Zmizela elektronika
LOUNY - V restauraci zloděj hledal hlavně elektroniku.
LOUNY - V restauraci zloděj hledal hlavně elektroniku.
NECHANICE - Velikonoční pondělí prožili obyvatelé zdejšího dětského domova stejně jako jejich vrstevníci žijící v rodinách. Nechyběla koleda, pomlázky, vajíčka nebo sladkosti. Děti si také hrály, sledovaly televizi, jiné se byly projít venku.
PRAHA - Mluvčí ministerstva vnitra Jana Malíková dnes rozhodně popřela, že by Inspekce ministra vnitra podezírala ministra vnitra Ivana Langra (ODS) z účelového měnění telefonů při rozhovorech s policisty z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Informaci o Langrovi přinesla v neděli Česká televize (ČT).
LONDÝN/TEHERÁN - Trvá mediální válka mezi Íránem a Británií kolem nedávného zadržených 15 příslušníků britského námořnictva Íránci, tentokrát ohledně toho, jak probíhalo jejich zajetí.
PRAHA - Ministerstvo financí v příštím roce očekává zhruba tříprocentní inflaci. V dnešním pořadu Nedělní partie televize Prima to řekl ministr financí Miroslav Kalousek.
DĚČÍNSKO – Koncem týdne bylo na odboru životního prostředí v Děčíně rušno.
LIBEREC– Tragikomická road movie Vše zadarmo v pondělí otevře program Mezinárodní přehlídky filmů, televize a videa Febiofest 2007.
POČÁTKY – Maloměstská knihovna má své klady i nevýhody. Nejen na toto téma jsme hovořili s počáteckou knihovnicí Irenou Smejkalovou.
PARDUBICE - "Byla jsem moc ráda, že můj celovečerní dokument Marcela zahajoval pardubickou část Febiofestu," řekla režisérka snímku Helena Třeštíková.
PARDUBICE - Na prvním ze dvou finálových zápasů pardubických hokejistů s pražskou Spartou byl v hledišti ČEZ Areny k vidění také herec Východočeského divadla v Pardubicích Josef Pejchal.
PŘÍBRAM - Pětice amerických expertů na protiraketovou obranu zkoumá od počátku týdne vojenský újezd Brdy. Odborníci provádějí měření v lokalitách, které jsou předběžně vytipovány pro možné umístění americké radarové základny.
CHIVENOR (BRITÁNIE) - Britští námořníci, kteří byli ve čtvrtek propuštěni z íránského zajetí, na dnešní tiskové konferenci potvrdili, že byli zadrženi v iráckých vodách. Prohlásili rovněž, že během zajetí byli pod stálým psychologickým tlakem a čelili nepříjemnému zacházení.
PRAHA– Loni na Temži vládl Oxford údajně kvůli tomu, že v lodi vezl pumpu na odčerpávání vody.
HUSTOPEČE - Miroslav Caban je na počátku splnění svého snu. Jeho originální akce s názvem 448 je velmi zajímavá i pro naprostého horolezeckého laika. Vždyť během čtyř měsíců hodlá čtyřikrát vystoupat do výšky, kterou si většina lidí ani nevode představit. To je bezesporu odvážný plán. A odvážné plány zasluhují důkladnou přípravu.
PRAHA - Společnost Asekol snížila na začátku dubna u 34 druhů elektrospotřebičů recyklační poplatky v průměru o 62 procent. Pomocí poplatků Asekol financuje povinný sběr a likvidaci části vysloužilých elektrospotřebičů, jako jsou DVD přehrávače, přenosné přehrávače či elektromotory.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ/VÉSKY– Televizní přijímače na pokojích obyvatelek azylového domu v Uherském Hradišti-–Véskách prozatím zůstanou. Rozhodlo o tom vedení zařízení společně s městským úřadem v Uherském Hradišti, který kvůli zajištění provozu azylového domu zřídil obecně prospěšnou společnost Petrklíč.
fRÝDEK-MÍSTEK - Velice ráda sleduji v televizi pořad Michala Prokopa Krásný ztráty, takže když jsem se dověděla, že bude mít v Nové scéně Vlast ve Frýdku-Místku koncert, neváhala jsem ani minutu.
