Britská televize BBC zastavila vysílání nejsledovanějšího pořadu o autech Top Gear. Učinila tak po roztržce Jeremyho Clarksona s producentem BBC. Působení slavného moderátora je navíc do vyšetření incidentu pozastaveno.
Český Krumlov – ROZHOVOR: „Celé představení Cavemana je postavené na tom, že muži byli lovci a ženy byly sběračkami. Tyto instinkty se u nás vůbec nezměnily," připomíná herec Jan Holík.
Brno – Zlepšené výkony basketbalového Mmcité mají další pozitivní výsledek. I brněnský celek totiž vyšle svého zástupce na Utkání hvězd, které je na programu v pondělí od půl sedmé večer v pražské hale Královka. Nominaci obdržel křídelník Ondřej Šiška, který si zahraje za tým Mladých pušek, jenž se postaví Mazákům. „Vůbec jsem nečekal, že se v týmu objevím. Ale jsem strašně rád, že na zápas jedu," radoval se jedenadvacetiletý basketbalista.
Březová – Už tuto neděli 15. března v 17.30 hodin se objeví na programu ČT 1 školáci ze ZŠ Březová, kde na podzim loňského roku dva dny natáčel štáb České televize s moderátorem Martinem Dejdarem pořad Děti na tahu.
Praha - Za dětinskou pomstu za názory prezidenta Miloše Zemana považuje hradní mluvčí Jiří Ovčáček to, že Česká televize dnes nepřenášela živě jeho tiskovou konferenci. Hrad nyní zvažuje další kroky, včetně možné stížnosti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ovčáček to napsal v tiskovém prohlášení. ČT, kterou Zeman minulý týden tvrdě kritizoval, uvedla, že Ovčáčkův briefing nepřenášela živě, aby se mohla více věnovat aktuálnímu dění ve Sněmovně.
Letohrad – Vítězný závod svého syna na Mistrovství světa v biatlonu sledoval František Šlesingr v televizi. Ze zlatého úspěchu měl radost a neskrýval dojetí. Orlickému deníku při sobotním rozhovoru prozradil své pocity. Odtajnil, o čem spolu po závodě s Michalem hovořili a jaký je Michal Šlesingr jako závodník i jako syn.
Letohrad – V neděli skončil ve finském Kontiolahti světový šampionát v biatlonu. Pro českou reprezentaci byl nejúspěšnější v historii. Ze čtyř medailí se na nejcennější ze smíšené štafety podílel Michal Šlesinger. Vítězný závod svého syna na mistrovství světa sledoval František Šlesingr v televizi. Ze zlatého úspěchu měl radost a neskrýval dojetí. Deníku prozradil své pocity. Odtajnil, o čem spolu po závodě s Michalem hovořili a jaký je Michal Šlesingr jako závodník i jako syn.
Berlín - Evropští představitelé po celou dobu řecké dluhové krize věděli, že Atény nebudou nikdy schopny své dluhy splatit. Uvedl to řecký ministr financí Janis Varufakis v dokumentu německé televize ARD. Jeho výrok dnes vyvolal ostrou reakci v německých médiích, píše agentura Reuters.
Moskva – Rusko loni před referendem na ukrajinském Krymu provedlo tajný průzkum, který potvrdil touhu 75 procent obyvatel poloostrova připojit se k Ruské federaci. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin v další ukázce z filmu o loňských událostech na Krymu, kterou dnes večer vysílala ruská televize Rossija 1. První výňatek z filmu televize vysílala v neděli večer.
Ostrava - Prestižní grant získalo Národní divadlo moravskoslezské (NDM) na vznik projektu Norský les na českém jevišti, jehož cílem bude vznik překladu a uvedení hry současného norského dramatika Jespera Halleho Lilleskogen (Lesík), která v roce 2004 získala divadelní cenu Hedda.
Prestižní grant získalo Národní divadlo moravskoslezské (NDM) na vznik projektu Norský les na českém jevišti, jehož cílem bude vznik překladu a uvedení hry současného norského dramatika Jespera Halleho Lilleskogen (Lesík), která v roce 2004 získala divadelní cenu Hedda.
Olomouc – Když už si čtyřiadvacetihodinový běh na páse vymyslel, rovnou si závod vyzkoušel na vlastní kůži. Olomoucký ultramaratonec David Koribský od sobotního do nedělního poledne ve fitnessu Omega centra sportu a zdraví uběhl zhruba sto dvacet kilometrů.
Znojmo – Loni v létě nadchla diváky Hudebního festivalu ve Znojmě. V sobotu ji pak Česká televize nabídla svým divákům. Unikátní nastudování komické barokní opery francouzského skladatele Jeana Philippa Rameaua Platée aneb Žárlivá Juno vysílala ČT art.
