HLASUJTE: Čím do Prahy? V Hradci je hit autobus
Východní Čechy – /ANKETA/ Pomalým, špinavým, věčně zpožděným a nyní už i drahým vlakům Českých drah při cestě do Prahy začaly v Hradci Králové směle konkurovat autobusy Student Agency.
Východní Čechy – /ANKETA/ Pomalým, špinavým, věčně zpožděným a nyní už i drahým vlakům Českých drah při cestě do Prahy začaly v Hradci Králové směle konkurovat autobusy Student Agency.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Hostem letošního mezinárodního festivalu Týká se to také tebe bude světoznámý rybář Jakub Vágner (syn muzikanta a hudebního skladatele Karla Vágnera pozn. red), jehož přednáška s atraktivním názvem Sladkovodní giganti, se uskuteční v sobotub27. listopadu od 13 hodin v Klubu kultury v Uherském Hradišti.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – Ke slavnostnímu křtu a zahájení provozu jednoho z prvních E-domku došlo na sběrném dvoře Pod Estakádou. Právě zde byl umístěn uzamykatelný ocelový domek, opatřen posuvnými dvoudílnými vraty, který má za úkol obyvatelům usnadnit likvidaci elektrozařízení. Postarala se o to společnost Asekol za podpory Moravskoslezského kraje.
Karlovy Vary – Izolovaný ostrov, který existuje sám pro sebe a dovedně v první osobě vypráví o lidech, kteří se narodili s chromozomem navíc. To je charakteristika španělského filmu Já taky režisérů Antonia Nahhara a Álvaro Pastora, kterou vyslovil při jeho uvedení producent Julio Medem.
Jihlava -Na příští pátek hlásí oteplení a provozovatelé sjezdovek se obávají, aby jim sníh neroztál.
Vídeň - Rakouská ministryně pro ženy chce dostat více mužů na rodičovskou dovolenou. Zatím je na ní asi pět procent otců. Podle záměrů ministryně by to do deseti let měl být každý pátý. K péči o děti je chce přilákat kampaní. Nabídnout se jim chystá také až čtyři týdny otcovského volna.
Přerov – Ženy a jídlo – to jsou nejčastější náměty, k jakým sahá přerovský kreslíř Lubomír Dostál. Jeho nový stolní kalendář na rok 2011 nese název Ženy v novém a podle autorových slov obě oblíbená témata kombinuje: láska totiž jak známo prochází žaludkem. Dostálovy vtipy se pravidelně objevovaly i na stránkách Nového Přerovska.
Netolice – Poznávání živé i neživé přírody. To je hlavní náplní kroužku, který pod netolickým domečkem začal letos fungovat jako naprostá novinka.
Teplice - Pondělní zápas s Jabloncem musel být pro mnohé teplické fanoušky utrpením. Podívaná, ze které je bolely oči, vyháněla z hlediště i od televize. Jablonec na Stínadlech vyhrál zaslouženě a kdyby náhodou žlutomodří v závěru zápasu vyrovnali, dostala by fotbalová spravedlnost pořádnou facku.
Jedomělice – Bude to jeden ze zajímavých dozvuků fotbalového podzimu. Televize Prima připravila načtvrteční večer do pořadu Soukromá dramata (20.50) i reportáž z divizního utkání Polepy – Přední Kopanina, o němž už informovala ve svém zpravodajství.
USA - Prezident USA Barack Obama odmítl spekulovat o možném americkém vojenském zásahu proti Severní Koreji kvůli dělostřeleckému ostřelování jihokorejského území. Ve vyjádření pro televizi ABC sice potvrdil, že Washington bude Jižní Koreu bránit, konkrétní kroky ale neupřesnil. Nejprve chce záležitost projednat se svým jihokorejským protějškem I Mjong-bakem.
Autor: Luděk Štíbr Rakovník – Vždy, když kvetou astry a vlaštovky se radí na drátech, kdy a jak odletět do teplých krajin, je jasné, že školáci po dvouměsíční pauze zase zaplní autobusy.
Kamenice nad Lipou – Žákyně deváté třídy kamenické základní školy Martina Jelínková a Iveta Jiránková nechtějí svůj volný čas prosedět u televize nebo u počítače jako řada jejich vrstevníků.
Soul - Mezi Severní a Jižní Koreou se v úterý na sporné námořní hranici odehrála rozsáhlá dělostřelba, která si vyžádala na jihokorejské straně smrt dvou vojáků a zranění 19 lidí včetně tří civilistů.
Valašsko - Válka skončila a v naší zemi znovu svobodně zazněla stará, tradiční, ale i novější trampská píseň vzniklá v přetěžkých letech války. Avšak toto krátké období skončilo v souvislosti s celospolečenskými změnami po roce 1948.
Východní Čechy /POSLECHNĚTE SI HYMNU/ - Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Pardubický kraj - První pardubické semifinále soutěže „Primababča“ ovládla Chrudimačka, chrudimské, třetí, semifinálové kolo naoplátku jednoznačně vyhrála Pardubačka.
Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme v tištěném Deníku příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Nyní přinášíme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Kambodža /AKTUALIZOVÁNO/ - V důsledku paniky, která vypukla při tradičních slavnostech vody v kambodžské metropoli Phnompenhu, v pondělí zemřelo nejméně 339 lidí a 329 bylo zraněno. Oznámil to v televizi kambodžský premiér Hun Sen. Lidé byli umačkáni nebo utonuli.
Frýdlant nad Ostravicí, Bohumín – Beskydského folkování ve Frýdlantu nad Ostravicí se o víkendu zúčastnil také Josef Pinkas alias „horník“ z Bohumína.
