
FOTBAL: Police si z Bydžova veze bůra
Náchodsko - V sobotním programu fotbalových mistrovských kláních se o body prali fotbalisté Náchoda v Divizi, v krajském přeboru pak Police nad Metují a v I. A třídě Jaroměř.
Náchodsko - V sobotním programu fotbalových mistrovských kláních se o body prali fotbalisté Náchoda v Divizi, v krajském přeboru pak Police nad Metují a v I. A třídě Jaroměř.
Olomoucký kraj -Domácí překážkářská špička v čele s českým rekordmanem Petrem Svobodou dorazí v neděli do Prostějova.V neděliod čtrnácti hodin se totiž na stadionu ve Školní ulici uskuteční již třiašedesátý ročník Velké ceny města Prostějova v běhu na sto deset metrů překážek a jubilejní dvacátý ročník memoriálu dr. Eduarda Rozbořila v hodu oštěpem mužů.
Český Těšín - Příjezd do centra Českého Těšína z obchvatu směrem od Třince by se měl zlepšit. V současné době jsou řidiči mířící do středu města nuceni jezdit po nerovném povrchu plném výmolů a výtluků ulic Nová Tovární a Tovární.
Trutnov - Starobučtí fotbalisté už nevedou tabulku bez ztráty bodů. Lídr okresního přeboru po sedmi vítězstvích v sobotu vyšel poprvé naprázdno. Duel v Lánově navíc pro hostující tým skončil debaklem 1:5, ačkoliv po prvním poločase byl stav ještě nerozhodný.
Havlíčkův Brod /FOTO A VIDEO/ - Brodští Rebelové dokázali i ve třetím kole první hokejové ligy udržet neporazitelnost, když na vlastním ledě zdolali Hradec Králové 5:4 na nájezdy.
Šumperk - Hokejová juniorka Mladých Draků v souboji dvou loni ještě extraligových týmů neuspěla, když v pátek prohrála mistrovské utkání 1. ligy na ledě Vsetína.
Písečná/ Oskava - Fotbalisté Oskavy si připsali v I. A třídě další výhru. V sobotu jeden z favoritů soutěže uspěl na hřišti nováčka z Písečné.
Opava /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Konečně! Opavští fotbalisté po dlouhé době poznali jak chutná ve druhé lize vítězství. Naposledy tento pocit zažili v úvodním kole. Ze srabu je vyhrabal přesný pas Robina Wirtha a gólové zakončení Milana Halašky.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Drobounký vrnící robot ví, že se musí zastavit na okraji podstavce. Nemá oči. Kde končí podložka, po které se projíždí, mu ale neomylně hlásí senzory s infračerveným zářením.
Děčínsko - V zápase uplynulého kola futsalového přeboru děčínského regionu Krásný Studenec neustále nad DeCe Computers vedl, ke konci utkání dokonce o dva góly. Hosté však dokáli snížit a dvacet sekund před koncem i vyrovnat. Jílové udolalo Slovanku když na rozdíl od soupeře ve druhém poločase proměnovalo své šance.
Uherské Hradiště - Házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště svedli v prvním domácím utkání v nové sezoně nervydrásající bitvu s tradičním rivalem z Napajedel. Nesmlouvavý souboj nakonec skončil dělbou bodů.
Havířov /AKTUALIZOVÁNO/FOTOGALERIE/ - Několika vězňům se podařilo v sobotu odpoledne prchnout z fiktivní věznice Čechy, která každým rokem v rámci adrenalinového závodu za svobodou budována v samotném středu Havířova.
Klatovy - Juniorská liga ledního hokeje startuje již tento víkend. Ke svému prvnímu zápasu ve skupině Západ zajíždějí klatovští junioři v neděli do Klášterce nad Ohří, kde se střetnou s domácím týmem od 16 hodin.
Rabat – Maročan, který se pokoušel dosáhnout zrušení zákazu jíst na veřejných místech o postním měsíci ramadánu, čelí hrozbám zabití.
Chrudim - Mladí „afrkáči“ sbírají v žákovské fotbalové lize zkušenosti, ale také bodují. Přinášíme aktuální výsledky z minulého kola mládežnických fotbalových soutěží.
Zlín - Nejpovedenější závod sezony absolvoval v 18. silničním cyklistickém Moravském poháru – Olimpex 2009 Bronislav Ševčík. Jezdec KCK Cykloteamu Zlín totiž vyhrál společnost čtyřicátníků v 17. ročníku Memoriálu Rostislava Hradila – silniční 58 kilometrů dlouhý podnik v Uničově.
