
Kam za sportem ve Zlínském kraji
Závěr minulého roku se pro Dietos nesl ve znamení náborových tréninků a hledání nových tváří pro šumperský tým. Hráči stálého kádru měli zasloužený odpočinek a jejich úkolem bylo věnovat se individuální přípravě.
Karlovy Vary – Po krátkodobém rozpočtovém provizoriu se Karlovy Vary dočkaly řádného rozpočtu, který ve čtvrtek schválilo městské zastupitelstvo. Počítá se v něm s příjmy 1,14 miliardy korun a výdaji 1,37 miliardy korun.
Kutnohorsko – Okresní sdružení hasičů hledá spolupořadatele po okresní kolo soutěže v požárním sportu. Ta zahrnuje několik disciplín, například požární útok nebo štafetu. Na Kutnohorsku se tradičně koná poslední květnovou sobotu. V letošním roce tedy termín připadá na sobotu 25. května.
Nové Strašecí – Novostrašečtí zastupitelé v letošním roce rozdělí mezi kluby jeden milion korun. Žádat o grant mohou kluby, spolky, organizace sídlící na území města Nové Strašecí.
Chrudimský sport má nového krále. Na trůn Nejlepšího sportovce Chrudimska usedl po Martinovi Lidmilovi nadějný atletický talent DAVID HOLÝ!
Litoměřicko /ROZHOVOR/ - Více sportů, více potíží. Český fotbal bojuje po porevolučním sportovním rozmachu s mnoha problémy. Jedním z vůbec největších je akutní nedostatek rozhodčích a třeba na Mělnicku dospěla situace už do takové podoby, že k duelům v nejnižších třídách soudci často ani nejezdí.
Přestože se ve světě alpského lyžování najdou rychlejší, delší a prudší sjezdy, žádný z nich se netěší ze strany elitních závodníků tak velkému respektu jako právě Hahnenkamm v rakouském Kitzbühelu. Kdo se nechá některou z mnoha „nástrah“ nacházejících se na sjezdovce Streif nachytat, riskuje velmi vážná zranění. Kdo jej dokáže vyhrát, se naopak navždy zapíše do dějin tohoto sportu nesmazatelným písmem.
Chrudimský sport má nového krále. Na trůn Nejlepšího sportovce Chrudimska usedl po Martinovi Lidmilovi nadějný atletický talent David Holý!
Ústí nad Labem – Sportovní nabídka na tento víkend je opravdu pestrá. Vévodí jí především basketbalové hody, kromě halových sportů ale můžete vyrazit třeba i na fotbal.
Litoměřicko – Na tento víkend pro vás máme několik sportovních tipů.
Hrušky – O tom, že má sport v Hruškách dlouhou tradici, svědčí výročí tamní tělovýchovné jednoty. Tatran Hrušky slaví osmdesát let. V sobotu jubileum sportovci oslaví spolu s veřejností. Jak jinak než sportem.
Rakovnicko /ROZHOVOR/ - Momentálně laboruje se zraněním kolene. Lukáš Beneš je fotbalista TJ Nové Strašecí, futsalista a kapitán Atlanticu Rakovník.
Polička – Poprvé v historii ankety Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska byl jako jednička vybrán zástupce kolektivního odvětví. Basketbalista ROMAN MARKO je skutečně týmových hráčem, o tom se může přesvědčit každý, kdo navštěvuje duely svitavských Dekstone Turů.
Zázraky se ve sportu dějí a každý má šanci dočkat se své chvíle slávy. Platí to i pro fotbalový McDonald's Cup.
Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích připravil na sobotu 26. ledna speciální akci pro zájemce, kteří si chtějí vyzkoušet skialpining. Tento sport, založený na zdolávání horských terénů na lyžích se speciální skluznicí a vázáním, se v poslední době těší čím dál větší popularitě.
Čerchov, Sádek – Na nově proznačených trasách pro zimní sporty v oblasti Čerchov-Gibacht a Sádek začne tzv. zkušební sezona.
