Břeclav – Čtyřiadvacetiletá atletka Lokomotivy Břeclav Markéta Malariková se po zisku titulu nejlepší sportovkyně okresu rozhodla dát přednost studiu a cestě do zahraničí před překonáváním rekordů.
Frenštát pod Radhoštěm - Beáta Houšťavová, která se svou rodinou zhruba před měsícem přežila výbuch panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm, převzala šek na 33 333 korun. Ten jí včera věnovala Vysoká škola podnikání, kde žena studuje třetí ročník bakalářského studia.
Olomouc - Jaké novinky chystá olomoucká zoo na letošní sezonu? Jak pokračuje stavba safari a kdy otevře jeho první část? Plánuje zoo další nový pavilon či vylepšení komfortu pro návštěvníky?
Českobudějovicko – Právě teď mají deváťáci poslední dva dny na to, aby se rozhodli, na jakou střední školu půjdou. Nejpozději v pátek musí odevzdat přihlášku.
Ústí nad Labem, Liberec /ROZHOVOR/ - Pestrá,osobitá, lidová ierotickáa občas snadneuctivá poezievzniká v hlavě mladého autora ze severu, z Liberce… Vladimír Vacátko (1985), autor osobité a spontánní poezie, je relativně nové jméno na nebi české literatury. Jako Liberečák sedm let vydával časopis SoudProt (neboli Soudní protokol) na libereckém gymnáziu.
Jihlava - Nová hymna Dukly Jihlava, která provází hokejisty v červenožlutých dresech v letošním play-off, vznikla vcelku rychle a dá se říct, že i náhodou.
Hradec Králové – Univerzita prodloužila termín k podání přihlášky ke studiu. Potvrdil to tiskový mluvčí univerzity Ondřej Tikovský. I když většina fakult univerzity dosud registrovala přibližně stejný počet zájemců o studium jako vloni, byla na univerzitě prodloužena lhůta k přijímání přihlášek až do pátku 15. března.
Hradec Králové – Univerzita prodloužila termín k podání přihlášky ke studiu. Potvrdil to tiskový mluvčí univerzity Ondřej Tikovský. I když většina fakult univerzity dosud registrovala přibližně stejný počet zájemců o studium jako vloni, byla na univerzitě prodloužena lhůta k přijímání přihlášek až do pátku 15. března.
Českobudějovicko – Právě teď mají deváťáci poslední dva dny na to, aby se rozhodli, na jakou střední školu půjdou. Nejpozději zítra musí odevzdat přihlášku.
Varnsdorf - Velká radost. Tak líčila své pocity Lucie Šepsová z Varnsdorfu, když jsme se jí ozvali. A oznámili jí, že se stala výherkyní čtenářské soutěže v rámci druhého ročníku projektu Proměny s Deníkem, který jsme připravivili ve spolupráci se Studiem Jana Burdová v Teplicích.
Varnsdorf - Velká radost. Tak líčila své pocity Lucie Šepsová z Varnsdorfu, když jsme se jí ozvali. A oznámili jí, že se stala výherkyní čtenářské soutěže v rámci druhého ročníku projektu Proměny s Deníkem, který jsme připravivili ve spolupráci se Studiem Jana Burdová v Teplicích.
Jihlava - S akademickým titulem bakalář opouštělo v minulých dvou dnech půdu Vysoké školy polytechnické Jihlava 137 absolventů studia, kteří na přelomu ledna a února úspěšně složili státní závěrečné zkoušky.
Hodonín /ROZHOVOR/ – Kdyby závodně neběhala, nejspíše by hrála volejbal. Možná by to Sylvě Škabrahové šlo pod vysokou sítí ještě lépe než na oválu. Každopádně jednadvacetiletá závodnice si v mládí vybrala atletiku a udělala dobře. Skromná dívka vyhrála v loňském roce na mistrovství České republiky závod na osm set metrů. Tento triumf přinesl rodačce z Hroznové Lhoty vítězství v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu Hodonín za rok 2012.
Vysočina – Převážná většina všech studentů středních škol v regionu preferuje angličtinu. „S velkým odstupem od angličtiny a němčiny registrujeme zájem o výuku francouzského jazyka," informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Fialová rovněž podotkla, že už několik let pozvolna roste zájem o studium ruštiny.
