Zájem o studium čtyřnásobně převyšuje možnosti školy
České Budějovice - Jihočeská univerzita přijímá do 15. března přihlášky ke studiu. Nově nabízí obory Ochrana vod a Bioinformatika
České Budějovice - Jihočeská univerzita přijímá do 15. března přihlášky ke studiu. Nově nabízí obory Ochrana vod a Bioinformatika
Jablonné n. O. – Ve městě se sešla správní rada Nadačního fondu nadaných, mezi žadatele rozdělila víc než 200 tisíc korun. Nadační fond už řadu let pomáhá studentům v tíživé finanční situaci, podporuje rovněž neziskovky, které se věnují zdravotně postiženým.
Trutnovsko - Odpovídá Ing. Vladimíra Kasalová, Jazyková škola Domino Trutnov.
Nepomuk – Přednáška doplněná promítanými fotografiemi, kresbami a mapkami se v neděli uskutečnila v prostorách zrekonstruovaného rodného domu Augustina Němejce v Nepomuku.
Plzeň – Podpis ministra školství pod kontroverzním verdiktem o prodloužení akreditace plzeňských práv ještě skoro nestačil oschnout a už přichází tvrdá rána z vlastních univerzitních řad. Prodloužení akreditace a postup rektorky Ilony Mauritzové se hrubě nelíbí kolegům z filozofické fakulty.
Rokycany - Pokud jste si jako střední školu vybrali rokycanskou Jeřabinku, pak máte poslední příležitost podat si sem přihlášku. Žádosti škola přijímá pouze do zítřka.
Vysočina - Kraj Vysočina vyplatí na motivačních stipendiích žákům vybraných oborů středních škol za první pololetí letošního školního roku 1,031 milionu korun. Letos bude stipendium vyplaceno 370 studentům prvních i druhých ročníků.
Zlín - Usnadnit studentům najít uplatnění po skončení studia se rozhodla Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Začátkem dubna otevře pro stávající studenty i absolventy v prostorách školy nové Job centrum. Kontaktní místo bude poskytovat kariérní poradenství a zprostředkovatelské služby zejména studentům posledních ročníků.
Hradec Králové /OD SOUSEDŮ/ - Téměř srdcervoucí zpověď si včera vyslechl soudce hradeckého krajského soudu Jiří Vacek od jednadvacetiletého Jana Petráně, který se zde spolu se stejně starým Pavlem Soustružníkem zpovídal z trestného činu loupeže.
Plzeň - První nadační fond Plzeňského kraje definitivně skončil, krajští zastupitelé ho zrušili. A to ještě předtím, než mohl být z fondu Zdravotník vyplaceno jediné stipendium. „O zrušení jsem požádala, protože se nám nedařilo shánět sponzory,“ vysvětluje zakladatelka nadačního fondu exhejtmanka Milada Emmerová.
Hradec Králové /FOTO/ – Téměř srdcervoucí zpověď si v pondělí vyslechl soudce hradeckého krajského soudu Jiří Vacek od jednadvacetiletého Jana Petráně, který se zde spolu se stejně starým Pavlem Soustružníkem zpovídal z trestného činu loupeže.
Valašské Meziříčí /MUZEJNÍ OKÉNKO/ - V přítmí muzejních depozitářů nalezneme desítky tisíc předmětů čekajících na chvíli, kdy se ukáží návštěvníkům a vyjeví jim svůj příběh. Muzeum spolu s těmito artefakty uchovává také vzpomínky na slavné i smutné okamžiky, dávno zapomenutá řemesla či třeba rodáky z našeho kraje.
Vývojáři společnosti Targem Games oprašují poslední dobou jednu starou závodní klasiku za druhou. Pokud lze dřívější pokusy označit za partyzánské, když jen kopírovaly a nechaly se inspirovat, tentokrát už je to oficiální, jelikož se vše děje s posvěcením Codemasters.
Ústí nad Labem - Svým bližním nezištně pomáhá Lucie Zpěváková. Volný čas, jenž by mohla věnovat sobě, věnuje dětem a mládeži.
Hradec Králové – Když v září Nella Havránková přišla do školy, překvapilo ji, koho na chodbě potkala. Byl to Pavel Urban. Pohledný, vysoký, ale pro ni na první pohled velmi nesympatický člověk, který na ni působil až arogantním dojmem. Hlavním překvapením bylo, že právě on, neodmyslitelná součást kapely Memphis, se dal na dráhu učitele.
Tachov – Když byla před dvěma roky Marcela Hepfelová nominována do ankety Deníku Muzikant roku, zpívala s kapelou Buster Nixon. Čtenáři jí tehdy poslali tolik hlasů, že v součtu obdržela 346 bodů, což stačilo na třetí místo v anketě. Od té doby se leccos změnilo.
