Plzeň - Dinosauři, panenky, pastelky či kočárek. Tyto a další věci dostaly od divadelního spolku Divoch (na snímku Zuzana Trávníčková) ze Stříbra děti, které jsou momentálně hospitalizovány na dětském oddělení ve Fakultní nemocnici na Lochotíně.
Kunštát, Hlušovice – V přízemí kunštátské základní školy přesypává parta šesťáků pytle plné víček od plastových lahví. Je čtvrtek, krátce po půl jedenácté dopoledne. Pytlů je patnáct a je v nich tři sta padesát kilo víček. Víček pro Lucinku. „Tak kluci, díky za pomoc a utíkejte zpátky do matematiky," velí učitel Ladislav Dostál.
Sýrie – Při dnešním pumovém útoku zahynulo jihozápadně od Damašku 16 lidí. Zraněno je 25 osob, mezi nimi ženy a děti, oznámila libanonská televize Al-Manar.
Jiříkov - Autoři pořadu České televize nazvaného Můžeme dál? zavítali při natáčení jednoho dílu i do našeho okresu. Televize jej vysílá právě dnes v 18.25 hodin na ČT 1.
Svitavy - Studovna svitavského gymnázia se včera proměnila ve volební místnost. Studenti měli možnost volit nového prezidenta. Nechyběla volební komise, řádné seznamy voličů, urna ani zástěna pro tajné hlasování.
Praha – Rada České televize schválila zvýšení základního platu generálního ředitele Petra Dvořáka. Od počátku příštího roku bude měsíčně brát 230.000 korun hrubého, dosud to bylo o 30.000 korun méně. Růst hrubé mzdy má zajistit, aby Dvořákovi v příštím roce kvůli vyššímu zdanění lidí s vysokými příjmy neklesl čistý výdělek.
Praha – Co se asi dozvíme, když uspořádáme statistický výzkum mezi žáky základních škol? A co se dozví žáci o statistice? To ukázalo Minisčítání, které letos pořádal Český statistický úřad už podruhé.
Praha /TÉMA/ – Scenáristé zacházejí na úbytě. A dramaturgie jakbysmet. To jsou první závěry, jež udělalo nové vedení Filmového centra České televize, které ve veřejnoprávní televizi funguje od letošního července. Půlroční bilance Filmového centra ČT tedy je: Nejsou autoři ani žánrovky. Nejvíc chybí detektivky a komedie.
Doubice - Lid v těchto dnech očekává symbolický příchod Tří králů, nacházíme se v době adventu. Až králové dorazí, kam dorazit mají (symbolicky), sníme ty řízky a budeme rádi, že hasičák vedle stromečku nebylo nutné použít.
Praha /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Pěvecká klání, talentové soutěže i souboje ve vaření. Pořadů s federální značkou se v tuzemských televizích objevilo tolik, že už loni jejich ředitelé pochybovali, zda to není příliš.
Šumperk - Členové šumperské kapely O5 a Radeček si musí ve čtvrtek 13. prosince hodně přivstat. Naživo totiž vystoupí v pořadu Dobré ráno na druhém programu České televize. Pokud ji chcete vidět a slyšet, musíte si přivstat taky, protože do pořadu vstoupí Radečci během první hodiny vysílání, tedy mezi šestou a sedmou hodinou ráno.
Praha – Nová celoplošná televizní stanice skupiny Nova, Smíchov, začne vysílat 23. prosince. O svátcích bude kanál vysílat komedie s vánočními tématy, později pak nabídne pravidelné schéma filmů, sitcomů a seriálů včetně podvečerního pásma animovaných pořadů pro děti Smíškové. Řekla to programová ředitelka Novy Alex Ruzek.
Caracas/Havana – Operace venezuelského prezidenta Huga Cháveze, jemuž se vrátila rakovina, byla složitá a trvala přes šest hodin, skončila však úspěšně. Uvedl to venezuelský viceprezident Nicolás Maduro. Chávez byl na Kubě kvůli rakovině operován již počtvrté, připomíná agentura Reuters.