Humpolec – Úžasný sexy hlas, mazlivá francouzština a krásné šansony, doprovázené jazzově laděnou kapelou Štěpána Markoviče, to vše obnáší Koncert Chantal Poullain, který si mohou její příznivci přijít poslechnout v pondělí v 19 hodin do humpoleckého muzea.
Počátky – Sportovní vyžití čekalo v sobotu dopoledne na obyvatele Počátek. Přijela za nimi totiž známá cvičitelka aerobiku a instruktorka fitness Hanka Kynychová.
Moskva – Moskevský soud dnes uvalil vazbu na všech pět mužů podezřelých z podílu na vraždě ruského opozičního předáka Borise Němcova. Oznámila to mluvčí soudu. Zaur Dadajev a Anzor Gubašev byli podle vyšetřovatelů přímými vykonavateli vraždy. Zbylí tři podezřelí, Gubaševův mladší bratr Šagid Gubašev, Ramzan Bachajev a Tamerlan Eskerchanov, byli prý do vraždy nějakým způsobem zapojeni. Podle agentury Interfax vyšetřovatelé pátrají i po dalších osobách, které mohou mít na zločinu podíl.
Český Krumlov – MOJE HOBBY: Hana Šustrová je od malička tvořivá. Baví ji batikovat, zdobit dárky či vyrábět šperky nebo přírodní produkty. Nyní organizuje kurzy pro děti.
Teherán – Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí se dnes objevil na záběrech odvysílaných íránskou státní televizí. Především zahraniční média v posledních dnech spekulovala ohledně jeho údajně kritického zdravotního stavu. Na sociálních sítích se dokonce hovořilo o jeho smrti.
Moskva - Moskevský soud dnes uvalil vazbu na všech pět mužů podezřelých z podílu na vraždě ruského opozičního předáka Borise Němcova. Oznámila to mluvčí soudu. Zaur Dadajev a Anzor Gubašev, kteří jsou zatím jedinými obviněnými, podle vyšetřovatelů byli přímými vykonavateli vraždy. Zbylí tři podezřelí, Gubaševův mladší bratr Šagid Gubašev, Ramzan Bachajev a Tamerlan Eskerchanov, byli prý do vraždy nějakým způsobem zapojeni.
Helsinky – Školáci ve Finsku se nadále vedle finštiny budou povinně učit švédsky. Rozhodl o tom parlament, který odmítl občanskou iniciativu podporovanou nejsilnější opoziční stranou Praví Finové, uvedla na svém webu finská televize YLE. Již v únoru obdobně hlasoval i parlamentní výbor pro vzdělávání a kulturu.
Praha – Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se sejde ve čtvrtek s ředitelem České televize (ČT) Petrem Dvořákem. Budou debatovat i o výroku prezidenta Miloše Zemana, podle kterého televize neplní veřejnoprávní funkci, informovala mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková.
Tábor - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Táborští komparzisté hráli v televizním seriálu podle knihy Františka Kožíka nespokojené lidové publikum. Na mima během jeho představení házeli z košů zeleninu a staré rohlíky.
Praha - Squashista Jan Koukal i přes problémy s kotníkem potvrdil svoji domácí suverenitu a již pošestnácté se stal českým mistrem. Mezi ženami se v sobotu ve skleněném dvorci v Metropoli Zličín radovala favorizovaná Lucie Fialová.
Doral - Světové golfové jedničce Rorymu McIlroyovi ve druhém kole turnaje WGC-Cadillac Championship ve floridském Doralu povolily nervy. Po nepovedeném druhém úderu na osmé pětiparové jamce severoirský hráč vzteky zahodil hůl do přilehlého jezírka.
Medlešice - Šestatřicetiletá Markéta Ležovičová se přihlásila do projektu Fit s Deníkem a zúčastnila se celorepublikového setkání dívek a dam v Praze. Jak dopadla v hodnocení odborníků a co všechno dělat, abychom byli fit, to se dozvíte v našem rozhovoru.
Amsterodam - Sestřelení malajsijského boeingu na východě Ukrajiny loni v červenci mají velice pravděpodobně na svědomí ruští vojáci. Konkrétní osoby jsou ale nezjistitelné a ruské tajné služby je možná dokonce nechaly zlikvidovat. Nizozemské státní televizi a rádiu (NOS) to podle britského listu Daily Mail sdělily nejmenované zdroje blízké policii a skupině, která zničení letounu v Nizozemsku vyšetřuje.
