Česká Lípa – Kdo z nás zná osudy žen a maminek, které končí v azylových domech? Schéma problému je v mnoha ohledech totožné. Předkládáme příběh jedné z obětí. Z pochopitelných důvodů neuvádíme její skutečné jméno, i když jej redakce zná. Prozradíme, že je ze severních Čech a jmenuje se Jitka.
Cheb – Rodiče deváťáků mají v současné době o starost postaráno. Mnohé střední školy zrušily přijímací zkoušky a studenty budou přijímat podle prospěchu ze základní školy. Pokud si ale dobrý student podá tři přihlášky, je pravděpodobné, že bude na všechny školy přijatý. Horšího studenta nepřijmou ani na jednu. Místa totiž zabírají ti lepší, kteří si ale mohou vybrat jen jednu školu. V mnoha případech není ani jasné, kolik tříd budou školy naplňovat.
Zlínský kraj – Učitel vchází do třídy, v ruce bílé archy papírů, na nichž v dalších pár hodinách utkví naprosto ojedinělý text, který většina z nás píše jednou za život. Oč jde? O písemnou maturitní práci z českého jazyka.
Severní Terasa /VÝSLEDKY/- Sedmdesát mladých běžců ze sedmi středních škol v Ústeckém kraji se sjelo do parku na Severní Terase. Studenti se kolem laguny utkali v krajském kole Garnier juniorského maratonu.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Česko–polský seminář o budoucnosti módy si vyslechli nejen místní podnikatelé, šperkaři či výrobci bižuterie, ale také studenti středních škol a laická veřejnost.
Hodonín – Největší soutěž dětských zpěváků lidových písní v rámci republiky Věneček Fanoše Mikuleckého zná už po tomto víkendu své letošní vítěze. V hodonínském Domě kultury Horní Valy se zpěváčci z mateřských, základních i středních škol utkali v neděli 11. dubna již po osmadvacáté.
Jeseník /FOTOGALERIE/ – Zákusky, palačinky nebo záviny nejsou tím pravým, co by měly restaurace nabízet svým hostům. Každý podnik by měl mít svou specialitu, která by byla lákadlem pro hosty.
Kostelec n. O/Trutnov – Obchodní akademii T. G. Masaryka z Kostelce n. O. letos reprezentovali v krajském kole soutěže v grafických disciplínách tři studenti.
Příbram - Rockový „Ježíš“ Kamil Střihavka vystoupí se svojí kapelou Leaders v příbramském divadle. Koncert bude připomenutím zpěvákových dvaceti let na české hudební scéně.
Třebíč – Uprostřed židovské čtvrti v Třebíči už deset let existuje místo, kde může smysluplně trávit volný čas místní mladá generace. Centrum s výstižným názvem Ambrela – deštník – zastřešuje děti a mládež ve věku od 6 do 20 let, nachází se v bývalé škole v ulici Leopolda Pokorného. Malým i teeneagerům, kteří sem v hojném počtu docházejí, se tu věnuje pětice žen.
Žďár nad Sázavou – Ve chvíli, kdy k vám v těchto dnech přistoupí člověk vybírající peníze na vybudování komunity pro lidi s postižením – Archy Modletín, měli byste se mít na pozoru.
Zlínský kraj – Jít volit, či nejít volit? Téměř hamletovská otázka, kterou si pokládá před volbami spousta občanů starších osmnácti let, kteří už mají hlasovací právo.
ČR - Školy zavádí etickou výchovu, je to prý nutné kvůli úpadku společnosti. Na čtvrteční konferenci se na tom shodla ministryně školství Miroslava Kopicová s odborníky na vzdělávání.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na Indiánské stezce vyhrává nejrychlejší, nejchytřejší a nejšikovnější. Soutěž pro všechny děti, které rády vyrazí do přírody, připravila 17. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Rak Rakovník.
Břeclav - Zlepšení jazykových znalostí má za cíl nový projekt na břeclavské průmyslové škole. Lepší podmínky při výuce zajistí dva kurzy pro studenty prvních a třetích ročníků.