Nové Město na Moravě - Muž, který jako jediný z celé rodiny přežil koncentrační tábor, se v neděli stane nositelem čestného občanství svého rodného města – Nového Města na Moravě.
Bučovice, Slavkov u Brna - V Bučovicích v pátek začal další ročník Burčákových slavností. Ty se budou letos poprvé konat i ve Slavkově u Brna.
Karlovy Vary - Pražané si zaslouženě odvezli tři body
Blanensko /ROZHOVOR/ - Neporažený. Bořitovský triatlonista Jan Křenek vyhrál už devět závodů Hraběnka Cupu v řadě. Letošních šest triumfů ho tak zákonitě vyneslo na celkové první místo běžeckého seriálu. Loni skončil druhý těsně za Zdeňkem Polákem z Hořic.
Brno - Brňané se mohou přesvědčit, že ivěda může být zábavná. Začíná totiž Festivalvědy.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Brněnští hokejisté se trápí vkoncovce. STřincem doma prohráli 1:5 a vextralize zůstávají bezbodu.
Brno - Hromada cihel, jež se v několika minutách promění v obloukovou klenbu. Stolní zásuvka, která ještě před chvílí byla jen několika prkny a hrstí šroubků. Taková kouzla v pátek předváděli Brňanům učni, kteří se na výstavě řemesel na náměstí Svobody utkali o titul Machři roku v zednické, instalatérské a truhlářské disciplíně.
Louny - Z pouhé opilosti se mladík mohl vyspat, místo toho má na krku dva trestné činy se sazbou až tři roky.
Horšovský Týn - Hráč Jiskry Domažlice Zbyněk Černý ztratil na horšovskotýnském zámku svoji mládeneckou svobodu.
Mladoboleslavsko - Zetka a OS Kovo Škoda mají v I. lize na čele shodný počet bodů.
Hradec Králové/Pasov - Vstřícnost a tolerance vyzařovala podle královéhradeckého biskupa Dominika Duky z obou aktérů diskuse nad společnou ideou Evropy, kterou v Pasově uspořádala Verlagsgruppe Passau a jíž byl Duka čestným hostem.
Svoboda nad Úpou - Dobová tržnice sřemesly otevře své brány vsobotu vdeset hodin, aby zahájila Rudolfovy slavnosti.
Brno - S novým trenérem Pavlem Pazourkem i uzdraveným útočníkem Jaroslavem Svobodou nakročí hokejisté brněnské Komety vstříc prvním extraligovým bodům. V pátém kole v Rondu přivítají Třinecké oceláře. „Jestli se těším? To asi není správné slovo. Cítím velkou zodpovědnost a šanci odrazit se k lepším výsledkům,“ povídá trenér Pavel Pazourek, který ve středu na střídačce nahradil odvolaného Vladimíra Kýhose.
Dolní Újezd - V dohrávce odloženého duelu krajské I. A třídy se utkali dva zatím neporažení rivalové.
Brno - Ženy a dívky v botách s podpatky se ve čtvrtek přehnaly Brnem. Soutěžily o dovolenou pro dvě osoby v hodnotě třicet tisíc. Všechny běžkyně musely mít podpatky dlouhé alespoň šest centimetrů a na nich běžely trasu dlouhou sto metrů.
Pasov - Představte si Václava Klause jako člověka, který se naučí být Evropanem. Myslíte, že by to byl nesmysl?
Nový Jičín - Bez jakýchkoliv potíží potvrdil fotbalový celek Nového Jičína ve finále předkola poháru ČMFS pro okres Nový Jičín roli favorita. Kopřivnici, která do finále překvapivě postoupila přes Frenštát pod Radhoštěm, rozstřílel v úterý na domácím trávníku 6:0.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Jeden z radikálů stíhaných od letošního června za propagaci nacismu byl údajně ve středu propuštěn z vazby. Další čtyři muži ve vězení zůstávají. Policie je spolu s dalšími pěti radikály stíhanými na svobodě viní z toho, že organizovali koncerty propagující nacismus.
Chrudim - Kdo z příznivců nejrychlejší kolektivní hry světa vidí rád při zápase hodně branek, měl by zavítat na zápas dorostenců místního HC. Ti totiž odehráli již pět přípravných duelů, v nichž bylo pokaždé nastříleno minimálně deset gólů a oni se z toho čtyřikrát radovali z výhry.