Plzeň - Prezident Miloš Zeman dnes podpořil zrušení koncesionářského poplatku pro Českou televizi (ČT). Uvedl to na tiskové konferenci po skončení návštěvy Plzeňského kraje. Lidé, kterým se vysílání ČT nelíbí, by podle prezidenta mohli peníze místo ČT posílat na veřejně prospěšné účely. Zeman také kritizoval ČT, která podle něj neplní veřejnoprávní funkci.
Brno – Dvakrát útočili zezadu a došli až ke stříbrným medailím. Letos vstupují hokejisté brněnské Komety do play off v nové pozici. Poprvé po návratu do extraligy před šesti lety začínají plnohodnotnou sérii play off v domácím prostředí. „To je záludné, pokud nezvládnete úvodní dva domácí duely. Ale když se série protahuje, rozhoduje sedmý zápas doma. A to je určitě výhoda," myslí si brněnský asistent trenéra Martin Pešout před čtvrtfinálovým bojem se Zlínem, který vypukne ve středu.
Východní Čechy, Deštné v Orlických horách - Borci ze 13 zemí světa se v pátek a v sobotu zúčastní Excelent Soldiers - světového závodu v disciplíně Big Air na největším skoku ve střední Evropě. Mezi freeskiery v Deštném v Orlických horách nechybí James Woods, bronzový medailista X-Games, ale především Kanaďan Vincent Gagnier, letošní vítěz disciplíny Big Air na nejprestižnější akci tohoto sportu: X-Games v americkém Aspenu.
Zlín – Zažil to už čtyřikrát, vždycky se vykurýroval a vrátil na led. A zase šel do všeho po hlavě. Jinak to ani neumí. Po pátém otřesu mozku v kariéře a druhém v sezoně útočník zlínských hokejistů Pavel Kubiš věří, že se vrátí i tentokrát. A zase bude otravovat život hráčům brněnské Komety, proti které ševci příští středu odstartují ve čtvrtfinále play off cestu za obhajobou titulu.
Washington - Krize na Ukrajině obrovsky narušuje snahy o ekonomické reformy země. Uvedla to v dnešním rozhovoru s americkou televizí MSNBC výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Zároveň upozornila, že případný kolaps ukrajinské ekonomiky by neměl být v zájmu Ruska.
Pod zvýšeným dohledem policie se tento týden ocitly objekty České televize po celé republice. Důvodem je výhrůžka střelbou, kterou Česká televize obdržela e-mailem. Opatření se dotkla i ostravského studia Česká televize.
Praha - Nadcházející halové mistrovství Evropy v atletice bude Česká televize (ČT) přenášet z Prahy do 56 zemí světa. Českým divákům nabídne od čtvrtka do neděle 21 hodin přímých přenosů a více než osm hodin večerních záznamů. Připraveny jsou rovněž přenosy na webových stránkách ČT.
Praha - Důkladnému policejnímu dohledu podléhaly od úterka objekty České televize – a to nejenom na území hlavního města. Důvodem byla anonymní výhrůžka násilím, která si vyžádala odpovídající opaření. Takhle obecně ve středu charakterizoval aktuální situaci Jozef Bocán z policejního prezidia.
Olomouc /ROZHOVOR/ – Tvář reportéra Josefa Klímy známe především z televizních obrazovek, kdy ve svých pořadech odkrývá spletité kriminální kauzy. Co se však skrývá za kamerou a s čím se musí vyrovnávat, vysvětlí ve čtvrtek 12. března návštěvníkům kina Metropol, kde vystoupí s pořadem Můj život reportéra.
Řím - Při ztroskotání lodě s uprchlíky u italských břehů zahynulo deset lidí. Italská televize Sky TG24 ohlásila, že 500 lidí se podařilo zachránit. Mrtvé pobřežní stráž dopravila do sicilského přístavu Augusta.
Olomouc – Tvář reportéra Josefa Klímy známe především z televizních obrazovek, kdy ve svých pořadech odkrývá spletité kriminální kauzy. Co se však skrývá za kamerou a s čím se musí vyrovnávat, vysvětlí ve čtvrtek 12. března návštěvníkům kina Metropol, kde vystoupí s pořadem Můj život reportéra.
Praha - Televize Prima zařazuje reklamu do ztišených pasáží pořadů, čímž dosahuje výraznější hlasitosti reklamních sdělení. Uvedla to dnes Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Podle rady nejde o porušení zákona, ale o účelové chování, které by vyřešila novela zákona. Rada v této souvislosti již upozornila ministerstvo kultury, uvedla v tiskové zprávě. Televize Prima se proti tvrzením ohradila.