![](https://g.denik.cz/19/e4/vk-cez-karlovarsko-dukla-liberec-0-3-20_prazena-list-l.jpg)
Šlágr volejbalové extraligy přetavil ve vítězství Liberec
Karlovy Vary – Volejbalový mazec. Karlovarská hala míčových sportů dlouho nezažila takovou vypjatou atmosféru, jako tomu bylo ve šlágru 16. kola UNIQA extraligy mužů.
Karlovy Vary – Volejbalový mazec. Karlovarská hala míčových sportů dlouho nezažila takovou vypjatou atmosféru, jako tomu bylo ve šlágru 16. kola UNIQA extraligy mužů.
Klatovsko – Na pololetní prázdniny letos na Klatovsku navazují hned jarní a mnoho rodičů tak řeší, jaký program pro své ratolesti vymyslet.
Ústí n. L. – Úspěšný půl rok mají za sebou házenkářky HK Spartak Ústí nad Labem v kategorii starších žaček. Tým pod vedením trenérky Michaely Polákové úspěšně reprezentuje své město a získává si respekt týmů, které jsou zázemím, finančním rozpočtem, trenérskou i hráčskou základnou úplně v jiných dimenzích.
Kolomuty /FOTOGALERIE/ - Sportovní klub "Sportovní Areál Kolomuty" pořádal v sobotu 19. ledna tradiční nohejbalový turnaj trojic (trojice se losovali) v pronajaté nafukovací hale na Rohatsku, kam účastníci turnaje odjeli z Kolomut místní vlakovou lokálkou.
Byly asi nejpřekvapivějším jménem loňského Svátku fotbalu, tedy finále turnaje základních škol McDonald's Cup. Uhlířské Janovice se rvaly srdnatě, vždyť se postavily třeba ZŠ Sever, partnerské škole FC Hradec Králové. Za patnáctým místem je vedla paní učitelka Radka Roubíčková.
Uhlířské Janovice /ROZHOVOR/ - Byly asi nejpřekvapivějším jménem loňského Svátku fotbalu, tedy finále turnaje základních škol McDonald's Cup. Uhlířské Janovice se rvaly srdnatě, vždyť se postavily třeba ZŠ Sever, partnerské škole FC Hradec Králové. Za patnáctým místem je vedla učitelka Radka Roubíčková.
Polička – V Tylově domě budou v úterý večer slavnostně vyhlášeni nejúspěšnější sportovci Svitavska za rok 2017. Oceněny bude celkem čtyři desítky laureátů v kategoriích jednotlivců a kolektivů.
Střední Čechy – Na balení zavazadel před odjezdem na Liberecko, kde budou pod plameny olympijského ohně poměřovat své výkony, sílu i sportovní dovednosti s vrstevníky z celé republiky, mají středočeští žáci a žákyně ještě spoustu času. Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 se uskuteční až v termínu od 23. do 28. června. Balíček peněz na tuto akci už je ale připravený – a jasno je také o soupisce těch, kteří budou kraj reprezentovat. V pondělí to po jednání krajských radních oznámila Helena Frintová z kanceláře hejtmanky.
Dačice – Na svém prvním letošním zasedání projednala rada města Dačice poskytnutí věcného daru pro DM studio – mažoretky Dačice v celkové výši 20 tisíc korun.
Žáci z novojičínské základní školy Jubilejní se mohou radovat ze zrekonstruované tělocvičny. V moderní hale lze provozovat celou řadu sportů, kterým se zde mohou věnovat nejen školáci, ale také veřejnost.
Nové Strašecí – Odbor kultury, sportu a rodinné politiky Městského úřadu Nové Strašecí bude mít od března novou vedoucí. Lenku Nikodýmovou ve funkci vystřídá Lenka Pelcová, v současné době působí v Domově seniorů Nové Strašecí na pozici skladové účetní.
Pardubice - Vyslanci královny sportu. Atleti pardubické Hvězdy zaknihovali další z řady velmi úspěšných sezon a před třemi týdny vstoupili do své šedesáté.
Ostrava – Na světě není mnoho podobných rodů úspěšných fotbalových gentlemanů, pro které je tento populární sport nedílnou součástí života.
Na světě není mnoho podobných rodů úspěšných fotbalových gentlemanů, pro které je tento populární sport nedílnou součástí života.
Karlovy Vary – Již pošesté jsou zváni děti na led karlovarské arény, aby si zde vyzkoušely první krůčky na bruslích.
Jižní Koreou v posledních dnech otřásají obvinění ze sexuálního násilí. Poté, co rychlobruslařka a dvojnásobná olympijská vítězka Shim Suk-hee obvinila minulý týden svého trenéra z opakovaného znásilňování, vystoupily s podobnými obviněními na veřejnost i další sportovkyně.
