Technologiím, které se týkají televizorů, se věnuje už několik let. Jejich budoucnost vidí například v holografii nebo nanotechnologii. Jako problém ale publicista Bohumil Herwig ze serveru DigiZone.cz vidí životnost, barevné televize z 80. let byly podle něj odolnější než ty dnešní.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Technologiím, které se týkají televizorů, se věnuje už několik let. Jejich budoucnost vidí například v holografii nebo nanotechnologii. Jako problém ale publicista Bohumil Herwig ze serveru DigiZone.cz vidí životnost, barevné televize z 80. let byly podle něj odolnější než ty dnešní.
Vranovice - Známá česká herečka Gabriela Vránová má k Vranovicím blízko. I proto se v sobotu zúčastnila slavnostního otevření nového domu pro seniory. A při té příležitosti vystoupila s autorským čtením svých pamětí a zavzpomínala.
Bělehrad - Policie v Kosovu zadržela v neděli večer jednoho z nejnebezpečnějších balkánských narkobaronů Nasera Kelmendiho, který je podezřelý z pašování heroinu a kokainu do Evropy. Informovala o tom dnes kosovská média. Agentuře Reuters zprávu potvrdil policejní mluvčí Baki Kelani, podle něhož policie s Kelmendim zatkla ještě jednu osobu.
Neratovice – Lektoři Miluška Fišerová a její životní i profesní partner Karel jsou nejen chodící ukázkou ideálního páru, ale hlavně nerozlučnou dvojicí doma i v práci. Jejich velký koníček se jim totiž změnil v povolání. Životním posláním se jim stala výuka kresby a malby.
Lovosice – V areálu po bývalé Setuze, v lovosické olejně, několik měsíců probíhají bourací práce. Podle jednatele společnosti Wowitra, která nyní komplex vlastní, se jedná pouze o zabezpečovací práce.
Praha /ROZHOVOR/ – Třetí řada reality show Farmář hledá ženu na Prima family pomalu dobíhá do konce. Vzala Ladka Něrgešová nabídku na její opětovné moderování hned, nebo ji naopak zvažovala? „Farmář je projekt, který jsme tu v prakticky totožném týmu vydupali ze země. A myslím, že nemluvím jen za sebe, když řeknu, že jsme se všichni sblížili a baví nás spolu pracovat. Takže když se řeklo trojka, nebylo prakticky o čem diskutovat," říká Něrgešová.
Boston/Praha - Známý český chirurg Bohdan Pomahač chce provádět transplantace nohou. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Transplantace nohou je velmi obtížná, například první transplantaci obou nohou provedli poprvé až v roce 2011 lékaři ve Španělsku.
Hradec Králové – Velké kempy v Královéhradeckém kraji připravují před nadcházející sezonou novinky. Například v Holiday parku Liščí farma u Vrchlabí na Trutnovsku budou mít lidé možnost ubytovat se ve dvou nových luxusních dřevostavbách, na Rozkoši bude fungovat půjčovna skútrů. Ceny za ubytování v kempech se oproti loňsku nemění, zjistila ČTK mezi jejich provozovateli.
Brno – V jednom rohu se navzájem přeskakují patnáctiletí chlapci v zelených kalhotách, v druhém se rozcvičují zpěváci s kytarami a mezi nimi chodí zlatý muž nebo žena s tygry na rukou. Nejsme ale v cirkuse. Je neděle krátce před polednem a v Kongresovém centru brněnského výstaviště zrovna začíná casting na televizní soutěž Československo má talent.
Praha - Pracovníky veřejnoprávní televize, kteří dokázali v kritických dobách oslovit a sjednotit národ a nebáli se stát na straně pravdy, vyzdvihl při dnešní bohoslužbě za sdělovací prostředky ve svatovítské katedrále kardinál Dominik Duka. Mše se konala k 60. výročí vysílání Československé televize na její podnět.
Caracas - Venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil bývalého prezidenta sousední Kolumbie z přípravy své vraždy. V pátečním televizním vystoupení prohlásil, že Álvaro Uribe mu usiloval o život ve spolupráci s venezuelskou opozicí.