Litoměřice – Pořadatelé 25. ročníku Tržnice Zahrady Čech si na včerejší zahajovací den objednali opravdu parádní počasí a je třeba říci, že návštěvníci toho patřičně využili.
Rakovník - Plastikový modeláři z DDM v Rakovníku zvou ve středu 19. května všechny velké a malé fandy plastikových modelů na okresní přebor plastikových modelářů KITY 2010.
Žítková – Pedagogové a ředitelé středních škol se chtějí dále vzdělávat. Důkazem je i společné úvodní školení vzdělávacího programu, které se v těchto dnech konalo v Žítkové.
Jičín – V letech 2009 – 2011 realizuje a koordinuje Masarykova obchodní akademie v Jičíně projekt Comenius ve spolupráci s partnerskými školami: slovenskou Obchodní akademií v Ružomberku a Finsko-ruskou školou v Helsinkách.
Čerešničky, čerešničky, čerešně… hlaholí z otevřených okýnek žlutého vozu. Dojede k naší redakční fabii, zastaví a za mohutného výskání z něj vyběhnou čtyři kluci v krojích s pomlázkami metr a půl dlouhými, a ještě než stačím něco říct, dostávám pořádný nášup na zadek. Teprve teď prý můžeme vyrazit na velikonoční koledování společně.
Most – Velká soutěž Deníků v severních Čechách o nejhezčí maturitní tablo skončila. Na Mostecku vyhrála třída 4.E z obchodní akademie. V anketě získala 49 116 hlasů ze 68 866.
Strakonice – Poslední Štafeta Strakonického deníku nás v osobě Miroslava Českého zavedla do světa podnikání, ale i chutí a dobrých jídel. V podobných vodách se budeme pohybovat i v dnešním vydání. Pokračovatelem v seriálu rozhovorů je jednatel strakonické firmy Garantstav Radim Žahour.
Krnov - Střední průmyslová škola v Krnově připravila pro zájemce celou sérii různých kurzů, které účastníky naučí rukodělným technikám a prácis textilem nebo pomohou s prací na počítači.
Brno - Prací prášky, které si se špinavým prádlem poradí i při nízkých teplotách. Ekologicky šetrná čistidla. Nebo křupavější a déle čerstvé pečivo. Na tom všem mají zásluhu molekuly bílkovin, jejichž strukturu uměle vylepšili odborníci na proteinové inženýrství.
Východní Čechy – Primu neotevře gymnázium v Jevíčku, přišlo sem pouze 10 přihlášek k přijímacím zkouškám. Neotevře se ani první ročník čtyřletého studia na gymnáziu v Úpici.
Východní Čechy – Primu neotevře gymnázium v Jevíčku, přišlo sem pouze 10 přihlášek k přijímacím zkouškám. Neotevře se ani první ročník čtyřletého studia na gymnáziu v Úpici.
Redmond - Softwarový gigant Microsoft začal psát své dějiny před 35 lety, 4. dubna 1975, kdy firmu založil Bill Gates se svým přítelem ze střední školy Paulem Allenem. Začínali s 15 zaměstnanci a nyní je společnost, jejíž tržní hodnota dosáhla vloni 270 miliard dolarů (asi 5,1 bilionu korun), třetí nejcennější firmou světa.
Havířov - Osmnáctý ročník mezinárodní soutěže studentek středních škol ovládla stejně jako loni kráska z východu. Z vítězství se tentokrát radovala osmnáctiletá Kristína Bašteková ze Žiliny.
Havlíčkobrodsko – Zanedlouho čekají současné čtvrťáky středních škol zkoušky dospělosti. Letos ještě ve značném procentu případů podle klasického modelu.
Východní Čechy – Primu neotevře gymnázium v Jevíčku, přišlo sem pouze 10 přihlášek k přijímacím zkouškám. Neotevře se ani první ročník čtyřletého studia na gymnáziu v Úpici.
Nymburk - Minimálně tři případy má na svědomí dvaadvacetiletá dívka, které v minulých dnech sdělili policisté obvinění z krádeže. Je to táž osoba, která před nedávnem ve velkém kradla také v nemocnici.