Vysoké Mýto – Diváci si mohli libovat, že v pátek večer přišli do sportovní haly a sledovali utkání Chance futsal ligy mezi domácím Nejzbachem a Benagem Zruč nad Sázavou. Viděli totiž devatenáct branek. Přičemž v prvním poločase pouhých pět.
Hradec Králové - Ambulance tradiční čínské medicíny v Hradci Králové nefunguje ještě ani dva měsíce, dveře se tam však netrhnou. Plno mají až do konce června.
Valtice – Kalendář pro rok 2016, svou novou knihu a dřevěnou harfu. Hned tři věci křtil břeclavský malíř Antonín Vojtek v neděli dopoledne v zámecké jízdárně ve Valticích. Jako kmotra si pozval známého režiséra Zdeňka Trošku.
Záhlinice – Přes tři stovky návštěvníků přilákal i přes mírnou nepřízeň počasí uplynulou sobotu tradiční Den řemesel v Muzeu Františka Skopalíka v Záhlinicích, který organizátoři letos poprvé spojili také s koštem marmelád v nedaleké hospůdce U Čápa.
Hradec Králové - Ambulance tradiční čínské medicíny v Hradci Králové nefunguje ještě ani dva měsíce, dveře se tam však netrhnou. Plno mají až do konce června.
Kladno – Michael Hanke se v soutěži Czech Press Photo může pochlubit nevídanou statistikou. Všechny soubory, které dosud do soutěže nominoval, byly vždy oceněny. Ani letos tomu nebylo jinak. V kategorii Umění a zábava získal druhou cenu za soubor Šachy (turnaje mládeže) a čestné uznání za soubor Letecký den. Michael Hanke je rodák z Kladna, v současné době žije v Berouně.
Most /ROZHOVOR/ - Co dělá dnešní mládež ve volném čase? Někteří nepotřebují drahá hřiště. Vystačí s málem. Marek Bui z Mostu, kterému je 17 let, nepotřebuje ani tělocvičnu. Je parkourista.
Hradec Králové - Ambulance tradiční čínské medicíny v Hradci Králové nefunguje ještě ani dva měsíce, dveře se tam však netrhnou. Plno mají až do konce června.
František Ringo Čech převzal státní vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti umění. Svůj vztah ke Krnovu popsal v knize Generace Beatles. Tvrdí, že sprosté vzkazy do Krnova psal ještě jako poslanec za ČSSD.
Hranice – Čítal se rok 1990, když milovnici umění, propagátorku a učitelku hudby Taťánu Jonasovou napadlo založit pěvecký soubor, a díky tomu vznikl v Hranicích Ženský komorní sbor. „Zpíváme hlavně pro potěšení. V našem repertoáru jsou nejrůznější lidové písně, latinské nebo spirituály," pověděla nadšená kronikářka sboru Marie Vávrová.
Mladá tanečnice Patricie Michálková z Vysoké se nadchla pro styl disco natolik, že se ve své kategorii řadí k absolutní špičce. Své taneční umění ráda prezentuje nejen na plesech a společenských akcích ve Městě Albrechticích, kam chodí do čtvrté třídy základní školy, ale také porotám na nejvyšších soutěžích.
/ROZHOVOR/ Šaty dělají člověka. Odbornice na stylové oblékání Gabriela Premusová tuto zásadu jednoznačně potvrzuje a vyznává. Důkazem je i její prodejna La Gabriella v Ostrožné ulici 38, ve které zákaznice najdou značkové kvalitní oblečení a k němu i vhodné doplňky.
Plzeň - Ochutnat Francii prostřednictvím umění, gastronomie i lidí, kteří v ní žijí. Takový je program festivalu Bonjour Plzeň!, který v západočeské metropoli pořádá Francuzská aliance Plzeň letos už po třiadvacáté.
Rychnov nad Kněžnou – Základní umělecká škola v Rychnově oslaví jubileum. Již v sobotu mohou zájemci „lidušku" navštívit a oslavit s ní sedmdesáté narozeniny.
Prostějov – Na třicet dětí se prohání po ledové ploše prostějovského zimního stadionu. Většina lidí by řekla asi hokejisté, ale to by byl omyl. Na Hané je také oddíl krasobruslení a v něm vyrůstá také česká špička tohoto sportu a umění v jednom.