Střední Čechy - Nejen nového maskota Středočeského kraje v podobě kreslené postavičky pratura Karlíka (který doprovází - a ozvláštňovat má i v budoucnu - především propagační materiály přibližující možnosti cestování za zvířaty, přírodní pozoruhodnosti a programy pro rodiny s dětmi) představila Středočeská centrála cestovního ruchu v rámci brněnského veletrhu cestovního ruchu GO-Regiontour 2019.
Telnice /ANKETA/ - Přírodní dráhy pro terénní cyklistiku na Telnici si našly stovky příznivců. Správce lokality je však chce odstranit.
Vrchlabí - Kdo už jiný by měl jít sportu chtivým dětem příkladem, než olympijská vítězka. Kdo jiný by pro ně měl být idolem ve snowboardcrossu, než Eva Samková.
/ROZHOVOR/ Kdo už jiný by měl jít sportu chtivým dětem příkladem, než olympijská vítězka. Kdo jiný by pro ně měl být idolem ve snowboardcrossu, než Eva Samková.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Mladoboleslavský florbal oslavil v uplynulém roce dvacet let své existence. Ze sportovního hlediska se rok 2018 vydařil, poprvé ve své historii vybojoval tým Technology mistrovský titul. Během čtrnácti let mezi elitou tak boleslavský klub získal celkem pět ligových bronzů, dvě stříbra a jedno zlato. Na podzim jej však zasáhla smutná zpráva. Na konci listopadu zemřel dlouholetý prezident klubu Josef Volf. „Říkal, že kdo si nejvíc odpracuje, ten bude nejlepší. Chceme na jeho odkaz navázat,“ vyhlašuje v rozhovoru manažer klubu Tomáš Pacák.
Znojmo – Korfbal mezi nejpopulárnější sporty v Čechách zdaleka nepatří. Přesto má znojemský celek YMCA Modří Sloni za sebou zdárnou minulost. Několikrát vyhrál extraligu, v letošní sezoně však skvadru z města nad řekou Dyjí trápí problémy.
V netradičním domácím prostřední SPŠ, ale i pod dohledem trenéra s holí v ruce interligové házenkářky duel s posledními Bánovci zvládly a ukončily tak sérii tří porážek.
Uhlířské Janovice /ROZHOVOR/ - Byly asi nejpřekvapivějším jménem loňského Svátku fotbalu, tedy finále turnaje základních škol McDonald's Cup. Uhlířské Janovice se rvaly srdnatě, vždyť se postavily třeba ZŠ Sever, partnerské škole FC Hradec Králové. Za patnáctým místem je vedla paní učitelka Radka Roubíčková.
Kladno - Jak to bude s Růžovým polem? Oblast pro relaxaci a sport nebo Globus? Otázky, které řeší kladenská radnice.
Vypracoval se mezi věhlasné dostihové odborníky, jde ve stopách svého otce Františka. Dostihový trenér Radek Holčák ve třiačtyřiceti letech patří k české špičce. Jeho Hegnus v sedle se štěpánkovickým žokejem Markem Stromským bral na poslední Velké pardubické druhé místo. Koně připravují v rodných Velkých Karlovicích, ve stáji Valencio.
Královéhradecký kraj - Přehled vybraných sportovních událostí:
Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ - V pátek v podvečer se v restauraci Sport konala Výroční schůze Sboru dobrovolných hasičů v Novém Strašecí za účasti Okresního starosty sdružení hasičů Zdeňka Ledvinky a zástupců Sborů dobrovolných hasičů z Řevničova, Třtice, Rynholce, Lužné a Rynholce.
Brno - V Základní škole Arménská v brněnských Bohunicích děti plavou v bazénu starém čtyřicet let. Letos se dočkají jeho rekonstrukce. Kromě ní zástupci města naplánovali na tento rok také opravu bazénu v Základní škole Pastviny v Komíně.
Tachov – Před jedenácti lety se narodil velký talent. Chlapec, kterému ale osud příliš nepřál.
Před jedenácti lety se narodil velký talent. Chlapec, kterému ale osud příliš nepřál. David Kratochvíl z Halže u Tachova prošel společně se svou rodinou těžkou životní zkouškou. Během prvních šesti let života totiž přišel o zrak. Rakovina sítnice byla nad jeho síly. Ani to však usměvavému chlapci nezabránilo jít si za svým snem.
Náchod - Plesová sezona v Náchodě je v plném proudu. Jak nám potvrdila Marcela Kollertová, ředitelka Městského divadla Dr. Josefa Čížka, které sídlí v budově hotelu U Beránka, tancechtivé páry plují parketem v krásném sále již od listopadu minulého roku. „Jsme s plesy tak v polovině,“ řekla.