Opava /FOTOGALERIE/ - Černé zdi chodby a pach spáleniště. Tak člověka dnes přivítá přízemí Ubytovny pro matky s dětmi na ulici Rybářské v Opavě, která jen před několika málo měsíci prošla komplexní rekonstrukcí.
Horní Planá - Do čtení devítiletou Marii Zelovou z Horní Plané nikdo nutit nemusí.
Východní Čechy – Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Fulnek - Podruhé za sebou zvítězila v soutěži Fortuna liga žena. Na rozdíl od předchozí vítězky byla Cyrila Holíková naprostým nováčkem.
Příbram – Příbramský soud se v pondělí zabýval případem, který letos v březnu doslova zamával nejen celým městem. Případem ženy, která pohodila své dítě do sněhu na téměř opuštěném místě.
Třebíč – Projekt funkčního modelu inteligentních instalací v rodinném domě připravuje Střední průmyslová škola v Třebíči. Studenti se s jeho pomocí naučí řešit kombinace řízení osvětlení, klimatizace, topení, zabezpečení proti vniknutí a proti požáru.
Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme v tištěném Deníku příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Nyní přinášíme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Vzpomínáte na tu větu, kterou vypustil z úst tehdy zakrátko prezident Václav Havel? Zněla takto: Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ -Patnáct let ve vězení si má odsedět pětapadesátiletý muž z Otrokovic za vraždu své o šest let mladší manželky. Tento trest mu v pondělí 22. listopadu vyměřil zlínský krajský soud.
Východní Čechy – Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Východní Čechy – Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Plzeň – Tři čtvrtě hodiny trvalo v pátek zajet z dálnice k obchodnímu domu Olympie v Plzni – Černicích. Lidé už totiž vyrazili na předvánoční nákupy. Velké tržby hlásí hlavně hračkářství, nejsilnější byla sobota. Největší návaly ale obchodníci ještě očekávají po začátku adventu.
Rohatec – Rohatečtí fotbalisté nečekají s nastavenou dlaní, až jim někdo něco dá. Rozhodli se, že aby mohli vyrazit trénovat na soustředění, něco pro to sami udělají. A tak v obci posbírají všechno staré železo a odvezou ho do sběru.
Lichnov /FOTOGALERIE/ - Již brzy budou obyvatelé Lichnova vědět, jak je na tom s čistotou místní potok. Mohou za to poděkovat dětem ze zdejší základní školy, které se přihlásily do celostátní soutěže Voda živá.
Svitavy - Každý týden zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek.
Krnov - Provozovatelé všech kin z Moravskoslezského a Olomouckého kraje se před dvěma lety sešli v Krnově na semináři, který jim představil jak bude fungovat kino v blízké budoucnosti.
Frýdek-Místek – Mezinárodní festival outdoorových filmů hostila od čtvrtku Nová scéna Vlast ve Frýdku-Místku.
Šumava – ROZHOVOR se zpěvačkou a herečkou Lucií Vondráčkovou
Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Jako známý Vilém, který peče housky a očička má ouzký z písně Nadi Urbánkové, se mnohdy v životě cítil čtyřiapadesátiletý rodák ze Znojma Jan Růžička.
Glosa Libora Želinského
Přerov – Červené hranaté kontejnery se objevily tento týden v Přerově. Do čtrnácti speciálních popelnic mohou lidé vyhazovat baterie nebo drobné elektrospotřebiče. Dosud s nimi museli jezdit do sběrného dvora Technických služeb nebo je odevzdávat v prodejnách elektro při nákupu nových spotřebičů.
Plzeň - Hokejový útočník Plzně Tomáš Vlasák se opřel do šéfa extraligy Šulce. Považuje ho za nedůvěryhodnou osobu.
Region - Na Novojičínsku si nepřišlo vyřídit nový řidičský průkaz stále více než čtyři tisíce lidí. Přitom kdo přijde až v polovině prosince, musí počítat s tím, že nový řidičák do konce roku mít nebude.
Přerov – Nedůstojné prostředí, postele, ze kterých bolí záda a zima od špatně utěsněných oken. Na tyto vážné nepříjemnosti si stěžují pacienti, kteří se léčili na některých lůžkových odděleních přerovské nemocnice.
Brno /FOTOGALERIE/ - Děti odešly do školy a teta Jana Zárubová připravuje oběd ve velké kuchyni. Bude muset ještě prát a uklidit byt po čtyřech chlapcích. Nepracuje ale ve svém bytě, ale v náhradním bytě v Klokánku Brno. Toto zařízení nabízí dočasné bydlení všem dětem, které se octly v problémové životní situaci.
Zlín – Stále nestárnoucí! Ačkoliv v úterý oslavil 35. narozeniny, pořád patří k lídrům extraligových hokejistů Zlína a s 11 góly útočí i na čelo kanonýrů. V jeho případě doposud nevídané! Vždyť doteď byl forvard beranů Petr Leška považován za dvorního nahrávače kanonýra Jaroslava Balaštíka.
Ohrazenice /AKTUALIZOVÁNO/ – Na čtvrteční večer jen tak nezapomenou obyvatelé rodinného domu v Ohrazenicích. Střechu jim provrtal obrovský kus ledu.
Opočno - V úmluvě UNESCO se signatářské země zavazují chránit tradiční znalosti, rituály, dovednosti a také lidské konání vztahující se k přírodě.
Prostějovsko /HYMNA V GALERII/- Rok od roku se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a 7 krajských kol. Všechna krajská vyhlášení pak uvidí diváci na sportovním kanálu ČT4.
Plzeň – Sedmadvacetiletá Lucie Hladová z Plzně se představila ve středu večer televizním divákům v pořadu TV Prima Prostřeno. Třetí v řadě z plzeňské pětky na sebe prozradila, že dříve závodně tančila, dnes jí zabírá čas hlavně práce, je totiž zubní laborantkou.