
Vánoční trhy v Ostravě: kde mají nejlepší punč?
ANKETA/ Velká náměstí ve všech městech regionu už naplno tepou vánoční atmosférou. K největším tahákům oblíbených trhů v době adventu jsou také letos punče a svařáky. Nabídka je rok od roku pestřejší.
ANKETA/ Velká náměstí ve všech městech regionu už naplno tepou vánoční atmosférou. K největším tahákům oblíbených trhů v době adventu jsou také letos punče a svařáky. Nabídka je rok od roku pestřejší.
Sasko - Adventní čas už je tady a na trzích s ním spojených mohou lidé nasát vánoční atmosféru. Z čeho vybírat je nejen na Ústecku, ale i za hranicemi v Sasku.
Jasným favoritem sázkových kanceláři pro lednové prezidentské volby zůstává Miloš Zeman, jehož kurz na vítězství zůstává prakticky neměnný. Během posledních týdnů mírně posílil Jiří Drahoš, zbývajícím kandidátům čeští bookmakeři příliš nevěří.
Chomutovsko - Řidiči musí počítat s komplikacemi u náměstí v Chomutově, v Jirkově pak v Kostelní a ulici Osvobození.
Rozvojové země čeká v roce 2018 nepříjemně vysoký účet za dluhy z minulých let. Podle deníku Financial Times by měl objem splátek přesáhnout bilion dolarů, tedy 22 bilionů korun. Čínský drak se přitom začíná povážlivě zadýchávat.
Žďár nad Sázavou - Kovář, trubači s koledami, dílničky pro děti a k tomu prodej a chytání ryb, vůně svařáku či medoviny, zkrátka vánoční atmosféra se vším všudy. Kus kouzla Vánoc si budou moci odnést 9. prosince od 9 do 17 hodin návštěvníci ze zámku ve Žďáru nad Sázavou. Adventní trh bude výjimečný i tím, že se bude konat v prostorách, které jsou pro veřejnost běžně uzavřené.
Strakonice – V pátek 8. prosince v 15 hodin začínají 21. Adventní trhy pod Rumpálem.
Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Na krnovském náměstí probíhají až do soboty 9. prosince adventní trhy. Komu je zima, může si tu pořídit něco z ovčí vlny nebo grog, svařák a punč.
Průmyslová produkce se v říjnu meziročně zvýšila o více než deset procent, po očištění o vliv pracovních dnů o stále nadprůměrných 5,3 procenta. Dařilo se zejména výrobě aut a elektrozařízení. Optimistické zůstávají i vyhlídky do budoucna. I stavebnictví zaznamenalo růst, v absolutních číslech a z dlouhodobějšího pohledu však stále patří k pokulhávajícím sektorům.
Anaheim (USA) – Příznivci sokolovského vzpírání v úterý večer zasedli k živému přenosu z mistrovství světa. Důvod byl prostý. Na pořadu šampionátu v americkém Anaheimu byla skupina „B“ super těžké váhy nad 105 kilogramů. A v ní Kamil Kučera, rodák ze Sokolova.
Českým stromkům stále častěji konkurují ty z Dánska či Polska. Z pražských lesů se ale ročně ztratí desítky jedliček či borovic.
Na tradiční horké nápoje v opavském centru momentálně narazíte na každém rohu. Opavané vedou diskuse o tom, kde je nejlepší.
Jedním ze základních požadavků na podlahovou krytinu je, aby se dala snadno čistit. Máte-li doma dítě s alergií, jednoduchá údržba bude hrát roli přímo klíčovou. Která podlaha je v tomto ohledu nejlepší a dá se případně položit i koberec?
Mladá Boleslav - Vánoční výzdoba v centru Mladé Boleslavi probouzí vášně. A ještě dlouho bude. Rozporuplné reakce se dělí odhadem půl na půl. Nadšení střídá odpor. Desítky tisíc světýlek na všech stromech na Výstavišti, kde se točí ruské kolo, další lemují cestu směrem ke Staroměstskému náměstí.
Střední Čechy – Nádraží na pražském Smíchově, Beroun, Křivoklát a Rakovník. To jsou železniční stanice, nad nimiž se budou v sobotu vznášet oblaka páry.
