ROZHOVOR/Hokejový nadšenec. V historii československého hokeje se dá zařadit mezi pět nejlepších útočníků. Ve sbírce má tři tituly mistra světa jako hráč a stejný počet jako asistent reprezentačního trenéra. To už samostatné České republiky. Další nejcennější medaile si užíval jako poctivý divák. Dalo by se říct, že už ho nic nemůže zaskočit. Chyba lávky. Vladimír Martinec byl ohromen atmosférou, která panovala v O2 areně, když navštívil čtvrtfinálový souboj jeho týmu s USA na další domácím zlatém šampionátu. A také nečekal, jak se vypořádal o kolo dál se Švédy.
Měli dvě ligová zlata, teď mají i to světové a mistra světa. Málokterá rodina v Česku je tak hokejová, jako ta v podání Stránských. Početná enkláva vyrazila z Ostravy podpořit útočníka Matěje Stránského přímo do O2 Arény, pak s ním slavila i zlatý úspěch. „Bylo to dlouhé,“ líčí během pondělí ještě ochraptělým hlasem bratr českého reprezentanta Šimon.
Dalším domácím vítězstvím si zajistili konečné druhé místo v tabulce fotbalové I.A třídy. Fotbalisté Hlízova porazili na svém trávníku mělnickou Pšovku, když rozhodli ve druhém poločase během čtyř minut. Nejprve jim pomohla penalta, kterou proměnil Jilemnický, vzápětí přidal pojistku Kruliš. A to na hosty bohatě stačilo.
Ačkoliv bude národní hokejový tým o víkendu bojovat o medaile, města na Karlovarsku zřejmě neumožní svým občanům prožívat výjimečné emoce a atmosféru společně na náměstích, jak se tomu děje v jiných českých regionech. Sdílené emoce jsou přitom lepší než sledovat napjaté utkání doma v kruhu rodiny před televizí. Jak totiž redakce Deníku zjišťovala, v Karlových Varech, Ostrově a ani v Nové Roli či Nejdku se nepočítá s velkou projekcí. Až karlovarská městská společnost KV City na základě dotazu Deníku rozhodla, že menší hokejový koutek s televizí bude k dispozici na Rolavě.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ K dostání ve všech dobrých obchodech. Tuto reklamní hlášku lze s mírnou úpravou použít také v rámci vrcholícího hokejového šampionátu – hokej k vidění ve všech dobrých hospodách.
Na konci 50. let se českoslovenští organizátoři ujmuli pořádání již čtvrtého domácího MS v hokeji. Opět z toho byla medaile, bronz zachránil až heroický výkon na závěr proti Kanadě. Davy rozjásal především památný gól Miroslava Vlacha do prázdné branky. Rozhodující moment a spousty dalších mohli diváci poprvé spatřit v televizi. To a mnohem více se dozvíte ve čtvrtém dílu tematického seriálu Deníku, který mapuje hokejové šampionáty na českém území.
Íránský prezident Ebrahím Raísí a ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján zemřeli při nedělní nehodě vrtulníku. Informaci dalších médií potvrdila v pondělí ráno také íránská státní televize. Vrak stroje, který havaroval na severozápadě Íránu, nalezly záchranné týmy brzy ráno.
Český prezident Petr Pavel tento týden vystoupil v britské televizi Sky News. Na otázku moderátorky, zda by měla Ukrajina začít vyjednávat s Ruskem a ukončit přes dva roky trvající konflikt, odpověděl: „Potřebujeme zastavit válku a začít debatovat o budoucím uspořádání.“
Zapnutá televize a nepořádek upozornily majitele jedné z chalup v obci Blíževedly, že měli během své nepřítomnosti v objektu nezvanou návštěvu. Pachatele se podařilo nedlouho po oznámení vloupání dopadnout, a to díky služebním psům.
/FOTOGALERIE/ Hokej hýbe Českem. Až po strop se plní haly a fanzóny jsou narvané k prasknutí. Kdo má raději pohodlí, ale nechce se dívat na zápasy mistrovství světa doma v televizi, vyráží s kamarády do sport barů nebo hospůdek.
V pátek vypukne hokejové šílenství. A kdo nechce sledovat hokej sám doma u televize, má na Klatovsku hned několik možností, kde si užít pořádnou atmosféru společně s dalšími fanoušky. Ve velkém to rozjedou například v Klatovském dvoře, kde nebude na start chybět i autogramiáda hokejistů.
Rodinný domek v Texasu či výrobní halu v Nebrasce zničila tornáda řítící se poslední dubnový víkend několika americkými státy. I po více než týdnu se objevují další svědectví a záběry dokládající sílu živlu.
