Zlín - Čilý stavební ruch panuje poslední měsíc vprostorách bývalé univerzitní knihovny vulici Štefánikova ve Zlíně. Od nového semestru tam totiž získá nové zázemí fakulta multimediálních komunikací. Vmístě zřídí učebny pro studenty marketingu itelevizní studio.
Plzeň - Málokomu se dostává při návštěvě chladnějšího uvítání než exekutorům. Třiatřicetiletý muž z Plzeňska, říkejme mu třeba Jaroslav, se touto profesí živí už pět let.
Bonifáce asi neznáte. Jeho říše leží velmi daleko. Vzdálená v čase i v prostoru. Objevil jsem ji v dětství náhodou a díky okolnostem doby, kdynámrádio po drátě na kredenci vyprávělo v sobotu hru pro mládež a v neděli pohádku a černobílá televize Dajána vysílala večerníček.
Slovácko /ROZHOVOR/ - Už jen měsíc zbývá většině školáků do začátku letních prázdnin. Řada z nich pak v červenci, nebo srpnu zamíří na tábory. Zásady správného výběru a základní pravidla tradičních letních akcí proto připomněl předseda neziskové organizace LEDET, která pořádá letní tábory v Lopeníku, Jan Struhelka ze Starého Města.
Sedlčany - Městská knihovna Sedlčany za podpory asi dvaceti dobrovolníků v loňském roce poprvé uspořádala kampaň s názvem Měsíc pro rodinu aneb Rodinné prázdniny nemusí být otrava ani nuda. Důvody všech partnerů byly podpora rodiny a rodinného života. Už loni pracovníci knihovny avizovali, že by z této aktivity chtěli udělat aktivitu tradiční. A je tady tedy druhý ročník.
Fulnek - Druholigoví fotbalisté Slovácka splnili o víkendovém 28. kole na půdě posledního Fulneku roli favorita. Na tři důležité body, které jim v předstihu zajistily záchranu, se ale nečekaně hodně nadřeli, když vítěznou branku vstřelil až čtvrt hodiny před koncem střídající Sládek.
Praha-západ - Kriminalisté vyšetřují, jestli se jednalo o vraždu, nebo o nutnou sebeobranu. Kolem půl třetí ráno v obci Svrkyně-Hole v okrese Praha-západ se střílelo. Osmatřicetiletý muž v areálu soukromé farmy kradl naftu, muž ze statku ho postřelil. Uvedla to televize Nova.
Před nedávnem mi známá vyprávěla, jak nechala doma zapnutý televizor v úsporném režimu. To znamená, že přístroj sice vypnula ovladačem, nikoliv však „natvrdo“ z elektriky. Štěstí stálo při ní, přístroj totiž začal kvůli závadě hořet ve chvíli, kdy se vrátila z nákupu. Vše spravilo vysazení pojistek a likvidace televize. Ne vždy ale lidé takové štěstí mívají.
Itálie/Praha - Italský soud poslal českého řidiče kamionu Jiřího Novotného na čtyři roky do vězení za převádění uprchlíků. Italské orgány našly v jeho kamionu 11 Afghánců.
Raškovice - Hotel Ondráš se nachází v Raškovicích u hranice se sousední obcí Pražmo. V jeho přízemí zaujímá restaurace. Interiér je rozdělen několika cihlovými zídkami. Pomerančové stěny zkrášluje fotografie alpského Matterhornu a několik obrázků. V rohu se nachází televize a kulečník.
Hradec Králové - Firma, ve které má podíl také městská společnost Tepelné hospodářství, buduje v Hradci Králové novou komunikační síť z optických vláken. Ta nabídne internet, televizní kanály a také telefonní služby.
Hradec Králové - Firma, ve které má podíl také městská společnost Tepelné hospodářství, buduje v Hradci Králové novou komunikační síť z optických vláken. Ta nabídne internet, televizní kanály a také telefonní služby.
Komentář - Žádný div, že obchod s léky a zdravotnickými potřebami tak kvete, krize nekrize. Sotva lidé zapomenou na jedno nebezpečí a zaženou panický strach z dosud neznámé choroby, objeví se hned jiná, mnohdy ještě horší.
Starý Jičín /FOTOGALERIE/ - Zážitek v podobě večeře s Petrem Šiškou, moderátorem show Nic než pravda na televizi Prima, má za sebou výherkyně soutěže, konané v rámci Prima Dne s Deníkem, Eva Švaňová.
Hradec Králové - Firma, ve které má podíl také městská společnost Tepelné hospodářství, buduje v Hradci Králové novou komunikační síť z optických vláken. Ta nabídne internet, televizní kanály a také telefonní služby.
Hradec Králové - Firma, ve které má podíl také městská společnost Tepelné hospodářství, buduje v Hradci Králové novou komunikační síť z optických vláken. Ta nabídne internet, televizní kanály a také telefonní služby.
Hradec Králové - Firma, ve které má podíl také městská společnost Tepelné hospodářství, buduje v Hradci Králové novou komunikační síť z optických vláken. Ta nabídne internet, televizní kanály a také telefonní služby.
Ústí nad Labem -S cílem urvat body vyrazí v neděli ústečtí fotbalisté na horkou půdu Čáslavi. Družina trenéra Svatopluka Habance ale před sebou nemá snadný úkol, do cesty se ji totiž postaví aktuálně druhý celek druholigové soutěže, který má ambice postupové umístění uhájit.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Čtyři šťastní výherci soutěže Prima Dne s Deníkem se ve čtvrtek večer stali držiteli set top boxů. Den s deníkem se ve čtvrtek uskutečnil v Novém Jičíně, což byla příležitost pro místní obyvatele i návštěvníky města, aby se zapojili do některé ze soutěží.
Písek - Hvězdou pondělního (18. 5.) Prima dne s Deníkem v Písku byl oblíbený herec Daniel Bambas (29), alias JUDr. Petr Černý z televizního seriálu Velmi křehké vztahy.
Praha - Starostové obcí, které mají problémy s nepřizpůsobivými občany, jednali ve čtvrtek v senátu o tom, zda stát místo obcím nepomáhá spíše neplatičům. Přizvána byla i primátorka Chomutova Ivana Řápková. Se svým rivalem - ministrem pro lidská práva Michaelem Kocábem se však nesetkala.
Tupadly - Vzhledem ke změně začátku nedělního utkání II. ligy mezi FC Zenit Čáslav a Ústí nad Labem z původních 17. hodin na 18 hodin (toto utkání mimojiné živě vysílá televize ČT4 Sport) zareagovalo vedení TJ Star vstřícným gestem k divákům, kteří měli v plánu ve stejný čas zavítat na nedělní derby utkání I. B třídy mezi tupadelským A-mužstvem a celkem z Bílého Podolí tak, že po dohodě obou celků posunulo začátek tohoto zápasu na 16.00.
Liberec /VIDEO/ - První diváci včera zhlédli program Národního cirkusu Jo–Joo, který se nyní usadil v Liberci. Hraje na plácku za policií na Pastýřské ulici a lidé se mohou na artistické kousky nebo cvičená zvířata přijít podívat až do neděle 24. května.
Rokycansko - Nelegální stahování zinternetu, levné filmy na stáncích a pestrá nabídka zejména kabelových televizí. To jsou hlavní důvody, které ženou půjčovny DVD nosičů do krachu. Jednou znich je iVideoklub Panter urokycanskéhokina.
Žákava - Ve sportu, který je hlavně mužskou doménou, se prosazuje 15letá závodnice Bára Štěpánová ze Žákavy na jižním Plzeňsku a klukům to pořádně natírá.