Vystoupení Partičky vyprodalo lounskou Zastávku
Louny - Zábavný program se uskuteční už zítra, ve čtvrtek 23. března.
Louny - Zábavný program se uskuteční už zítra, ve čtvrtek 23. března.
New York (USA) - Ve věku 87 let zemřel ve svém domově v New Yorku americký televizní producent Chuck Barris. Barrisovi navždy změnil tvář televize, je totiž označován za praotce pokleslé televizní zábavy a reality show.
Chomutov - Ve velkých emocích skončil čtvrtý čtvrtfinálový zápas hokejového play off mezi Piráty a Oceláři. Chomutov může rozhodnout už dnes!
Chomutov - Povedený nájemník si při odchodu odnesl věci za téměř 21 tisíc korun.
Osmadvacetiletému záložníkovi končí v létě smlouva. V úvodu jara si řekl o její prodloužení. Hlavně jeho zásluhou Baník zdolal Ústí a Opavu.
/ROZHOVOR/ Jeho zkušenost a přehled byly na hřišti cítit. Kapitán Baníku Tomáš Zápotočný se po zápasové absenci vrátil do sestavy a výraznou měrou přispěl k důležité výhře svého celku na půdě Opavy.
Polský ministr obrany Antoni Macierewicz podal na prokuratuře trestní oznámení na bývalého polského premiéra a nynějšího předsedu Evropské rady Donalda Tuska kvůli podezření, že se v souvislosti s katastrofou polského vládního letounu v dubnu 2010 u ruského Smolenska dopustil "diplomatické zrady". Oznámila to dnes televize TVN 24 s odvoláním na mluvčí prokuratury.
ROZHOVOR/Pětadvacetkrát zahajovala Ivana Pilátová nový školní rok, pětadvacetkrát letní prázdniny.
Jihlava - Investigativní novinář Janek Kroupa bude prvním hostem nového cyklu Anatomie zločinu, které připravilo Centrum dokumentárního filmu v Jihlavě. Potkat se s Jankem Kroupou bude možné už zítra v jihlavském kině Dukla. Večerní akce začne o půl osmé v sále Reform.
Králíky – Od zveřejnění záměru udělat z budovy zrušeného výchovného ústavu ženskou věznici uplynulo šest měsíců. Mnozí obyvatelé Králík zažili vlnu vzteku i bezmoci, naposledy jim však vlil naději do žil ministr financí Andrej Babiš, který na své lednové návštěvě připustil, že prodej budovy není nemožný.
Prachatice - Obyvatelé Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích se nejen setkali s certifikovaným trenérem paměti Zdeňkem Krejsou, ale také si paměť opět potrénovali.
Loučná pod Klínovcem - Způsobená škoda přesáhla třicet tisíc korun.
Americký diplomat, kterého si přála vyslechnout novozélandská policie v souvislosti s vážným zločinem, byl vypovězen z Nového Zélandu poté, co Washington odmítl zrušit diplomatovu imunitu. Oznámily to dnes novozélandské úřady.
Náchod - Dva a půl milionu diváků v šedesáti amerických městech mohlo na televizní obrazovce sledovat nový videospot o Náchodě. Další desítky tisíc lidí ho mohly vidět na webových stránkách televizní společnosti Czech-American TV, která vysílá své pořady na kabelové televizi v USA.
Vlašim – Až ve třetím jarním kole Fortuna Národní ligy dokázali skórovat. A přineslo to i bodový zisk. Fotbalisté ústecké Army remizovali na půdě Vlašimi 1:1. V utkání od 15. minuty vedli, ale domácí dokázali po přestávce vyrovnat.
Ochranka amerického prezidenta zadržela v sobotu večer muže, který přijel ke kontrolnímu stanovišti u Bílého domu a tvrdil, že má v autě bombu. Informovala o tom televizní stanice CNN. Šlo o druhý bezpečnostní incident u sídla amerického prezidenta během jednoho dne.
Mostecko /ROZHOVOR/ - Jana Dundrová, Vlasta Bártová a Růženka Kadaníková. Spojuje je svět příběhů a poznávání a teď i nový titul.
Přijde vám Formule 1 moc sterilní a nudná? Říkáte si, že nemáte v televizi v neděli na co koukat? Řešení by bylo. Jen je potřeba dostat je i na starý kontinent.
Sezimovo Ústí – Mimořádně v neděli od 14.30 hod. nastoupí fotbalový tým FC MAS Táborsko (jedenáctý v tabulce) k domácímu mistrovskému zápasu Fortuna národní ligy. Čeká ho lídr soutěže a horký kandidát postupu mezi elitu Sigma Olomouc. Utkání se odehraje před televizními kamerami kanálu ČT sport.