Rychtářov /ROZHOVOR/ – Uplynulý rok 2018 pro něj byl ve znamení návratu k závodní činnosti. Ovšem nikoliv za řídítka rychlých mopedů, na nichž v populárním Moped cupu vybojoval řadu vavřínů, ale na klasickou terénní motorku. Dvoutakt KTM 300 ccm. Se třemi mladými závodníky utvořili Loras Enduro Team Vyškov a přihlásili se do seriálu Offroadmaraton. V něm si pak vybojoval umístění v první desítce. „Mladým závodníkům určitě nám co předat,“ vysvětlil Erik Mikulášek z Rychtářova, proč má kolem sebe samé mladíčky.
Kladno /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Akce Pojď hrát hokej se snaží nalákat mladé kluky i dívky, aby šli hrát v Česku tak populární sport a zvedli postupně jeho uvadající lesk a slávu. K tomu přímo na ledě pomáhají i slavní odchovanci jednotlivých klubů. V Kladně byl v pondělí nejzářivější hvězdou při neúčasti nemocného Jaromíra Jágra brankář Ondřej Pavelec.
Žďár nad Sázavou – I v letošním roce bude možné požádat o dotace rady města a uvolněných zastupitelů na podporu aktivit v sociální a zdravotní oblasti, v prevenci kriminality, kultuře, sportu nebo vzdělávání.
Přes 60 tisíc korun musí město Nový Jičín zaplatit ex-řediteli technických služeb Milanu Grestenbergerovi.
Poslední sezona. Ještě jedna šance přivézt velké medaile. Dále už jen sport pro udržování zdraví.
Ústecký kraj - O tom, že sport je nejsrozumitelnějším esperantem, nejlepším dorozumívacím prostředkem a spojuje lidi napříč společností, psal už před více než sedmdesáti lety Václav Hlava v úvodníku velké výpravné publikace Památník československé tělesné výchovy a sportu.
FOTOGALERIE / Tradiční pocty se tentokrát dostalo hned třem významným osobnostem. Novými držiteli Ceny města Hranice jsou sourozenci Milan Hein a Marta Skarlandtová, a také bývalý ředitel Základní umělecké školy Hranice Mojmír Chuda.
Pardubičtí fotbalisté absolvovali zimní soustředění v Bedřichově.
Chyšky - V sobotu 12.ledna se v Kulturním domě v Chyškách konal XVII. Školní ples, který pořádal Spolek rodičů a přátel dětí a školy při ZŠ Chyšky ve spolupráci se Základní školou Chyšky.
Pardubice - Pardubičtí fotbalisté absolvovali zimní soustředění v Bedřichově.
Východní Čechy, Klášterec nad Orlicí - Dvakrát se start mistrovství České republiky v motoskijöringu odložil. Příznivci tohoto sportu se dočkali až napotřetí. Uplynulou neděli se odjel v Klášterci nad Orlicí letošní první závod MČR „Orion - Shiva KTM Cup 2019“.
Vnorovy – Dobrý rok. Skeetař Jakub Tomeček pocházející ze Vnorov a závodící za brněnskou Kometu se loňskou sezonou prostřílel úspěšně. Ovládl závod Katar Open a na mistrovství světa v Jižní Koreji vybojoval páté místo. Největší úspěch si ale nepřipsal jako jednotlivec. Tomeček byl součástí českého výběru, který na evropském šampionátu dosáhl na zlato.
Karlovy Vary – Podpora kultury a sportu je pro Karlovy Vary velmi důležitou kapitolou městského rozpočtu.
Frýdecko-místecký hokejový klub může počítat s dotací od města pro mládežnický sport. Městští zastupitelé ale na úterním jednání rozhodli, že jim prozatím pošlou jen část avizovaných peněz.
Strakonice – Ve 20. kole krajské ligy vybojovali hokejisté Milevska cenné vítězství na ledě Strakonic, kde v utkání plném zvratů vyhráli v poměru 7:5.
Most – Mototuristická jízda Winter Trial, která měla odstartovat z polygonu mosteckého autodromu v neděli 27. ledna, se pojede až v březnu. Přesun na pozdější termín vyplynul z ankety mezi posádkami.
Rakovník - Rakovničtí rozdělí v letošním roce více peněz mezi sportovní kluby. Zároveň nové vedení radnice zrušilo jeden z požadavků zavedený v loňském roce, kdy rakovnické kluby směly žádat o příspěvek pouze na děti s trvalým bydlištěm v Rakovníku. Novinky oznámil starosta Rakovníka Luděk Štíbr (ODS).
