PBS Industry má nového ředitele
Třebíč - Třebíčská strojírna PBS Industry má nového generálního ředitele. Společnost bude od 1. července řídit Jiří Koukola.
Třebíč - Třebíčská strojírna PBS Industry má nového generálního ředitele. Společnost bude od 1. července řídit Jiří Koukola.
Frankfurt/Londýn - Akcie na hlavních evropských burzách zahájily dnešní obchodování propadem, počáteční více než čtyřprocentní ztráty burzovních indexů ve Frankfurtu, Paříži, Miláně a Madridu se ale během dopoledne zmírňovaly. Investoři reagují na eskalaci řecké dluhové krize a na reálnou možnost, že země vyhlásí bankrot a odejde z eurozóny. Vysoké ztráty mají před začátkem obchodování akcie řeckých firem, které se obchodují na burzách ve Spojených státech.
Břeclav – Svozová firma Tempos Břeclav změnila název. Nově funguje pod značkou Ave Břeclav. Stalo se tak v důsledku převzetí dosavadního většinového akcionáře, firmy van Gansewinkel, skupinou Ave cz.
Sokolov - Kino Alfa bude zavřené celý červenec
Hostětín /FOTOGALERIE/ – Nahlédnout do prostor moštárny, dozvědět se tajemství výroby moštu nebo nakoupit výrobky farmářů ze Slovácka mohli návštěvníci, kteří si v sobotu 27. června nenechali ujít letošní první Farmářské slavnosti. Akce pořádaná Ministerstvem zemědělství a Asociací soukromého zemědělství ČR se uskutečnila v prostorách Moštárny Hostětín a jejím okolí. Hlavním tahákem přitom nebyly jen zábavné hry pro nejmenší, ale také ochutnávky regionálních jídel a farmářské trhy.
Britský výrobce supersportovních automobilů McLaren Automotive loni ztrojnásobil zisk, hlavně díky růstu poptávky na asijských trzích. Firma oznámila, že se jí hrubý zisk zvýšil na 15 milionů liber (zhruba 570 milionů Kč) ze 4,5 milionu liber v předchozím roce.
Karlovy Vary – Jako by se pohnuly ledy. Karlovy Vary se po letech probouzejí z totální investiční hibernace. Pokud totiž neměly své projekty zakomponovány ve starém územním plánu, musely čekat na schválení toho nového. A tento dokument městu stále chybí.
Podbořany - Několik ulic v bývalých kasárnách měli pojmenovat lidé v anketě. Nebyl ale zájem, jména vybrali nakonec zastupitelé.
Praha – Zemědělci začínají pociťovat dopady zrušených mléčných kvót. Ceny této suroviny jdou rychle dolů a sedláci by byli rádi, kdyby jim z této svízelné situace pomohl stát. „Hlavním důvodem jsou ale sankce vůči Rusku, tedy nemožnost vývozu některých komodit a produktů a vysoká stagnace odběru mléka a mléčných výrobků z Číny a obecně z Asie," upřesnil ředitel Zemědělského svazu Jan Ulrich.
Příbram – Horníci a hutníci v projdou v neděli Příbramí, aby zahájili 26. ročník historické hornické pouti.Hlavním motivem té letošní bude připomenutí 140. výročí dosažení světového rekordu 1000 metrové hloubky dolu Vojtěch. Tuto největší a nejslavnější českou hornickou pouť doplňují různá kulturní vystoupení, kostýmované průvody, dobové scénky, pouťové atrakce a staročeské trhy.
Hradec Králové - Tradiční hořické trubičky, med, nadýchané koláčky a voňavé pecny chleba, paštiky a uzeniny, nebo třeba domácí jogurt s borůvkami či jablky se skořicí. Nejen tyto potraviny označené malou kulatou nálepkou Regionální potravina Královéhradeckého kraje jste ve čtvrtek mohli zakoupit a nebo třeba jen ochutnat na náměstí 28. října v Hradci.
