Komárek jasně ovládl Zámecký vrch
Náměšť nad Oslavou - Dvojnásobným absolutním vítězstvím Davida Komárka z domácího Liqui Moly Komvet Racingu skončil XXX. Zámecký vrchu – MANN FILTER 2011.
Náměšť nad Oslavou - Dvojnásobným absolutním vítězstvím Davida Komárka z domácího Liqui Moly Komvet Racingu skončil XXX. Zámecký vrchu – MANN FILTER 2011.
Mladé Buky /EXKLUZIVNĚ/ – Foyer hotelu Grund Resort Golf&Ski zažilo netradiční víkend… Grund Resort Golf&Ski ve spolupráci s galerií Zdeněk Sklenář uspořádal v tomto pro výstavy netradičním prostoru vernisáž děl Karla Malicha, jednoho z nejuznávanějších současných klasiků české výtvarné scény. Výstavu mohli zdarma zhlédnout jak hosté hotelu, tak obyvatelé a návštěvníci Krkonoš. Jedná se o historicky první akci takového formátu mimo prostory velkých městských galerií. Bonbónkem bylo, že na zahájení výstavy dorazil i sám autor, který na vernisáže nechodí a společnosti se vyhýbá. Hosté ocenili přehlídku pastelů z posledních dvaceti let a drátěných objektů z jeho stěžejního období.
Liberec – Unikátní divadelní festival si bude moci na sklonku měsíce vychutnat liberecké kulturní publikum. Již zavedená akce Velká inventura Liberec se místo původně plánovaného podzimního termínu uskuteční ve dnech 25. – 28. května 2011.
Prostějov – Křišťálově čisté sklo ze severních Čech získalo definitivní podobu Cen města Prostějova. Tu jim dal osmačtyřicetiletý prostějovský sklář Jan Jankůj. V jeho malé dílně v Krasicích vznikají i další díla, která mnohdy míří daleko za hranice země.
Mladé Buky – Foyer hotelu Grund Resort Golf&Ski zažilo netradiční víkend.
Tuchlovice/FOTOGALERIE/ -Benešáček, Čtyřlístek, Brabants Bont, Gaudeamus, Grunik, Jarošovi, Kytice. To je pouze zlomek souborů, jejichž nejen taneční umění mohli zhlédnout návštěvníci již osmnáctého ročníku Středočeského folklorního festivalu, který se uskutečnil o víkendu. Kromě domácích těles se v Tuchlovicích předvedli také zahraniční hosté jako je například Brabants Bont z Nizozemí. Festival tradičně doprovázely nesčetné pouťové atrakce a díky pěknému počasí i sluníčko.
Mělník – Žonglování, hru s jojem, diabolem nebo poikou, chození po laně, jízdu na jednokolce a lezení na stromy s jištěním si mohl vyzkoušet každý, kdo přišel v sobotu odpoledne k Masarykovu kulturnímu domu.
Klášterec nad Ohří /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Klášterecká galerie Kryt přichystala výstavu obrazů akademické malířky Jindry Husárikové Umění malby. Výtvarnice zde poprvé návštěvníkům představí svá díla ztvárňující pocity a plná fantazie. Výstava u příležitosti významného autorčina životního jubilea, 80 let, bude k vidění do 26. května. Zároveň malířka vystavuje ke svému výročí také v pražské Galerii Břehová (do 10. května). Se svými výstavami však procestovala celý svět – navštívila Itálii, Švédsko, Norsko, Francii, Polsko, Německo či Japonsko. Na vernisáž v Klášterci přijel s malířkou manžel Jaroslav Mráz, historik umění, který výstavu zahájil. Více už si přečtěte v rozhovoru s uznávanou malířkou Jindrou Husárikovou…
Liberec - Pokud se o divadelním představení dá tvrdit, že se opravdu, ale hodně povedlo, pak to bezesporu platí o poslední premiéře Naivního divadla Souhvězdí aneb Řecké báje mimo výseč uvedené tuto sobotu.
Letohrad – Ve 24. kole fotbalové divize skupiny C zavítalo na hřiště lídra soutěže mužstvo ze Dvora Králové nad Labem.
Mlázovy – Dřevorubecké klání tentokrát obsadili dobrovolní hasiči z regionu.
Velké Hamry /FOTOGALERIE/ -Vcelku překvapující výsledek se zrodil ve 22. kole I. A třídy na hřišti ve Velkých Hamrech, kam přijela zachraňující se Mimoň. Hosté si totiž odvezli všechny body za vítězství 2:0.
