
Tahanice o kravín v Břeclavi pokračuje. Už dvacet let
Břeclav - Spor o bývalý kravín v Břeclavi připomíná nekonečný příběh. Majitelé pozemku a biozemědělec marně hledají společnou řeč.
Břeclav - Spor o bývalý kravín v Břeclavi připomíná nekonečný příběh. Majitelé pozemku a biozemědělec marně hledají společnou řeč.
Chocomyšl - O šest set tisíc korun připravily ve čtvrtek tři zlodějky sedmdesátiletou stařenku v Chocomyšli na Domažlicku. Peníze jí ukradly přímo v jejím domě. Žena je při krádeži sice načapala, ale všechny tři zlodějky stačily i s penězi utéct.
Paříž - Ozbrojený muž dnes vtrhl do jedné bankovní pobočky v Paříži a zajal čtyři osoby. Poté je jednu po druhé propustil na svobodu a nakonec se i sám vzdal policii. Podle agentury AFP jej k tomuto činu přivedla zoufalá situace – žádal, aby jemu a jeho synovi přidělily úřady sociální byt.
Plzeň - V pátek krátce po poledni předvedli k policisté k výslechu muže, který byl v posledních dnech trnem v oku starostlivých rodičů. Během uplynulých čtrnácti dní oslovil několik dětí před základními školami na Lochotíně v Plzni. Tři případy byly oznámeny policii, může jich být ale víc.
Roudnice n. L. - Hokejisté HC Roudnice zvládli také další zápas Pražského přeboru a v tabulce jim patří čtvrtá příčka. Na ledě Kobry B se dařilo Nenadálovi, který si připsal tři branky a jednu asistenci. V sobotu hraje Roudnice doma s Bohemians (17).
Plzeň – V pátek krátce po poledni předvedli k policisté k výslechu muže, který byl v posledních dnech trnem v oku starostlivých rodičů. Během uplynulých čtrnácti dní oslovil několik dětí před základními školami na Lochotíně. Tři případy byly oznámeny policii, může jich být ale víc.
Opavsko - Každoroční martyrium kolem ježků je opět zde. Malí bodlinatci opět vyráží ve velkém ven a shánějí potravu. Řada z nich skončí pod koly aut, ale mnoha ublíží i lidé, kteří se je pokoušejí zachránit.
Kolín – Kolínští florbalisté mají zas ebou parádní vstup do nové sezony. Vše začalo již úspěšným učinkováním v Poháru České pojišťovny, kde byl vyřazen až ve 4. kole. Naposledy Kolíňáci na úvod ligové sezony v PH+SČ porazili dva své soupeře. „Naším cílem je postup do třetí ligy," hlásí trenér Petr Vrána.
Region - A je tu druhé kolo soutěže o svatební pár Deníku. Vyberte jeden ze šesti novomanželských párů a pošlete ho do velkého finále!
Nižnij Novgorod (Rusko) - Vězněná ruská rockerka Marija Aljochinová dnes stáhla žádost o zmírnění dvouletého trestu za loňské výtržnictví v moskevském kostele. Učinila tak ze solidarity se svou kolegyní Naděždou Tolokonnikovovou, která v mordvinském vězení drží protestní hladovku.
Břeclav - Spor o bývalý kravín v Břeclavi připomíná nekonečný příběh. Majitelé pozemku a biozemědělec marně hledají společnou řeč.
Liberec - Nováčkovi Liberec Handball se po postupu do II. ligy házené nedaří. Také čtvrtý zápas mužům Liberce body do tabulky nepřinesl a průběžné desáté místo určitě nenaplňuje jejich očekávání.
Svitavy – Devětatřicetiletý muž ze Svitavska je podezřelý ze série vloupání do supermarketů, vinotéky a prodejních prostor jedné z benzínových čerpacích stanic poblíž Svitav.
Českolipsko - První v tabulce je Dubnice s 28 body, o bod méně má Žandov a třetí jsou Okna.
Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dnes částečně vyhověl stížnosti běloruského občana Andreje Budreviče na postup českých úřadů a soudů, jež mu zamítly jeho žádosti o azyl a chtěly ho vydat do Běloruska. Soud konstatoval, že český stát porušil dvě ustanovení Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, odmítl ale další stěžovatelovy nároky, včetně odškodnění.
Cerhenice - Při své návštěvě Kolínska zavítal prezident republiky Miloš Zeman ve středu 16. října také do Cerhenic, městyse, kde je už více než sedm let čestným občanem.
