
Devatenácté výročí sedmnáctého listopadu
Pamatuji vtip, kterým jsme se „bavili“ před převratem: „Komunismus je slepá cesta vývoje. Naštěstí potrvá jen nějakých 200 let!“ Myslelo se tím, že naše generace se jeho konce nedožije.
Pamatuji vtip, kterým jsme se „bavili“ před převratem: „Komunismus je slepá cesta vývoje. Naštěstí potrvá jen nějakých 200 let!“ Myslelo se tím, že naše generace se jeho konce nedožije.
Trutnov - Informace a přehled trestů z okresní kopané.
Moravskoslezský kraj - Ostravští kriminalisté ze speciálního týmu Toxi v těchto dnech odhalili drogové doupě v jednom z neobývaných domů na ulici Cihelní v Moravské Ostravě.
Cheb - Svoboda po Sametové revoluci přinesla do chebských ulic prostituci. S tou se město potýká ještě 19 let po revoluci
Lomnice - VTJ se dostavila k zápasu ne zcela v úplné sestavě. Poprvé se v letošní sezoně do brány postavil brankář Lukáš Hýbner a hned měl před sebou nelehký úkol. Ale jak ukázal zápas svého úkolu se zhostil velmi dobrým způsobem a své spoluhráče podržel.
Rychnov nad Kněžnou - Pamětníci sametové revoluce se shodli, že svoboda je pro ně v životě prioritou, kterou by již nevyměnili. Z dob minulých jim však chybí vlídnější vzájemné vztahy mezi lidmi.
Zličín - V polovině minulého měsíce se v Sárské ulici, nedaleko restaurace KFC, schylovalo k tragédii. Mladá žena byla zákeřně napadena a oloupena pachatelem asijského původu. Přepadené oběti šlo doslova o život.
Most - Mostečtí fotbalisté si po hodně dlouhé době opět připsali plné tři body. Stalo se tomu tak v posledním podzimním zápasu (a prvním předehraném kole jara) před domácími diváky, kdy Mostečané udolali matnou rezervu Sparty 2:1.
Praha - Jednou z doprovodných akcí pořádaných k 17. listopadu je i výstava nazvaná Příběhy bezpráví -cesta ke svobodě, která se koná od 31. října do 17. listopadu 2008 pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí v Praze.
TACHOV - Studenti tachovského gymnázia pořádali tradiční akci v tachovském kině Mže
Ostrava - Ostravští kriminalisté ze speciálního týmu Toxi v těchto dnech odhalili drogové doupě v jednom z neobývaných domů na ulici Cihelní v Moravské Ostravě.
Ptali jsme se žáků berounské základní školy, co jim říká významné datum české historie.
Benešovsko/ Uvádíme fotbalové statistiky okresních týmů v ČFL, divizi, krajském přeboru, I. A a I. B třídě a v okresním přeboru v ročníku 2008/2009
Kutná Hora - Výsledky hokejových týmů mládeže TJ Stadion Kutná Hora:
Poličky - Středeční přednáška v knihovně přilákala především mladé lidi. Kořeny undergroundové kultury jim přiblížil František Stárek, zvaný Čuňas.
Písek - Basketbalisté místního Sokola sehráli na domácí palubovce další dva zápasy o prvoligové body.
Zeptali jsme se v příbramských ulicích lidí na to, proč je 17. listopad státním svátkem a co pro ně znamená.
Náchodsko - Hokejová krajská liga měla ve středu na programu další mistrovské kolo.
Jablonec n. N. - S tradičním druholigovým soupeřem z jihu Čech Vlci na svém ledě zaslouženě prohráli.
Karlín- Našly se i odcizené akcie v hodnotě čtvrt miliardy korun.
Benešov/ Přinášíme florbalové výsledky benešovských mužstev
Mladá Boleslav/ Policisté vypátrali a vsadili do šatlavy nebezpečného lupiče.
Karlovy Vary - Zastupitelé se už příští týden budou zabývat kontroverzním prodejem střediska Severka
Chomutov/V předposledním třináctém kole fotbalového krajského přeboru Oldřichov pořádně potrápil hráče i trenéry chomutovského AFK LoKo. Jeho styl domácím nesedí, dosavadní zápasy končily vždy remízou. Na tu hosté hráli i nyní a málem to vyšlo.
Přelouč/Svítkov - Hokejbal: První tým pardubické Alfy pokřtil nové umělé osvětlení výhrou nad rivalem.
Jižní Čechy - Ve včerejším kole II. ligy přivezli jihočeští hokejisté z venku samé výhry.
Vysočina - Zážitek z lovu a trofej. Do lesů Vysočiny za nimi přijíždějí lidé nejen z Čech a Moravy, ale také ze zahraničí. Z Rakouska, Holandska nebo Španělska. Jsou ochotni zaplatit za odlov jelena, srnce, muflona či kňoura nemalé peníze.