Bratislava – Slovenská policie zajistila v rámci mezinárodního zátahu proti pašerákům drog 25,6 kilogramu hašiše v hodnotě nejméně 265.000 eur (7,2 milionu korun). Jde o největší množství této drogy, které kriminalisté na Slovensku odhalili od vzniku státu v roce 1993. Informovala o tom dnes policie, podle které v rámci vyšetřování případu byla zadržena zásilka hašiše o zhruba stejné hmotnosti také v Itálii.
Radvánovice - Provoz největšího dětského přírodního hřiště v České republice se již pomalu přeměňuje z jarního, kdy je areál vyhledávaný především školami základními i mateřskými, do provozu prázdninového, kdy je tady živo každý den od rána do večera.
Hradec Králové - Tradiční hořické trubičky, med, nadýchané koláčky a voňavé pecny chleba, paštiky a uzeniny, nebo třeba domácí jogurt s borůvkami či jablky se skořicí. Nejen tyto potraviny označené malou kulatou nálepkou Regionální potravina Královéhradeckého kraje jste ve čtvrtek mohli zakoupit a nebo třeba jen ochutnat na náměstí 28. října v Hradci.
Šumperk – Začínala secondhandem, ale práce v něm ji nenaplňovala. Karla Straková se našla až v prodeji starých věcí, které lidem nabízí ve svém bazaru v šumperské Starobranské ulici. Zákazníci tu najdou porcelán, sklo, knihy i retro oblečení. Provozování bazarů se pětapadesátiletá Šumperanka věnuje dvanáct let.
Roudnice nad Labem – Dobrovolníci ze spolku Trhni se připravují téměř na každý farmářský trh na Husově náměstí nějako novinku.
Plzeň – Zahraniční gólman ve službách hokejové Škody Plzeň? Zatím jen myšlenka daná shodou okolností.
Praha - Telekomunikační firma O2 chce po České národní bance, aby prošetřila, zda nedávná vyjádření ředitele Burzy cenných papírů Praha Petra Koblice v deníku Hospodářské noviny neměla vliv na trh s akciemi firmy a zda jsou v souladu s výkonem jeho funkce. Oznámila to v tiskové zprávě. Koblic doufá, že nejde o nátlak ze strany O2, napsal dnes ČTK v reakci na podnět 02.
Brno – Obyčejně se bojí výšek, v pátek ale strach neměla. Žákyně třetí třídy základní školy v Husově ulici Adriana Suchá společně se svými spolužáky zažila jedinečný konec školního roku.
Tábor - O areál bývalé oděvní firmy z Tábora se ve středeční dražbě zajímali tři investoři.
Chomutovsko - Z patnácti kulturních, společenských či zábavních akcí v regionu si o následujícím víkendu mohou vybírat zájemci, kteří chtějí strávit volné dny aktivním odpočinkem.
Praha – V České republice absolvuje veterinární obory ročně přibližně 200 lidí, což je dvakrát až třikrát více, než kolik jich najde uplatnění na trhu. Mladí lidé, kteří přemýšlejí o dráze veterináře, by si měli svůj postoj řádně rozmyslet, řekli zástupci Komory veterinárních lékařů ČR.
Jablonec n. N. - Poptávka rychle roste, regionální produkty najdeme už i v Globusu, a kapacita nestačí.
Londýn - Britská rocková kapela Queen prý ke 40. výročí vzniku jednoho ze svých největších hitů Bohemian Rhapsody uvede na trh stejnojmenné pivo, informoval server Billboard. Pivo se bude vyrábět v České republice v protivínském pivovaru, který patří do skupiny Pivovary Lobkowicz, řekla mluvčí skupiny Renata Melíšková.
Když Ford v únoru poprvé ukázal ostrý Focus RS, naznačil pouze, že bude mít výkon přes 320 koní. Krátce před představením na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu však výrobce prozradil další detaily. Mezi nimi právě i přesný výkon.
Brno - Brněnský výrobce traktorů Zetor tractors rozšiřuje svoji výrobu o nový model. Vrací se k názvu Crystal, který firma používala i v minulosti. Nový model má šestiválcový motor a výkon až 163 koní. Firma chce do budoucna zvyšovat výkon traktorů, souvisí to s trendem, který na trhu je. Dnes novinku představila novinářům.