Praha /ROZHOVOR/ - Hudebník Honza Ponocný provozuje jednočlennou kapelu Circus Ponorka, hraje s Mekym Žbirkou nebo skládá hudbu do filmů Alice Nellis.
Zlín - Usnadnit studentům najít uplatnění po skončení studia se rozhodla Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Začátkem dubna otevře pro stávající studenty i absolventy v prostorách školy nové Job centrum. Kontaktní místo bude poskytovat kariérní poradenství a zprostředkovatelské služby zejména studentům posledních ročníků.
Hradec Králové – Téměř srdcervoucí zpověď si v pondělí vyslechl soudce hradeckého krajského soudu Jiří Vacek od jednadvacetiletého Jana Petráně, který se zde spolu se stejně starým Pavlem Soustružníkem zpovídal z trestného činu loupeže.
Londýn/Oslo - Jedna dávka halucinogenní drogy LSD může pomoct alkoholikům skoncovat s pitím. Vyplývá to z norské analýzy studií provedených v 60. letech minulého století, která vyšla v odborném časopise Journal of Psychopharmacology a informoval o ní zpravodajský server BBC News.
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Vlak, který by už jen svým vzhledem vybízel ke svezení a nesnažil se vypadat, že jezdí 500 kilometrů v hodině. S takovou filozofií navrhoval tehdy ještě student designu Štěpán Soutner nízkopodlažní příměstský vlak RandeVuu.
Pardubice – Přestavba plaveckého areálu v Pardubicích, nejnákladnější projekt v polistopadových dějinách města, bude zachycena v krátkém filmu. Časosběrný dokument si radnice zadala u východočeského studia soukromé televize RTA.
Královéhradecko – Téměř srdcervoucí zpověď si v pondělí vyslechl soudce hradeckého krajského soudu Jiří Vacek od jednadvacetiletého Jana Petráně, který se zde spolu se stejně starým Pavlem Soustružníkem zpovídal z trestného činu loupeže.
Vyškov /SERIÁL OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Ještě při studiu myslel, že bude stavět přehrady, teď už mnoho let vede společnost Vodovody a kanalizace Vyškov a jeho hlavní starostí je zajistit, aby vše fungovalo. A pije vodu z kohoutku. „Když někdy v obchodě kupuji balenou, přiznám se, že se občas i stydím,“ říká se smíchem Vladimír Kramář.
Hradec Králové – Téměř srdcervoucí zpověď si v pondělí vyslechl soudce hradeckého krajského soudu Jiří Vacek od jednadvacetiletého Jana Petráně, který se zde spolu se stejně starým Pavlem Soustružníkem zpovídal z trestného činu loupeže.
Berounsko - Čtvrtek 15. března je posledním dnem, kdy mohou žáci devátých tříd podat přihlášku na střední školu či učiliště. Tuto možnost mají nejen prostřednictvím pošty, ale přihlášku mohou předat i osobně přímo ve škole, a to i přesto, že jsou na Berounsku nyní jarní prázdniny.
Hradec Králové – Téměř srdcervoucí zpověď si v pondělí vyslechl soudce hradeckého krajského soudu Jiří Vacek od jednadvacetiletého Jana Petráně, který se zde spolu se stejně starým Pavlem Soustružníkem zpovídal z trestného činu loupeže.
Východní Čechy - Téměř srdcervoucí zpověď si včera vyslechl soudce hradeckého krajského soudu Jiří Vacek od jednadvacetiletého Jana Petráně, který se zde spolu se stejně starým Pavlem Soustružníkem zpovídal z trestného činu loupeže.
Plzeň – Vybojovali akreditaci do roku 2016, ale čeká je ještě jeden zásadní verdikt. Právnická fakulta zatím nesmí vypsat přijímací řízení, což by pro ni mohlo být fatální.
Plzeň – Vlak, který by už jen svým vzhledem vybízel ke svezení a nesnažil se vypadat, že jezdí 500 kilometrů v hodině. S takovou filozofií navrhoval tehdy ještě student designu Štěpán Soutner nízkopodlažní příměstský vlak RandeVuu.
Pardubice – Důvěřivosti zdravotně hendikepovaných lidí využívají některé nechvalně známé společnosti. Nabídnou jim totiž práci, kterou mohou tito lidé jen těžko zvládnout, přičemž podmínkou navíc je, že si zájemce o práci musí nejprve zakoupit výrobky v hodnotě tři tisíce korun.