Liberec - Slovan Vesec nastoupil k historicky prvním zápasům druhé nejvyšší badmintonové ligy. S Astrou Praha B i Prosekem Praha prohrál.
Brno /ANKETA/ – Stovky barevných žárovek ozdobí o adventu vánoční strom na náměstí Svobody v Brně. O tom, který strom bude v Brně symbolem Vánoc, lidé rozhodují už nyní. Na výběr mají jednu jedli ojíněnou a dva smrky ztepilé.
Cerhenice - Při své návštěvě Kolínska zavítal prezident republiky Miloš Zeman také do Cerhenic, městyse, kde je už více než sedm let čestným občanem. „Je to pro nás velká čest, že pan Miloš Zeman čestné občanství přijal, a ještě větší čest, že ve funkci prezidenta naši obec navštívil. Velmi si toho vážíme, velmi mu děkujeme a samozřejmě bychom mu za to, že naši zemi vyvedl z politické krize, čestné občanství ještě jednou udělili, ale to nejde," řekl starosta Cerhenic Marek Semerád.
Šluknov – Nečekané pokračování má kauza Martina Kaleje ze Šluknova, který loni v září v lese znásilnil ženu. V této době měl již sedět za mřížemi, kde si měl odpykávat pětiletý trest za znásilnění. Ale nesedí. Před spravedlností se totiž skrývá na neznámém místě. Možná dokonce v cizině.
Šluknov – Před měsícem byl Martin Kaleja odsouzen na pět let za znásilnění. Nikdo ale neví, kde je. Možná utekl do Anglie.
Ostrava - Soud vydal zatykač na Martina Pustějovského. Muž, který málem upálil družku, přestal chodit k hlavnímu líčení. Nyní po něm pátrá policie
Ostrava - Mladík se bránil, dokonce použil slzný sprej, násilník jej ale přemohl. Vzápětí zasáhla policie.
Ostrava - Soud vydal zatykač na Martina Pustějovského. Muž, který málem upálil družku, přestal chodit k hlavnímu líčení. Nyní po něm pátrá policie.
Linec - Dědicové rakousko-židovské sběratelské rodiny Ledererových požádali rakouské ministerstvo kultury o restituční vydání známé Beethovenovy fresky od Gustava Klimta.
Ostrava - Mladík se bránil, dokonce použil slzný sprej, násilník jej ale přemohl. Vzápětí zasáhla policie.
Nymburk – Hned v prvním kole nového ročníku juniorské extraligy basketbalistů v kategorii U19 přisoudil los týmu Nymburka soupeře nejtěžšího, úřadujícího mistra republiky, tým USK Praha. Druhý zápas sehráli Nymburáci s Plzní.
České Budějovice – Volejbalisté EGE České Budějovice jsou po čtyřech zápasech první ligy na čtvrtém místě tabulky. Na kontě mají tři vítězství a jednu porážku. Dvě výhry zaznamenali o minulém víkendu.
Pelhřimovsko – I když otbalisté Červené Řečice kanonýra Lukáše Kavku uhlídali, a ten skóroval jen z pokutového kopu, střelcům Poutník ligy stále vládne suverénně.
Písek - „Máme už od poloviny dubna rozkopanou přístupovou silnici i chodník, přicházíme o zákazníky. Přitom před zahájením akce s námi nikdo z města nemluvil," brání se živnostníci, kteří mají své provozovny na Třídě Národní svobody v Písku. Pokles tržeb spočítali na 20, 40 i více procent.
Pardubice - Pamako: Ve svých soutěžích neztratily ještě ani bod také Ema team a bulharsko – rumunský soubor New Monaco
Brno, Opava – Opavští hokejisté slaví velmi cenné vítězství, kterého dosáhli na ledě brněnské Techniky. Brno doma prohrálo vůbec poprvé v sezoně, což zařídil svým výborným výkonem opavský Slezan. Ten sice v utkání prohrával, ale ve druhé třetině skóre otočil a nakonec bral tři body.
Pelhřimov, Klatovy - Klatovští hokejisté nedokázali na ledě lídra tabulky západní části druhé ligy ledního hokeje vyhrát.
Holešovice – Členové taneční divadelní skupiny VerTeDance opouštějí svůj obvyklý prostor žižkovského divadla Ponec. Ale jen dočasně. S novým projektem se totiž přesouvají do nevyužitého suterénu budovy bývalých Elektrických podniků na Vltavské. Syrový vykachlíčkovaný prostor, jenž sloužil v minulosti jako lázně, rehabilitační centrum či pitevna, se stal východiskem pro sedm tanečníků, kteří se zde zabývají tématem vězení, odloučení a izolace.
