Šumperk – Šumperská radnice uzavřela výběrové řízení na místo ředitele Podniků města Šumperka (PMŠ). Na vedoucí post organizace, která hospodaří s městským majetkem v řádu stamilionů korun, velká tlačenice není. Do výběrového řízení se přihlásili pouze tři uchazeči. O vítězi by se mělo rozhodnout na začátku dubna.
JAblonec n. N. - Má svoje velké přání, nastřílet v závodě čtyři nuly, líbí se jí lyžarské laufy, ale biatlon by za ně nevyměnila, láká ji jeho nevyzpytatelnost
Miletín – Prostor bytu, šatny, zázemí, kuchyňka, dokonce i posilovna. To vše už je v rekonstruované budově krásné. Ale práce ještě zdaleka nekončí. Navštívili jsme sokolovnu při pátečním dni otevřených dveří.
Benátky/Zlín – Bravo! Volejbalisté Fatry si poctivým výkonem vybojovali vítězství 3:1 v Benátkách nad Jizerou. Ve čtvrtfinálové sérii play-off se tak ujali vedení už 3:0 a dnes si mohou zajistit postup mezi nejlepší čtyři mužstva extraligy!
Brno, Modřice /FOTOGALERIE/ – Jako by se někde ocitla omylem si připadá Brňanka Jana Jedličková, která před chvílí vešla do nákupního centra Olympia na pomezí Modřic a Brna. Slyší totiž hvízdání rozhodčího, potlesk diváků a typický hudbení doprovod ke sportovním kláním. „Vůbec jsem za začátku netušila, co to je. Šla jsem nakoupit, ale připadala jsem si jako někde na fotbale," svěřuje se za pár okamžiků žena.
Uherský Brod – Až čtyřletý pobyt za mřížemi hrozí sedmatřicetiletému Broďanovi za „čelovku", (úder čelem do tváře pozn. red.), kterou minulou středu odpoledne uštědřil jednomu z brodských srážníků.
Svitavy, Opatov - Někomu stačí na svého psa jen hvízdnout nebo zavolat jménem, aby poslušně přiběhnul. S některými čtyřnohými mazlíčky jsou ale problémy. Chcete, aby i ten váš taky poslouchal? Pak zbystřete pozornost.
Petrovice – Divizní fotbalisté Petrovic dostali hned v prvním jarním kole pořádnou sprchu. Ani ne tak od neškodných domácích, jako spíše od hlavního arbitra Galáska.
Po zimním lenošení by lidé neměli na jaře začínat se sportováním náhle a neměli by se snažit shodit nadbytečná kila sportovním šokem, řekl vedoucí centra sportovní a preventivní medicíny Radim Šlachta. Lepší je podle něj začít zvolna, například plaváním, které je přínosné i pro regeneraci organismu.
Anketa o nejlepšího sportovce opavského okresu za minulý rok, jejímž mediálním partnerem byl i Deník, zná svého vítěze. Potřetí v řadě se jím stal extrémní sportovec Tomáš Petreček.
Ostrava – Policisté našli sportovní invalidní vozík za 150.000 korun, který neznámý zloděj ukradl 14. března v noci z přívěsného vozíku na parkovišti u ubytovny v Ostravě-Vítkovicích. Vozík objevili v jednom z vytipovaných bytů, kde pátrali po celostátně hledaném muži. Ten v bytě nebyl. Pátrání po pachateli, který vozík ukradl, dál pokračuje, uvedla dnes policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
Svitavy/Opatov – Někomu stačí na svého psa jen hvízdnout nebo zavolat jménem, aby poslušně přiběhnul. S některými čtyřnohými mazlíčky jsou ale problémy. Chcete, aby i ten váš poslouchal? Pak zbystřete pozornost.
Liberec - Sport Aerobic Liberec se neztratil svými výkony ani v 9. ročníku prestižní mezinárodní soutěže v gymnastickém aerobiku Czech Aerobic Open 2015, která se konala ve Zlíně. V konkurenci více než 450 závodníků ze 14 zemí vybojovaly reprezentantky libereckého oddílu celkem šest medailí.
21. března si příznivci motoristického sportu připomněli legendárního Ayrtona Sennu, podle mnohých fandů nejlepšího pilota Formule 1 všech dob. Brazilský jezdec, jehož život ukončila havárie v roce 1994 na okruhu v Imole, by v sobotu oslavil 55. narozeniny.
Hulín – Už tak mohli fanoušci třetiligového Spartaku chodit na fotbalisty jako Červenka, Laciga či Vyskočil. A nyní uvidí ve svém oblíbeném týmu další osobnost – 34letého obránce Zdeňka Kroču. Hulín se totiž postaral o přestupový hit v zimní přestávce MSFL.
Zákaz cukrovinek ve školách, který má od září zavést novela školského zákona, problém narůstající dětské obezity podle obezitoložky Dity Pichlerové nevyřeší. Dětem podle ní hlavně chybí pohyb.
Je všední den dopoledne a ze staveniště na fotbalovém stadionu v karvinské přiznačně nazvané ulici U Hřiště právě vyjíždí plně naložený náklaďák se zeminou. Odjíždí směrem k centru města po Polské ulici a cestu doslova zaneřáďuje tím, co sype z korby.
