická radnice několikrát upozorňovala vinohradníky, aby plynová děla ve svých vinicích na noc vypínali. Lidé, kteří bydlí v blízkosti viničních tratí Na Hradišťku a Vinohrádky, si totiž stěžují na rány, které je ruší při spánku. Někteří z vinohradníků si ale z vyhlášky o rušení nočního klidu nedělají vůbec nic.
SVITAVY -První zářijový víkend nabídl pokračování žákovských mistrovských fotbalových soutěží v našem okrese. Do elitního přeboru vstoupily nejlépe tři šestibodové celky: Dolní Újezd B, Sebranice a Cerekvice, bez porážky je rovněž Staré Město. Některé oddíly se ovšem neprobudily ze spánku ohledně hlášení výsledků…
TRUTNOVSKO - Do neděle byli pod Krkonošemi jediní, kteří v sezoně ještě nevstřelili gól. Fotbalisté Chvalče však ve čtvrté třídě v pátém kole procitli z letního spánku a osmigólovou smrští na domácích hřiští spláchli rezervu Pilníkova, mužstvo z nejhorší obranou v našem regionu.