Ústí nad Labem – Vrah prodavačky z nákupního střediska Rozkvět v Mostě chce na svobodu. Dnes třiatřicetiletý Josef Lang z Nemilkova na Mostecku si zažádal u Krajského soudu v Ústí nad Labem o obnovu procesu. Tvrdí, že je nevinný.
Brno /ROZHOVOR/ Brněnský plavec Květoslav Svoboda na mistrovství Evropy doplaval devátý na znakařské dvoustovce. Návrat si zpříjemnil zápasem Komety na Slavii.
Znojmo /AKTUALIZOVÁNO/ - Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř je ode dneška na svobodě. Soudu postačila kauce sto padesát tisíc korun na to, aby někdejšího nejvyššího úředníka radnice, podezřelého z ovlivňování veřejných soutěží a zneužívání pravomoci úřední osoby, pustil domů. Kriminalisté jej budou nadále vyšetřovat na svobodě.
Jeseník /TABULKA/ - Jesenická florbalová liga má za sebou skoro polovinu základní části a vyrovnanost tabulky nasvědčuje, že letošní ročník bude patřit co do vyrovnanosti k těm nejlepším za celou osmiletou éru soutěže.
Hradec Králové – /TÉMA DENÍKU; ANKETA V ULICÍCH MĚSTA/ Je to škoda. Čtvrteční panelová diskuze v budově fakulty informatiky a managementu se musí obejít bez akademického sochaře Stanislava Hanzíka.
Mladá Boleslav - Házenkáři Kolína zavítali v rámci 9. kola druhé ligy na půdu Mladé Boleslavi. Kolínští vstupovali do zápasu z aktuální druhé pozice v lize jako jasný favorit. Nutno ovšem podotknout, že v Mladé Boleslavi se Kolínským dlouhodobě nedaří. Mladoboleslavští byli s bilancí 2 výhry a 7 proher na 10 místě tabulky.
Žďársko – Okresní přebor v hokeji pokračoval o víkendu zápasy 5. kola. V nejsledovanějším utkání se střetla mužstva Náměště a Mostišť. Z průběžného prvního místa v tabulce skupiny A se nakonec po těsné výhře radovali hráči Mostišť. V trápení naopak pokračují hokejisté Křižanova, kteří v souboji o poslední místo vyhořeli ve Velké Bíteši.
Brno – Pondělní předehrávka 34. extraligového kola hokejovým juniorům Dukly vůbec nevyšla. Brněnská Kometa na svém ledě rozhodla bleskovými nástupy do prvních dvou třetin a jihlavským hráčům připravila už čtvrtou porážku v řadě.
Kladno - Hokejisté Kladna v domácím prostředí nenavázali na dvě předcházející výhry. První polovinu základní části extraligy zakončili porážkou 1:5 od Litvínova. Severočeši si tři body zajistili dvěma slepenými góly na začátku poslední třetiny.
Pardubice – /FOTOGALERIE/ - Největší detonátor? Aegon! V rekordu Zimní Mida Sport ligy vyřídil Ostřešany. Osmý ročník soutěže v halové kopané posvětil start osmi týmů v první lize a deseti na nižší úrovni. Mezi elitou kromě Aegonu zahájila naplno také Rotunda.
Valašsko - Trampové si vytvořili vlastní svět plný romantiky a kamarádství. Na osadách neplatily sociální rozdíly, všichni si byli rovni bez ohledu na výši příjmu, vzdělání a společenské postavení.
Slaný - Nezodpovědnou hru domácího celku potrestali v neděli hokejisté Žabonos. Zaslouženě si tak ze Slaného odvezli tři body, které je posunuly zpět do nejlepší osmičky v tabulce krajské ligy mužů.
Praha /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Pro Bohuslava Svobodu hlasovalo 33 z 62 přítomných zastupitelů. Volbu Svobody provázel pískot z řad veřejnosti. Post šéfa kontrolního výboru by měl obsadit někdo z TOP 09.
Litoměřice /S DENÍKEM UŠETŘÍTE, INFOGRAFIKA/ – Komfortní bydlení s rozumnými náklady na provoz. Přesně to chtěli Svobodovi, když se před třemi lety pustili do rekonstrukce svého domu na Litoměřicku.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Po sobotní výhře 2:1 v Ústí porazili olomoučtí hokejisté dalšího prvoligového favorita. Ve 23. kole si na domácím ledě poradili 3:2 s vedoucím Chomutovem a zdá se, že jsou z nejhoršího venku.
Náchodsko – Hokejová krajská liga měla v nedělním podvečeru na programu další rozdávání mistrovských bodů. O ně se poprala trojice regionálních účastníků, hokejisté Náchoda měli volno.Hronov si v Bydžově s chutí zastřílel, Nové Město přišlo o body 78 vteřin před koncem.
Brno – Zahrát si proti účastníkovi evropského poháru? To je vždy svátek v jakémkoli sportu. Stolní tenisté Moravské Slávie Brno si dnes vyzkouší, jaké to je. Los čtvrtfinále Českého poháru jim za soupeře přiřkl vršovickou Lokomotivu. Brno tak uvidí souboj domácích s elitním týmem nejvyšší soutěže.
Frýdek-Místek – Organizace spojených národů vyhlásila v roce 1985 pátý prosinec jako Mezinárodní den dobrovolníků. Humanitární organizace ADRA má tisíc důvodů, proč se k připomínání tohoto dne spolu s dalšími organizacemi připojit.
Buchlovice /FOTO/ – Nestoudnost zlodějů se nezastaví ani před pietou k lidem, kteří položili svůj život za svobodu jiných. Znak RAF ukradl zloděj v Buchlovicích z pomníku padlého letce, který za 2. světové války bojoval ve službách Královského vojenského letectva Spojeného království.
Ostrava – Šestnáctiletý mladík, který v sobotu v podvečer v Ostravě-Zábřehu pobodal tři děti ve věku devět až čtrnáct let, byl obviněn z pokusu o vraždu. Bude podán návrh na uvalení vazby.
Sezimovo Ústí – Těžký zápas s obávaným protivníkem? Ale kdeže…! Druholigoví házenkáři Spartaku MAS Sezimovo Ústí si na jindy respektovaných hráčích VŠ Plzeň v neděli doslova smlsli a pomstili se jim za stále čerstvé vyřazení z Českého poháru.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ -Šestnáctiletý mladík, který v sobotu v podvečer v Ostravě-Zábřehu pobodal tři děti ve věku devět až čtrnáct let, byl obviněn z pokusu o vraždu. Bude podán návrh na uvalení vazby. Deníku to sdělila Darina Majková z tiskového oddělení moravskoslezské policie. Druhého ze zatčených mladíků policie propustila na svobodu.
Frýdek-Místek – Ve Frýdku-Místku již stojí vánoční stromy. Zaměstnanci technických služeb je v minulých dnech týden ukotvili uprostřed místeckého náměstí Svobody a na Zámeckém náměstí ve Frýdku.
Brno /FOTOGALERIE/ - Tři speciální vánoční skleněné kuličky měly přistát v neděli v dlaních tří šťastlivců, kteří se včas postaví k hodinám na brněnském náměstí Svobody. Každou celou hodinu od jedenácti do jedné odpoledne kolem hodin skutečně postával značný dav lidí, kulička však nepřijela ani jedna.