České Budějovice - Lucie Sekanová byla na MČR nejlepší jihočeskou atletkou. Neoddiskutovatelný vytrvalecký talent sbíral v uplynulých letech zkušenosti, které by pozvolna mohl začít pod trenérskou taktovkou Petra Bahenského zúročovat.
Dvacetiletá Kristýna Městská měla dobrou práci, byla zamilovaná a chtěla mít ve dvaceti své vlastní bydlení. Proto se rozhodla zadlužit a vzala si s přítelem hypotéku.
Valašsko - Rozvodů ve valašském regionu za poslední léta nijak dramaticky nepřibývá. Neznamená to ale, že by lidé byli v manželství spokojenější, než tomu bývalo třeba před čtvrt stoletím.
Letohrad - „Jsme školou bez stresů, s individuálním přístupem k žákům. Máme náročné, ale přátelské pedagogy,“ tvrdí Letohradské soukromé gymnázium. Evidentně si to myslí i studenti, jinak by se už patnáct let nehlásili na školu, ve které se platí školné.
Ústí nad Labem - Předminulou sezonu šlapali na paty těm nejlepším. Fotbalisté Ústí proháněli dnes už prvoligový tandem Kladno – Budějovice. Nakonec skončili na prvním nepostupovém stupínku. To už je minulost.
Břeclav - Břeclav navštívil další cirkus, tentokrát se mu dostalo i náležité pozornosti v novinách. Slavný majitel cirkusu tak dostal příležitost se vychválit a přilákat lidi na představení. Chlubil se, kde všude s cirkusem vystupoval a co všechno jeho zvířata umí.
Ostrava -Jste ve stresu a trpíte nespavostí? Máte vysoký krevní tlak? Možná to bude tím, že bydlíte v hlučné oblasti. Rušných lokalit v souvislosti s rozvojem města a rostoucí dopravou navíc přibývá.
Uherské Hradiště - Tradiční česká domácí kuchyně, to je trumf, se kterým se do podnikání vrhl padesátiletý Bohumil Kovačič z Uherského Hradiště. Dnes provozuje bistro Lucia na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti.
Hradec Králové - Probdělé noci a stres teď prožívají nájemníci jednoho obytného domu v ulici Pod Zámečkem. Nadměrnou hlučnost, která jim nedá spát, si však paradoxně způsobují sami navzájem. I když ne zcela vlastní vinou.
Zlín - Řada zájemců o bakalářské studijní programy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) bude letos muset absolvovat Národní srovnávací zkoušky, které zajišťuje společnost Scio.
Vyskytná nad Jihlavou - Pět nekonečně dlouhých měsíců žila Dita Pízová z Vyskytné nad Jihlavou, matka dvou dětí, v neustálém stresu kvůli exekutorům. Pět měsíců se musela denně dívat na nálepky na svých věcech s nápisem zabaveno exekucí.
Vyskytná nad Jihlavou - Pět nekonečně dlouhých měsíců žila Dita Pízová z Vyskytné nad Jihlavou, matka dvou dětí, v neustálém stresu kvůli exekutorům. Pět měsíců se musela denně dívat na nálepky na svých věcech s nápisem zabaveno exekucí.
Zlín - Dobře pečovat opacienta může jen spokojený zdravotník, zaznělo na konferenci. Přes tři stovky všeobecných zdravotních sester, porodních asistentek, nutričních terapeutů, fyzioterapeutů, zdravotních laborantů a pracovníků dalších nelékařských profesí jednalo dnes na konferenci ve Zlíně ofaktorech, které ovlivňují jejich spokojenost vzaměstnání. Ta je totiž nutným předpokladem dobré péče opacienta.
Nová Ves pod Pleší/ V onkologické léčebně v Nové Vsi pod Pleší je nová telefonická linka, kde se nejen pacienti, ale i ostatní lidé mohou ptát odborníků na prevenci i léčbu nádorových onemocnění.
Stačí pár vteřin a neštěstí je na světě. V tak krásném ránu jako v pondělí člověk ani nechtěl uvěřit, že o pár kilometrů dál někdo zcela zbytečně přišel o život.