Na obranu proti častým požárům, které v 19. století sužovaly obce i města, se postupně začaly zakládat sbory dobrovolných hasičů. Nejinak tomu bylo i v malé obci Osíčko, kde do nově vzniklého hasičského sboru vstoupili občané jak Osíčka tak i Příkaz.
/ROZHOVOR/ Martin Šonka má za sebou životní sezonu: doma si schovává zlato z evropského šampionátu, ovládl prestižní seriál Red Bull Air Race, a navíc se umístil na šesté příčce v tuzemské anketě Sportovec roku 2018. „Autogramů jsem za poslední dobu rozdal dost. Netroufám si odhadnout kolik, těžko by se daly spočítat,“ smál se akrobatický pilot v rozhovoru pro Deník.
Rožmberk nad Vltavou - Rožmberští uspořádali o víkendu v tělocvičně turnaj ve stolním tenise, na který se přihlásili nejen Rožmberáci a Přízeřáci, ale i hráči z Vyššího Brodu, Českého Krumlova nebo až Českých Budějovic.
Sport to nejsou jenom zápasy, ale i cestování, a to většinou autobusem. Opavské basketbalisty už léta vozí jedna ostravská společnost.
Střední Čechy – Spolupráce se rozvíjela i v minulosti; do budoucna ale bude užší. Takové jsou souvislosti memoranda o spolupráci, které v úterý podepsali hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a starosta Kyjova František Lukl (nezávislý) v roli předsedy Svazu měst a obcí ČR.
Pasov - „Vandr musíš sám prožít, ten nejde vygooglovat,“ shrnuje Vinzenz Kronberger, 23letý tesař z Waldu u Winhöringu (okr. Altötting), co ho potkalo na jeho cestě Evropou, Asií a Austrálií.
Karlovy Vary – Důležitá výhra. Dvacáté pokračování 1. ligy ve florbale mužů přineslo do haly míčových sportů ožehavý souboj.
Karvinsko – Kam v tomto týdnu vyrazit za sportem?
Jihočeský kraj - Výrazným oživením a zpestřením ve světě sportu by měl být vznik nového týmu, který navazuje na velmi pestrou a bohatou tradici jindřichohradecké cyklistiky.
Karlovy Vary – Volejbalový mazec. Karlovarská hala míčových sportů dlouho nezažila takovou vypjatou atmosféru, jako tomu bylo ve šlágru 16. kola UNIQA extraligy mužů.
Klatovsko – Na pololetní prázdniny letos na Klatovsku navazují hned jarní a mnoho rodičů tak řeší, jaký program pro své ratolesti vymyslet.
Ústí n. L. – Úspěšný půl rok mají za sebou házenkářky HK Spartak Ústí nad Labem v kategorii starších žaček. Tým pod vedením trenérky Michaely Polákové úspěšně reprezentuje své město a získává si respekt týmů, které jsou zázemím, finančním rozpočtem, trenérskou i hráčskou základnou úplně v jiných dimenzích.
Kolomuty /FOTOGALERIE/ - Sportovní klub "Sportovní Areál Kolomuty" pořádal v sobotu 19. ledna tradiční nohejbalový turnaj trojic (trojice se losovali) v pronajaté nafukovací hale na Rohatsku, kam účastníci turnaje odjeli z Kolomut místní vlakovou lokálkou.
Byly asi nejpřekvapivějším jménem loňského Svátku fotbalu, tedy finále turnaje základních škol McDonald's Cup. Uhlířské Janovice se rvaly srdnatě, vždyť se postavily třeba ZŠ Sever, partnerské škole FC Hradec Králové. Za patnáctým místem je vedla paní učitelka Radka Roubíčková.
Uhlířské Janovice /ROZHOVOR/ - Byly asi nejpřekvapivějším jménem loňského Svátku fotbalu, tedy finále turnaje základních škol McDonald's Cup. Uhlířské Janovice se rvaly srdnatě, vždyť se postavily třeba ZŠ Sever, partnerské škole FC Hradec Králové. Za patnáctým místem je vedla učitelka Radka Roubíčková.
Polička – V Tylově domě budou v úterý večer slavnostně vyhlášeni nejúspěšnější sportovci Svitavska za rok 2017. Oceněny bude celkem čtyři desítky laureátů v kategoriích jednotlivců a kolektivů.