Bílina - Hokejisté Loun otočili vývoj utkání KP v Bílině, přestože spoustu času prožili na trestné lavici, naštěstí často pykali za katrem také hráči domácích Draků
Zlín - Spokojeni jsou se vstupem do extraligy šachisté Zlína. Ve třech duelech dvakrát vyhráli, neuspěli pouze v předehrávce 5. kola proti Grygovu.
Hradec Králové -Martin Koudelka je v roli kapitána hradeckých hokejistů stoprocentně úspěšný. Útočník podruhé zaskočil za zraněného vůdce Roubíka, pokaždé skóroval a podruhé dovedl tým k vítězství.
Linköping - Hokejová Slavia vybojovala další tři body ve Švédsku. Vy jste mohli být při tom.
Benešov, Praha/ Rozhodčí Váňa pil benešovským fanouškům krev, Vlašimští nebudou na podzim vzpomínat v dobrém
Kladno/ Druhou třetinu základní části soutěže zahájili Kelti opět se Slaným B. Debakl, který uštědřili soupeři na jeho hřišti, se tentokráte nekonal i proto, že hosté přijeli ve velice silné sestavě. Kelti měli po celou dobu zápas ve svých rukách, zkratem v poslední pětiminutovce ale přišli o výhru a zaznamenali první bodovou ztrátu.
Vysočina - Zážitek z lovu a trofej. Do lesů Vysočiny za nimi přijíždějí lidé nejen z Čech a Moravy, ale také ze zahraničí. Z Rakouska, Holandska nebo Španělska. Jsou ochotni zaplatit za odlov jelena, srnce, muflona či kňoura nemalé peníze.
Znojmo - Plavci znojemského plaveckého klubu opět dominovali. Tentokrát na plaveckém mýtinku v Olomouci. Svoboda nakonec svůj výkon korunoval novým rekordem závodu, Rubáček zůstal jen kousek za ním.
Klatovy - Vítězná série mladších žáků pro Klatovy nemůže vylepšit výsledky starších žáků a ty byly bohužel na podzim z kategorie podprůměrných
Žabonosy/ V desátém kole krajské ligy mužů zajížděli hokejisté Žabonos na led Jesenice. A jak už bývá zvykem, proti tomuto soupeři se jim zkrátka nedaří. Dokazuje to i sobotní prohra 4:7.
Březno - Zápas dvanáctého kola fotbalové 1. A třídy přinesl duel dvou týmů, které nutně potřebují body - domácí Březno k úniku ze sestupových pozic a hostující Dobroměřice v boji o prnví místo, střely Polky a D. Rezka dobroměřický gólman Sedláček ovšem zneškodnil.
Bohumín, Orlová - Památku veteránů všech válek si 11. 11. v 11 hodin připomněly u pomníku padlých na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně desítky lidí. Zástupci města, Aktivních záloh Bohumín i žáci tamních škol položili u pomníku kytice a žijícím i padlým veteránům věnovali tichou vzpomínku. U památníku se objevila i čestná stráž vojáků.
Blansko (VIDEO + FOTOGALERIE) -Památku padlých ve válkách v úterý při příležitosti Dne válečných veteránů uctili zástupci radnice, policie a různých sdružení u památníku na blanenském náměstí Svobody.
Pardubice - Nová stavba vytvoří další vjezd do bývalého vojenského areálu železničního vojska
Olomouc - Na Ústředním hřbitově v Olomouci – Neředíně se včera sešli olomoučtí vojáci, aby si při příležitosti Dne válečných veteránů připomněli významná data ve světových dějinách.
Drahotuše -Policejní hlídka narazila v neděli 9. listopadu večer na řidiče, který před jízdou použil alkohol. Jednalo se o cizince polské národnosti, který řídil vozidlo Fiat Ducato v obci Drahotuše.
Kladno - Testy cizí DNA nepotvrdily a vinu prý vylučuje i znalecký posudek na obžalovaného.
Strakonice - Plukovník Ludvík Zuzko (88) z Písku v pondělí přijel na slavnostní položení věnců k pomníku padlých Na Dubovci ve Strakonicích k uctění Dne válečných veteránů.
Příbram/ V sobotu dopoledne se fotbalisté Českého Lva – Unionu Beroun představili v dalším utkání krajského přeboru na půdě posledního Spartaku Příbram. Zatímco Berounští před tímto zápasem čekali na vítězství osm dlouhých kol, domácí měli na kontě dvanáct zápasů v řadě bez vítězství.
Planá u Mariánských Lázní - V každém pokoji nebude chybět internet, hygienické zázemí a televize
Ludgeřovice - Stačilo málo a neuváženost sedmadvacetiletého muže mohla skončit tragédií.
Drahotuše -Policejní hlídka narazila v neděli 9. listopadu večer na řidiče, který před jízdou použil alkohol. Jednalo se o cizince polské národnosti, který řídil vozidlo Fiat Ducato v obci Drahotuše.
Dobrošov - Přibližně tři desítky účastníků si v úterý 11. listopadu před polednem na Dobrošově u pomník Padlým vojínům ve světových válkách (na snímku) připomněli Den válečných veteránů.