Turnov – Hned na počátku letošní sezóny nabídlo svým návštěvníků Muzeum Českého ráje výstavu opravdu mimořádných výrobků šperkařů z partnerského města Idar-Obersteinu.
Třemošnice – /FOTOGALERIE/ První soutěž vyhráli muži ze Seče, radovaly se i skutečské ženy.
Jablonec n. N. – Koncert známého písničkáře s neopakovatelnou atmosférou, jemnou a hravou poetikou a humorem má v úterý na programu jablonecké Městské divadlo.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Písně z Bílovic, Halenkovic či Kopanic, ale i melodie z Moldávie či Maďarska zazněly v sobotu večer v uherskohradišťském Klubu kultury. Své nové CD tam premiérovým koncertem křtila cimbálová muzika Kunovjan.
Lužná /FOTOGALERIE/ - Tradiční Luženský jarmark nabídl skvělé počasí i pestrý program. Uplynulou sobotu se prostranství poblíž místního Tanečního kola zaplnilo stánky s pamlsky a početná stanoviště řemeslníků.
Opava /HISTORIE/ - Josef Maria Olbrich, opavský rodák, patří k nejvýznamnějším evropským architektům 20. století. Byl vůdčí osobností vzniku takzvané vídeňské secese. Narodil se v prosinci roku 1867 v zámožné rodině perníkáře a voskaře, který vlastnil v Opavě cihelnu, několik domů a téměř dvacet let byl městským radním.
Libáň – Milovníci hudebního umění od roku 2001 mají ve svém kalendáři napsáno vždy v květnu „Libáňský hudební máj FD “.
Přerov – Práci a zručnost mladých kuchařů i zkušených šéfkuchařů z několika zemí budou moci obdivovat všichni, kdo se v sobotu čtrnáctého května objeví v areálu přerovského gastrocentra. Již po deváté se tu uskuteční mezinárodní soutěž „Moravský kuchař“. Na letošním ročníku své umění představí celkem dvacet kuchařů z pěti států.
Hrádek nad Nisou – Evropský Pohár plovoucích maket historických plachetnic vypukl včera na hrádecké Kristýně. Unikátní podívaná je jedinečná v tom směru, že dává příležitost vidět nejvíce modelů větrem poháněných lodí na jednom místě. Celkem 44 soutěžících z 5 zemí zde v sobotu i neděli předvádí své lodivodské umění i modelářské schopnosti.
Dvůr Králové – Když v květnu před 65 lety vznikla malá zoologická zahrada s evropskými zvířaty jako součást vlastivědného muzea, nikdo netušil, do jakých rozměrů vyroste.
Svatobořice-Mistřín – Jsou ze stejné vesnice jako Mistříňanka, a založili vlastní dechovku. Aby se co nejvíce odlišili, pojmenovali se Svatobořáci a jsou nejnovější dechovou hudbou v regionu. Co je nejzajímavější, jsou to ještě školáci.
Ústí nad Labem – S rýží nebo bramborem, jako polévka se podává Staročeská prdelačka nebo dezert: Babiččino překvapení. Tak jako každý čtvrtek, i tento týden se v restauraci Sport Pub Zlatopramen vařilo podle čtenářů Ústeckého deníku. Vítězkou posledního kola se stala Eva Drobná s receptem na Kuřecí nudličky.
Jičín – K poslednímu utkání na venkovní půdě zajížděli starší dorostenci do Ostravy.
Liberec – Už jen do konce května mají návštěvníci Oblastní galerie v Liberci možnost zhlédnout unikátní sbírku francouzského malířství 19. století, představující slavné krajináře tzv. barbizonské školy.
Pardubice - Pardubický lakros má za sebou nejlepší sezonu v historii. Teď se tým připravuje na zápas s účastníkem mistrovství světa.
Praha – Smrt a dívka. To je taneční kreace, kterou chystá šéf baletu Národního divadla Petr Zuska v Monte Carlu. Pro tamní soubor připravuje vlastní choreografii, která bude i prestižní vizitkou pražského Národního divadla.
Vimperk – V sobotu se v tělocvičně I. ZŠ v Sezimově Ústí konal velký slet gymnastických čarodějnic. Pochopitelně tam nemohly chybět ani děvčata z oddílu SG TJ Šumavan Vimperk. Sice pouze dvě, ale o to víc se snažily udělat vimperským čarodějnicím dobré jméno.