Praha - Členové taneční divadelní skupiny VerTeDance opouštějí svůj obvyklý prostor žižkovského divadla Ponec. Ale jen dočasně. S novým projektem se totiž přesouvají do nevyužitého suterénu budovy bývalých Elektrických podniků na Vltavské. Syrový vykachlíčkovaný prostor, jenž sloužil v minulosti jako lázně, rehabilitační centrum či pitevna, se stal východiskem pro sedm tanečníků, kteří se zde zabývají tématem vězení, odloučení a izolace.
Hradec Králové – Podmíněný tříletý trest udělil v úterý krajský soud invalidnímu důchodci, který v opilosti napadl a zranil staršího muže. Zraněný později zemřel v nemocnici. Třiačtyřicetiletý Jiří Relich také musí nastoupit k ústavní protialkoholní léčbě a uhradit škodu více než čtvrt milionu korun. Rozsudek je pravomocný.
Hradec Králové – Podmíněný tříletý trest udělil v úterý krajský soud invalidnímu důchodci, který v opilosti napadl a zranil staršího muže. Zraněný později zemřel v nemocnici. Třiačtyřicetiletý Jiří Relich také musí nastoupit k ústavní protialkoholní léčbě a uhradit škodu více než čtvrt milionu korun. Rozsudek je pravomocný.
Blšany - Devět kol nepoznali fotbalisté FK Litoměřice hořkost porážky. Na někdejší prvoligový pažit tak neodjížděli k zápasu 10. kola krajského přeboru předem poražení. Ale stalo se.
Tábor /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Umění pozorovat spojuje dvě nové knihy z Baobabu. Vychází Roční období od francouzského kreslíře Blexbolexe a satira Franka Tashlina s názvem Vačice, která se nesmála.
Jičínsko - Přinášíme aktuální výsledky vybraných sportovních zápasů.
Jičín - Alternativa Jičín vás zve na přednášku: Sebeláska, sebepřijetí, svoboda aneb Kde je zakopaný pes?
Praha - S touhou získat zlatý hattrick vstupovali do finálové série softbalové extraligy hráči Spectrum Praha. Ta se jim nepodařila naplnit. Po třech duelech se radovali ze zisku mistrovského titulu Severočeši. Ale nepředbíhejme.
Moskva – Punkerky ze skupiny Pussy Riot, bývalý ropný magnát Michail Chodorkovskij nebo věznění účastníci masové protikremelské demonstrace možná díky chystané prezidentské amnestii brzy vyjdou na svobodu.
Hradec Králové – Podmíněný tříletý trest udělil v úterý krajský soud invalidnímu důchodci, který v opilosti napadl a zranil staršího muže. Zraněný později zemřel v nemocnici. Třiačtyřicetiletý Jiří Relich také musí nastoupit k ústavní protialkoholní léčbě a uhradit škodu více než čtvrt milionu korun. Rozsudek je pravomocný.
Písek – „Máme už od poloviny dubna rozkopanou přístupovou silnici i chodník, přicházíme o zákazníky. Přitom před zahájením akce s námi nikdo z města nemluvil," brání se živnostníci, kteří mají své provozovny na Třídě Národní svobody v Písku.
Hradec Králové – Podmíněný tříletý trest udělil v úterý krajský soud invalidnímu důchodci, který v opilosti napadl a zranil staršího muže. Zraněný později zemřel v nemocnici. Třiačtyřicetiletý Jiří Relich také musí nastoupit k ústavní protialkoholní léčbě a uhradit škodu více než čtvrt milionu korun. Rozsudek je pravomocný.
Mladoboleslavsko - Přehled výsledků zápasů fotbalové IV. třídy.
Zlaté Hory – Zlaté Hory se příští rok na jaře pustí do druhé etapy obnovy centra města. Děti díky tomu získají prostor na hraní, zákazníci pošty či návštěvníci kina budou mít kde parkovat.
Roudnice n. L. – Tahle prohra je musí hodně bolet. Fotbalisté třetiligové Roudnice se dostali v domácím duelu 10. kola rychle do vedení, které zajistil už v první minutě po napadání Svátek, ale borci TJ Kunice srovnali po perfektně nacvičeném signálu v 38. minutě.
Tábor - Umění pozorovat spojuje dvě nové knihy z Baobabu. Vychází Roční období od francouzského kreslíře Blexbolexe a satira Franka Tashlina s názvem Vačice, která se nesmála.