Lidé by měli být velice opatrní, i pět let po metanolové aféře, kdy na následky otravy metanolem zemřelo téměř padesát lidí, hrozí reálné nebezpečí výskytu lihovin neznámého původu na obchodním trhu.
Hvožďany – Zahájení adventu s rozsvícením vánočního stromu a obecního betlému si nenechalo ujít skoro 300 lidí. Flašinetář hudbou provázel celé odpoledne. Letošní novinkou byl vánoční adventní trh s výrobky žáků základní školy, také byla adventní cukrárna, kde bylo možné zakoupit sladké vánoční pečivo, které škola napekla. Na adventním trhu také nesměly chybět hvožďanské perníčky od Olgy Štvánové.
Výsoké Mýto/Hradec Králové - Ve znamení výstavy vánočních ozdob ze sbírky Hradečanky, sběratelky a pracovnice Muzea východních Čech v Hradci Králové Věry Dvořáčkové je od první adventní neděle Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě. S instalací prezentace s názvem Kouzlo vánočních ozdob jí pomáhala kolegyně Iva Pochobradská a dcera Markéta.
Mladá Boleslav - V Mladé Boleslavi na Staroměstském náměstí od neděle svítí patnáctimetrový smrk. Slavnostnímu rozsvěcení přihlíželo velké množství lidí, které se snažil rozehřát zpěvák Pavel Vítek. Výzdobu na náměstí doprovází vánoční trhy, které jsou v letošním roce situovány na Výstaviště. Tamní trhy se otevírají každý den od 16 hodin a návštěvníci zde naleznou stánky s vánočním zbožím i řadu atrakcí, například ruské kolo, kolotoč a také kočár tažený koňmi, který zájemce vozí z Výstaviště na Staré město a zpět.
Rokycany – Rozzáření vánočního symbolu v okresním městě provázely dvoudenní trhy. Byly spojené s hudební produkcí místních školních sborů a dalších těles.
Mariánské Lázně - Druhý adventní víkend už tradičně bude patřit Mariánskolázeňskému vánočnímu trhu. Kromě stánků s rozmanitým zbožím s vánoční tematikou a ukázkami řemesel se mohou návštěvníci kolonády v Mariánských Lázních těšit na bohatý a divácky zajímavý program.
Jižní Morava – První zatřiďování vín má za sebou nové sdružení VOC Kraví Hora na Břeclavsku, které na podzim uznalo ministerstvo zemědělství. Vína s tímto označením musí být vyrobená pouze z hroznů pocházejících z vinic v bořetické oblasti Kraví Hora. „Máme zatříděné a uznané první tři šarže. Teď se vyrábí kolky, pak mohou jít vína na trh,“ řekl Jaroslav Suský, ředitel Rodinného vinařství Jedlička z Bořetic.
Podezřelý balíček, kvůli kterému musela policie v pátek vyklidit vánoční trh v německé Postupimi, neměl s terorismem nic společného. Šlo o vydírání zásilkové služby DHL. Podle policie se skutečně jednalo o výbušninu, která by mohla způsobit vážná zranění
Český Krumlov - Adventní trhy na českokrumlovském náměstí v sobotu slavnostně zahájili starosta města Dalibor Carda a Marek Šimon, předseda Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, které je pořadatelem trhů.
Brno /INFOGRAFIKA/ – V centru Brna lidé obdivují nazdobený strom už týden, ve většině městských částí se rozzáří teprve o prvním adventním víkendu. Místní radnice chystají i další vánoční akce. Dovezou lidem sníh a nabídnou speciality ze zabijačky.
Zbraslavice - Adventní trh ve Zbraslavicích měl pestrý program. Ve 14 hodin starosta Zbraslavic Ondřej Havlovic zahájil celou akci. Po celou dobu hrála živá hudba Sešlost s kapelníkem Dušanem Zahrádkou.
Nová Paka – „My to snad nestihneme,“ obávali jsme se při cestě na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí, když jsme těsně před pátou hodinou nemohli najít v okolí centra místo na zaparkování. Zahájení adventu si nenechaly ujít stovky místních obyvatel. Na náměstí, kde se za zpěvu místního sboru linula vůně svařeného vína, nebylo k hnutí.
Tachovsko – Nové sazby vodného a stočného na příští rok schválili zástupci členských obcí Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech. Informovala o tom mluvčí vodárenské společnosti Vodakva Věra Štafflová.
Hradec Králové - První adventní víkend láká Hradečany na různé předvánoční akce a trhy. Adventní trhy začaly již v pátek také v hotelu Nové Adalbertinum. Každoroční trhy se konají vždy o prvním adventu a mají již několikaletou tradici.
Liberec – Zřejmě největší atrakcí bude letos na náměstí Dr. Edvarda Beneše mechanický betlém chomutovského řezbáře Josefa Fialy. Kromě toho nabízí adventní trhy téměř každý den kulturní program.
/INFOGRAFIKA/K adventu v metropoli patří i bruslení pod širou oblohou. Kluziště na Letné poprvé otevřelo v pátek, tradiční plocha na Ovocném trhu přivítá bruslaře v úterý.
Nejen fandové létání mohou až do pátku 15. prosince zavítat do Křížové chodby Karolina na Ovocném trhu. Odstartovala tam unikátní výstava Báječný svět létání 2017.
Táborsko – První prosincový víkend bude pro obyvatele i návštěvníky táborského regionu mimořádně pestrý. Dokazuje to už bohatá přehlídka tipů, kterak strávit sobotní den.
Riziko záměrného ovlivňování voleb v Česku dezinformacemi připustili také prezidentští kandidáti Michal Horáček a Mirek Topolánek. Vratislav Kulhánek a Jiří Hynek věří, že čeští voliči budou k volbám přistupovat se zdravým rozumem.
FOTOGALERIE / VIDEO / Mikulášský den před vsetínským domem kultury si v pátek dopoledne užívaly zejména děti. Pracovníci Střediska volného času Alcedo připravili program pro nejmenší i ty odrostlejší.
Hradec Králové - Zelená linka pojede v adventním období i v sobotu a v neděli. Cestující se tak budou moci pohodlně dopravit přímo do vánočně ozdobeného historického středu města. Zkrátí si tak cestu například na vánoční trhy v centru města.
Německá policie evakuovala vánoční trh v Postupimi nedaleko Berlína. Lidé museli prostor opustit kvůli nálezu podezřelého předmětu. Podle policie šlo opravdu o improvizovanou výbušninu.
Skupina ČEZ kupuje většinové či stoprocentní podíly ve výrobci světel Hormen CE, dodavateli klimatizací AirPlus, společnosti instalující fotovoltaické elektrárny OEM Energy a firmě Easy Power, která provozuje lokální distribuční soustavy. AirPlus, Easy Power a Hormen jsou české společnosti a kupujícím je ČEZ ESCO. Polská společnost OEM Energy bude spadat pod ESCO International.
Trutnov - Letošní vánoční trhy, které začnou v pátek 15. prosince na Krakonošově náměstí, obohatí každý den také doprovodný program. V něm se během dní až do 23. prosince vystřídají různé trutnovské soubory.