Ostrava- Pochází z Ostravy, z architektonické rodiny, a je jí krásných čtyřiatřicet let. Vendula Šafářová postupně vystudovala teorii architektury na Českém vysokém učení technickém a také architekturu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u profesorky Evy Jiřičné.
Česká Lípa – Děti z českolipského dětského domova mají k dispozici startovací byt. Starší děti, které dál studují, se tu učí žít samostatně, přizpůsobit se běžnému životu. Toto bydlení bude po dva roky financované z evropských fondů.
Lom – Lídr KSČM se bude opět ucházet o post starosty ve volbách do zastupitelstva města Lom. O tom, co ještě může voličům nabídnout, se svěřil v rozhovoru pro Mostecký deník Ing. Josef Nétek.
Havířov- Patří údajně k nejpůvabnějším evropským varhanicím a cembalistkám. Absolventka Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě, později brněnské JAMU, si v současné době doplňuje vzdělání studiem generálbasu u profesora Jespera Christensena na basilejské Schole cantorum a zároveň studuje v doktorském cyklu v Brně.
Prostějov – Drtivá většina absolventů dvou prostějovských středních oděvních škol musí od letošního září za vysokoškolským vzděláním mimo město. Donedávna tomu tak nebylo.
Plzeň - Nejen mladí vysokoškolští studenti, ale i zájemci z nejširší veřejnosti se budou moci vzdělávat na katedře hudební kultury Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.
Opava – Festival Bezručova Opava pokračuje a přináší divákům filmový tahák s názvem Carmen. Režisérem snímku je známý španělský filmař Carlos Saura. Promítat se bude dnes 6. září v opavském kině Mír od osmnácti hodin. Plné vstupné činí 60 a pro členy filmového klubu pouze 50 korun.
Žďár nad Sázavou – S velkým zájmem studentů se setkala žďárská Akademie třetího věku, ve které od poloviny letošní září již odstartuje výuka v hned několika kurzech. Projekt, za nímž stojí Střední škola obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, vzbudil pozornost bezmála tří desítek seniorů ve věku od šedesáti do pětasedmdesáti let.
Jičín – Nový školní rok 2010/2011 na VOŠ a SPŠ Jičín zahájil svou návštěvou první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje a starosta města Kopidlna Josef Táborský.
Ostrava/ROZHOVOR/ - Známého herce Zdeňka Žáka jsme potkali v těchto dnech v Ostravě, kde ve zdejším televizním studiu, ale také v exteriérech vytváří jednu z hlavních rolí v televizním filmu Doktor pro zvláštní záležitosti, který natáčí režisér Ivan Pokorný.
Uherské Hradiště – Uherskohradišťskou Fakultu logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati dočasně povede proděkanka pro pedagogickou činnost Romana Bartošíková.
Vizovice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Třiačtyřicátý ročník Vizovického trnkobraní je už minulostí. Ve třech festivalových dnech se na hlavním pódiu vystřídaly desítky kapel. Headlinerem přehlídky byla letos kapela Chinaski. Přestože se páteční program dostal do skluzu, tisíce fanoušků trpělivě čekaly na šestici známých hudebníků. A ti je nezklamali. Během hodinového koncertu publiku nabídli staré šlágry i ochutnávku z nové desky, která se za pár týdnů dostane na pulty obchodů.
České Budějovice - Bývalá česká lyžařka na jihu Čech zahájila školní rok a v rozhovoru pro Deník vzpomíná i na to, že maturovala se samými jedničkami, zato jí moc nešlo počítat.
Ostrava- Zhruba sedmnáct učitelů bude hned ze startu potřebovat ostravská PORG, zatím jediná mimopražská pobočka prestižní soukromé školy pro nadané děti. První žáky přivítá za necelý rok.
Trojanovice - Obec nyní hostí výstavu studia Kamil Mrva Architects. Expozice, která byla k vidění v Praze nebo ve Vídni, je
v Trojanovicích rozšířena o projekty, jež již v obci vznikly nebo jsou v plánu.
Jeseník – Střední odborné učiliště potravinářské Jeseník změnilo svůj název. Od prvního září je Střední odbornou školou gastronomie a potravinářství Jeseník.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezi významné aktivity kutnohorské Galerie Felixe Jeneweina patří od roku 1995 také projekt Sympozium současného výtvarného umění Jenewein - Kutná Hora.
Rokycany – Naše malé město je plné krásných dívek. Jednou z nejznámějších je Česká Miss World 2010 Veronika Machová, která úspěšně pokračuje v modelingové kariéře a také se věnuje navrhování a šití modelů. Návrhářství vystudovala na střední škole v Plzni.Další překrásnou a úspěšnou slečnou je Martina Sobotková studentka plzeňských práv, Martina je ve třetím ročníku a při studiu se věnuje modelingu.
MIROSLAV ZÍKA Rokycany – Střední odbornou školu letošní školní rok zaplní 50 nových studentů ve třech studijních oborech. Nakonec se SoŠ podařilo otevřít všechny tři třídy včetně automatizační a výpočetní techniky,
Mělník – Stovkám prvňáků na Mělnicku to včera začalo. A většinou vesele. Stejně na tom byly také jejich učitelky, mezi které patří i Andrea Janoušová, třídní 1.C v Základní škole Jindřicha Matiegky v Mělníku.
Kutná Hora – Za Kutnou Horu – město vysokoškolských studií, tak zní název předvolební petice, kterou včera představili společně kandidátka do senátu za Kutnohorsko Michaela Šojdrová (KDU– ČSL) a Ivo Šanc, lídr kandidátky pro komunální volby v Kutné Hoře Šance pro Kutnou Horu.
Olomouc /ANKETA/ – Novým vizuálním pojetím webových stránek a novým logem, které se po dvou letech opět vrátilo k tématu lyry a dvou masek, zahajuje letošní sezonu Moravské divadlo Olomouc.