Lydia Stěpanivna Lomikovská žila léta ve vsi Očeretné na východě Ukrajiny. Protože sílilo ostřelování a zjevně se blížili ruští vojáci, rozhodla se s rodinou odejít do bezpečí. Když se příbuzným ve zmatku frontové oblasti ztratila, šourala se celý den a noc deset kilometrů, než ji zachránili ukrajinští policisté.
Být v televizi, to je prostě zážitek. A člověk na obrazovce ani nemusí vidět sebe samotného. Stačí, když na Vysočinu zavítá Toulavá kamera, nebo je v některém z okresních měst Prostřeno! Pro místní je to vždy tahák, rádi sledují místa, kde se natáčelo, a třeba i jestli se v záběru neobjeví někdo známý.
/VIDEO/ Zážitek na celý život. Tak vzpomínají v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku na dobu, kdy potkávali na ulicích tváře umělců, známé jen z filmu nebo televize. Na Ledečsku se loni natáčela už třetí řada televizního detektivního seriálu Odznak Vysočina. Někteří obyvatelé Ledče tak měli štěstí, že mohli populární herce pozvat na svoji zahradu, do bytu, případně se vedle nich dokonce objevit v záběru.
Herečky Simony Lewandowské jsme si za poslední dobu mohli všimnout především v humoristickém seriálu Dobré ráno, Brno!, ve druhém díle Aristokratky ve varu podle knižní série spisovatele Evžena Bočka či v seriálovém hitu Zlatá labuť. V té Simonu překvapil především stav naší současné společnosti, která začíná být pomalu více tolerantní k některým tématům, jež se v seriálu odehrávají v dobové dějové lince.
Medvídek, opička, sluníčko nebo žížala. Plyšové hračky mají nejrůznější tvary a velikosti. Jsou ozdobou dětských pokojíčků už několik generací a alespoň jednoho oblíbeného plyšáka má snad každé dítě. Kde se vzaly tyto ikonické hračky a proč jsou tolik oblíbené?
V ruské Orenburské oblasti pokračují povodně, kvůli kterým už bylo evakuováno 7700 lidí. V Orenburgu samotném hladina řeky Ural vystoupala k téměř deseti metrům a zaplavila další stovky domů. V sousední Kurganské oblasti, rovněž sužované povodněmi, preventivně evakuovali 4500 lidí, uvedl podle médií tamní gubernátor. Povodně si vynutily evakuaci více než 96 tisíc obyvatel také v Kazachstánu, jak oznámilo kazachstánské ministerstvo pro mimořádné situace. Do dnešního večera má být evakuováno více než 100 tisíc lidí, informovala agentura Reuters.
Pardubická nemocnice čelí další personální krizi. Výpovědi bez udání důvodu tam najednou podalo více než padesát lékařů. Jako první to uvedla televize Nova.
Životní příběh Ivetě Bartošové, který se nesl v rytmu hitů i osobních dramat, ožívá v minisérii vysílané nyní v televizi. Na seriálu se podíleli i liberečtí tvůrci, co o něm říkají?
Seriály Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Vinaři, Most! nebo Osada, filmy Padesátka, Přes prsty či Zbožňovaný. Pod všemi je jako scenárista podepsán Petr Kolečko, který se u posledních dvou titulů chopil i režie. Úspěšný tvůrce, který 28. března oslaví čtyřicátiny, se s Deníkem podělil o vzpomínky, které má spojené s jednotlivými projekty.
V roce 2004 se na televizní obrazovky dostal první český nekonečný seriál Rodinná pouta, který si získal srdce milionů diváků. Tento fenomén otevřel dveře dalším podobným projektům. V současnosti nabízí stále nové díly třeba Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 nebo ZOO. S Deníkem si čtenáři mohou připomenout i ostatní úspěšné tituly.
Nebezpečný vzdušný propad letadla chilských aerolinek při letu na Nový Zéland, který si vyžádal padesátku raněných, mohlo podle nových informací způsobit nezajištěné sedadlo pilota. Ve Spojených státech amerických mezitím výrobce letadel čelí rostoucímu tlaku úřadů kvůli vážnější nehodě v lednu.
Dlouhá léta moderovala Jana Adamcová sportovní zprávy v televizi Nova a poté byla ještě chvíli vidět v televizi Barrandov. Roku 2019 se ovšem stala mluvčí vlády Andreje Babiše a s televizí se rozloučila… Dnes už se sice věnuje úplně jiným činnostem, po televizní práci se jí ale občas zasteskne.