Šestadvacet párů složených z žáků devátých tříd zahájilo v pátek tradiční ples Základní školy UNESCO. V duchu polonézy se po parketu Klubu kultury v Uherském Hradišti vznášeli studenti této školy. Učili se ji už od září každé pondělí ráno za dohledu dvou kantorek.
Ochrance amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek v New Yorku zatím neznámý zloděj ukradl notebook s tajnými informacemi včetně plánů Trumpova newyorského mrakodrapu Trump Tower či údajů o e-mailové aféře někdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonové. S odvoláním na nejmenované policejní zdroje o tom dnes informovala televize ABC News.
Hýskov – První místo v Zimní fotbalové lize hrané na berounské Máchovně vybojoval tým Hýskova. Trofej pro nejlepšího brankáře obdržel jeho gólman Lukáš Dreksler.
Praha - Herečka Mahulena Bočanová, která 18. března oslaví padesátiny, vstoupila do povědomí diváků již dětskými rolemi. Jako dívka si zahrála například v seriálu Chalupáři, ve filmech s panem Tau či v populárních dětských snímcích Lucie, postrach ulice a … a zase ta Lucie. Později se objevila i v mnoha pohádkách. V současnosti hostuje v několika divadlech, moderuje televizní pořady a pracuje v dabingu.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Jehlice vozí dobrovolnice z Prachatic i na seniorské výlety. Neztrácí čas a plete cestou v autobuse.
Telč - Uplynulých deset dní patřil telčský zámek německé televizi ZDF, která v interiérech i exteriérech renesančního skvostu v centru Telče natáčela hraný dokument o reformátorovi Martinu Lutherovi.
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson při své víkendové návštěvě v Pekingu pohrozí sankcemi čínským firmám a bankám, které udržují obchodní styky s totalitní Severní Koreou. S odvoláním na vysoké americké činitele o tom informoval zpravodajský server CNN.
Bývalý hlavní bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn dostal v prosinci 2015 od ruské státní televize přes 33.000 dolarů (825.000 korun) za účast v jejím pořadu. Další tisíce obdržel na pokrytí výloh a za jiné podobné akce. Vyplývá to z dokumentů, které ve čtvrtek ve Washingtonu zveřejnil výbor Sněmovny reprezentantů pro dohled a vládní reformu. Podle expertů může jít ze strany Flynna o porušení zákona.
Sněmovna by neměla zkoumat, zda se někdo dopustil daňového podvodu. Ke kauze ministra financí Andreje Babiše (ANO) to v televizi Barrandov dnes řekl prezident Miloš Zeman. Podle něj by se případným podezřením měla zabývat finanční policie. Rozhovory TV Barrandov chce dávat každý čtvrtek, nechce se ve své kampani totiž účastnit předvolebních diskusí.
Do pobočky Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Paříži dnes dorazil dopis s výbušninou. Při jeho otevření utrpěla zranění jedna ze sekretářek na ředitelství. Podle televize BFMTV má žena popáleniny na rukou a na obličeji. Řecký ministr veřejného pořádku uvedl, že dopis do Paříže odeslala z Řecka zřejmě stejná anarchistická skupina, která tento týden dopis s výbušninou poslala i na německé ministerstvo financí.
Liberec /FOTO/ – Oblíbenému herci udělili v Liberci čestné občanství. In memoriam; legendární Krakonoš zemřel loni v listopadu.
Praha - Dokonalá postava je snem většiny z nás. Pokud však chcete dobře vypadat, musíte tomu něco obětovat. Už si u televize nedáte své oblíbené brambůrky a místo sledování seriálů půjdete cvičit.
Hradec Králové /ROZHOVOR, FOTO/ - Bývalé silo u hradeckého nádraží znovu ožívá. V otlučené krabici od bot se tu ocitá medvídek Wrr, který v tomto industriálním skvostu nalézá továrnu na knihy. Když se do jedné z nich začte, je doslova vtažen do příběhu a stává se součástí děje.
Plzeň – Pokud ve středeční dohrávce s Bohemians Praha 1905 nastoupí, připíše si Matúš Kozáčik jubilejní dvoustý start v první lize.
Výstava panenek sběratelky Moniky Chmelařové se od pátku 10.března až do úterý 14.března konala v koryčanském kulturním domě. Pořadatelem byla tamní radnice a o výstavu byl velký zájem a to napříč generacemi.