Praha - Den otevřených dveří České televize dnes v Praze navštívilo rekordních 16.000 lidí. Na Kavčích horách stáli dlouhou frontu, která dosahovala až několik set metrů. Den otevřených dveří byl součástí oslav 60. výročí zahájení tuzemského televizního vysílání.
Lovosice – V areálu po bývalé Setuze, v lovosické olejně, několik měsíců probíhají bourací práce. Podle jednatele společnosti Wowitra, která nyní komplex vlastní, se jedná pouze o zabezpečovací práce.
Praha – Den otevřených dveří České televize přilákal dnes dopoledne na Kavčí hory stovky lidí. Čekající zájemci vytvořili frontu dlouhou zhruba 300 metrů, která obklopila objekt ČT ze tří stran. Den otevřených dveří je součástí oslav 60. výročí zahájení tuzemského televizního vysílání.
Plzeň - Jako příležitost k ponaučení bere páteční výhru 3:2 nad Českými Budějovicemi plzeňský fotbalista Vladimír Darida. Přestože po jeho trefách vedla Viktoria 2:0, nakonec musela o tři body bojovat až do posledních vteřin.
Praha – Nejen vysíláním děl ze zlatého fondu a vlastní zábavné tvorby z minulých let a Galashow 60 s Jiřinou Bohdalovou či čerstvě otevřenou výstavou v Národním technickém muzeu, která potrvá až do konce letošního roku, si letos Česká televize připomíná 60. výročí zahájení vysílání. V sobotu navíc otevře dveře všem zájemcům jak v Praze, tak i v regionálních studiích v Brně a Ostravě.
Most - Necelé dvě stovky podpisů byly včera na elektronické petici za vysílání Mistrovství světa v ledním hokeji 2013 na velkoplošné obrazovce v Mostě. Český tým se má podle autora petice objevit na obří televizi v případě, že se čeští hokejisté dostanou do boje o medaile.
Bratislava – Čtyřiačtyřicetiletý muž zavraždil ve čtvrtek vpodvečer svoji o 11 let starší družku Katarínu. Udělal tak obzvláště brutálním způsobem, ženu nejprve ubodal nožem a poté jí odřízl hlavu.
Praha – Soudce Ondřej Havlín, který je od února ve vazbě kvůli obvinění z korupce, požaduje omluvu a 500.000 korun od České televize (ČT). Vadí mu loňská reportáž, která ho spojila s trestním řízením proti konkurznímu soudci Jiřímu Berkovi. Havlínovu žalobu projedná ve druhé polovině května pražský městský soud, řekla mluvčí soudu Markéta Puci. ČT žalobu považuje za nedůvodnou, uvedla mluvčí televize Michaela Fričová.
Rokycansko - Šampionát v ledním hokeji, který tentokrát pořádá Finsko a Švédsko, dnes startuje. Zmapovali jsme po okrese, kde se především bude fandit. Místa se plní ve většině restauračních zařízení.
Plzeň – Profesionální běžci i nadšenci z řad široké veřejnosti se v sobotu sjedou do Plzně, aby zde poměřili své síly v druhém ze seriálu závodů Česká pojišťovna Mizuno RunTour.
Kodaň /VIDEO/ - Dánská televizní stanice DR2 je pod palbou kritiky kvůli televizní show, při které dvojice mužů bez servítek hodnotí těla nahých žen. Moderátor pořadu Thomas Blachman, který koncept vymyslel, obvinění ze sexismu a ponižování žen podle portálu dailymail.co.uk odmítá s tím, že ženské tělo doslova "žízní po mužském názoru".
Plzeň - Rok od roku rozšiřuje Západočeská univerzita v Plzni svoji nabídku letních škol. Na letošní prázdniny jich přichystala celkem sedm. Stále více se zaměřují na žáky základních a středních škol.
Cheb /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Je k vidění na prknech mnoha divadel, ale také ve filmech a seriálech celostátních televizí. Řeč je samozřejmě o herci chebského divadla Petru Batěkovi, který se s námi podělil o své zkušenosti.
