![](https://g.denik.cz/18/3d/cheb_utulek_ilu_0301_prazena-list-l.jpg)
Obětí silvestrovské noci se v Chebu stal vyděšený pes
Cheb - Ošetřovatelka z útulku zvířeti téměř nedávala šanci na přežití
Cheb - Ošetřovatelka z útulku zvířeti téměř nedávala šanci na přežití
DOMAŽLICKO - Oslovili jsme starosty regionu: Co by rádi popřáli Domažlickému deníku a čtenářům
Mostecko, Chomutovsko - Výbuchy zábavní pyrotechniky už nejsou jen záležitostí silvestrovské noci a zaběhlých psů i dalších vyděšených zvířat přibývá. Pokud jste nestihli se svým čtyřnohým miláčkem zajít ke zvěrolékaři pro zklidňující prostředky, nezoufejte. Odborníci doporučují i další řešení, jak zvířatům silvestrovskou noc ulehčit.
Mostecko - Výbuchy zábavní pyrotechniky už nejsou jen záležitostí silvestrovské noci a zaběhlých psů i dalších vyděšených zvířat přibývá. Pokud jste nestihli se svým čtyřnohým miláčkem zajít ke zvěrolékaři pro zklidňující prostředky, nezoufejte. Odborníci doporučují i další řešení, jak zvířatům silvestrovskou noc ulehčit.
České Budějovice - Výsledky Velké ceny města Č. Budějovice desetiletých fotbalistů, která se odehrála v českobudějovické Sportovní hale, už jsme přinesli.
Hodonín - Jednadvacetiletý skladník Tomáš žije v Hodoníně a s epilepsií zápolí druhým rokem. Nemoc se u něj objevila zrovna v době, kdy se chystal rozjet své životní plány. Byl ve třetím ročníku, pomalu se chystal na závěrečné zkoušky a dělal si řidičák.
Olomouc - Panický strach ze silných explozí a petard – tak každoročně prožívají silvestrovskou noc mnohé psy a kočky, jejichž majitelé tráví konec roku v centrech měst či vesnic. Oslavy některá zvířata děsí natolik, že se je jejich chovatelé raději rozhodnou zklidnit sedativy. Veterináři však doporučují, aby uklidňující látky lidé svým zvířatům nedávali bez rozvahy.
Zlín - Drama srovnatelné s nedávným závěrem ve slavné formuli jedna přinesl uplynulý ročník českého šampionátu veteránů v motokrosu. Šťastnější nakonec byl zlínský závodník Roman Heinrich, který tak v kategorii do 47 let dosáhl na svůj druhý titul českého šampiona.
Tachovsko - Dělbuchy, ohňostroje, hluk a rámus. To způsobuje u domácích zvířat stres, který mnohdy těžko překonávají
Během předvánočního týdne jsem pobýval ve dvou městech. V Bruselu a v Praze. Atmosféra se podobala, ale jelikož jsem v Bruselu žil sedm let, dobře jsem cítil rozdíly pro cizince neznatelné, ale podstatné.
Děčínsko - Dělobuchy a petardy, kterými obtěžují své okolí někteří mladí, vadí lidem, ale i domácím zvířatům
Moskva – Vyšetřovatelé tak vyvrátili původní verzi, že za selhání mohla pouze srdeční vada.
Berounsko - Bujaré loučí se starým rokem doprovází ohňostrojea petardy. Díky nim ale zvířata šílí.
Brno - Brněnský psycholog Jiří Brančík radí osamělým lidem, jak pěkně prožít přelom roku, a zamýšlí se nad významem stresu pro život. Kritizuje také všudypřítomný shon.
AKTUALIZOVÁNO/ Prachatice - Vánoční svátky nepředstavují pro ochránce veřejného bezpečí klid a pohodu, ale naopak musí být neustále připraveni k akci.
Tachovsko - Komentář redaktora Josefa Holka k době vánoční
Přerov - Vánoce jsou především křesťanskými svátky, které ovšem dnes prožíváme úplně jinak než naši předci. Jak se slavily Vánoce před 100 lety?
Přerov - Vánoce jsou především křesťanskými svátky, které ovšem dnes prožíváme úplně jinak než naši předci. Jak se slavily Vánoce před 100 lety?
Rychnov n. K.: Basketbalisté Rychnova sehráli během víkendu dvě utkání proti tradičnímu soupeři
Chrudimsko - Redakce Chrudimského deníku přeje svým čtenářům veselé Vánoce plné pohody lásky a spokojenosti a všeho, bez čeho si sváteční dny neumíte představit.
Co znamenají Vánoce pro římskokatolického faráře, populární zpěvačku, majitele zámku nebo starosty měst?
Tachovsko - Šéfredaktor Tachovského deníku Jiří Kohout o tom vánočním shonu
Praha - Kam za sportem v Praze?
Komentář - Výraznější, hlasitější, vtíravější a nepříjemnější. Spirála každoroční vánoční hysterie jako by neměla konce.
Brno - Obchodníci v Brně zažili nejbohatší víkend v roce, lidé však nakupují levnější dárky než loni. Bojí se zdražování a hospodářské krize
Středočeský kraj/ V posledních dnech vyjížděli záchranáři k jedenácti kolapsům v nákupních centrech.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Vánoční zámecké zpívání, tak pojmenovali organizátoři nevšední akci, která se konala vpátek a vsobotu vpodvečer na nádvoří zlínského zámku. Nejednalo se však ožádný koncert, ale přátelské setkání uskleničky punče pro širokou veřejnost.
