
Krátké zprávy ze sportu i pozvánky na víkend
Dvůr Králové – Velký zápas čeká v sobotu na zdejší volejbalisty VK Tambor, jejich bubeníky i všechny věrné příznivce klubu.
Dvůr Králové – Velký zápas čeká v sobotu na zdejší volejbalisty VK Tambor, jejich bubeníky i všechny věrné příznivce klubu.
Dolní Bečva Ve věku třiadevadesáti let zemřel 10. února Radko Linhart z Dolní Bečvy. Přestože neměl život vždy jednoduchý, dokázal si stále zachovávat úsměv, vstřícnost, elán a optimismus.
Liberec - Sport Aerobic Liberec z Aerobic Centra na Kunratické je pošesté za sebou celkovým vítězem Poháru Federací.
Písecko - V pátek se můžete těšit na první duel semifinále play-off krajské ligy, ve kterém Písek přivitá Veselí nad Lužnicí. Domácí duel čeká také házenkářky Sokola Písek, které předehrávájí interligový zápas s Veselím nad Moravou. Během víkendu lze navšívit další z řady fotbalových, basketbalových či hokejového zápasu.
Kralupy – Několik posledních dní mají příznivci ženské krásy, ragby či hlasování na to, aby v anketě Deníku s příznačným názvem Ragbyová kráska podpořili svou favoritku. Mezi šestnáctkou vybraných finalistek figuruje také Kristýna Holečková hájící barvy RC Kralupy.
Jičínsko - Přinášíme pro čtenáře aktuální sportovní servis.
Opavsko – Přinášíme vám přehled sportovních utkání opavských týmů o víkendu 21. a 22. února.
Chomutovsko - Přinášíme přehled sportovních událostí na nejbližší dny.
České Budějovice - Společnost Birell přispěla mladému handicapovanému sportovci na nové speciální kolo
Kolín – Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek při své návštěvě Kolína zavítal také do škol, setkal se se studenty stavební školy a obchodní akademie.
Přerov - Tady je naše prtavidlená porce tipů na víkendové sportovní akce na Přerovsku.
Region - Přinášíme vám přehled sportovních utkání regionálních týmů o víkendu 21. a 22. února.
Praha - Zastupitelé hlavního města za Českou pirátskou stranu na čtvrtečním zasedání zastupitelstva hlavního města zpochybnili nominaci na složení komise pro rozdělování grantů na sport. Zastupitel Adam Zábranský jmenoval konkrétně Karla Březinu (ČSSD), který byl nedávno pravomocně odsouzen kvůli podvodu v pražském dopravním podniku.
Příbram – V pondělí 23. února se bude na příbramském zastupitelstvu projednávat mimo jiného i rozpočet. A s ním i rozdělení peněz do sportu. Svůj názor k této kapitole zaslal Příbramskému deníku prezident fotbalového klubu SK SPARTAK Příbram Vladimír Králíček. Dopis otiskujeme v plném znění.
Karlovy Vary - První rok má za sebou dámský spolek Stone Roses Club. Ten nejen dámám v Karlových Varech nabízí nepřeberné možnosti, ať už v rámci zázemí, nauky nových dovedností, vzdělávání, relaxace, zdraví, krásy, ale i často zapomínané komunikace z očí do očí.
Xaverov – Také v dalším přípravném utkání fotbalisté Ostré prohráli. Tentokrát nestačilo mužstvo hrající nejvyšší krajskou soutěž na divizního soupeře, tým Úval. Tomu podlehli jen o gól.
Zlínský kraj - Kam za sportem ve Zlínském kraji? Vyberte si
Žďár nad Sázavou - Velkou kulturně-společenskou udá- lost pro obyvatele města připravuje radnice na začátek června. Nová akce ve žďárském kulturním kalendáři má pracovní název Den Žďáru. Jeho hlavním cílem je oživit centrum města.
Nová Paka – Je etické užívat steroidy, padělat umělecká díla, kde se berou peníze a jak je získáváme a jaké jsou etické aspekty sexuální výchovy? To je jen část otázek, na které dostali odpovědi studenti novopackého gymnázia při středečním projektovém dnu 3 D – dni důležitých darování.
Děčín, Jablonec nad Nisou - Společné turné kapel Jelen a Nebe navštíví v pátek 20. února Děčín, den poté Jablonec.