Ústí nad Labem, Liberec - Pestrá, osobitá, lidová ierotická a občas snad neuctivá poezie vzniká v hlavě mladého autora Vladimíra Vacátka ze severu, z Liberce.
Zlín - Velmi populární a mezi diváky oblíbená komedie Příběhy obyčejného šílenství se od 4. dubna přesune z Velkého sálu Městského divadla Zlín do komornějšího Studia Z. Změna bude určitě ku prospěchu divákům, hercům i inscenaci.
Vysočina – Převážná většina všech studentů středních škol v regionu preferuje angličtinu. „S velkým odstupem od angličtiny a němčiny registrujeme zájem o výuku francouzského jazyka," informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Fialová rovněž podotkla, že už několik let pozvolna roste zájem o studium ruštiny.
Vysočina – Převážná většina všech studentů středních škol v regionu preferuje angličtinu. „S velkým odstupem od angličtiny a němčiny registrujeme zájem o výuku francouzského jazyka," informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Fialová rovněž podotkla, že už několik let pozvolna roste zájem o studium ruštiny.
Kutná Hora – Fotbaloví trenéři a uchazeči o toto řemeslo pozor. Délka studia C - licence čítá dohromady 23 hodin teoretické a praktické výuky. Lokalita výuky je v Čáslavi (sportovní areál Vodranty) ve dnech 14. – 17. března.
Celkem pět dětí přišlo na svět v rodině tkalce, který žil na Brdě v domě s číslem popisným 16. Josef Kocourek byl s datem narození 22. ledna v roce 1909 druhým z nich.
„Chceme, aby se absolventi po absolvování vysokých škol vraceli zpět do Karlovarského kraje," říká Martina Poštová, mluvčí nejdecké společnosti Witte Automotive
Libáň – Petr Prokop Siostrzonek (na snímku) je římskokatolický duchovní, benediktinský mnich a také převor břevnovského kláštera. V závěru minulého týdne zavítal do Libáně. Prohlédl si zdejší kostel, setkal se s místním farářem a poté absolvoval dvě setkání s veřejností.
Je to již přes půl roku, co francouzský vydavatelský dům Ubisoft oznámil westernovou střílečku z pohledu první osoby s názvem Call of Juarez: Gunslinger. Vůbec bychom se nedivili, kdyby si někteří z vás na hru ani nevzpomněli. Ubisoft totiž zaspal a na titul pozapomněl. Zaváhání se však nyní snaží napravit.
Jirkov - Pro ty, kteří ještě zvažují výběr střední školy, je variantou gymnázium v Jirkově. Dosud pod názvem Chomutovské soukromé gymnázium, od srpna už Městské gymnázium Jirkov pod správou města.
Ke známé tváři Martinu Sittovi nejvíce pomohla televize. Jeho role nejsou velké, ani malé, zato jsou zapamatovatelné. Tak jako projektant Jirka Krbec ze seriálu Vyprávěj, ze kterého nakonec zbyly jen nohy visící před kamerou. Coby bývalý estébák se totiž oběsil. Zapomenout nelze ani na Drobečka z Expozitury. V inscenaci Práskni do bot, která měla 7. března premiéru v Divadle Na Jezerce dostal jméno Drátěnka. Přátelé a kamarádi mu ovšem neřeknou jinak, než Síťofko.
Opava – Třicetiletý Karel Válek je původem z Opavy, ale posledních osm let tráví na moři. Stal se profesionálním námořníkem, který procestoval prakticky celý svět. Momentálně jezdí na speciální lodi v nigerijském přístavu Lagos.
Praha – Před pár lety si chtěl zkusit, jaké je to bydlet sám. Mělo to ale háček. Student Jakub Neubert z Kunratic potřeboval asistenta, který by mu pomáhal. Během celého dne. Obrátil se tak na občanské sdružení Asistence, které oslovilo dobrovolníky a asistenty.
České Budějovice - V Českých Budějovicích právě vznikají další jihočeské rozhlasové večerníčky. Režíruje je známý filmař Zdeněk Troška, hned několik rolí zároveň ztvární herec Jihočeského divadla Martin Hruška… Putování kapra Jakuba krajem permoníků, pověst o vzniku Svaté Hory i vyprávění z Dolního Bukovska. Takové příběhy si lidé budou moci poslechnout díky Zdeňku Troškovi a jeho týmu.