Brno – Tolik sportovních odvětví a jejich hvězd na jednom místě jen tak neuvidíte. Akvabely, cyklisté, gymnasté, fotbalisté i hendikepovaní sportovci. Veletrh Sport Life, který od pátku do neděle obsadí brněnské výstaviště, tradičně nabízí pořádnou porci zábavy.
Mladá Boleslav - Dům kultury bude za dva týdny hostit velkolepou kulturní událost a jedinečnou ukázku ruského baletního umění. Pokud vás v březnu nadchlo Labutí jezero, pak vězte, že soubor Petrohradského klasického baletu Andreje Batalova je zpátky a to s Louskáčkem!
Chomutov - Obdivovatelé hereckého umění Daniely Kolářové a Dany Syslové se s oběma dámami setkají v úterý v Chomutově. A to při premiéře divadelní hry Dámy z Aniane, kterou napsal Milan Kopecký. Autor je známý v pražské divadelní sféře, pochází ale z Chomutova. „Je pravda, že tu už čtyřicet let nebydlím, ale věci, které jsem za posledních dvanáct let dělal, se vždy točily kolem Chomutova," poznamenal. „Proto jsem rád, že tady mohu představit nejen českou, ale i evropskou premiéru hry, která je navíc ideálně obsazená," doplnil s jistou pýchou.
Helsinky - Cenný skalp. Hokejisté Finska vstoupili vítězně do turnaje Karjala, v Helsinkách porazili Rusko 2:1. Úvodní zápas seriálu Euro Hockey Tour rozhodl přesilovkový gól útočníka Petriho Kontioly v 50. minutě.
Brno – Vědecké centrum Vida od listopadu uvádí nové představení nazvané Klíč k tajemství světla. Součástí show jsou zábavné pokusy, které odhalují, proč některá tělesa samovolně svítí. Diváci se mohou těšit na barevné plameny, světélkující sliz nebo obří žárovku.
Chomutov - Obdivovatelé hereckého umění Daniely Kolářové a Dany Syslové se s oběma dámami setkají v úterý v Chomutově. A to při premiéře divadelní hry Dámy z Aniane, kterou napsal Milan Kopecký. Autor je známý v pražské divadelní sféře, pochází ale z Chomutova. „Je pravda, že tu už čtyřicet let nebydlím, ale věci, které jsem za posledních dvanáct let dělal, se vždy točily kolem Chomutova," poznamenal. „Proto jsem rád, že tady mohu představit nejen českou, ale i evropskou premiéru hry, která je navíc ideálně obsazená," doplnil s jistou pýchou.
Mladá Boleslav - Dům kultury bude za dva týdny hostit velkolepou kulturní událost a jedinečnou ukázku ruského baletního umění. Pokud vás v březnu nadchlo Labutí jezero, pak vězte, že soubor Petrohradského klasického baletu Andreje Batalova je zpátky a to s Louskáčkem!
Chomutovsko - Výbor národnostních menšin v Chomutově uspořádal v Městské sportovní hale první ročník turnaje národnostních menšin ve futsale FÉR PLAY 2015. Turnaj byl rozdělen do dvou věkových kategorií na 10 až 15 let a 18 až 99 let.
Drahouš - Nakládané okurky, saláty, pirožky, hned několikero vdolečků a další dobroty zaplnily stoly Hostince Na Drahouši. Všechny je připravili místní pro své sousedy z hospodářských přebytků.
Plzeň – Přednáškový cyklus Jedno dílo – Jeden svět, v němž Západočeská galerie (ZČG) vždy každou první středu v měsíci představuje jedno dílo ze svých sbírek, pokračuje v síni Masné krámy zítra.
Chrudim - „Už nějaký rok jsem krajinář, už nějaký rok bydlím v Chrudimi. Jde to krásné město. Krásná je i krajina kolem. To, že jsem se tady nenarodil, má své klady i zápory. Ale možná to umožňuje vidět některé drobné věci jinak." To jsou slova chrudimského architekta Vlasty Koupala.
Praha /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Lidé, kteří budou chtít získat řidičák na motorku, to mají od začátku měsíce těžší. Budou totiž muset prokázat, že na motorce opravdu jezdit umí. „Jedná se například o kontrolu před zahájením jízdy, schopnost vést motocykl bez použití motoru, sejmutí motocyklu ze stojanu a jeho opětovné postavení na stojan," přiblížil vedoucí BESIP Martin Farář.