Mladá Boleslav/ Šéf fotbalového klubu v Mladé Boleslavi se z pořadatele sportovních zápasů na okamžik proměnil v kulturního manažera.
Dárků najdou děvčata Tereza s Lucií pod stromečkem poskrovnu. Přesto jim oči září jako hvězdy. V azylovém domě totiž našly tolik potřebný klid a mír. Z jejich nešťastné maminky Jany Valentové spadnul ten nejhorší stres a společně si užívají vánoční pohody.
Kutnohorsko - Záchranáři jen v pátek ve středních Čechách vyjeli k jedenácti kolapsům v nákupních centrech, obchodech a ulicích.
Mladá Boleslav/ Záchranáři jen v pátek ve středních Čechách vyjeli k jedenácti kolapsům v nákupních centrech, obchodech a ulicích.
Hustopeče - Kličkování po rozkopaných silnících, stres řidičů a všudypřítomné nebezpečí, které číhá na chodce. To je pohled na Hustopeče, kde se hromadně rekonstruují kanalizační a vodovodní sítě. Už v příštím roce by však měl být průjezd ulicemi téměř bezproblémový.
Svitavy - Registr vozidel na úřadech svitavského okresu je přetížený. Úředníci denně odbaví desítky žadatelů. Ve Svitavách zavedli pořadníky. Lístkový systém se osvědčil.
Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská obchodní akademie a hotelová škola jako jediná v regionu využívá v rámci programu ministerstva školství VIP Kariéra služeb školního psychologa. Specialista, který tu působil tři roky, ke konci roku odchází. Škola za něj nyní hledá náhradu.
STORY - Naše rodina má již několik let jednu předvánoční tradici, o kterou bych se s vámi chtěla podělit. A tou je očekávání, přemýšlení a hecování, která choroba někoho z nás skolí. A nejsme žádní troškaři, před Vánocemi si vybíráme speciality de luxe.
Janovice - Stádo vzácných bílých jelenů, které uprchlo ze zdejší obory koncem října, se až na výjimky vrátilo zpět domů. Mimo oboru ještě zůstávají tři jedinci.
Praha - Letošní Vánoce pravděpodobně přinesou Čechům více stresu než bylo dosud obvyklé. Problémy s penězi na dárky a svátky vůbec totiž přiznává devětapadesát procent z nich, což je číslo v letech nedávných nevídané. Vyplývá to z posledního a nejucelenějšího vánočního průzkumu společnosti GfK Praha, který má Deník exkluzivně k dispozici.
Kolín/ Rakovník/ V dalším kole krajského přeboru mužů v ledním hokeji zajížděl HC Rakovník do Kolína, kde se na tamním zimním stadionu střetl s týmem HC Žabonosy.
Praha -Největší nárůst klientů očekávají pracovníci linek důvěry během Vánoc a těsně po jejich skončení.
České Budějovice - Sháněním dárků žilo o víkendu celé město, u velkých center nebylo ani kde odstavit auto.
Hradec Králové - Kam vyrazit před blížícími se svátky a kde si odpočinout od stresů z nákupních center?
Ostrava - Známý skladatel a pedagog očekává v tomto týdnu realizaci dvou svých opusů, jejichž spoluautorem je básník a prozaik Ivan Binar, který také působil v Ostravě.
Slovácko -Vánoce jsou symbolem klidu, míru a pohody. Lidé se setkávají vrodinném kruhu a tráví spolu chvíle volna. Štědrý den si poté užívají především děti. Samotnému čtyřiadvacátému prosinci ale u většiny hospodyněk předchází stres. Napéct, navařit, nasmažit. Těm, které ještě nemají požadované množství cukroví, přináší Deník typy.
Vánoce se kvapem blíží, česká obydlí voní vanilkou a čerstvě umletými ořechy. Pro mnohé je toto předvánoční kvaltování obdobím stresu, nervozity a starostí. Jiní jím procházejí klidně, využívajíce adventního času k zamyšlení. Jak se na nejkrásnější svátky roku připravuje a těší první dáma České republiky paní Livia Klausová? „Přeji všem, aby u vánočního stolu nebyl nikdo sám,“ říká v rozhovoru pro Deník.
Olomoucký kraj - V Prostějově vyšetřují čtyři případy padělků. V Olomouci zaplatil nepravými penězi zákazník na vánočních trzích.
Olomoucký kraj - V Prostějově vyšetřují čtyři případy padělků. V Olomouci zaplatil nepravými penězi zákazník na vánočních trzích.
Děčínsko - Děti vítají, že si mohou mezi středními školami vybírat, některým školám to ale vadí
Prostějov/ Olomouc - V Prostějově vyšetřují čtyři případy padělků. V Olomouci zaplatil nepravými penězi zákazník na vánočních trzích.
V čase předvánočního stresu mnozí řeší každoroční problém: koupit značkovou techniku, nebo stačí neznačková?
Chebsko - Čtenáři mohou on – line diskutovat s šéfredaktorem Chebského deníku