Zlín - Utkání 27.kola první ligy mezi Zlínem a Spartou Praha nezačne vpůvodním sobotním termínu 9.května, ale oden později od 20hodin vpřímém přenosu ČT4 Sport. Důvodem je účast Letenských vsemifinále Poháru ČMFS. První duel hrají ve čtvrtek 7.května doma sTeplicemi, odvetu následující středu.
Plzeň - Až ze vzdálenosti 200 metrů si vás přiblíží strážníci a policisté, kteří sledují dění ve městě pomocí nového kamerového systému. Na frekventovaných křižovatkách a dalších místech, kde se pohybuje hodně lidí, je v Plzni celkem 31 kamer. Dokáží přečíst státní poznávací značku auta, přesně vidí, jak vypadá člověk, který běží po ulici nebo vykrádá lidem kapsy.
Orlová - Městské televizní vysílání v Orlové už není jen na internetu, ale i v kabelové síti. Od 22. dubna ho mohou na kanálu S6 přijímat všichni obyvatelé Orlové s přípojkou kabelové televize již v nejnižší programové nabídce. Součástí městské televize je i videotext.
Olomouc -V jiné situaci cenný bod se silným soupeřem. V té současné však remíza, která vůbec nic neřeší. Tak by se dala krátce zhodnotit nerozhodná partie fotbalistů HFK Olomouc s Duklou Praha.
Televize se už v minulém století stala oltářem našich rodin. Děti se u zářících obrazovek zasněně usmívají, rodiče se přou o programy, ale tatínek je hlava rodiny a natahuje na stěně nejen pendlové hodiny, teď svírá v dlani ovladač, přehazuje stanice a je neoblomný, zatímco maminka vzdychne a jde radši žehlit lavinu prádla, která se navršila v koši u automatické pračky.
Karviná - Zazpívala si v televizi duet s Petrem Bendem, stala se Miss Dětských domovů pro rok 2009 a její kroky neomylně vedou ke studiu na vysoké škole. Sedmnáctiletá Sabina Fogašová přesto všechno zůstává nadále skromná.
Olomouc -To nejlepší ze současné produkce evropské filmové tvorby nabídnou Dny evropského filmu v Olomouci, které potrvají do čtvrtka 30. dubna. Kino Metropol uvede celkem šest celovečerních snímků ve dvou promítacích časech.
Luhačovice, Uherský Brod - Osmý ročník výročních knižních cen Magnesia Litera 2009 už má své vítěze. Do akce, která má za úkol propagovat kvalitní literaturu bez ohledu na žánry, byl letos přihlášen rekordní počet knih a to 323.
Rakovník - Magnetem čtvrtého jarního kola a zároveň bojem o titul domácí CHANCE extraligy v pozemním hokeji žen bude duel HC 1972 Rakovník-SK Slavia Praha 1.května od 13.30 na Městském stadionu.
Olomouc - Více než polovina hromosvodů na soukromých budovách na Olomoucku je podle revizních techniků v nevyhovujícím, mnohdy katastrofálním stavu. Zásah blesku do nedostatečně chráněné střechy domu přitom může způsobit velké škody.
Olomouc -Více než polovina hromosvodů na soukromých budovách na Olomoucku je podle revizních techniků v nevyhovujícím, mnohdy katastrofálním stavu. Zásah blesku do nedostatečně chráněné střechy domu přitom může způsobit velké škody.
Příbramsko - Při pojmu skaut se většině lidí možná pořád ještě vybaví opálený hoch od Bobří řeky s uzlovačkou v jedné a kotlíkem v druhé ruce, který hledá na severní straně stromů lišejníky a do dnešní doby se už moc nehodí. Skautská neboli česky junácká organizace se přitom v posledních letech změnila ve snaze zareagovat na požadavky moderní doby
Bratislava/Brno - Kostru pravděpodobně českého občana našel v pátek turista ve Vysokých Tatrách. O nálezu v sobotu informovala slovenská policie. Podle televize Markíza jde zřejmě o dvaatřicetiletého muže z Brna. Policie nyní zkoumá, zda jeho smrt někdo nezavinil. Muž zemřel již před několika lety.
Bratislava - Kostru pravděpodobně českého občana našel v pátek turista ve Vysokých Tatrách. O nálezu v sobotu informovala slovenská policie. Podle televize Markíza jde zřejmě o dvaatřicetiletého muže z Brna. Policie nyní zkoumá, zda jeho smrt někdo nezavinil. Muž zřejmě zemřel již před několika lety.