Brusel – Otázka sociálního dumpingu, tedy faktu, že si země na trhu práce vzájemně konkurují rozdílnou výší minimálních mezd a sociálního pojištění, nesmí komplikovat volný pohyb pracovních sil v Evropské unii. To je podle českého premiéra Bohuslava Sobotky závěr dnešního jednání, které vedl s šéfy vlád Belgie, Nizozemska, Lucemburska a Švédska na okraj summitu v Bruselu.
Praha – Obchodní řetězce mají na českém maloobchodním trhu tak významné postavení, že mohou diktovat svým dodavatelům téměř jakékoli podmínky. Dodavatelé se jim převážně vždy podřídí, někdy i za cenu toho, že své zboží prodávají s minimálním nebo nulovým ziskem či ho dotují. Pro mnohé potravinářské firmy neexistuje jiná alternativa, než dodávat zboží velkým obchodníkům, pokud chtějí udržet objem výroby a zůstat součástí trhu. Vyplývá to z anonymního průzkumu nevládní organizace Ekumenická akademie mezi 30 dodavateli potravin.
Praha - Bankovní rada České národní banky dnes oznámila, že bude pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz poblíž 27 Kč/EUR. Zároveň rada nechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Tomáš Zimmermann. Základní úroková sazba činí 0,05 procenta. Devizové intervence spustila ČNB v listopadu 2013.
Ústí nad Labem - Rozmanitý výběr chutí nabízí na farmářských trzích obchodního centra Forum ústecká společnost Dip´it Dipy a pesta.
Stačí jen správně odpovědět na otázku a 5 soutěžících vyhrává dvě pasty na zuby elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL.
Bystřice nad Pernštejnem – Dvacet let letos slaví bystřická společnost Wera Werk, která se zabývá výrobou ručního utahovacího nářadí pro profesionální použití. Podle jednatele společnosti Davida Zemana firma před dvěma desetiletími začínala na zelené louce, zatímco nyní výroba šroubováků, bitů, nářadí pro momentové utahování a dalšího podobného sortimentu probíhá ve čtyřech halách, přičemž podnik zaměstnává na 550 lidí.
Sokolov - Jde o výpadek financí od Sokolovské uhelné, sponzora hokejistů
Dolany – Véska – Na rozdíl od svých středečních soupeřů Angličanů zvolila italská fotbalová výprava ubytování v naprostém klidu v kopci nad Olomoucí. A podle slov ředitele Hotelu S-Port Véska Michala Veverky si zdejší pobyt nemohli vynachválit.
Milán - Ceny vysoce kvalitního olivového oleje produkovaného v Itálii prudce rostou. Může za to bakteriální onemocnění, které poškodilo nejméně milion olivovníků v jižní části země, píše Financial Times.
Jablonec n. N. - Poptávka rychle roste, regionální produkty najdeme už i v Globusu, a kapacita nestačí.
New York - Američané sice utrácejí za kávu více než jindy, její spotřeba ve Spojených státech ale poprvé po šesti letech klesne. Vyplývá to podle agentury Reuters z nedávných odhadů amerického ministerstva zemědělství. Spojené státy jsou podle spotřeby kávy jejím největším konzumentem na světě. S příchodem kávových kapslí se ale mění způsoby její přípravy.
Jihlava – Při prvním pokusu ovládat letadlo nad Prahou přivedl prezident Miloš Zeman letadlo do vývrtky. Druhý pokus už byl úspěšnější. Na své návštěvě v jihlavské společnosti Jihlavan airplanes si prezident poprvé vyzkoušel pilotovat letadlo pomocí simulátoru.
Praha – Česko by do budoucna mělo více regulovat mediální trh, aby se nestalo, že ho celý bude ovládat jen jeden dominantní hráč. Limity by mohly být stanoveny například procentuálním podílem na mediálním trhu, myslí si premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Řekl to dnes večer novinářům po jednání se členy Evropské vysílací unie, která sdružuje evropská veřejnoprávní média.