Rakovnicko/ Ve Středočeském kraji, který má po Praze nejnižší nezaměstnanost v celé České republice, se rakovnický regionse svou mírou nezaměstnanosti řadí k lepšímu průměru
Lanškroun - One Brain odstraní či zmírní duševní i fyzické potíže, zvýší sebevědomí, odstraní stres, napětí a úzkost… Nečtete–li odborné pojednání z oboru kineziologie, stejné účinky objevíte i při poslechu hudby lanškrounské formace One Brain, která je stálicí hudební scény regionu již téměř osm let. Nyní hraje v pozměněném složení. Čtyři muže hudebníky dopňuje řízným zpěvem žena, zpěvačka Saša. Ta nám odpověděla na několik otázek.
Krnov - Zaběhlí nebo opuštění psi v Krnově mají už třináct let postaráno o střechu nad hlavou, misku žrádla a veterinární péči. V městském útulku v Krnově – Kostelci se o ně stará veterinářka Ludmila Lazarová.
Opavsko - Každodenně. Taková je v našem regionu frekvence poruch výtahů i zásahů hasičů, kteří v nich uvízlé lidi zachraňují. Příčinou je hlavně stáří těchto zařízení v řadě bytových domů na Opavsku.
Kroměřížsko - Snáskokem dvou bodů před Kvasicemi přezimují na čele vjedné ze dvou zlínských I. Atříd fotbalisté Zborovic. Boj opostup do krajského přeboru bude na jaře velmi napínavý.
Jihlava - Jaké možnosti se nabízejí seniorům, kteří chtějí pracovat, a jaké jsou jejich největší problémy? Tak o tom si s Deníkem povídala Pavla Radová (R), předsedkyně Svazu důchodců Jihlava, spolu se Zdeňkem Smutným (S), mluvčím krajského svazu důchodců.
PLZEŇ - Vybudování elitního týmu pěti zdravotních sester z oboru intenzivní medicíny plánuje Fakultní nemocnice (FN) v Plzni. Letušky, jak je chce nazývat, nebudou mít domovské pracoviště. Podle potřeby budou působit na různých pracovištích intenzivní péče v rámci celé FN.
NYMBURK - Ostře sledované bylo utkání prvního Nymburka s druhým Prostějovem. Zápas vyhrál Nymburk o 20 bodů 83:63 a potvrdil tak svoji dominantu v nejvyšší basketbalové soutěži Mattoni NBL. Co řekli po utkání hráči obou týmů?
Zlín - Předpremiéru mohou zažít diváci již vsobotu ve Studiu ZMěstského divadla ve Zlíně. Od 10hodin se tam koná otevřená zkouška jevištní adaptace Boccacciova Dekameronu. Premiérové představení pak uvede zlínský soubor pod taktovkou režiséra Jakuba Nvoty 1.března.
PLZEŇ - Lékař chirurgie Fakultní nemocnice v Plzni na Borech Marcel Hájek se před nedávnem vrátil z Afghánistánu. Působil tam jako hlavní lékař u Sedmé polní nemocnice. Byla to již jeho pátá vojenská mise v životě.
Havlíčkův Brod/Jihlava - Zápasy bez stresu. Tak mnozí označují poslední duely Havlíčkova Brodu v základní části první ligy. Rebelové si totiž s předstihem zajistili postup do předkola play off. Ve středu hostí od 18.00 v Kotlině Vrchlabí.
Havlíčkův Brod/Jihlava - Zápasy bez stresu. Tak mnozí označují poslední duely Havlíčkova Brodu v základní části první ligy. Rebelové si totiž s předstihem zajistili postup do předkola play off. Ve středu hostí od 18.00 v Kotlině Vrchlabí.
Uničov, Nový Jičín - Souboj gólmanů charakterizoval utkání 29. kola II. hokejové ligy, skupiny Východ. Lídr tabulky Nový Jičín vyhrál na ledě Hanáků z Uničova.
Olomouc - V 29. kole druhé hokejové ligy se týmům z našeho kraje moc nedařilo. V domácím prostředí vyhrál jen Přerov, který se ale na výhru 2:1 nad Kroměříží hodně natrápil. Šternberk podlehl Valašskému Meziříčí 1:2 v prodloužení a Uničov nestačil na vedoucí Nový Jičín 1:3.
Region - Podle údajů hygieniků, kteří situaci nepřetržitě sledují, je v okrese Bruntál vzhledem k ročnímu období v současné době normální epidemiologická situace.