Buková hora – Mechanik Luboš Rychtařík si obléká horolezeckou výstroj. Helmu, rukavice, lana, různě po kapsách má i nářadí. Sedmnáct pater do výšky 140 metrů ho vyveze výtah. Na špici vysílače, která dosahuje 220 metrů, poté musí už po žebřících. „Nahoře to pěkně fouká," usmíval se Luboš Rychtařík, když slezl dolů.
Mladá Boleslav /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Pracovníci České televize začínají být v Městském divadle jako doma. Přesně před rokem zde natáčeli Scapinova šibalství s Matoušem Rumlem v hlavní roli a na konci tohoto týdne se stejné pocty dočkal Zločin v Posázavském Pacifiku.
Hluk /FOTOGALERIE/ – Dvojkoncert Argemy a Katapultu přilákal v sobotu večer do Hluku více než tisícovku jejich fanoušků. V tamní sportovní hale se mísilo několik generací od náctiletých až po čerstvé důchodce. Olda Říha totiž letos slaví už 50 let hraní, což byl vlastně jeden z důvodů, proč na Slovácko se svou skupinou přijel.
Buková hora – Mechanik Luboš Rychtařík si obléká horolezeckou výstroj. Helmu, rukavice, lana, různě po kapsách má i nářadí. Sedmnáct pater do výšky 140 metrů ho vyveze výtah. Na špici vysílače, která dosahuje 220 metrů, poté musí už po žebřících. „Nahoře to pěkně fouká," usmíval se Luboš Rychtařík, když slezl dolů.
Buková hora – Mechanik Luboš Rychtařík si obléká horolezeckou výstroj. Helmu, rukavice, lana, různě po kapsách má i nářadí. Sedmnáct pater do výšky 140 metrů ho vyveze výtah. Na špici vysílače, která dosahuje 220 metrů, poté musí už po žebřících. „Nahoře to pěkně fouká," usmíval se Luboš Rychtařík, když slezl dolů.
Plzeň – Umí Martin Straka nakrmit medvíďata? A co jeho dcera Agátka? Zvládne tenhle netradiční úkol? Stejně jako její otec, kapitán plzeňských hokejových Indiánů, zvládla tento netradiční úkol na jedničku.
Buková Hora – Mechanik Luboš Rychtařík si obléká horolezeckou výstroj. Helmu, rukavice, lana, různě po kapsách má i nářadí. Sedmnáct pater do výšky 140 metrů ho vyveze výtah. Na špici vysílače, která dosahuje 220 metrů, ale musí po žebřících.
Plzeň – Rok od roku rozšiřuje Západočeská univerzita v Plzni svoji nabídku letních škol. Na letošní prázdniny jich přichystala celkem sedm. Stále více se zaměřují na žáky základních a středních škol.
Výdaje za elektřinu každoročně stoupají. Z nejrůznějších zdrojů však slyšíme, že cena elektřiny na trzích klesá. Jak je tedy možné, že na vyúčtování máme každý rok vyšší částku?
Londýn – Mužští vězni v Anglii a Walesu úplně přijdou o filmy nepřístupné do 18 let a budou si muset víc zasloužit různé výhody, jako jsou televize na celách. Stačit přitom nebude jen dobré chování. Podle zpravodajské stanice BBC jde o součást změn ve vězeňství prosazovaných britskou vládou.
Amsterodam – Nizozemsko se u příležitosti dnešního střídání na trůně celé převléklo do oranžova. Mnoho Nizozemců se vyzdobilo klobouky, parukami, tričky, šálami a šátky v národní barvě, jako kdyby hrál nizozemský fotbalový národní tým. Jak píše agentura DPA, v oranžovém dnes před královským palácem v Amsterodamu byla i zvířata.
Prachatice – Převaděč televizního signálu nad městem by podle slov místostarosty Roberta Zemana vyřešil problém se špatným příjmem. Zastupitelé ale nedávno nákup, instalaci a provoz takového zařízení odmítli.