Modrava – Když jsme se v redakci dozvěděli, že na Silvestra dopoledne budou na Modravě soutěžit ve stavbě sněhuláků, kolegyně Jitka Kilbergerová byla nadšena a hned prohlásila, že se soutěže musíme také zúčastnit.
Karlovarský kraj – Družba byla předposledním aktivním povrchovým lomem Sokolovské uhelné. V 90. letech byly postupně doly a lomy utlumovány. Podle informací SU byla těžba v posledním hlubinném dolu Marie ukončena v roce 1991.
Karlovarský kraj–Družba byla předposledním aktivním povrchovým lomem Sokolovské uhelné. V 90. letech byly postupně doly a lomy utlumovány. Podle informací SU byla těžba v posledním hlubinném dolu Marie ukončena v roce 1991.
Kdo si z vlastní vůle pořídí nový kvalitní kotel na vytápění svého domu, může jej částečně zaplatit z dotace. Rada Moravskoslezského kraje totiž krátce před Vánocemi schválila podmínky dotačního programu s názvem Ekologizace kotlů na tuhá paliva v Moravskoslezském kraji, který je vytvořen ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí.
Jenčice - Silvestrovské ráno v Jenčicích na Třebenicku málem začalo tragédií. Starý pán ohříval kolem deváté hodiny ráno krmení pro zvířata a přitom mu začal hořet v kůlně na dvoře rodinného domu sporák.
Praha – Tuzemské domácnosti od ledna čeká zdražení všech energií, připlatí si za elektřinu, plyn i teplo. Elektřina zdražuje kvůli vyšším cenám na burze a také kvůli příspěvku na obnovitelné zdroje. Plynárenské firmy zvedají ceny kvůli slabému kurzu koruny. Teplárny promítají do cen vyšší sazbu daně z přidané hodnoty a také dražší uhlí a plyn.
Plzeň – Podmínky desetiletých kontraktů na dodávky uhlí přijel do Plzně dojednat uhlobaron a generální ředitel Sokolovské uhelné (SU) František Štěpánek, podle něhož se smlouvy podařilo vyjednat velmi rychle.
Plzeň – Čekalo se slavnostní podepisování smlouvy o dodávkách uhlí mezi teplárnou, městem Plzní, které je jejím stoprocentním vlastníkem, a dodavateli – Sokolovskou uhelnou a Carbounion Bohemia. Do Plzeňské teplárenské kvůli tomu znovu přijel uhlobaron František Štěpánek. Nakonec však nepodepsal nic.
Kraj - Kdo si z vlastní vůle pořídí nový kvalitní kotel na vytápění svého domu, může jej částečně zaplatit z dotace. Rada kraje totiž krátce před Vánocemi schválila podmínky dotačního programu s názvem Ekologizace kotlů na tuhá paliva v Moravskoslezském kraji, který je vytvořen ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí.
Lanškroun - Chytají zloděje a kontrolují motoristy, dohlížejí na bezdomovce, ale vozí i opilce na záchytku… To je jen malý výčet z různorodé práce strážníků v Lanškrouně.
Benešovsko - Protože i vražda je promlčená po 25 letech, lze zveřejnit část deníku jednoho ze Vzorných ničemů. Pro příbuzné a potomky je nezbytné konstatovat, že vše je pravda. Jen postavy i jména jsou pozměněná. Zároveň zasáhla autocenzura. Autor: Martin Rubeš
Mostecko - Těžařská skupina Czech Coal chce v roce 2021 připojit do sítě novou uhelnou elektrárnu. Se správcem přenosové soustavy ČEPS uzavřela smlouvu o přidělení kapacity na výkon 660 megawattů.
Mostecko - Těžařská skupina Czech Coal chce v roce 2021 připojit do sítě novou uhelnou elektrárnu. Se správcem přenosové soustavy ČEPS uzavřela smlouvu o přidělení kapacity na výkon 660 megawattů.
Hlinsko - Období nejkrásnějších svátků v roce si čtenáři mohou zpříjemnit podle lidových receptur našich předků. Konzervátor Alois Macháček pro Chrudimský deník připravil řadu praktických rad, které se vám při svátcích klidu a pohody můžou hodit.