Slavkov - O tom, že čtyři sta let stará hrušeň způsobila rozruch mezi obyvateli Slavkova a Horního Němčí, jsme informovali čtenáře Deníku před třemi týdny. Letitá dřevina se totiž nachází v těsné blízkosti místa, kudy má vést polní cesta.
Havířov - V případu hrozby zastřelení havířovských školáků policie prověřuje i to, jestli se ze strany obviněného muže skutečně nejednalo jen o zoufalou obranu před šikanou. Jak už Deník informoval, devatenáctiletý bývalý žák ZŠ Na Nábřeží v úterý umístil na internetové fórum školy i na veřejný portál Youtube video, ve kterém hrozil žákům šestých tříd smrtí. Video sice bylo záhy staženo a pachatel odhalen a obviněn, případ však vyvolal neklid u rodičů školáků.
Nové Město na Moravě - Dvacet roků svobody, co nám přinesly a k čemu nás vedou? Na tuto otázku budou hledat společnou odpověd Novoměstští při kulturně vzdělávací akci, zaměřené na dvacetileté výročí pádu totality. Celá sobota devaténáctého září tak bude v Novém Městě na Moravě plně v režiji vzpomínkových a domentárních bloků.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Mladým zlínským hokejistům se o uplynulém víkendu nedařilo podle představ. Z pěti odehraných zápasů se juniorům, starším a mladším dorostencům podařilo vydolovat pouze čtyři body z patnácti možných.
Střední Čechy - Byl to trapas. S takovým výkonem by někteří hráči nemohli hrát ani krajský přebor, zlobil se na své svěřence trenér Králova Dvora .
Znojemsko /INFOGRAFIKA/ - Vedoucí tým tabulky okresního přeboru, Bohutice, vyhrál vposledním kole se soupeřem zOleksovic bez boje. Oleksovických fotbalistů totiž dorazilo na zápas málo. Na ostatní výsledky se můžete podívat vkompletním přehledu okresních soutěží.
New York - Kalifornský okrsek Kern vyplatí 5,5 milionu dolarů (téměř 94 milionů korun) odškodnění muži, který neprávem strávil 20 let ve vězení poté, co byl mylně odsouzen za obtěžování dětí.
Náchodsko - Vítězně vstoupili do přípravného hokejového turnaje Metuje Cup hráči Náchoda a Jaroměře. Zatímco Náchodští v prestižním derby zdolali Hronov, Jaroměř vydřela vítězství až díky lépe zvládnuté poslední třetině.
Hrušky /FOTOGALERIE/ - Dva góly záložníka Darka Poláška zúvodu druhé půle daly základ kvýhře Podluží nad nováčkem zHodonína ve vloženém 15.kole krajského přeboru. Domácí Sokol nakonec porazil RSM Hodonín–Šardice 3:1.
Hrušky /FOTOGALERIE/ - Dva góly záložníka Darka Poláška zúvodu druhé půle daly základ kvýhře Podluží nad nováčkem zHodonína ve vloženém 15.kole krajského přeboru. Domácí Sokol nakonec porazil RSM Hodonín–Šardice 3:1. Svěřenci kouče Ševely zůstávají po třetí prohře vřadě na čtrnáctémmístě.
Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ - Znojemští byli velice blízko třem bodům. Ještě v 58. minutě vedli v Benátkách 2:1. Nakonec odjeli jen z bodem
Benátky nad Jizerou - Benátečtí hokejisté porazili na nájezdy Znojemské Orly.
Kolín, Trutnov - První bod v nové sezoně získali druholigoví hokejisté Trutnova ve druhém kole. Z Kolína však jejich sbírka měla být hodnotnější, protože byli lepším týmem. Stejně jako v úvodním zápase proti Kobře Praha však nedokázali vstřelit góly a prohráli v prodloužení.
Třebíč /FOTOGALERIE/ - V divokou přestřelku se proměnilo druhé derby Vysočiny. Havlíčkobrodští Rebelové si odvážejí všechny tři body z Třebíče díky fantastickému obratu z 5:3 na 5:7, který režíroval hlavně střelec dvou gólů Petr Jelínek.
Třebíč /FOTOGALERIE/ - V divokou přestřelku se proměnilo druhé derby Vysočiny. Havlíčkobrodští Rebelové si odvážejí všechny tři body z Třebíče díky fantastickému obratu z 5:3 na 5:7, který režíroval hlavně střelec dvou gólů Petr Jelínek.