Před 60 lety v časných ranních hodinách byla ve čtvrti Kew Gardens v Queensu v New Yorku znásilněna a ubodána 28letá barmanka Kitty Genoveseová. Noviny napsaly, že surovou vraždu sledovalo až 38 náhodných svědků, aniž by kdokoli zasáhl, což vedlo psychology ke zpracování teorie nazvané efekt přihlížejícího. Později se ale ukázalo, že to celé bylo jinak. Údajní svědci byli jen městskou legendou.
Není nad to mít z čeho vybírat. Víkendová televizní obrazovka mnoho premiér ani skrytých archivních perliček nenabízí, takže to už léta vypadá tak, že kamkoli píchnete poslepu, vypadne na vás repríza. Je na vás, dáte-li si francouzského Belmonda či americké rychlé a zběsilé bouráky podruhé, potřetí nebo počtvrté. Naštěstí jsou mezi nimi i skvosty, které se dají vidět znovu a není to ztracený čas. Třeba špionážní drama Stevena Spielberga Most špionů, jehož řemeslná kvalita se vskutku neomrzí a jehož mrazivým kulisám železné opony dává současnost nový kontext. Na doplnění pro ty, kteří špionážním filmům v mlze neholdují, je tu i další žánrový výběr.
Je mu šestatřicet, přesto pořád patří mezi lídry divizních střelců. Kdysi možná ex-sparťanský kanonýr Bohumil Nádeníček nečekal, že po mnoha štacích zakotví právě ve Slaném, ale přesně tohle se stalo. "Jsem tu s brankářem Sedlákem už nejdéle ze všech a jsem spokojen. Vždycky se vytvoří dobrá parta, je tu fajn vedení. A domů do Suchdola to mám autem chvilku," říká spokojeně chlapík, který zve na jaro v podání SK Slaný, ale zároveň komentuje střelbu svojí Sparty proti slavnému Liverpoolu.
Odchod svých dětí z domova nenesla Pavlína Wolfová lehce. „Brzy to budou tři roky, co truchlím a stále to není za mnou,“ prozradila pro časopis Story moderátorka. S dcerou si prošly během dospívání nelehkým obdobím. Dvacetiletá Matilda Bubeníková jejich vztah označila za místy „kostrbatý“. Řekla, co jí na mámě vadí a zároveň matce vysekla poklonu s tím, že ji obdivuje za to, jak zvládala její i bratrovu výchovu v období po náročném rozvodu.
K vysílání Československé a později České televize neodmyslitelně patřili hlasatelky a hlasatelé uvádějící jednotlivé pořady. Jako první se této funkce ujala Jarmila Šusterová, posledním, kdo se s diváky za programové hlasatele v roce 2005 rozloučil, byl Alexander Hemala. Při příležitosti 70. výročí zahájení pravidelného vysílání veřejnoprávní televize si s Deníkem můžete připomenout nejvýraznější tváře, které k nám dlouhá léta promlouvaly z obrazovek.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Setkání bývalých kolegů a kolegyň uspořádala ve svých studiích v mosteckých Velebudicích televize Dakr, která oslavila 30 let od udělení licence pro regionální televizní vysílání.
Usínáte u zapnuté televize a máte ji puštěnou i během spánku? Bez ohledu na zvýšenou platbu za elektřinu si tím zřejmě nevědomky zbytečně ničíte zdraví. Vyplývá to ze zjištění vědců z americké Northwestern University Feinberg School of Medicine.
Když se 1. května 1953 v československých domácnostech poprvé rozzářily televizní obrazovky, byla to vpravdě památná událost. Vysílalo se živě z pražského studia v Měšťanské besedě a první, kdo na záběru promluvil, byl herec Jaroslav Marvan. Při pozdravu se ze samého rozčilení roztomile přeřekl a místo prvních diváků vítal „první posluchače“, hned se ale opravil. Součástí vysílání byla též kantáta Václava Dobiáše Buduj vlast, posílíš mír v podání České filharmonie… Pravidelné vysílání pak začalo 25. února 1954, tedy před 70 lety. Připomeňte si s Deníkem alespoň některé památné pořady a seriály, které zrodily jednotlivé dekády a které přinesly nové formáty a témata.
Psali historii českého biatlonu. A spolupodepsali se pod její nejúžasnější kapitolu. Na jejich kontě je dlouhá řada triumfů a medailových ocenění z olympijských her, mistrovství světa i Světového poháru. Víte, co dnes dělají bývalí úspěšní reprezentanti?