Liberecko - „Neolizujte železné zábradlí. Opakuji, neolizujte železné zábradlí. Hrozí nebezpečí úrazu." Na tuhle scénu ze slavného filmu Jana Svěráka Obecná škola, kdy ředitel školy pronáší do školního rozhlasu varování, nejde zapomenout. Hned poté následují záběry, kde chlapci po vyučování vyzkouší vlastnosti kovu v mrazech na vlastní kůži, vlastně jazyk. Když se zkrátka něco nemá, tak se to zpravidla udělá. Jaké mohou být následky?
Olomouc - Právě dnes, 12.12.2012, vypukne největší hromadná zpěvácká akce v zemi. Přesně v 18 hodin se po celém Česku desítky tisíc hlasů spojí ve zpěvu pěti nejznámějších vánočních koled. Připojte se. V Olomouci se společně setkáme a zazpíváme si na Horním náměstí.
Uherské Hradiště, Hluk - Milí čtenáři, přijměte naše pozvání, právě dnes večer čeká naši zemi největší spontánní zpěvácká akce v její historii. Staňte se i vy její součástí. Regionální Deník spolu s rádiem Impuls a televizí Barrandov na dnešní 18. hodinu připravili akci nazvanou Česko zpívá koledy.
Valašské Meziříčí - Milí čtenáři, přijměte naše pozvání, právě dnes večer čeká naši zemi největší spontánní zpěvácká akce v její historii. Staňte se i vy její součástí. Regionální Deník spolu s rádiem Impuls a televizí Barrandov na dnešní 18. hodinu připravili akci nazvanou Česko zpívá koledy.
Stoupnu si před publikum, ukloním se, zarecituji báseň a lidi mi zatleskají. Rázem budu slavný. Nějak takhle jsem si to kdysi dávno ve své dětské naivitě představoval. Vždyť na tom přece nic není.
Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ - Pátého prosince uplynuly dva roky od chvíle, kdy ji v Egyptě poprvé spustili na moře. Druhé narozeniny si česká replika staré pirátské lodě La Grace připomíná jinak, než by si její tvůrci a příznivci přáli. Šestadvacátého října ji vážně poškodil náraz na mělčinu nedaleko španělského pobřeží.
Hajnice – Občanské sdružení diakonie Broumov vyhlásila mimořádnou předvánoční sbírku použitého ošacení. Oblečení můžete nosit do tohoto pátku od 7 do 15.30 hodin na obecní úřad.
Jablonec n. N. - V pátek nastoupili fotbalisté Baumitu Jablonec na dovolenou po úspěšné podzimní části sezony. Nejenže se probojovali do jarních bojů v Poháru České pošty, ale především drží druhé místo v Gambrinus lize za vedoucí Plzní, na kterou Jablonec ztrácí pouhé dva body.
Bamako – V africkém Mali se pravděpodobně odehrává pokus o dovršení vojenského puče. Premiér Cheick Modibo Diarra v televizi oznámil demisi své vlády krátce poté, co jej zadrželi vojáci. Podle nich chtěl uprchnout do Francie a podněcovat nepokoje.
Hradec Králové - Dokážete si dnes představit den bez mobilního telefonu, počítače, televize a podobných civilizačních vymožeností? A dokázali byste se bez nich obejít celý měsíc? Pokud přemýšlíte nad tím, proč byste to měli dělat, tak věřte, je to ideální balzám na duši.
Rakovnicko - Pátrání po měsíc pohřešované ženě nemá šťastný konec. Nalezl ji náhodný kolemjdoucí oběšenou v mysliveckém posedu nedaleko obce Ruda na Rakovnicku, poblíž rybníku Horní Kracle. Podle oblečení, věcí na místě a popisu kriminalisté předběžně určili, že by to mohla být pohřešovaná žena z Olešné.
Ruda – Pátrání po Ivaně Marušákové nemá šťastný konec. Nalezl ji náhodný kolemjdoucí oběšenou v mysliveckém posedu nedaleko obce Ruda, poblíž rybníku Horní Kracle.
Východní Čechy - Rok od roku se anketa posouvá kvalitativně výš. Jinak tomu není ani letos, kdy proběhne šedesát slavnostních vyhlášení ve třinácti krajích. Některá slavnostní vyhlášení pak diváci opět uvidí i na televizních obrazovkách.
Chcete se vidět na obrazovkách největší německé televize RTL? Nyní máte jedinečnou možnost. Zpravodajský štáb RTL totiž hledá rodinu, ve které bude natáčet české Vánoce.
Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ – Martin Dorazín je od devadesátých let nepřehlédnutelnou postavou Českého rozhlasu. Jako novinář dává přednost rozhlasovému vysílání před televizí a na veřejnoprávní média nedá dopustit. Televize mu k srdci nepřirostla, ale jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu procestoval Rusko, Balkán i severní Afriku.
Děčín – Chcete se vidět na obrazovkách největší německé televize RTL? Nyní máte jedinečnou možnost. Zpravodajský štáb RTL totiž hledá rodinu, ve které bude natáčet české Vánoce.
Kutná Hora – Kutná Hora v polovině 20. století – swing, taneční muzika, kapely, muzikantské historky, tak zní název knihy, která vás zavede do swingové historie stříbrného města. Kniha je k dostání v knihkupectví U Stříbrného groše na Palackého náměstí v Kutné Hoře.
Praha – Do boje o prezidentskou funkci zamíří podle všeho osm kandidátů – šestice mužů a dvě ženy. Jedná se o osobnosti různého věku i profesí, polovina z nich je aktivními politiky. Všichni mají své koníčky a zájmy, kterých by se i v případě výkonu nejvyšší státní funkce jen neradi vzdávali.
Teherán - Íránská pohraniční policie zadržela rekordní množství 11 tun drog. Oznámila to v sobotu íránská televize, podle níž jde o největší úlovek v íránském tažení proti pašování drog.
Ubisoft oznámil, že Rayman Legends, velmi očekávaná plošinovka vycházející exkluzivně pro Wii U, bude vypuštěna do světa 1. března 2013. Demo bude k dispozici na e-shopu Nintenda již 13. prosince. Hra plně využívá inovativní Wii U ovladač, aby představil nové multiplayerové možnosti a rozšířil ji mimo tradiční plošinovku.
Zábřeh - Do posledního místa zaplněné kino Retro v Zábřehu tleskalo ve čtvrtek večer filmu, který diváky ve shodě se svým názvem pozval Na konec světa s Janem Welzlem. Snímek určený pro televizi měl ve Welzlově rodném městě předpremiéru. Zábřežský filmař Martin Strouhal v něm zachytil srpnovou expedici, která se vydala ve Welzlových stopách Sibiří s cílem dostat se až na Novosibiřské ostrovy. To se jí nakonec nepodařilo, nepřízeň počasí ji zastavila pár kilometrů od ústí řeky Jany do moře Laptěvů.
Březnice – Taekwondisté Dragon Březnice první prosincovou sobotu na MČR WTF v Praze opět sbírali cenné kovy. Nejúspěšnější byl Robert Klimeš, který získal hned tři medaile – v kategorii senior C dosáhl mezi jednotlivci na bronz, zlato mu pak hned dvakrát zacinkalo v soutěži dvojic a trojic.
Praha /ROZHOVOR/ – Je pořád stejný. Před lety Deník podporoval turné Petra Koláře a také Ivety Bartošové. On za koncerty stál. Mnohokrát jsme spolu jednali a vždy ho bylo plno, jeho mohutný hlas vytrhával kolemjdoucí z letargie, ženy se otáčely.
Hronov /FOTOGALERIE/ - Pod šikovnýma rukama Růženy Krylové, rodačky z Červeného Kostelce, která se provdala do Hronova, se neustále rodí krásné háčkované předměty. Nezabývá se jen výrobou různých deček, ale pustí se i ozdobných předmětů, šál, kravat, klobouků a dalších výrobků, které ji momentálně napadnou.
Bělehrad – Ruce letí nad hlavu, hráčky se objímají, na tvářích září úsměvy štěstí a uspokojení. Nic zvláštního po závěrečném hvizdu rozhodčích. Pokud se ovšem díváme do tábora vítězného týmu. V bělehradské Kombank Aréně se ale radují oba týmy – házenkářské královny poslední dekády Norky a především doma podceňované české reprezentantky.
Most – Před pár dny proběhl v mostecké sportovní hale tradiční turnaj v kickboxingu Christmas Cup 2012. Sedmnáctý ročník tohoto turnaje uspořádal sportovní klub Leon Most společně s Kung-fu centrem. Osvědčený realizační tým ve složení Petr Václavík st., Petr Václavík ml. a Petr Šucha připravil i tentokrát pro diváky, ale i pro závodníky, několik novinek.