Rozzářeného vánočního stromu se během první prosincové středy konečně dočkali také v Kroměříži. Strom tam slavnostně rozsvítili u příležitosti tradičního Mikulášského jarmarku: ten také zahájil šňůru vánočních trhů, které se letos protáhnou téměř až do Vánoc.
Louny, Žatec – Návštěvníci mohou vidět pestré vánoční ozdoby i splněná přání našich předků.
Prachatice - Doba, kdy předváděcí autobusy svážely seniory na akce, jsou již pasé, ale obchodníci, kteří využívají nekalé obchodní praktiky, známí pod pojmem „šmejdi“, si našli i jiné způsoby.
České Budějovice - Třináct nových prodejen otevřela letos v Rusku českobudějovická společnost Koh-I-Noor Hardtmuth. Do konce roku přidá ještě další dvě. Investice do budování této sítě, které firma zajišťuje s ruskými obchodními partnery, se pohybují v řádu desítek milionů korun.
Sasko - Adventní čas už je tady a na trzích s ním spojených mohou lidé nasát vánoční atmosféru. Z čeho vybírat je nejen na Děčínsku, ale i za hranicemi v Sasku.
Tachov – Na třídenní zájezd do Vídně odjede ve čtvrtek 7. prosince Tachovský dětský sbor.
Brno /FOTOGALERIE/ – Kabelky v nákupních košících bez dozoru, peněženky v kapsách kabátů nebo špatně umístěné adventní věnce. Na největší nebezpečí spojené s adventem od středy upozorňují policisté a hasiči na náměst Svobody. Po dobu trvání trhů budou svůj stánek přesouvat i na ostatní náměstí. Podle policistů je prevence v době nákupní horečky důležitá. „Pravidelně v době adventu přibývá případů kapesních krádeží nebo vloupání do zaparkovaných aut,“ sdělila policejní preventistka Petra Hrůzová.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Město Mladá Boleslav se od pátku 1. prosince obléklo do vánočního hávu, který v současné době rozděluje jeho obyvatele na dvě, zhruba stejně velké skupiny. Jedněm se líbí a druhým ne. A ono to přesně takhle má asi být. Každý jsme jedinečný.
Díly – Už v sobotu 9. prosince se na Dílích bude konat vánoční trh rukodělných výrobků a domácích produktů.
Jindřichův Hradec – Centrum města ožije adventními trhy a sváteční zábavou.
Desítky Přerovanů dorazily v neděli dopoledne na avizovaný jarmark Pod lipami, který se měl podle programu uskutečnit na Horním náměstí. Když se ale lidé vyšplhali na „kopec“, čekalo je zklamání. Místo zelo prázdnotou a u několika stánků byly připraveny pouze soutěže pro děti.
Maloobchodní tržby v říjnu nepatrně zpomalily meziroční růst na 6,3 procenta ze zářijových revidovaných 6,4 procenta. Zvýšily se tržby za nepotravinářské zboží, pohonné hmoty i potraviny. Nejvyšší tempo růstu vykazoval internetový a zásilkový prodej. Informoval o tom Český statistický úřad.
Klatovsko - Vánoční stromy svítí nejen na náměstích, ale i na návsích obcí.
HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Na Valašsku začal prodej vánočních stromků. Kromě nabídky před obchodními řetězci dodávají na trh zelené symboly Vánoc Městské lesy a zeleň ve Valašském Meziříčí a velkou část poptávky pokryjí plantáže vánočních stromků ze Stříteže nad Bečvou. Valaši dávají přednost živým před umělými.
Ostrov – O další moderní výrobní halu se rozrostla průmyslová zóna v Ostrově u dálnice D5.
Chebsko - Obce na Chebsku už jsou svátečně ozdobené a na řadě míst už slavnostně rozsvítili vánoční strom.
Pardubický kraj /POZVÁNKY/ - Ze středečního trhu na vánočně ozdobeném chrudimském Resselově náměstí si lidé kromě běžného sortimentu mohou odnést domů i vánoční stromky.
České Budějovice /VIDEO/ – Do projektu Česko zpívá koledy se zapojí i Centrum sociálních služeb Staroměstská a Bárováček.
Znojmo – Znojemský městský pivovar a jeho pivo dostaly ocenění. „Časopis Pivo, Bier & Ale vybral náš adventní speciál jako nejlepší spodně kvašené pivo roku 2017 s přídavkem medu v limitované edici. Lidé je mohou mimo jiné ochutnat i na adventních trzích ve Znojmě,“ informovali na Facebooku zástupci pivovaru.