Podhoří – Milovníci všech vznášedel a letadel mohou využít jedinečné podívané. Členové ústeckého letiště si pro všechny Ústečany připravili na sobotu 7. května tradiční Letecký den.
Turnov – Vůbec poprvé v zahraničí, bude v Klenotnici zdejšího muzea k vidění ojedinělá ukázka unikátních šperků, mimořádné umělecké hodnoty.
Trutnov – Opět po roce se vyznavači cyklistické akrobatické show dočkají mezinárodních závodů, které tradičně nesou název Bike Hall Contest. Jejich již sedmý ročník je na programu od čtvrtka do soboty, když to nejlepší přijde na řadu v poslední den finálovými jízdami.
Volyně – Nejde nám o nějakou lacinou vizuální kulisu, nýbrž o kvalitní vlastivědnou práci, zmiňuje vedoucí muzea Karel Skalický.
Hranice /FOTOGALERIE/ – Naprosto unikátní výstava fotografií odstartovala vernisáží ve středu v podvečer v Galerii Severní křídlo zámku. Poprvé došlo v Hranicích ke společné výstavě otce a dcery.
Waldkirchen – Tým České spořitelny Specialized sbíral o uplynulém víkendu znovu řadu úspěchů.
Nový Jičín – Daniel Salontay a jeho souputnice Shina alias Longital jsou špičkou elektronického písničkářství Slovenska. Muzikanti, kteří spolupracovali třeba s Hansardem a Irglovou, teď jedou své umění dokázat do Nového Jičína. Tento pátek vystoupí v Galerce.
Třebíz – Na sobotní závod v Třebízi pořádaný podnikem Mezinárodního mistrovství ČR amatérů se motokrosař Tomáš Razím vyspal velmi dobře a dojel si pro zlato.
Břeclav- Setkání s uměním, které každoročně pořádá břeclavské gymnázium, opět rozšíří sbírku zajímavých uměleckých předmětů školy. Ty možná oživí i prostor na pěší zóně.
Ostroh – Akce se na hradě Seeberg nedaleko Františkových Lázní uskuteční 7. května od 14 hodin
Turnov – Vůbec poprvé v zahraničí, bude v Klenotnici zdejšího muzea k vidění ojedinělá ukázka unikátních šperků, mimořádné umělecké hodnoty.
Lipník nad Bečvou – V dnešní době asi není v České republice mnoho měst, které by investovaly každoročně finanční prostředky do výtvarných uměleckých děl. Už v tom je Lipník nad Bečvou výjimkou.
Olomouc – Jak se vyvíjelo vietnamské písmo, jaké je nejznámější vietnamské jídlo a jak je těžké si jej vlastnoručně připravit nebo se jen nechat unést poetičností vietnamské kinematografie. S nabídkou jak strávit tři májové večery přichází Katedra asijských studií Filozofické fakulty UP.
Jihlava – Už po šesté mohou adepti spisovatelského umění změřit své síly v literární soutěži, která je součástí havlíčkobrodského knižního veletrhu.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - Při výstupu na věž se návštěvníci ocitnou uprostřed bitvy u italského Milána, kde dle pověsti vznikl znak Pardubic.
Krnov - Jan Kuba,dramaturg kulturních programů v krnovské čajovně Ninive, nám prozradil, co ho zaujalo v kultuře a co mu naopak chybí.
Brno – Umění pro jedny, vandalismus pro druhé. Každopádně špatná zpráva pro majitele domů, které si jako cíl pro svoje grafiti vyberou sprejeři. Město Brno za odstranění samozvaných uměleckých děl letos zaplatí pět milionů korun. Tedy takřka cenu jednoho nového autobusu.
Kutná Hora – Výzmnou mezinárodní výstavu Umění a kultura ve střední Evropě za vlády Jagellonců 1386 – 1572 bude v příštím roce hostit Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře.
Kyjov – Obrazy strážovického rodáka žijícího v Paříži Ladislava Schovance vystaví Radniční galerie v Kyjově. Výstava se jmenuje Umění – zrcadlo duše.
Uspořádat oslavy 1. máje a vyhlásit vítěze florbalového turnaje přišli na hrad Střekov pracovníci a děti Dětskéh domova Střekov.
Bílovec – Pedagog bílovická základní umělecké školy Pavel Klos připravil na tento čtvrtek zajímavé jazzové setkání. V prostorách školy vystoupí hned několik jazzových uskupení s vazbami k Bílovci a také výtečná ostravská zpěvačka Monika Foltýnová.