ÚSTECKÝ KRAJ – Severočeši neví, kam a jak vracet staré použité elektrospotřebiče.
LONDÝN - Íránci drželi některé z 15 britských námořníků na samotkách. Ve čtvrtek to řekl mluvčí britského ministerstva obrany Andy Price a potvrdil tak informaci rodiny jednoho ze zadržených. Britové se po 13 dnech zajetí v Íránu vrátili ve čtvrtek domů.
PRAHA - Zcela bez řečí a proslovů se dnes v Praze obešel pohřeb režiséra Ladislava Rychmana.
ATÉNY - Zhruba 1 200 zahraničních turistů, hlavně Američanů, bylo dnes odpoledne evakuováno z řecké výletní lodi, která u ostrova Santorini v Egejském moři najela na podvodní útes. K večeru už byli všichni cestující na břehu.
HUSTOPEČE - Mandloňový sad, vinné sklepy nebo klikatící se cyklostezky. To jsou hlavní lákadla, která do Hustopečí přitahují turisty. Ročně jich do města míří tisíce. A mohlo by jich být ještě více. Radnice v tuto chvíli vybírá nový tým lidí, který by se o to měl postarat.
Velmi zajímavé představení se konalo ve středu dopoledne v Masarykově divadle v Jičíně
PROSTĚJOV - Denní stacionář Sociálních služeb Prostějov v ulici Pod Kosířem slouží mentálně postiženým lidem, kteří se pro svůj dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav nemohou zapojit do zaměstnání.
Praha 4. dubna (ČTK) - Televize Nova zopakuje projekt Noc filmových nadějí, při němž počátkem března odvysílala ve svém nočním schématu tři desítky snímků studentů filmových škol. Uskuteční se během léta, sdělila dnes mluvčí Novy Veronika Šmítková.
PRAHA– Kino, fotbal v televizi, žádné sázky a rozptylování ani změny rituálů. To jsou poslední hodiny před hokejovým finále sparťanského útočníka Tomáše Netíka.
OSTRAVA - Český film A bude hůř otevře dnes ve 21 hodin v kině Art Domu kultury města Ostravy třídenní minipřehlídku Mezinárodního festivalu filmu, televize a videa Febiofest 2007.
Před nedávnem se objevil v jednom nejmenovaném časopise rozhovor s jistou mladou paní, kterou redaktorka nazývala celebritou. A jedna z otázek zněla: „Myslíte si, že byste se nám mohla svěřit, po čem toužíte, nebo je to vaše tajemství?“
ZNOJMO – Podnikatelům a turistům vyšli vstříc znojemští radní. Významně uvolnili podmínky pro provozování předzahrádek restaurací.
ATLANTA - Jednoho mrtvého a jednoho vážně zraněného si vyžádala dnešní přestřelka v areálu zpravodajské televize CNN v Atlantě, v americkém státě Georgia.
PRAHA - Tiskový odbor úřadu vlády a místopředseda poslaneckého klubu ODS Pavel Hrnčíř tvrdí, že výpravnou knihu nazvanou Minuty s Jiřím Paroubkem zčásti zaplatili daňoví poplatníci.
PARDUBICE -U nás donedávna neznámá služba se prosadila a zájem o rozvoz jídel až do domu pomalu, ale jistě stoupá. O tom, že tento servis je mezi lidmi populární, svědčí i to, že se jím v Pardubicích zabývá hned několik restaurací. Ty kromě nejrozšířenějšího obchodního artiklu – pizzy, rozvážejí i další pochutiny, jako jsou saláty nebo třeba steaky.
OLOMOUC - Mezinárodní přehlídka filmů, televize a videa Febiofest se po svém pražském startu na konci března přesouvá do desítky dalších českých a moravských měst. Je mezi nimi i Olomouc.