Vacovice - Na 11. dubna připravují členové SDH divadelní představení
Letovice – Po zázemí k workoutovým aktivitám již více než dva roky touží skupina mladých lidí z Letovic.
Česká Lípa /HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám všechny dívky z Českolipska, které jejich rodiče přihlásili do soutěže severočeských Deníků a agentury Reas agency Sluníčko Deníku, soutěže pro odvážné a šikovné holčičky s talentem.
Brno /ROZHOVOR/ – V ragby si nerozdávají rány jen urostlí muži, ale i půvabné dívky. Brněnská ragbistka Kateřina Nováková je jednou ze šestnácti sympatických dívek, která se uchází o primát v anketě Ragbyová kráska Deníku. Dvaadvacetiletá hráčka Dragonu Brno se nebojí schytat nějaký ten úder. „Bolístky už mě nerozhodí. Ragby ženy zoceluje," hlásí s odhodláním.
Praha /ROZHOVOR/ – Squashová hráčka klubu SC Otec Tereza Svobodová před rokem odmaturovala, nyní studuje angličtinu a zároveň se věnuje přípravě mládeže jako trenér. Někde mezi tím vším stíhá ještě sama závodně trénovat a hrát. Momentálně je Tereza čtvrtou hráčkou domácího squashového žebříčku, reprezentuje Českou republiku na zahraničních soutěžích, je členkou extraligového týmu, před pár dny vybojovala na juniorském mistrovství republiky stříbro v kategorii do 23 let. Terezu jsme vyzpovídali, jaké má momentálně další plány osobní i sportovní.
Třebíčsko - Prostředky sokolů, stejně jako jiných neziskových organizací, se v posledních letech ztenčily natolik, že často nestačí ani na péči o majetek. Na několika místech Třebíčska se proto jedná o jeho prodeji.
Karviná – Komplikace. Druholigoví basketbalisté Karviné nevytěžili z posledního domácího dvojutkání ani jednu výhru. Mrzí zvláště prohra s Humpolcem, který se díky tomu dotáhl v tabulce na Karvinou.
Českokrumlovsko – Díky teplotám kolem nuly a sjezdovkám s téměř metrem sněhu si mohou děti v okrese Český Krumlov užít jarní prázdniny i s lyžemi na nohou.
Praha /ROZHOVOR/ - S příchodem nového roku je zapotřebí udělat inventarizaci toho starého. Roční inventuru nového divadla, zásadních představení, která se v tomto žánru u nás i v zahraničí zinscenovala, obstarává každoročně festival Malá inventura. Letos tomu bude již potřinácté. Odvážný otvírák odvážné přehlídky obstará ve čtvrtek představení Trumpet in the sky v divadle Archa.
Břeclav – Výjimečný začátek roku zažívá břeclavský výškař Ondřej Vodák. V halovém sedmiboji na něj „zbylo" čtvrté místo v republice, přestože předvedl životní výkon. Ve své nejsilnější disciplíně – výšce ovšem neměl konkurenci. Všestrannost pak potvrdil i ziskem bronzu z trojskoku.
Praha /ROZHOVOR/ - S příchodem nového roku je zapotřebí udělat inventarizaci toho starého. Roční inventuru nového divadla, zásadních představení, která se v tomto žánru u nás i v zahraničí zinscenovala, obstarává každoročně festival Malá inventura. Letos tomu bude již potřinácté. Odvážný otvírák odvážné přehlídky obstará ve čtvrtek představení Trumpet in the sky v divadle Archa.
Ostrava – Na prvním Českém poháru letošního roku v Ostravě, kde byla konkurence jako vždy silná, závodníci Sport Judo Litoměřice uspěli. A to přitom kromě české špičky startovaly na turnaji ještě kluby z Polska, Slovenska a Rakouska.
Svitávka – Dvojnásobný mistr světa v kolové Jiří Hrdlička z týmu Svitávky s oblíbeným sportem rozhodně nekončí. Naopak, zintenzívnil trénink a chce znovu na vrchol.
Benešovsko – O víkendu pokračují na Benešovsku soutěže ve futsalu, basketbalu, hrají se přípravná fotbalová utkání na UMT v Benešově a Voticích, zimní turnaj ve Vlašimi Na Lukách a Benešov hraje v pátek v krajské hokejové lize čtvrtfinále play off s Černošicemi.