Psali historii českého biatlonu. A spolupodepsali se pod její nejúžasnější kapitolu. Na jejich kontě je dlouhá řada triumfů a medailových ocenění z olympijských her, mistrovství světa i Světového poháru. Víte, co dnes dělají bývalí úspěšní reprezentanti?
/KVÍZ/ Na televizní obrazovky se vrátila minisérie o životě Boženy Němcové, proslulé české spisovatelky. Jedním z míst na východě Čech, kam filmaři s kamerami zamířili, bylo Opočno. Poznali jste i další místa natáčení? Co víte o Boženě Němcové a vzpomenete si, které herce jste mohli v minisérii vidět? Správné odpovědi nejen na tyto otázky zkuste najít v našem kvízu.
S televizí Nova, která slaví třicet let od svého prvního vysílání, je spojena spousta tváří. Některé jsou jí věrné dodnes, jiné už nejsou mezi námi. Pojďme si je připomenout.
Vladimír Železný, ikona české mediální scény, prošel pestrým životem od novináře až po politika. Jeho kariéra zahrnuje řadu kontroverzí, soudních sporů, ale i úspěchů v oblasti televizního vysílání a vinařství. Je také vášnivým sběratelem umění a angažuje se v židovské komunitě. Kým byl a co v současné době dělá muž, který stál za raketovým startem v těchto dnech třicetileté televize Nova?
Už tuto neděli oslaví TV Nova třicet let od svého prvního vysílání, které odstartovalo z Národního muzea 4. února 1994 v 19 hodin a poté se přeneslo do studia v Měšťanské besedě v pražské Vladislavově ulici. Připomeňte si legendární pořady a seriály této televizní stanice.
V televizi se ve středu 31. ledna ráno objevil příspěvek o tom, že MHD v Teplicích je už za peníze. Není to pravda. Hned týž den jsme ověřili u vedení města Teplic, že ke změně zatím nedošlo.
Paní Květoslava Volerová poslala redakci Tachovského deníku dvě videa. Pozorovala a natočila v tomto chladném období ptáky na krmítku. A je přesvědčená, že sledovat je je někdy lepší balzám než program v televizi.
Má vaše dítě často mobil v ruce? Potom byste měli zbystřit. V budoucnu byste mohli řešit nejen jak zbavit dítě závislosti na telefonu, ale také akademické a výchovné problémy. Studie vědců z univerzity v Cincinnati popsala změny na mozku způsobené častým používáním obrazovek už u tříletých dětí. Zdravotnické organizace po celém světě proto doporučují omezovat dětem čas na mobilu, tabletu či televizi.
Věhlasná NBA už není, co bývala. Nejlepší basketbalovou ligu na planetě shazují nezáživné zápasy. Americká televize TNT dokonce kvůli tomu přerušila přímý přenos celostátně vysílaného utkání, které bylo nečekaně brzo rozhodnuté.
Živé vysílání ekvádorské televize přerušili ozbrojenci. Než se vysílání přerušilo, byly slyšet výstřely a také exploze. Na místě zasahují specializované policejní jednotky. V zemi platí výjimečný stav. Prezident mobilizoval armádu.
Tohle si měl odpustit. Hokejový expert Milan Antoš předvedl další faux pas v přímém přenosu. Během čtvrtfinále mistrovství světa vypustil ze svých úst slova, kterými naštval (nejen) Slováky.
/KVÍZ, FOTO, VIDEO, PŘEHLED VYSÍLACÍCH ČASŮ/ Doslova pohádkové místo. Tak se dá shrnout třemi slovy státní zámek Žleby. Jeho honosný vzhled už na první pohled evokuje krále, královny, princezny i kouzla. Nikoho tedy nepřekvapuje, že pro filmové štáby je oblíbenou lokací a každé Vánoce jej mohou diváci nejednou zahlédnout v televizi.
Koncerty vážné i populární hudby, filmová klasika i pohádkové premiéry. Televize napříč obrazovkou jich na vánoční svátky připravily hned několik. Stačí jen ležet na gauči a přepínat.
Hlubočtí strážníci přijali 29. listopadu před 18. h oznámení na nebezpečné chování muže v bytovém domě ve Zlivi. Z druhého patra vyhazoval různé předměty, třeba televizi nebo varnou konvici s vařící vodou. Muž ohrožoval chodce a hlasitě u toho nadával, jak uvedli strážníci na sociální síti.
Letos v červenci zemřel německý televizní moderátor Horst Fuchs. Teleshoppingovému králi, kterého si díky jeho ikonickým prodejním pořadům v televizi oblíbili i čeští diváci, bylo 77 let. O jeho úmrtí informovala rodina média teprve tento týden. Okolnosti smrti nejsou známy.