Všetaty - Iva Fialová keramice propadla před jedenácti lety. Tvoří podle nálady, někdy hrnečky, jindy plastiky. Říká, že keramiku může zkusit každý, není to těžké. Stačí nápad a dívat se kolem sebe.
Ústí n. O. - Na přelomu října a listopadu se zúčastnilo 8 studentů 3. ročníku strojírenského studijního oboru mechanik seřizovač ze Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí dvoutýdenní odborné stáže v Berufsbildende SchuleTechnik Koblenz, (Carl-Benz-Schule).
Nové Město na Moravě - Společnost Medin v Novém Městě na Moravě má nové firemní logo. V jeho grafickém provedení vsadil dnes největší český výrobce lékařských implantátů a nástrojů na barevnou odlišnost.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Zábavný program pro žáky devátých tříd základních škol nabízeli v uplynulých dnech na uherskohradišťské Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické.
Německý vydavatel DTP se rozhodl, že českou detektivní adventuru Memento Mori 2 nevydá letos, jak dosud plánoval, ale až v prvním čtvrtletí 2012. Zeptali jsme se domácího studia Centauri na důvody a bližší detaily.
Brno – Studenti Rašínovy vysoké školy bojují s nejistotou. Škola totiž v lednu přišla o akreditaci na jeden magisterský program a musí tak do konce listopadu zajistit místo na jiné univerzitě pro sedmdesát studentů. Podle České televize zatím ale vedení školy s žádnou jinou vysokou školou nejedná.
Brno – Studenti Rašínovy vysoké školy bojují s nejistotou. Škola totiž v lednu přišla o akreditaci na jeden magisterský program a musí tak do konce listopadu zajistit místo na jiné univerzitě pro sedmdesát studentů. Podle České televize zatím ale vedení školy s žádnou jinou vysokou školou nejedná.
Krnov /FOTO/ - Mikulášská ulice s lipovou alejí kdysi patřila k nejkrásnějším ulicím v Krnově, ale téměř dva roky je neustále rozkopaná kvůli opravám inženýrských sítí. Kdy se vrátí její poetická krása?
Ústecký kraj - Přírodovědecká fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP)otevře nový magisterský obor nanotechnologie, pro který získala akreditaci. „Začne se vyučovat 1. října 2012, zájemci z řad bakalářů přírodovědných a technických oborů se mohou hlásit už nyní,” informovala mluvčí fakulty Jana Komínová.
Pokud se ztotožňujete s hláškou, že vrtulníky létají jen díky tomu, že jsou tak ošklivé, že je zem odpuzuje, pak se ani nenamáhejte s dalším čtením. Nejste totiž na správné adrese.
Krnov – Tato iniciativa vychází z předpokladu, že pokud se lidé budou aktivně podílet na tvorbě životních podmínek ve své obci, budou si výsledků také více vážit a zároveň se podpoří jejich vztah k dané lokalitě.
Staňkov – Nechtěl dělat věci napůl, proto ukončil kariéru fotbalisty a při studiu začal působit ve fotbale jako rozhodčí. „V té době jsem byl studentem SPŠ dopravní v Plzni. Tréninky jsem jako hráč časově nestíhal, ale u fotbalu jsem chtěl zůstat, proto jsem se rozhodl stát se rozhodčím,“ říká Jan Kastl ze Staňkova, který v roce 2006 poprvé oblékl dres sudího.
Série SOCOM není tak úspěšná jako jiné značky Sony, a tak se její tvůrci ze studia Zipper Interactive rozhodli svůj příspěvek do katalogu her pro handheld Vita pojmenovat jako novou značku - Unit 13.
Bor – Schodovou plošinu mají od čtvrtka k dispozici v jídelně Střední školy Bor. Budou tak moci rozšířit nabídku výuky i pro imobilní studenty, bude k dispozici i občanům města.
Olomouc – Univerzita Palackého v Olomouci chystá na sobotu 26. listopadu už tradiční Den otevřených dveří. Na všech osmi fakultách zodpoví veškeré dotazy návštěvníků studijní referentky, volně přístupné budou také učebny a přednáškové sály.
Brno, Blansko /ROZHOVOR/ – Plavkyně Silvie Rybářová z Blanska má za sebou úspěšný rok. Startovala na mistrovství světa i Evropy v dálkovém plavání a také na Univerziádě. Vyhrála Český pohár, medaile sbírala i na mistrovství republiky v bazénu.
Nymburk -Nymburský básník a novinář Jiří Teper je rozhodně postavou, která se radostí života nijak nezříká. Řada místních zná jeho odbornou přednášku o rumu, jehož studiu se po všech stránkáchvěnuje už řadu let.
Karviná – Tříměsíční „ozdravný kurz“ tří vybraných soutěžících v novém projektu Hubněte s Deníkem a karvinským Fénix Centrem tvarování postavy už běží naplno.
Hranice – Obyvatelé Hranic se brzy dočkají další speciální mikulášské nadílky. Příští pátek 2. prosince se totiž v hranické Sokolovně rozjede už dvanáctý ročník akce s názvem Mikulášský nářez. Projekt se tentokrát zaměřil na propagaci místních začínajících i zkušenějších kapel.
Průzkum agentury SCaC pro Českou televizi, ve kterém se zjišťovalo, zda je podle lidí lépe dnes, anebo bylo lépe za předchozího režimu, zpopularizoval pan prezident.
Duchcov - Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov pořádají prezentační akci středních škol a odborných učilišť zaměřenou na výběr dalšího studia a uplatnění na trhu práce Šance 2012.
Líšeň – Nové televizní studio postaví Česká televize v brněnské Líšni za 350 milionů korun. Potvrdila to ve středu Rada České televize na svém zasedání v Brně. Původní projekt přitom počítal se šesti sty miliony.
Ústí nad Labem - Přírodovědecká fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) otevře nový magisterský obor nanotechnologie, pro který získala akreditaci.
Český Brod - Především rodičům potenciálních studentů chce ředitel Gymnázia Český Brod Vladimír Libovický ubezpečit, že poplašná zpráva o budoucím slučování Gymnázia Český Brod a SOŠ Liblice se nezakládá na pravdě.
V souvislosti se studiem Bohemia Interactive se ve světě ani tolik nepíše o vlastnostech jejich nových her, jako spíš o problematice pirátství. V reakci na nedávnou kauzičku s Take on Helicopters nyní poskytl šéf firmy Marek Španěl rozhovor pro PC Gamer.
Pardubice - „Konečně hudební oddělení!,“ hlásaly novinové titulky v pardubickém tisku, když v úterý 10. září roku 1991 byl slavnostně zahájen provoz hudebního oddělení s poslechovým studiem v tenkrát ještě Okresní knihovně v Pardubicích.
Adrian Smith, zakladatel holandského studia Guerrilla Games prozradil časopisu EDGE, že "musejí pokračovat se sérií Killzone". Její třetí díl vyšel letos v únoru (recenze, 8/10).
Modrá – V některých lidech už od dětství dřímou určité schopnosti něco tvořit nebo se umělecky projevovat. Mnohdy zůstanou tyto způsobilosti bez povšimnutí, jindy se rozpozná talent díky všímavým rodičům nebo kantorům.
Šumperk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Na Sluneční učím já, Sluneční je láska má, pod Senovou pěkně krčí se, ukrytá před vichrama…“ tak začíná píseň, kterou v pondělí 21. listopadu nahrávali žáci společně s kantory na Základní škole Sluneční v Šumperku.