Klatovy – Poslední letošní kolo Next reality zimní amatérské ligy v sálové kopané rozhodlo o tom, že mužstvo TJ KT Lorenc 04 přezimuje v roli lídra tabulky s pětibodovým náskokem před Realem Hybrid.
Praha – Sokolovská uhelná podala stížnost do Bruselu na ČEZ kvůli cenám uhlí či nerovnému přístupu ČEZ. Informuje o tom server Týden.cz. Mluvčí ČEZ Ladislav Kříž potvrdil, že společnost byla Evropskou komisí vyzvána, aby se ke stížnosti do konce ledna vyjádřila. Podle ČEZ jde však o dvoustranný spor, který nemají řešit bruselští úředníci.
Sokolov - Sokolovská uhelná (SU) zvýší v příštím roce zaměstnancům platy o dvě procenta. Průměrně tak budou měsíčně brát 27 732 korun hrubého, proti letošku přibližně o 544 korun víc.
Přišel jsem do Ústí před šedesáti lety a tudíž jsem pamětníkem čmoudících ohňů na odvalech nad šachtami. A i mladší ročníky si jistě pamatují smrad u úžínské plynárny.
Opavsko – Stále častěji vyjíždějí hasiči z Opavska k případům, kdy začnou hořet saze v komíně. Minulý týden to bylo v jednom dni hned dvakrát - deset minut před polednem v Dukelské ulici v Budišově nad Budišovkou nebo pět minut po druhé odpolední v hlučínské části Bobrovníky, kam hasiče zavolal majitel domku v Požárnické ulici.
Brusel - V příštích desetiletích v Evropské unii ceny elektřiny porostou, uvedla Evropská komise v dnes zveřejněné energetické „cestovní mapě“ do roku 2050.
Havířov - Záměr akciové společnosti Gemec-Union umístit v areálu bývalého dolu Dukla v Havířově technologickou linku na výrobu stavebních hmot odmítli nejen aktivisté ze sdružení Občané proti spalovně, ale také havířovští radní.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Katolický kostel kompletně vydal svůj poklad. Středověké fresky na zdech nejstarší části jsou odkryté, v příštím roce je čeká konzervace.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Katolický kostel kompletně vydal svůj poklad. Středověké fresky na zdech nejstarší části jsou odkryté, v příštím roce je čeká konzervace.
Nemáte příliš štěstí. Zkuste zajít za Jakubem Labudou z Březnice a možná, že štěstí naleznete. Jeho profesí je kominík. Po sáhnutí na jejich knoflík by měl mít dotyčný štěstí.
Valašsko /SERIÁL TÝDENÍKU, ROZHOVOR, AKTUALIZOVÁNO/ – Toho dne měl v práci volno. Přesto už byl několik hodin ve službě. V pořádně dlouhé službě. Začala v pátek ráno a skončila v sobotu večer. Vše se točilo okolo mikulášské jízdy historického vlaku taženého parní lokomotivou 433.002, kterou železničáři důvěrně přezdívají Matěj. Souprava měla namířeno z Valašského Meziříčí na „jarmek“ do Valašských Klobouk s cílem v Brumově–Bylnici.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Šest jednotek dobrovolných a čtyři jednotky profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje zasahovalo u nedělního večerního požáru v areálu pily v Hlučíně.
Hlučín -Šest jednotek dobrovolných a čtyři jednotky profesionálníchhasičů Moravskoslezského kraje zasahovalo u nedělního večerního požáru v areálu pily v Hlučíně.
Severní Čechy, Praha – Jak vypadala a proč nenávratně zmizela řada kostelů, kaplí a synagog ze severu Čech? Až do 21. ledna příštího roku vám pomůže najít odpověď unikátní výstava s názvem Zničené kostely severních Čech 1945–1989, která začala v pražském Klementinu. Území, které mapuje, se téměř kryje s rozlohou litoměřické diecéze…
Kutná Hora - Co má v Kutné Hoře společného ovoce s fotbalem? Pomineme-li nutriční stránku věci, je to několik jmen, dvě výživné kauzy a podezření z tunelování. Na tak malý podnikatelský rybník docela mnoho.