České Budějovice – Českobudějovická E.ON Beach Arena bude v neděli hostit kvalifikační kolo ženského otevřeného halového mistrovství republiky v beachvolejbalu. Začátek je v 10 hodin.
Špindlerův Mlýn – Nesmazatelný zápis do historie českého akrobatického lyžování učinila o víkendu talentovaná skikrosařka z Krkonoš ANDREA ZEMANOVÁ. Kdo dodnes neznal její jméno nebo si jej „pouze" spojoval s o mnoho slavnějším otcem Bohumírem Zemanem, v neděli pořádně zbystřil.
Litoměřicko, Podřipsko - Stavba mateřinky ve Mšeném, předporodní kurzy v Roudnici nebo krimi zprávy. Více v krátkých zprávách.
Letovice – Po zázemí k workoutovým aktivitám již více než dva roky touží skupina mladých lidí z Letovic.
V roce 2012 valná hromada České unie sportu stvrdila hlasy 73 národních sportovních svazů a zástupců 9029 sportovních klubů a tělovýchovných jednot, v nichž bylo sdruženo 1 428 506 členů, vizi toho, kam by se měl ubírat český sport poté, co překoná klinickou smrt způsobenou pádem Sazky a neschopností bývalých vedoucích představitelů střešních sportovních organizací. Vizi začaly sdílet i další sportovní subjekty. Dnes je to vize naprosté většiny sportovního prostředí v České republice.
Plzeň – Chcete si zahrát na porotce v soutěži krásy? Pak neváhejte a využijte příležitost, kterou vám nabízí Deník.
Hořice - Přijměte pozvání na besedu o běhu a životním stylu běžce do vrchu vůbec, která se uskuteční v pátek 20. února v Hořicích v budově Hořického gymnázia.
Prostějov – Téměř třináct milionů korun. To je částka, kterou si mezi sebou rozdělí prostějovští sportovci. Více než devět a půl milionu korun poputuje do velkých sportovních oddílů, tři miliony korun si rozdělí menší kluby.
Planá nad Lužnicí – Padesátiletá sokolovna v Plané nad Lužnicí z roku 1963 se snad už letos konečně dočká dlouho slibované proměny na víceúčelové zařízení. Výběrové řízení spěje ke konci.
Falun, Nové Město na Moravě Kdo by si to na začátku sezony pomyslel. Vysočina, respektive Nové Město na Moravě, má na mistrovství světa v klasickém lyžování trojnásobné zastoupení. Rovnoměrně ve všech sportech: běžce Jana Šraila, skokana Viktora Poláška a již ostříleného mazáka kombiňáka Petra Kutala.
Rozsochy - Ostatkovou maškarní zábavu si v úterý večer užili lidé v Rozsochách na Bystřicku.
Plzeň - Radní pro sport Michal Dvořák chce, aby se sportovci s majiteli pozemků dohodli na ceně.
Benešov – I když záměr dvou, na sobě nezávislých ruských investorů vybudovat v lokalitě Táborských kasáren krytý zimní stadion a u něj i potřebnou infrastrukturu padl, záměry vedení Benešova i nadále uvažují s tím, že právě tam nová sportoviště vzniknou. „V připravované změně územního plánu jsou vyčleněné plochy pro sport," potvrdil místostarosta Benešova Roman Tichovský. V areálu s celkovou rozlohou 25 hektarů je část výměry určena pro individuální stavebníky a jejich rodinné domy a část pro výstavbu bytových domů.
Havířov – Mizerný vstup do vyřazovacích bojů prožili na třebíčském ledě prvoligoví hokejisté Havířova. Domácí Horáci je vycvičili ve využívání přesilových her, kterých proměnili hned pět!
Šumperk – Jednadvacetiletý Michal Štork ze Šumperku se věnuje sportu, který u nás dlouhou tradici nemá. Společně s dalšími nadšenci provozuje workout. V doslovném překladu se jedná o práci venku a v podstatě jde o venkovní cvičení na principu posilování s vlastní vahou. Tento styl tréninku je sice známý tisíce let, základy lze najít už v řecko-římské gymnastice. Workout se ale masově rozšířil s rozvojem internetu.
Aktuální obleva znovu odhalila pravý stav našich silnic. A nejen těch na Vysočině.