Mladá Boleslav /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Adventní trhy na Výstavišti začaly v pátek. Každý den se zde od 16 hodin otevírají stánky s vánočním zbožím, roztáčí se nejen ruské kolo, ale i velký a malý kolotoč. A lidé kritizují a chválí současně. Ale především na trhy chodí, a to v Boleslavi není tak úplně obvyklé.
/INFOGRAFIKA/ Andrej Babiš hodlá zabránit nevýhodným investicím v cizině. Stát na nich tratí velké peníze. Vývozci chtějí zavedení eura, to jim ale slíbit odmítá.
Náchod - Běloveské lázně v Náchodě, které už zhruba čtvrt století nezadržitelně chátrají, změnily majitele. Koupila je pražská společnost IDA SpaMed. Plánuje, že za čtyři roky by se v nich mohli léčit první pacienti s nemocným srdcem, cévami, gynekologickými obtížemi i obezitou. Rehabilitovali by v nich také sportovci. Obnova lázní má přijít na půl miliardy korun.
Vánoční stromky, zaplněná obchodní centra, sváteční trhy na náměstích, pohodová atmosféra a mezi tím vším policisté s dlouhými zbraněmi. Musíme si zvykat. Protože v posledních letech se právě takové akce stávají terčem teroristických útoků, tak i v České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem a během celého roku jsou nastavena zvýšená bezpečnostní opatření.
Jindřichův Hradec - Při víkendových adventních trzích můžete zavítat také na autogramiádu Miloslava Svitáka.
Sledování sportovních přenosů ani společenské oslavy se většinou neobejdou bez brambůrků; každý Čech jich průměrně spořádá 1,2 kilogramu za rok. Časopis dTest nechal v laboratoři otestovat celkem 19 balení solených chipsů, přičemž dva vzorky tvořily brambůrky značky Lay´s – jedny z českého trhu, druhé z německého. Cílem testu bylo především zjistit míru škodlivého akrylamidu, který může při smažení brambor vznikat.
Karlovy Vary - FC Slavia Karlovy Vary = mistr podzimní části Fortuna Divize A. Před startem nového ročníku divizní soutěže skupiny A nezůstal v Karlových Varech kámen na kameni. Během krátké přestávky totiž musel trenér Karel Tichota naladit řádně omlazený tým, navíc pod novým názvem FC Slavia Karlovy Vary, v co nejkratší době zpět na fotbalové výsluní.
Významný český výrobce krmiv pro domácí zvířata Vafo kupuje většinový podíl v německé rodinné společnosti Allco, známou hlavně svojí prémiovou značkou Christopherus. Česká firma díky tomu výrazně posílí svoji přítomnost na německém trhu.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Minus devět a půl stupně Celsia, pět hodin ráno. Sběrači vinařství Château Valtice si v sobotu přivstali a vyrazili do vinic nad Dolními Dunajovicemi na Břeclavsku. Hrozny poslouží k výrobě oblíbeného ledového vína.
Jindřichův Hradec - Zažít atmosféru nadcházejících vánočních svátků můžete i v univerzitním prostředí.
Bohumín, Chomutov - Na severu Moravy se uskutečnilo mistrovství České republiky mladších žáku ve vzpírání, a to jak jednotlivců, tak i družstev.
Česká Lípa - 28. Vánoční trhy v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii odstartovaly. Potrvají do středy 6. prosince.
Křemže - Křemežské náměstí T. G. Masaryka od páteční 15. hodiny žilo čilým ruchem při vánočním adventním trhu.
Pasohlávky /VIZUALIZACE/ – Po deseti letech mluvení a jednání mají představitelé obce a Jihomoravského kraje před sebou hotový návrh lázeňského komplexu v Pasohlávkách na Brněnsku. Pokud záměr schválí, vznikne na místě kromě lázní a hotelu také dvaačtyřicet rodinných domů a nákupní zóna.
Varnsdorf - Ve Varnsdorfu blížící se svátky přivítali tradičně rozsvícením vánočního stromu, které proběhlo první adventní neděli, tedy 3. prosince od půl šesté, spolu s trhy a bohatým občerstvením. Událost se tradičně konala v parku před Městským centrem kultury a vzdělávání Varnsdorf.