Praha - Hlavní hráči na českém trhu hypotečního financování již nabízejí hypoteční úvěry, které umožňují částečné mimořádné splátky úvěru. V řadě případů jsou ale tyto splátky zpoplatněny, vyplývá z dnešní ankety ČTK. V rámci připravovaného zákona o úvěru pro spotřebitele ministerstvo financí hodlá tuto možnost uzákonit. MF zároveň navrhuje, aby klienti mohli jednou ročně splatit 25 procent hypotéky bez jakékoliv sankce i mimo termín fixace. Podle analytiků však je otázkou, zda tento krok nepovede ke zdražení hypoték.
Lanžhot – Premiérovou burzu věcí, které už nepoužívají, mají za sebou žáci lanžhotské základní školy. Ve středu zhruba třicet školáků prodávalo za symbolické ceny například své plyšáky, dětské knížky či náušnice a náramky. „Jedna dívka dokonce přinesla koťata, pro která našla nové majitele," uvedl s úsměvem učitel Petr Vlasák.
Rakovník – Kapela Grippeds zahájila druhé Vítání léta na dvoře Tradičního pivovaru v Rakovníku. I když počasí se vůbec letně netvářilo, návštěvníky určitě neodradilo a s přibývajícími hodinami se dvůr plnil čím dál více. Ti, co přišli, slyšeli postupně i další kapely, například Z Davu, Brutus, Hradní duo, Prošlou lhůtu.
Modrá – Jak pracovat s moravským folklorem, který provází celé generace lidí, a propagovat ho tak, aby z něj měl užitek celý slovácký region? Odpovědi nejen na tyto otázky se budou hledat na konferenci nazvané Živý folklor. Zájemci se jí mohou zúčastnit ve čtvrtek 25. června od 9 do 15 hodin v hotelu Skanzen na Modré.
Zlín - Úspěšná byla výprava vzpěračů Sokola Jižní svahy Zlín-5 na víkendovém Mistrovství ČR juniorů do 17 let v Holešově. Na něj se splněnými limity kvalifikovali hned dva závodníci a i díky osobním rekordům oba dosáhli na cenné kovy v podobě bronzových medailí.
Karlovy Vary – Chcete zateplit svůj byt či dům, ale běžným nalepením polystyrenu nebo vaty zvenku objektu to není možné?
Ústecký kraj, Most - Společnost Preol ze skupiny Agrofert spustila v chemickém areálu v Lovosicích provoz rafinerie jedlých olejů, jejíž vybudování stálo 222 milionů korun.
Amsterodam – Nizozemská maloobchodní společnost Ahold se dohodla na spojení s belgickým konkurentem Delhaize. Oznámily to dnes firmy ve společném prohlášení. Sloučená skupina s názvem Ahold Delhaize bude podle agentury DPA čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě. Ahold působí i na českém trhu, kde provozuje obchody Albert. Delhaize z ČR již před lety odešel.
Různé slevové akce už dávno nejsou sezonní záležitostí, ale jsou nabízeny po celý rok. Jak při svých kontrolách zjistili obchodní inspektoři, často ale nejsou tak výhodné, jak je prodejci prezentují.
Praha – Developerská společnost Central Group koupila od Pražské správy nemovitostí (PSN) pozemek vedle O2 areny a nákupního centra Galerie Harfa na pomezí pražské Libně a Vysočan. Postaví na něm 200 bytů a komerční prostory, informoval developer. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Pro Central Group jde letos už o šestou akvizici, dříve firma uvedla, že na ně má připravenu jednu miliardu korun.
Třebíč - Počátkem padesátých let minulého století se v Sovětském svazu začalo s vývojem nového vozu, který měl nahradit osvědčenou Pobědu M20, vyráběnou od roku 1946. Nový sedan, nesoucí označení Volga GAZ 21, se představil roku 1955, ale jeho výroba se začala rozbíhat až v roce 1956.