Trmice - Přesně před čtyřmi roky vyšel v Ústeckém deníku článek o dětských snech mladé slečny, která začala psát vlastní pohádky pro nejmenší posluchače. Jednoduché kulisy, pár dřevěných postaviček a svérázný děj.
Hornická tradice bude jednou velkou spojnicí Krušných hor, a to od Klínovce na Chomutovsku až po Telnici na Ústecku. Stezku, která ukáže na významná místa dolování uhlí a rud, chystá Destinační agentura Krušné hory.
/FOTOGALERIE/ Nesouhlasné stanovisko k záměru ArcelorMittal náramně potěšilo obyvatele Radvanic a Bartovic. Ocelářský a hutní kombinát jím samozřejmě nadšen nebyl.
/FOTOGALERIE/ Nesouhlasné stanovisko k záměru ArcelorMittal náramně potěšilo obyvatele Radvanic a Bartovic. Ocelářský a hutní kombinát jím samozřejmě nadšen nebyl.
/FOTOGALERIE/ Osm uchazečů o funkci hlavy státu pro příštích pět let, kteří dnes večer vystoupili v debatě České televize, dostalo šanci si klást otázky i navzájem. Například v prvním bloku nazvaném Doma v Česku odpovídala čtveřice na jevišti na dotazy druhé čtveřice v hledišti, aby se posléze pro druhý blok Česko ve světě obě skupiny vyměnily.
/VIDEO/ Německé úřady nechaly strhnout kostel z 19. století nacházející se v Severním Porýní-Vestfálsku. Jedna z hlavních dominant oblasti musela ustoupit plánovanému rozšíření dolu na hnědé uhlí. Informovala o tom zpravodajská stanice Deutsche Welle.
/FOTOGALERIE/ DIAMO získalo v Ostravě od těžařů desetitisíce starých důlních map, které dokumentují, kdy a jak se na Ostravsku, Frýdecko-Místecku a v části Karvinska kopalo uhlí. Důlní mapy by se měly stát součástí historického dědictví.
Jihlavsko – Plánované zvýšení cen nebude v krajském městě nijak výrazné. „Je předpokládaný mírný nárůst zhruba o 2 procenta z důvodu vyšších cen primárních energií, především plynu,“ potvrdil jednatel Jihlavských kotelen Vladimír Nedvěd.
/FOTOGALERIE/ Aktuální problémy a perspektivy OKD. To byla hlavní témata, která byla na stole při pondělním jednání nového ministra průmyslu Tomáše Hünera s vedením firmy a také odboráři. Svou návštěvu regionu zahájil hned po ránu v sídle OKD.
Odklon od jaderné energetiky a masivní prosazování obnovitelných zdrojů v Německu si vybírá svou daň. Rozvodná síť není schopna vypořádat se s prudkými výkyvy v nabídce a poptávce. Řešení častých nouzových stavů stálo vloni jen společnost Tennet, jednoho ze čtyř německých operátorů sítí, téměř miliardu eur (25 miliard korun). Tyto sumy pak v konečném důsledku platí koncoví spotřebitelé.
Golčův Jeníkov – Hned do dvou náročných oprav se chce pustit v roce 2018 město Golčův Jeníkov. Na Goltzově tvrzi opadává omítka, po opravách volá i budova staré školy.
Náchod - Z majetkové trestné činnosti se bude zodpovídat 60letá žena z Náchoda. Žena byla v polovině října 2017 odsouzena trutnovským soudem k 30měsíčnímu nepodmíněnému odnětí svobody. Jenže ještě dřív, než stačila nastoupit do vězení, už si vyslechla obvinění z dalších dvou skutků.
Karlovy Vary - Ještě více než 14 milionů korun zbývá k rozdělení pro zájemce o peníze z takzvaných kotlíkových dotací. Letos v srpnu spustil Karlovarský kraj druhou vlnu kotlíkových dotací.
Ubrouskem vytírám ještě před umytím horkou vodou mastný máselník a nerada házím ubrousek do koše. Kdybych byla v rodném domě, hodila bych mastný ubrousek do kamen, do těch krásných krbových Kabourek se slídovým okénkem v dvířkách, kde by ubrousek tak úžasně hořel a vydal svůj užitek, realizoval by se, on i tuk v něm obsažený, ve vydání úžasného radostného světla, tepla a jasu, potěšil by celý dům. Na vteřinu či dvě by vyšlehl jásot, a pak by ještě chvilku žhnuly jiskřičky už zčernalé tučné papírové hmoty, láskyplně a přirozeně se měnící v požehnaný popel, který pak dostane Země, aby zas měla z čeho žít.
Kauza skládky uhlí pro koksovnu, kterou chce podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO), a odmítají občané z Radvanic a Bartovic, neunikla pozornosti neziskových organizací zasazujících se o lepší ovzduší.
/INFOGRAFIKA/ Uhlí překonalo nejtěžší léta nerovného souboje s masivně dotovanými obnovitelnými zdroji energie, v jehož důsledku klesala jeho spotřeba a krachovaly tradiční těžební i energetické společnosti. Příští rok má poptávka po černé surovině opět vzrůst, zejména díky rychle se rozvíjejícím asijským ekonomikám.
