Prostějovsko – Více volných pracovních míst a méně nezaměstnaných, tak vypadala situace na trhu práce v červnu. Ačkoliv práci v regionu hledá více než čtyři tisíce lidí, nových pracovníků je na trhu nedostatek. Firmy i odborníci se shodují, že chybí schopní dělníci či pracovníci technických oborů.
Jičín - Dominantní exportní destinací firmy je Francie. Vysoký potenciál však jičínský výrobce sanitární techniky vidí v Rusku, a to i přes loňské zpomalení tempa prodeje na tomto trhu.
Znojemsko – Téměř šest tisíc dvě stě lidí bez práce a rekordních tisíc sto volných pracovních míst evidoval znojemský pracovní úřad v červnu letošního roku. Míra nezaměstnanosti v tomto měsíci činila 8,1 procenta, což je nejméně za posledních šest let. Vedení úřadu práce za tím vidí mírné oživění trhu práce, ale také aktivní politiku zaměstnanosti. „Vytváříme maximální množství míst v rámci podpory mzdy, děláme i hodně veřejně prospěšných prací, takže se daří. Nechceme to zakřiknout, ale vypadá to i v rámci celé republiky, že se cosi probouzí. Oživení trhu po naší stránce, tedy pokud se týče volných pracovních míst, je velmi dobré. Jedenáct stovek volných pracovních míst, to tu hodně dlouho nebylo," uvedl ředitel Úřadu práce ve Znojmě Emil Čopf.
Praha – Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily. Index PX stoupl o téměř procento na 991,5 bodu. Největší zisky zaznamenaly opět cenné papíry těžební společnosti NWR, nejvíce ztratily akcie mediální firmy CME. Vyplývá to z výsledků burzy. Minulý týden akcie klesly o 1,3 procenta.
Japonská automobilka Honda svolává do servisů po celém světě dalších 4,5 milionu svých vozů kvůli potenciálně vadným airbagům japonského výrobce Takata. Pokračuje tím rozsáhlé svolávání aut kvůli airbagům Takaty, které už zasáhlo desítky milionů vozů.
Praha – Zahájení provozu přímé pravidelné linky mezi Prahou a Pekingem oznámila včera v Číně tamní letecká společnost Hainan Airlines. První spoj by měl podle společnosti odstartovat letos 23. září.
Praha - Zahájení provozu přímé pravidelné linky mezi Prahou a Pekingem oznámila ve čtvrtek v Číně tamní letecká společnost Hainan Airlines. První spoj by měl podle společnosti odstartovat letos 23. září. Na zmíněné trase by se pak mělo létat s frekvencí třikrát týdně. Spojení budou zajišťovat stroje typu Boeing 767 s kapacitou 223 míst, z toho 31 v třídě business a 192 v economy.
Znojemsko – Téměř šest tisíc dvě stě lidí bez práce a rekordních tisíc sto volných pracovních míst evidoval znojemský pracovní úřad v červnu letošního roku. Míra nezaměstnanosti v tomto měsíci činila 8,1 procenta, což je nejméně za posledních šest let. Vedení úřadu práce za tím vidí mírné oživění trhu práce, ale také aktivní politiku zaměstnanosti. „Vytváříme maximální množství míst v rámci podpory mzdy, děláme i hodně veřejně prospěšných prací, takže se daří. Nechceme to zakřiknout, ale vypadá to i v rámci celé republiky, že se cosi probouzí. Oživení trhu po naší stránce, tedy pokud se týče volných pracovních míst, je velmi dobré. Jedenáct stovek volných pracovních míst, to tu hodně dlouho nebylo," uvedl ředitel Úřadu práce ve Znojmě Emil Čopf.
Moskva - Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku se v letošním prvním pololetí meziročně snížil o 36 procent na 782.000 vozů. Oznámilo to dnes podnikatelské sdružení AEB. Současně zhoršilo celoroční výhled pro ruský automobilový trh. V samotném červnu přitom pokles prodeje zpomalil na 30 procent z květnových 38 procent.
Řím – Policie dnes rozbila mezinárodní síť pašeráků drog, kteří byli napojeni na mocnou kalábrijskou mafii 'Ndrangheta. Zadrženo bylo celkem 44 osob, jak v Itálii, tak v cizině, informovala italská agentura ANSA. Organizace pašovala kokain z Jižní Ameriky na trhy na severu Itálie a v Evropě.
Vyškov – Shromáždit historické fotografie Vyškova, které jsou třeba dvě dekády, ale někdy i přes sto let staré, a porovnat je se současným vzhledem města. Takový úkol si už několikrát předsevzal vyškovský fotograf Jindřich Holíček. K historické fotografii, jak ostatně dokazoval seriál Vyškovského deníku Rovnost Vyškov včera a dnes, doplnil současnou, pořízenou ze stejného místa. A nedávno vzešel nápad vydat srovnávací snímky v knižní podobě. Jak už redakce informovala, pomoct s tím chce jiný Vyškovan Jaroslav Vinický.
