Jesenice – Bez řidičského průkazu si vyjel v podvečer šestapadesátiletý muž z Rakovnicka ve Škodě Felicia. Při kontrole hlídkou z obvodního oddělení Jesenice předložil všechny doklady až na řidičský průkaz.
Malá Skála - Inu, někdy je to tak. O čemsi hovoříte, na něco pomyslíte a bác ho, je to tady pěkně v reálu. Podobnou zkušenost zažil i starosta Malé Skály Michal Rezler.
Praha – Jako na čekané si museli připadat kriminalisté IV. pražského policejního obvodu, kteří číhali na zloděje kradoucího naftu ze zaparkovaných kamionů. Byly to desítky nocí, po které hleděli do tmy naprázdno. Nakonec se ale podařilo pachatele popadnout přímo za ruku. Při činu.
Teplice – Ve 35 letech je člověk většinou v tom nejlepším věku. Plný sil zakládá rodinu, má minimálně jednu práci a život ho baví, vždyť smrt je ještě daleko. To teplický zimní stadion (rok narození 1976) začal chřadnout už po čtvrt století své existence. Letos už má na kahánku a v příštím roce definitivně „zaklepe bačkorami“. Jinými slovy, demoliční výměr už je v rukou vlastníka kdysi všemi obdivované stavby. Těžké stroje se před Vánocemi dokonce do „baráku na odstřel“ s chutí zakously, do další práce se však dají až po Novém roce.
Malá Skála - Inu, někdy je to tak. O čemsi hovoříte, na něco pomyslíte a bác ho, je to tady pěkně v reálu. Podobnou zkušenost zažil i starosta Malé Skály Michal Rezler.
Krásensko – Krásenští divadelní ochotníci uvedou už příští týden premiéru hry Přes přísný zákaz dotýká se sněhu od českého autora a herce Antonína Procházky.
Hradec Králové -Lidovci by si přáli, aby právě opravovaná nová městská knihovna nesla Havlovo jméno. Magistrát se diskusi nebrání, přiklání se však spíš k původnímu návrhu přejmenovat náměstí Svobody v centru Hradce.
Praha – Pražští kriminalisté zadrželi dva muže, kteří prodávali padělané parkovací lístky. Přišli si tak na desetitisíce korun. Za padělání jim hrozí vězení až na jeden rok.
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Mám ročního syna a až vyroste, budu mu vyprávět o vás a vašich skutcích a jaký jste byl vzácný muž. Takový vzkaz napsala Markéta Mixlová z Hodonína zemřelému exprezidentovi Václavu Havlovi do pamětní knihy, kterou položil František Ondruš s přáteli k hodonínskému pomníku TGM na náměstí 17. listopadu.
Prostějov - Veteráni druhé světové války a další bojovníci za svobodu si v úterý připomněli devětašedesáté výročí seskoku skupiny parašutistů, která se do Protektorátu Čechy a Morava vydala s jediným cílem: provést atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
Brno /ROZHOVOR/ – Pro páteční zápas proti Karlovým Varům s ním spoluhráči ještě počítat nemůžou. Přesto od nich Jaroslav Svoboda sklidil na středečním tréninku aplaus. Hokejový útočník brněnské Komety se sice jen na pár minut sklouzl po ledě, přesto vyslal jednoznačný signál. Ustupují následky otřesu mozku, který utrpěl na začátku prosince po tvrdém faulu litvínovského Martina Ručinského.
Děčín - Téměř šest set lidí se za letošní rok ztratilo na Děčínsku. Vyplývá to z policejní statistiky, kterou má Děčínský deník k dispozici. Podle policie ale nejde o žádné ohromující číslo - počet 594 pohřešovaných je totiž průměrný.
Zlín,Plzeň - /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ Po štědrých předvánočních hodech hokejisté Zlína narazili. Na neoblíbeném plzeňském stadionu v rámci 34. kola extraligy opět prohráli, přestože po brankách Lešky již vedli o dva góly.
Domažlice – Šest týmů se zúčastnilo florbalového turnaje, který v domažlické sportovní hale uspořádal za pomoci kamarádů Václav Cihla starší, jeden z dlouholetých trenérů FbC Domažlice.
Svoboda nad Úpou - Návštěvnicky přitažlivou expozici otevřelo před vánočními svátky zdejší Turistické informační centrum Krkonoše na Rýchorském sídlišti.
Vlkov /FOTOGALERIE/ - „Děkujeme, že jste byl. Děkujeme za svobodu. Nikdy nezapomeneme“ to jsou jen některé ze vzkazů na kondolenčních listech, které napsali Václavu Havlovi zdejší Sokolové i další obyvatelé Vlkova.
Znojmo /FOTOGALERIE/– Dobrá nálada, skvělé počasí, početná účast i útok na čtyřiadvacet let starý traťový rekord. To vše bylo k vidění na jednatřicátém ročníku Vánočního běhu Elektrokov Znojmo. Pro vítězství si doběhl znojemský rodák Zdeněk Hnilo. Nejlepším domácím závodníkem byl Vojtěch Čabala.
Brno - Bída a propadák. Tak hodnotí letošní končící brněnské vánoční trhy především prodejci keramiky, ozdob a pleteného zboží. Někteří zvažují, že příští rok už nepřijedou.
Brno – Bída a propadák. Tak hodnotí letošní končící brněnské vánoční trhy především prodejci keramiky, ozdob a pleteného zboží. Někteří zvažují, že příští rok už nepřijedou.
Pardubice - Hned na několika místech v Pardubicích mohou lidé do kondolenčních knih zapsat své vzpomínky a poděkování bývalému prezidentovi Václavu Havlovi.
Brno /OBRAZEM/ – Už potřetí provoněla v předvánoční čas náměstí Svobody charitativní polévka. Letos lidé utratili za gulášovku přes sedm a půl tisíc korun.
Zlínský kraj - Přejmenují ve Vsetíně náměstí Svobody na Havlovo? Mezi tamními obyvateli kolují nejrůznější zvěsti. Valašská radnice o tom ale zatím neuvažuje.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Hrozen lidí obsypal v pátek před polednem budovu zlínského magistrátu. Naposledy se sem přišli rozloučit s Václavem Havlem, který zemřel v neděli 18. prosince.
Vsetín, Valašsko /FOTOGALERIE/ – Několik desítek lidí se v pátek v poledne shromáždilo u památníku obětem totalitních režimů v parku Panská zahrada ve Vsetíně.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Václav Havel dokázal vzbudit naději mezi Čechy, a tím je sjednotit, řekl pražský arcibiskup Dominik Duka v projevu, který pronesl na zádušní mši věnované zesnulému prezidentu Václavu Havlovi.
Zlín /FOTOGALERIE, 3xVIDEO/ - Hrozen lidí obsypal v pátek před polednem budovu zlínského magistrátu. Naposledy se sem přišli rozloučit s Václavem Havlem, který zemřel v neděli 18. prosince.
Vsetín, Valašsko /FOTOGALERIE/ – Několik desítek lidí se v pátek v poledne shromáždilo u památníku obětem totalitních režimů v parku Panská zahrada ve Vsetíně.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnské ulice úderem dvanácté hodiny utichly. Jihomoravská metropole se tak připojila ke státnímu pohřbu československého a českého prezidenta Václava Havla.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Brněnské ulice úderem dvanácté hodiny utichly. Jihomoravská metropole se tak připojila ke státnímu pohřbu československého a českého prezidenta Václava Havla.