Havlíčkův Brod - Na Zahradě se letos objevili už po šesté. Rostliny pěstují soukromě a věnují se jim naplno. Ivana a Jiří Jandovi tvrdí, že jejich práce je zároveň i jejich koníčkem. Jinak by to prý nešlo.
Bruntál - Donedávna amatérský herec Pepa Polášek z Bruntálu pokračuje v natáčení dokumentu České televize Cinematerapie. Ve snímku se Polášek představí v roli fotografa.
Brusel - Severoatlantická aliance (NATO) odmítá žádost organizace Amnesty International (AI) o nezávislé vyšetření náletu NATO na budovu srbské televize v Bělehradě během války o Kosovo před deseti lety.
České Budějovice - Vojtěch Zach patřil ve čtvrtek k pilířům základní sestavy budějovického Jihostroje. „Poslední krok bývá nejtěžší,“ říká před pátečním večerem.
Kutná Hora - Zpeněžit lékařský předpis u čerpací stanice v Kouřimské ulici v Kutné Hoře měl v úmyslu čtyřiasedmdesátiletý penzista. Receptem chtěl uhradit natankovaný benzin do osobního vozidlo.
Dobročkovice - Štamgasti z Dobročkovic budou možná muset popíjet pivo doma u televize. Tamní hospoda totiž nesplňuje hygienické normy. Pokud obec nesežene do konce roku peníze na rekonstrukci, restauraci hygienici zavřou.
Jilemnice - Co umí voda? Jak voní strom? Kdo to byl Hanč a jaké polodrahokamy najdeme vPojizeří? Na všechny tyto otázky odpovídala poznávací trasa, kterou mohly děti absolvovat ve středu vJilemnici.
Pardubice - Pardubičtí basketbalisté plány na obhajobu bronzu již nesplní. Do play off nepostoupili, a tak si mohou basket pustit jen v televizi. Otázkou zůstává, jestli vůbec chtějí. Při některých zápasech totiž podali takový výkon, jako by je hra ani nezajímala…
Nymburk - Na asfaltové spojovačce od nádraží do uliceV Kolonii se nedávno objevil nastříkaný obraz televize vybarvený růžovou barvou s nápisem Svět není růžový!
Praha - Internet nebo televize přes telefon pouze s pevnou linkou? Brzy již zákazníci toto dilema nebudou muset řešit. Telefónica O2 totiž od poloviny května změní strukturu svých služeb a s tím i ceny tarifů.
Praha - Milan Žák. Trenér, jenž českobudějovický tým dostal na vrchol, kde se drží už hezkou řadu let. V roce 2000 získal s Jihostrojem jeho historicky první titul mistra republiky. „Na to vzpomínám s láskou a rád,“ říká dlouholetý trenér jihočeského celku, jenž má na svazu práci s mládeží.
Loučná nad Desnou/ Linden - S motorovou pilou v zavazadle mířil koncem března do německého Lindenu řezbář Jaroslav Pecháček. V partnerském městě obce Loučná nad Desnou ho čekala tvrdá práce.
Ústí nad Labem - Přes noc se stal nechtěně mediální hvězdou. Fotografie z jeho „zatčení“ při sobotním pochodu nacionalistů Ústím obletěly skoro všechny noviny a videozáznam zase televize.
Kladensko - Pouhé čtyři školy z Kladenska se zapojily do druhého ročníku projektu Ukliďme si svět organizovaného systémem Elektrowin. Vzdělávací zařízení, jenž se ho zúčastní, soutěží ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů. Školy ale nejen že mohou získat hodnotné ceny, zapojením do projektu také pomáhají řešit mnohdy špatnou situaci s odkládáním tohoto druhu odpadu.
Luhačovice /ROZHOVOR/ - Přenést se prostřednictvím diapozitivů za krásami horského Altaje budou moci všichni návštěvníci besedy, která se uskuteční vúterý 28.dubna vkoncertním sále luhačovického Společenskéhodomu.
Praha - Česko zažije první velký „black-out“ analogového televizního signálu a jako první ho budou moci zažít obyvatelé Prahy. Premiérově se totiž bude vypínat žižkovský vysílač. Na podzim pak dojde i na další regiony.