Blanensko - Dívka České republiky. To je soutěž, v níž mohou již pošesté uspět nejen krásné aktivní sportovkyně, ale také dívky, pro které je pohyb přirozenou součástí života. Zájemkyně se do ní mohou přihlásit nejpozději do sedmadvacátého března. „Naším cílem je spojením krásy a sportu podněcovat dívky ke zdravému způsobu života. Registrovat se lze na našich webových stránkách, " řekla ředitelka soutěže Aneta Kuklínková.
Orlickoústecko – Někomu stačí na svého psa jen hvízdnout nebo zavolat jménem, aby poslušně přiběhnul. S některými čtyřnohými mazlíčky jsou ale problémy. Chcete, aby i ten váš poslouchal? Pak zbystřete pozornost.
Písek – Jak název rubriky napovídá, ti, kteří se v ní objevují, si otázky předávají jako štafetový kolík. Ředitel SOŠ a SOU Písek Milan Rambous předává štafetu vedoucímu odboru životního prostředí Městského úřadu v Písku Miloslavu Šatrovi.
Je všední den dopoledne a ze staveniště na fotbalovém stadionu v karvinské přiznačně nazvané ulici U Hřiště právě vyjíždí plně naložený náklaďák se zeminou. Odjíždí směrem k centru města po Polské ulici a cestu doslova zaneřáďuje tím, co sype z korby.
Blanensko - Dívka České republiky. To je soutěž, v níž mohou již pošesté uspět nejen krásné aktivní sportovkyně, ale také dívky, pro které je pohyb přirozenou součástí života. Zájemkyně se do ní mohou přihlásit nejpozději do sedmadvacátého března. „Naším cílem je spojením krásy a sportu podněcovat dívky ke zdravému způsobu života. Registrovat se lze na našich webových stránkách, " řekla ředitelka soutěže Aneta Kuklínková.
Lomnice nad Popelkou – V městském muzeu a galerii představí své osobité dílo ve dnech 22. března – 10. května oblíbený humorista, malíř a sportovec Petr Urban ze Smržovky. Výstava bude instalována od neděle, kdy od 14 hodin proběhne slavnostní zahájení, do 10. května.
Podhorní Újezd – Bělohradští zorganizovali po turnaji mužů i turnaj pro teprve začínající národní házenkáře. Zúčastnilo se ho sedm družstev nejen z okolí. Vysoké nasazení a bojovnost předvedly všechny celky, ale vítěz mohl být jen jeden.
Frankfurt - Hamburk se definitivně stal městem, s kterým Německo půjde do boje o pořadatelství olympijských her v roce 2024. Německá konfederace olympijských sportů (DOSB) dnes schválila návrh olympijského výboru, který dal Hamburku přednost před Berlínem.
Jevíčko – Tradice, která navazuje na maškarní plesy z třicátých let minulého století. Programová osa však zůstává stejná. Spousta masek, veselá scénka na aktuální téma a hlavně veselí.
Praha – Po zimním lenošení by lidé neměli na jaře začínat se sportováním náhle a neměli by se snažit shodit nadbytečná kila sportovním šokem, řekl vedoucí centra sportovní a preventivní medicíny Radim Šlachta. Lepší je podle něj začít zvolna, například plaváním, které je přínosné i pro regeneraci organismu.
Vsetín – Sto deset žádostí o dotace v celkového hodnotě 24 a půl milionu korun zaslali vsetínské radnici zástupci neziskových organizací a spolků. Z rozpočtu města na rok 2015 ale zdaleka nebylo možné uspokojit všechny. Zastupitelé nakonec na kulturu, sport a sociální oblast rozdělili třináct milionů korun.
Mladá Boleslav - Kristýna Vrbová, studentka Gymnázia dr. Josefa Pekaře, se probojovala do finále Miss Reneta. V čem se soutěž liší od známější České Miss a jaké si sympatická blondýnka dává šance?
Nymburk - Město Nymburk již zahájilo přípravy infrastruktury pro přístaviště na Labi. Spočívá především v zasíťování a vybudování nového živičného povrchu, hotová má být ve třetím až čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Poté naváže Ředitelství vodních cest (ŘVC) stavbou samotného přístaviště. Molo pro rekreační plavidla bude instalováno v přístavu pod kaštanovou alejí, druhé molo, určené výletním lodím, najdeme pod Šafaříkovým mlýnem.
Žďár nad Sázavou – Biskupské gymnázium ve Žďáře včera přivítalo vzácného hosta. Studenty a učitele školy, již sama absolvovala, přišla pozdravit Kristiina Mäki, vynikající atletka a česká reprezentantka v běhu na dlouhých tratích.
Praha – Zákaz cukrovinek ve školách, který má od září zavést novela školského zákona, problém narůstající dětské obezity podle obezitoložky Dity Pichlerové nevyřeší. Dětem podle ní hlavně chybí pohyb.
Česká Lípa - Členové českolipského karate klub Sport Relax se zúčastnili 1. kola Národního poháru JKA žáků a juniorů (NP), což byla úvodní nominační soutěž pro postup na MČR.
Svitavy/Opatov – Někomu stačí na svého psa jen hvízdnout nebo zavolat jménem, aby poslušně přiběhnul. S některými čtyřnohými mazlíčky jsou ale problémy. Chcete, aby i ten váš taky poslouchal? Pak zbystřete pozornost.
Kladno – Ohlédnutí za loňskou sezonou může v kladenských atletech vzbudit oprávněnou pýchu. Jejich výsledky je řadí do pozice nejúspěšnějšího sportovního klubu v Kladně, jenž má také největší členu základnu, která čítá okolo devíti stovek aktivních jmen.