Londýn/Oslo – Jedna dávka halucinogenní drogy LSD může pomoct alkoholikům skoncovat s pitím. Vyplývá to z norské analýzy studií provedených v 60. letech minulého století, která vyšla v odborném časopise Journal of Psychopharmacology a informoval o ní zpravodajský server BBC News.
Kraslice - První velkou zkoušku má před sebou nově založená městská střední škola v Kraslicích na Sokolovsku. Už v polovině března se ukáže, zda experiment pokusit se oživit střední školství ve městě po uzavření proslulé průmyslové střední školy výroby hudebních nástrojů vyjde.
Strakonicko – Možnosti letní brigády na Strakonicku jsou. Například Dudák – Měšťanský pivovar, a.s., už ví, že pomoc uvítá.
Plzeň – První nadační fond Plzeňského kraje definitivně skončil, krajští zastupitelé ho v pondělí zrušili. A to ještě předtím, než mohl být z fondu Zdravotník vyplaceno jediné stipendium.
Hradec Králové - Hradecká gymnázia mají co nabídnout, přihlášky je možné podat do 15. března. Ředitelé počítají s velkým zájmem, stejně jako každý rok. Několik desítek uchazečů o studium musejí odmítnout.
Východní Čechy – V době krize není snadné najít si dobré zaměstnání. Na trhu práce se objevují nabídky na wellness poradce nebo pracovníky wellness studií.
Český Krumlov - Vyprávění a přístup Stanislava Motla zapůsobilo i na samotné vedení Boudy
Berounsko – Čtvrtek 15. března je posledním dnem, kdy mohou žáci devátých tříd podat přihlášku na střední školu či učiliště.
Modena /FOTOGALERIE/ - Italský ministr turismu Piero Gnudi v sobotu v pravé poledne slavnostně přestřihl pásku v novém Muzeu Enza Ferrariho, které je posledním realizovaným projektem česko-britského architekta Jana Kaplického a jeho londýnského studia Future Systems. Muzeum v severoitalské Modeně, jež do dálky svítí jasně žlutou zvlněnou střechou, bude počínaje víkendem lákat návštěvníky, kteří se zajímají o slavného konstruktéra a rychlá auta se vzpínajícím se hřebcem ve znaku.
Domažlice – Domažlická rodačka si pro její představení vybrala postřekovskou hospůdku U Hadamů.
Plzeň - Právnická fakulta Západočeské univerzity (ZČU) nezačne přijímat nové studenty magisterského i bakalářského studia, dokud nebude mít v ruce výsledek správního řízení, které vede ministerstvo školství (MŠMT). Rozhodnutí o přijímání nových studentů prvních ročníků má mít škola v nejbližších dnech.
Pardubice - Zájemci zavítali do rozhlasových studií v ulici Svaté Anežky české na Den otevřených dveří
Olomouc – Jaký je nejžádanější obor na olomoucké Univerzitě Palackého? Pozici si udrželo studium práva, těch, kteří by jej chtěli studovat je více než dva tisíce. Mezi velmi atraktivní obory se počítají ty nabízené lékařskou fakultou, tedy Všeobecné lékařství a Zubní lékařství. Tradičně velký zájem projevili uchazeči také o psychologii na filozofické fakultě.
Strakonicko – Možnosti letní brigády na Strakonicku jsou. Například Dudák – Měšťanský pivovar, a.s., už ví, že pomoc uvítá.
Kopidlno – Studenti maturitních a učňovských oborů zpracovávali ve skupinách témata letošního školního roku.
Rýmařov - Největší český výrobce dřevěných montovaných domů RD Rýmařov dokončuje v Rakousku stavbu nového kongresového centra. Součástí projektu je mimo jiné kongresová hala, tři desítky luxusních apartmánů a fitness centrum.
Olomouc – V neděli zamířily stovky lidí do Regionálního centra Olomouc, kam je přilákala čokoláda. Konala se tu totiž Čokoládová show, jejíž program pokračuje také v pondělí.
Hradec Králové - Hradecká gymnázia mají co nabídnout, přihlášky je možné podat do 15. března. Ředitelé počítají s velkým zájmem, stejně jako každý rok. Několik desítek uchazečů o studium musejí odmítnout.
Olomouc - První místo pro olomouckou chemii v hodnocení českých vysokých škol? „Žádné překvapení ani náhoda, je to práce řady lidí za posledních deset let,“ vysvětlil děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Juraj Ševčík prvenství chemie v žebříčku mezi českými vysokými školami. Podle Hospodářských novin, které žebříček před časem zveřejnily, nabízí olomoucká chemie na přírodovědecké fakultě lepší studium než přírodovědy na univerzitách v Praze a Brně či pražská Vysoká škola chemicko-technologická.