Praha - Nezaměstnanost v červnu klesla meziměsíčně o dvě desetiny procentního bodu na 6,2 procenta. Bez práce bylo nejméně lidí od dubna 2009, naopak volných pracovních míst nejvíce od prosince 2008. Mírné zrychlení ve stejném měsíci zaznamenala inflace, která se dostala na 0,8 procenta, tedy na nejvyšší úroveň od prosince 2013. Stále však zůstává pod tolerančním pásmem ČNB, jež začíná na jednom procentu.
Brusel - Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) dnes zlepšilo výhled pro evropský automobilový trh. Prodej nových osobních automobilů v Evropě v letošním roce podle nové prognózy stoupne o pět procent na více než 13 milionů vozů. Předchozí odhad přitom počítal pouze s dvouprocentním růstem.
Praha - Včera to byl přesně týden, co se v zámoří otevřel trh s volnými hráči. Generální manažeři klubů se od té doby zálibně rozhlížejí po borcích, kteří jsou k dispozici, váží jejich plusy a mínusy a sem tam někomu nabídnou novou smlouvu. Žádný fofr to ale není. Po přestupové smršti, která se strhla hned 1. července, nastal ospalý klid.
Praha - Nezaměstnanost v Česku v červnu klesla meziměsíčně o dvě desetiny procentního bodu na 6,2 procenta. Bez práce bylo 451.395 lidí, což je nejméně od dubna 2009. Naopak volných pracovních míst bylo nejvíce od prosince 2008, zaměstnavatelé jich v červnu nabízeli prostřednictvím pracovních úřadů 96.983. Na jedno volné místo tak v průměru připadlo 4,7 uchazeče, uvedl dnes Úřad práce ČR. Zveřejněný pokles nezaměstnanosti se shoduje s odhady analytiků.
Automobilka Volkswagen by chtěla už příští rok začít prodávat dopravní prostředek, který překvapivě není automobilem. Německý výrobce má v plánu uvést na trh elektrickou tříkolku.
New York – Akciové trhy ve Spojených státech ve středu výrazně oslabily kvůli obavám z negativních důsledků propadu čínských akcií. Obchodování na newyorské burze bylo na několik hodin přerušeno kvůli technickým potížím.
Brémy - Majitelé psů v okolí severoněmeckých Brém mohou během nynější vlny veder dopřát svým čtyřnohým kamarádům speciální zmrzlinu s příchutí jitrnice. Tamní zmrzlinář Leonardo Caprarese vyrábí chladivé pochoutky pro psy již roky, jitrnicová příchuť je ale podle agentury DPA letošní novinkou.
Krouna, Trh. Kamenice - Budování kanalizace v Krouně finančně zatíží obecní rozpočet víc, než Krounští původně předpokládali. Starosta Petr Schmied po jednání se Státním fondem životního prostředí říká, že ve stávajícím programovacím období bude možné počítat jen s výrazně nižšími dotacemi, než jaké byly dosud běžné. Spoluúčast obcí se totiž má z někdejších 10 procent zvednout až někam ke 25 či 30 procentům.
Tři měsíce po zrušení mléčných kvót se ukazuje, kdo na deregulaci vydělá, čili kvůli komu a v čí prospěch byla regulace zrušena. Vydělají ti největší evropští farmáři, kteří ustojí likvidační propad cen. Optimistické prognózy na slovo vzatých expertů, že ceny po zvýšení produkce neklesnou, neboť po mléce je ve světě rostoucí poptávka, vzaly rychle za své. Do Ruska se mléko vyvážet nesmí, Čína ho nechce až tak, jak se v EU snilo a rázem je vymalováno.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Pohled na grafy může být občas skličující. Tento pocit v posledních měsících zakoušejí čeští chovatelé dojnic, když sledují vývoj výkupních cen mléka. Za poslední rok se snížily o dvacet procent, což zemědělci dávají do souvislosti s dubnovým koncem mléčných kvót, přetlakem mléka na evropském trhu a ruským embargem.
Ostrava - Nošovická automobilka Hyundai loni zvýšila svůj zisk o 1,64 miliardy (22,4 procenta) na 8,973 miliardy korun. Tržby jí vzrostly o 8,93 miliardy (9,2 procenta) na 106,317 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na serveru www.justice.cz. Automobilka v roce 2014 vyrobila 307.450 aut, což představovalo oproti roku 2013 nárůst o 1,3 procenta.
Praha - Hudba k filmům jako Tmavomodrý svět, Obsluhoval jsem anglického krále, Vévodkyně, a další české i světové trháky se natáčely v pražském studiu Smečky Music studio. V minulých dnech tam své CD dotočila i světová operní pěvkyně Christina Johnston. Deska plná nádherných skladeb bude na trhu v průběhu podzimu.