Liberecko – Návaly v nákupních centrech odrazují čím dál více zákazníků a lidé stále častěji vybírají dárky na internetu. Česká pošta tak zpracovává ještě více balíků než v předcházejících letech.
Koloniál František na Masarykově náměstí v centru Ostravy o sobě dává vědět. Nejen vůní pečených kaštanů, které k vánoční atmosféře patří, ale také písničkami a zpěvem za zvuku stařičkého flašinetu. Za kliku trouby s kaštany i „nástroje“ bere každý den František Petrovič z Frýdku-Místku. A tak, máte-li chuť, můžete si „střihnout“ Radecký marš, Chalupáře nebo písničku Není nutno z pohádky Tři veteráni.
Benešov – Nové, v sídlišti kolem Bezručovy ulice v pořadí už třetí dvoupodlažní parkoviště pro osobní auta, začalo motoristům sloužit v pátek 15. prosince. Sice jen ve zkušebním provozu, ale přesto se jedná v lokalitě o velký pokrok.
Ostrava – Zřejmě komusi z Radvanických a Bartovických obyvatel obtěžovaných prašností došla trpělivost a poslal hejtmanovi kraje „udání“ na podnik Arcelor Mittal.
Střední Čechy – Dotační peníze na výměnu starých uhelných kotlů s ručním přikládáním za moderní zdroje tepla s ekologičtějším provozem jsou stále k mání, třebaže žádosti v rámci takzvané druhé výzvy kotlíkových dotací začal Středočeský kraj registrovat již na sklonku října. Deníku to ve středu řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
Většina zákazníků Pražské teplárenské se příští rok může „těšit“ na zdražení tepla. Firma totiž plánuje od Nového roku zdražení tepla v průměru o 2,8 procenta. Domácnostem v bytě o rozloze 65 metrů čtverečních s průměrnou spotřebou 25 gigajoulů za rok se měsíční náklady zvýší asi o 45 korun. Nárůst se týká hlavně těch, kteří jsou zásobováni uhelnými zdroji.
Jsme zásadně proti uskutečnění záměru a žádáme o zamítnutí projektu v plném rozsahu! To je závěr jedné z několika připomínek obyvatel Radvanic a Bartovic podaných v řízení EIA ohledně nové skládky uhlí podniku ArcelorMittal.
Musel tam, odkud ostatní obvykle v hrůze prchali, poznával obrovskou zkázu, ošklivá zranění, smrt v mnoha podobách. Taková byla profese Martina Strnada (50), jenž tento týden završil svou kariéru převzetím nejvyššího záchranářského řádu.
Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Příběh dětenického betléma ožívá díky potomkům Vincence Novotného. Betlém vznikl na přelomu 19. století rukou Vincence Novotného (1845-1928) z Dětenic, který provozoval dva fotoateliéry.
Slaný /FOTOGALERIE/ - Slánské uhlí bylo odborníky označeno jedním z nejkvalitnějších. Koncem sedmdesátých let dvacátého století se proto začalo hloubit nejen pod Slaným, ale v celé přilehlé oblasti.
Dětenice - Příběh dětenického betléma ožívá díky potomkům Vincence Novotného. Betlém vznikl na přelomu 19. století rukou Vincence Novotného (1845-1928) z Dětenic, který provozoval dva fotoateliéry.
Nemalé překvapení zažili ve středu šoféři, kteří se vydali přes Přemyslovice. Před jedenáctou hodinou totiž existovala možnost, že je zastaví policisté.
Frýdecko-Místecko - Cestující se musí připravit na změnu jízdních řádů, která nastane tuto neděli. U spojů, kterých se změna dotkne, jde hlavně o uspíšení nebo zpoždění o pár minut. Některé spoje ale budou zrušeny.
Ostrá slovní válka vypukla v pondělí při veřejném projednávání záměru podniku ArcelorMittal zřídit skládku uhlí. Obyvatelé nenechali ani domluvit zpracovatele (souhlasných) posudků.
Dukovany, Vysočina - Výstavba nového jaderného zdroje je v mnoha ohledech klíčová. Oznámila to ve svém stanovisku rada Kraje Vysočina. Radní využijí své pravomoci a připojí své stanovisko k dokumentu posuzování vlivů na životní prostředí výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech (EIA).
Benešovsko - Den, kdy domácnosti po celé republice obchází Mikuláš spolu s andělem a čertem, je tady. V úterý 5. prosince se i na Benešovsku mohou děti těšit na bohatou nadílku, nebo také uhlí a brambory.
Jižní Čechy – Mikuláš 5. prosince, tedy v úterý hodné děti obdaruje sladkostmi a ovocem, čerti budou symbolicky trestat ty zlobivé, pro které mají brambory nebo uhlí.
Jižní Čechy/ANKETA/ – Mikuláš 5. prosince, tedy v úterý hodné děti obdaruje sladkostmi a ovocem, čerti budou symbolicky trestat ty zlobivé, pro které mají brambory nebo uhlí.