Jedna z nejstarších obyvatelek České republiky ve středu oslavila krásných 105 let. Milada Hillová se stále těší poměrně dobré fyzické i duševní kondici.
Nizozemci od rána hlasovali v parlamentních volbách, které jsou vnímány jako barometr nálad proti imigrantům a letitému establishmentu. O volby byl velký zájem: kolem 18:00 SEČ se jich zúčastnilo 55 procent voličů. V předchozích volbách jich ve stejnou dobu bylo 48 procent. Volební místnosti se uzavřely ve 21:00 SEČ. Poté nizozemské televize zveřejní odhady výsledků; samotné výsledky budou k dispozici průběžně během noci.
Domažlicko – Diváci, kteří přijímají televizní programy pozemní cestou z vysílačů DVB-T, zaznamenali v uplynulých dnech několik změn v programové nabídce multiplexu 4, který vysílá z Čerchova. Jeho signál pokrývá velkou část domažlického regionu.
Znojmo – Ze série krádeží na jižní Moravě a Vysočině viní znojemští policisté čtyřicátníka z Chrudimska. Obvinili jej z nejméně sedmi krádeží v hotelech a penzionech. „Od října do prosince uplynulého roku se v nejméně sedmi objasněných případech ubytoval na jednu či dvě noci a po jeho odchodu na pokoji chyběla televize. Vždy odnesl přístroj i s kompletním příslušenstvím. Nevrátil většinou ani klíče od pokoje," uvedla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Jak dodala, ukradl muž zřejmě také pánské kolo volně odstavené v jedné z recepcí.
Poděbrady – Něco nevídaného zažijí fotbalisté poděbradské Bohemie, účastník krajské I.A třídy. Jejich zápas třetího jarního kola (neděle 26. března) bude přenášet přímým přenosem Česká televize.
Plyšák zubaté žáby nejen propaguje město Bruntál, ale taky pomáhá.
Jablonec nad Nisou - /ROZHOVOR/ Do Klubu Na Rampě dorazila v pátek 10. března legendární skupina Mňága a Žďorp, která působí na scéně již třicet let.
Litvínov - Křesťanská televize převezme prestižní putovní cenu Zlatá holubice míru za zásluhy o porozumění mezi národy.
Brno /ROZHOVOR/ - Detektivní seriál brněnského televizního studia Labyrint se vrací na televizní obrazovky. Sedm pondělních večerů budou diváci spolu s majorem Remešem řešit další zapeklitou vraždu. Seriál znovu vznikal na jižní Moravě. „Předat dokončený scénář je trochu jako poslat své dítě do světa," říká scénárista Petr Hudský.
Křtiny /FOTOGALERIE/ - Novou literární kavárnu můžou navštívit obyvatelé Křtin na Blanensku. Má patro pro děti, chytrou televizi a kávovar. „Zrekonstruovaná místnost sloužila dříve jako sklad. Díky dotaci z kraje a nápadu starosty se z ní povedlo udělat útulnou čítárnu," uvedla tamní knihovnice Marie Pařilová.
Zabezpečit domácnost nemusíte jen proto, abyste uchránili vaši novou televizi, ale i sebe. Vždyť drzost zlodějů už nezná mezí a vloupají se dovnitř klidně, i když jste doma. Bezpečnostní dveře jsou základ.
Kamera na jedné z ulic čínského města Tchaj-čou zachytila zřejmě nejbizarnější nehodu letošního roku. Řidič v Hondě po ní skončil na střeše domu.
Nizozemské úřady označily tureckou ministryni pro záležitosti rodiny Fatmu Betül Sayan Kayaovou za nežádoucí osobu a eskortovaly ji do Německa, odkud do země přijela. Oznámila to dnes místní média. Kayaová v sobotu přicestovala autem do Rotterdamu, kde chtěla promluvit na shromáždění místních Turků.
Osmnáct let už vysílá regionální televize TV Slovácko do éteru své reportáže a pořady, které si nacházejí s postupem času čím dál tím více diváků.
V damašské čtvrti Báb Musála dnes vybuchly dvě bomby. O život podle libanonské televize Al-Manár přišlo nejméně 40 lidí, většinou iráckých poutníků. Více než 100 osob bylo zraněno. Podle televize spáchali čin dva sebevražední atentátníci. K útoku, který se stal poblíž šíitských svatyň a byl jedním z nejkrvavějších v syrské metropoli za posledních šest let, se dosud nikdo nepřihlásil.
Stal se jím režisér Jiří Seydler, který doposud působil jako umělecký šéf Karlovarského městského divadla. Do nové funkce nastoupil začátkem března.