Mladoboleslavská automobilka Škoda rozšiřuje nabídku verzí modelu Rapid o provedení Spaceback ScoutLine. Novinka s "outdoorovým" vzhledem se začne prodávat ještě v letošním roce.
Jičín - Dominantní exportní destinací firmy je Francie. Vysoký potenciál však jičínský výrobce sanitární techniky vidí v Rusku, a to i přes loňské zpomalení tempa prodeje na tomto trhu.
New York - Celosvětové dodávky osobních počítačů, tabletů a mobilních telefonů letos porostou o 1,5–2,5 procenta, tedy pomaleji, než se dosud čekalo. Uvedla to výzkumná firma Gartner, která tím snížila svůj březnový odhad. Pode něj se měl prodej těchto zařízení letos zvýšit o 2,8 procenta na 2,5 miliardy kusů.
Šanghaj – Čínský akciový trh dnes výrazně prohloubil pokles, a jeho hlavní index tak spadl na čtyřměsíční minimum. Investoři zřejmě propadli panice a čínských akcií se zbavují navzdory novým opatřením úřadů ke stabilizaci trhu. Podle některých globálních investorů by mohl propad čínských akcií představovat pro světové hospodářství větší riziko než současná krize v eurozóně.
Plzeň - V Plzni se bude konat druhý ročník festivalu Anděl Fest, který chce zviditelnit dobrovolnictví, podpořit místní neziskové organizace a pečovat o veřejný prostor. Letos se uskuteční od 18. do 26. září jako součást projektu Evropské hlavní město kultury (EHMK). Organizacím, které by chtěly uspořádat dobročinné aktivity, nabízí Plzeň 2015 prostor v programu, propagaci a podporu, řekl dnes novinářům zástupce programového ředitele Plzně 2015 Christian Potiron.
Praha - Hudba k filmům jako Tmavomodrý svět, Obsluhoval jsem anglického krále, Vévodkyně, a další české i světové trháky se natáčely v pražském studiu Smečky Music studio. V minulých dnech tam své CD dotočila i světová operní pěvkyně Christina Johnston. Deska plná nádherných skladeb bude na trhu v průběhu podzimu.
Soul - Jihokorejská společnost Samsung Electronics předpokládá, že její provozní zisk vykáže za druhé čtvrtletí meziroční pokles asi o čtyři procenta na 6,9 bilionu wonů (zhruba 150 miliard Kč). Firma, která je největším výrobcem smartphonů na světě, podle analytiků zřejmě doplácí i na problémy při výrobě modelu Galaxy S6.
Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) udělila v 1. čtvrtletí prodejcům, dovozcům a distributorům hraček pokuty v souhrnné výši 1,06 milionu korun. Inspekce o tom dnes informovala ČTK. Nejčastějším prohřeškem bylo chybějící označení prodávaného zboží.
Liberec, Německo - RB LEIPZIG nemá ve „Východním Německu" takové postavení a zázemí fanoušků jako Dynamo Drážďany, ale jeho kvalita se prostě musí uznat
Hustopeče nad Bečvou– Otevření Filmového a hudebního muzea v Hustopečích nad Bečvou se asi o měsíc pozdrží. „Přípravné práce si vyžádaly delší čas, nicméně za tři týdny by muzeum mohli navštívit první návštěvníci," uvedl manažer Místní akční skupiny Hranicko František Kopecký.
Praha – Nejstarší česká cestovní kancelář a podle tržeb trojka na trhu Čedok loni vykázala ztrátu 6,6 milionu korun po zisku 15,3 milionu o rok dřív. Výnosy firmě v loňském roce meziročně opět klesly, o 217 milionů na 2,6 miliardy korun. Napsal to dnes deník E15.
Praha – Poslanci by se dnes měli vrátit k úvodnímu kolu debaty o novele zákona, jež má lépe chránit dodavatele před praktikami obchodních řetězců. Na programu je taky mimo jiné důchodová předloha, kterou zanikne druhý pilíř penzijního systému. Poslanci by mohli dál projednávat rovněž normu o další podpoře biopaliv a úpravy trestního řádu.
Praha – V tuzemských autosalonech začíná být po hubených letech opět plno. Počet zákazníků, kteří si pořídili nové auto, se v prvním pololetí letošního roku zvýšil o pětinu. Ukázala na to nová statistika Svazu dovozců automobilů (SDA).
Developerská společnost Trigema postaví v Horních Měcholupech 66 nízkoenergetických bytů a v těchto dnech zahájila jejich předprodej. Informoval o tom Radek Polák z tiskového oddělení firmy. Během léta chce Trigema představit další dva nové bytové projekty.