Praha /REPORTÁŽ/ - Rodné město Kolín, pražská studia, narození syna, normalizační bezčasí. A pak revoluční dny, výstupy v divadle Semafor, ovace, poslanecké léta. Rozpad Československa, kterému se snažil aktivně bránit. Převzetí marginální sociálně demokratické strany, z níž udělal nejsilnější vládní formaci. Druhé manželství, dcera Kateřina.
Hradec Králové - Až do konce června bude sbor pracovat na unikátním albu. Pokřtí je hned po prázdninách a s celým projektem se pochlubí také na velkém turné po Spojených státech amerických.
Jirkov - Pro ty, kteří ještě zvažují výběr střední školy, je variantou gymnázium v Jirkově. Dosud pod názvem Chomutovské soukromé gymnázium, od srpna už Městské gymnázium Jirkov pod správou města.
Jablonec n. N. - Do školy jsem chodil s prezidentem… Na studijní léta vzpomíná ekonom a daňový poradce Vladimír Opatrný z Jablonce. Proč? Proč právě dnes? Protože jeho spolužák a přítel z vysoké školy se stal včera prezidentem České republiky. Zlobil Miloš Zeman ve škole? Kouřil už za studií? Měl smělé plány spojené s bezstarostností mládí? Jaké bylo jaro 1968?
Rakovník - O tom, že cesta k úspěchu nevede pouze přes placená nahrávací studia, se přesvědčili členové kapely s názvem Falešná ozvěna. Ti totiž pokřtili své premiérové cédéčko s názvem Budoucnost, které nenatočili v žádném nahrávacím studiu, ale v pokoji jejich basáka.
Veselí nad Moravou – Dnem otevřených dveří letos ve Veselí nad Moravou odstartují oslavy deseti let budovy místní základní umělecké školy. Ta stará již nestojí, ustoupila stavbě obchodního domu.
Střekov, Větruše – Kuriózní ples má za sebou ústecká čtvrť Střekov. Vedle nejmenšího ústeckého plesu v Max Café Radku a Maškarního bálu v Činoherním studiu byl jeho „fór" tím nejlepším, který se letos pořadatelům plesů v Ústí podařil.
České Budějovice - V Českých Budějovicích právě vznikají další jihočeské rozhlasové večerníčky. Režíruje je známý filmař Zdeněk Troška, hned několik rolí zároveň ztvární herec Jihočeského divadla Martin Hruška
Svitavy - Gymnázium se dnes zapojuje do zkoušek nanečisto, při kterých si žáci devátých a pátých tříd základních škol zkoušejí, zda jsou připravení zvládnout přijímací testy na střední školy.
Železný Brod - Je krátce před osmou a u sklářské průmyslovky v Železném Brodě, nejstarší české umělecko-průmyslové školy, se už srocují první zájemci o Den otevřených dveří. Zejména ti, které kromě samotného skla a průmyslového designu láká aplikovaná chemie. Obor budoucnosti.
Železný Brod - Je krátce před osmou a u sklářské průmyslovky v Železném Brodě, nejstarší české umělecko-průmyslové školy, se už srocují první zájemci o Den otevřených dveří. Zejména ti, které kromě samotného skla a průmyslového designu láká aplikovaná chemie. Obor budoucnosti.
Caracas – „Není pochyb o tom, že velitele Cháveze touto nemocí nakazili imperialističtí nepřátelé spolčení s jeho domácími soky," hřímal venezuelský viceprezident Nicolás Maduro, kterého zesnulý Hugo Chávez vybral za svého nástupce. Zároveň oznámil, že země vyhostila amerického diplomata, který se podílel na přípravě „protivládního spiknutí".
Bruntál, Brno - Velmi dobrou pověst dělá bruntálskému regionu chlapecká punkrocková formace On The Way. Na sklonku února v brněnské televizi natáčela do rubriky Seznamte se pro soutěžní pořad Věříš si?
Nová Paka – V Integrované střední škole bylo včera zprovozněno nové Centrum odborného vzdělávání pro elektrotechnický a strojírenský průmysl. Slavnostního uvedení do života se zúčastnila i krajská radní pro školství Táňa Šormová.