Praha - Obraz Gustava Klimta Dáma s rukávníkem, který je dočasně vystaven v Národní galerii v Praze, se součástí její sbírky nestane. Mimořádnou akvizici, díky níž by se dílo slavného umělce dostalo do majetku NG, ministerstvo kultury nebude od vlády požadovat. Úřad se rozhodl, že návrh na akvizici ve výši 180 milionů vládě nepředloží s odkazem na politickou situaci a možné finanční nároky jiných resortů.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Lidé, kteří budou chtít získat řidičák na motorku, to mají od začátku měsíce těžší. Budou totiž muset prokázat, že na motorce opravdu jezdit umí. „Jedná se například o kontrolu před zahájením jízdy, schopnost vést motocykl bez použití motoru, sejmutí motocyklu ze stojanu a jeho opětovné postavení na stojan," přiblížil vedoucí BESIP Martin Farář. Budoucí motorkáři dokonce budou muset před komisařem absolvovat dvanáct tratí, než se vůbec dostanou do ostrého provozu.
Praha - Obraz Gustava Klimta Dáma s rukávníkem, který je dočasně vystaven v Národní galerii v Praze, se součástí její sbírky nestane. Mimořádnou akvizici, díky níž by se dílo slavného umělce dostalo do majetku NG, ministerstvo kultury nebude od vlády požadovat. Úřad se rozhodl, že návrh na akvizici ve výši 180 milionů vládě nepředloží s odkazem na politickou situaci a možné finanční nároky jiných resortů. Stát ale mezitím začal jednat o tom, zda obraz prohlásí za památku. Tím by jeho majitele výrazně omezil na možnostech s dílem nakládat.
Kolín – Celkem čtyřiadvacet zastávek povětšinou po kulturních domech v celé republice má Pozvánka na kafíčko organizovaná Vlaďkou Dohnalovou ve spolupráci s jednou z cestovních kanceláří.
Ústí nad Labem - To tvrdí pěvkyně i pedagožka Ema Hubáčková z Děčína. V rozhovoru Deníku řekla více o koncertu Pocta profesorce Jitce Švábové, který pořádá ve středu 4. listopadu v Ústí.
Komárovice – Průjezdy zatáčkou, vyhýbací manévry, slalom, brzdění nebo zvládnutí smyku. Na polygonu v Komárovicích zřejmě budou za necelé dva týdny skučet pneumatiky. Koná se tady totiž škola smyku, a to zdarma.
Libáň – Je krásné se na chvíli zastavit a vyměnit virtuální svět, který nás stále více pohlcuje, za místa, která v sobě ukrývají jak lidovou slovesnost, tak i tvořivost.
Uherský Brod – Jeden z posledních říjnových dnů se pomalu chýlil ke svému závěru a jako každý rok, tak se i letos udílela v prostorách uherskobrodského Panského domu Cena města, určená tomu, kdo svým celoživotním úsilím a aktivitou mimořádným způsobem prospěl našemu sídlu.
Praha - Ministr kultury Daniel Herman předloží v pondělí vládě jeden ze strategických dokumentů resortu, Koncepci účinnější podpory umění na léta 2015 až 2020. Je pokračováním dokumentu, který se zabýval podporou umění ze strany státu v minulých letech. Zahrnuje tedy i úkoly, které se v minulém období nestihly splnit. Na rozdíl od předchozího období se nezabývá oblastí kinematografie, muzeí, galerií a knihoven, protože ty připravují či mají vlastní koncepce, sdělila mluvčí MK Simona Cigánková.
Karlovy Vary - V karlovarském lázeňském hotelu Imperial vyvrcholil už devátý ročník v českém prostředí ojedinělé umělecké akce „Imperial Design Symposium".
Havlíčkův Brod – Zcela jiný vzhled získal pochmurný podchod pod Masarykovou ulicí v Havlíčkově Brodě. Jasnými barvami ho vyzdobili přední čeští street artoví umělci.
Písek /ŠTAFETA PÍSECKÉHO DENÍKU/ – Jak název rubriky napovídá, ti, kteří se v ní objevují, si otázky předávají jako štafetový kolík. Směnový inženýr elektrárny Temelín Ivo Cuřín předává štafetu Heleně Kučerové, vedoucí učitelce Křesťanské mateřské školy (KMŠ) Písek.