Vánoční nákupní horečku vystřídala lavina novoročních slev. A tak se řada Čechů téměř ihned od bramborového salátu a kapra opět vydala na lov vysněných kousků za „výhodné“ ceny. Obří „slevy“ či „výprodeje“ zaplavily většinu obchodních řetězců a internetových obchodů. Snaží se zbavit loňských modelů a vyždímat zbytky finančních prostředků, často i s pomocí nekalých praktik a fiktivních slev. Obchodní žně začaly.
Snaha ukázat Kroměříž jako destinaci plnou zážitků. To je jen jeden z mnoha způsobů, jak se chce město Kroměříž letos prezentovat. Propagaci na nadcházející turistickou sezonu odstartovalo město na veletrhu cestovního ruchu s názvem Regiontour, který hostí brněnské Výstaviště. Kroměříž se tu jako každoročně prezentuje ve společném stánku Zlínského kraje.
Harrachova - Z chlouby se stává pomník českého skokanského sportu. Představila se na ní celá světová skokanská elita. Konaly se zde závody Světového poháru v letech na lyžích i mistrovství světa. Tisíce fanoušků tu skandovalo jméno Pavla Ploce nebo „polského orla“ Adama Malysze. To už je ale minulost. V roce 2014 se mamutí můstek v Harrachově definitivně uzavřel kvůli havarijnímu stavu. Na opravu by bylo potřeba kolem půl miliardy korun.
/FOTOGALERIE/ Z chlouby Harrachova se stává pomník českého skokanského sportu. Představila se na ní celá světová skokanská elita. Konaly se zde závody Světového poháru v letech na lyžích i mistrovství světa. Tisíce fanoušků tu skandovalo jméno Pavla Ploce nebo „polského orla“ Adama Malysze. To už je ale minulost. V roce 2014 se mamutí můstek v Harrachově definitivně uzavřel kvůli havarijnímu stavu. Na opravu by bylo potřeba kolem půl miliardy korun.
Harrachov - Z chlouby Harrachova se stává pomník českého skokanského sportu. Důvod? Hra o pozemky.
Děčín - Euforie z postupu přes Svitavy do Final 4 poháru už vyprchala. V sobotu 19. ledna se musí děčínští basketbalisté koncentrovat na domácí ligové utkání s předposledním Kolínem (18.00), kdy budou plnit roli favorita.
Harrachov - Z chlouby Harrachova se stává pomník českého skokanského sportu. Důvod? Hra o pozemky.
Harrachov - Z chlouby Harrachova se stává pomník českého skokanského sportu. Důvod? Hra o pozemky.
Královéhradecký kraj - Přehled vybraných sportovních událostí:
Karlovy Vary – Vstup do nového roku měli florbalisté karlovarského FB Hurrican parádní. Hned při svém prvním výjezdu v rámci základní části 1. ligy ve florbale mužů na druhý konec republiky totiž dosáhli na cenných šest bodů.
České Budějovice - Těsně před Vánoci byli v tradiční anketě oceněni nejlepší sportovci z jihu Čech za uplynulý rok.
Českokrumlovsko – Tipy z nabídky sportovních akcí, které se o třetím lednovém víkendu konají na Krumlovsku.
Mladoboleslavsko - Přinášíme vám nabídku víkendových sportovních akcí, na které můžete vyrazit na Mladoboleslavsku.
Miluje sport, hlavně basketbal a bílou stopu. Opavan Petr Valeček si nedokáže zimu bez běžeckého lyžování představit. Téměř každý víkend vyráží do akce, hlavně do Jeseníků, kde polyká porce kilometrů.
Altheim – Poprvé v historii se dostal do nominace reprezentačního výběru České republiky v malém fotbale plzeňský hráč. Patrik Denk patří na západě Čech ke stěžejním postavám kádru a naplno dal o sobě vědět i v dresu národního týmu.
Český Krumlov – Českokrumlovská městská sportovní hala na Chvalšinské silnici bude po celý třetí lednový víkend žít vrcholovým sportem.
Roudnice n. L. /FOTOGALERIE/ - Jubilejní desátý Dakar se Martinu Kolomému zaryje hluboko do paměti. Ne však kvůli tomu, že by na pouštní rallye zajel životní výsledek.
Ministr školství Robert Plaga (ANO), o jehož dalším působení ve funkci se spekuluje, je přesvědčen, že jeho úřadu se v posledním roce mnoho věcí daří a spousta je rozpracovaná. Ve vyjádření, které zaslal ČTK, upozornil na přidávání peněz do všech úrovní škol i do sportu. Uvedl, že jeho cílem je školství stabilizovat.