PLZEŇ - Načesaná a usměvavá vítala dnes gratulanty 102letá Marie Behenská ze Slovan. Úctyhodné narozeniny si užívala v klidu a v pohodě.
PODBOŘANY, LOUNY, ŽATEC – Od nového roku musí obyvatelé některých domovů pro seniory platit nově poplatky za spotřebiče na pokojích. Do Podbořan přišel anonymní dopis
PRAHA - Šest nových digitálních TV stanic zvažuje, že se kvůli ztrátě svých licencí pro nastupující digitální TV vysílání (označované DVB-T) a postupu českého státu při řešení této situace obrátí se stížností k Evropské komisi.
PARDUBICE -U nás donedávna neznámá služba se prosadila a zájem o rozvoz jídel až do domu pomalu, ale jistě stoupá. O tom, že tento servis je mezi lidmi populární, svědčí i to, že se jím v Pardubicích zabývá hned několik restaurací. Ty kromě nejrozšířenějšího obchodního artiklu – pizzy, rozvážejí i další pochutiny, jako jsou saláty nebo třeba steaky.
Havířov - Florbalisté Torpeda Pegres Havířov zvládli i třetí zápas semifinálové série s Pepinem Ostrava a nyní se těší na extraligové finále. V něm se utkají s Tatranem Střešovice, který se pokusí o zisk sedmého titulu v řadě.
PRAHA - Při příležitosti slavnostního uvedení vůně True Glow, jejíž tváří se stala zpěvačka Dara Rolins, se sešla pestrá sestava moderátorů hned několika televizí. Vzhledem k tomu, že byla akce takto tematicky vymezená, nemohli jsme se příchozích nezeptat, jakým vůním dávají přednost.
Speciální tým složený z policistů, státního zástupce, psychologa či preventisty se bude intenzivně věnovat šikaně na školách. Tento projekt odstartoval v Sokolově minulý týden.
TRUTNOV – O trezor se všemi doklady a hotovostí ve výši 160 tisíc korun přišla v neděli po obědě obyvatelka Domu s pečovatelskou službou Jana Millerová.
MELBOURNE/PRAHA - Ve sportu, v kterém mnohdy rozhodují decimetry, uplaval o parník. Jedenadvacetiletý Michal Phelps překonával nejlepší časy jak na běžícím pásu. rozhovor Na mistrovství světa v Melbourne proměnil osm startů v sedm zlatých a vytvořil pět světových rekordů. „Upřímně, byl to pořádný adrenalin a jsem neobyčejně šťastný, jak to vyšlo,“ řekl Američan, jehož tělo je snad celé akvadynamické. Tedy, až na odstávající uši.
PRAHA - Ministr průmyslu a obchodu Martin Říman hodlá v nejbližších dnech odvolat ústředního ředitele České obchodní inspekce Jiřího Pěkného, údajně pro nespokojenost s jeho prací a nedostatečnou vzájemnou komunikaci.
PRAHA - Prezident Václav Klaus dnes kritizoval vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka za jeho výroky o Romech. Považuje je za naprosto nepřijatelné.
KOLÍN – Vzpomínáte si na dojemný příběh Marcely Haverlandové z Českého Brodu, která se stala jednou z ústředních postav seriálu režisérky Heleny Třeštíkové Manželské etudy?
SKOŘICE/PRAHA – Padesát lidí údajně slyšelo, že by americký major, kterého přivezla na natáčení Česká televize, u radaru nežil.
PRAHA - Europoslanec Vladimír Železný dnes při výslechu u pražského městského soudu odmítl obžalobu z poškozování věřitele. Kauza je podle Železného absurdní, jeho majetek prý byl vždy dramaticky vyšší než pohledávka.
HRADEC KRÁLOVÉ - V neděli se uskutečnil v centru krajského města druhý ročník veřejného závodu s názvem Rockmachine Běh Okolohradce – proti obezitě.
TEHERÁN - Všech 15 britských námořníků zadržovaných od předminulého pátku v Íránu uznalo, že nezákonně vstoupili do íránských teritoriálních vod. Informoval o tom dnes íránský státní rozhlas.