Velké Poříčí – V sobotu 1. května v 10 hodin bude na letišti ve Velkém Poříčí zahájen již IX. ročník Mezinárodního závodu kluzáků „Hronovské Orlíkovské přeháňky.“ Již po deváté se sjedou piloti z celé republiky, Polska, Německa a Rakouska, aby předvedli své umění v ovládání historických kluzáků a utkali se s nevyzpytatelnou termikou, která jim není vždy nakloněna.
Valašské Meziříčí – Nikoliv tradiční májku, ale pódium budou první květnový den odpoledne stavět na nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Divákům a posluchačům se zde představí celá řada kapel v čele s držiteli tří Andělů za loňský rok, kapelou Charlie Straight.
Třeboň/FOTO/PROGRAM/ – Ferda Mravenec, modří prvoci a různí broučci zdobí už pár hodin třeboňské náměstí. Oznamují tak, že vlázeňském městě začal ve středu Anifilm, mezinárodní festival animovaných filmů, který potrvá do neděle.
Liberec – Oblastní galerie v Liberci připravila v rámci svých doprovodných programů komentovanou prohlídku, která se váže k probíhající výstavě Shopping 2000/2010. Komentář k přírůstkům galerijních sbírek za posledních deset let mohou zájemci vyslechnout dnes od 17.00 hodin.
Sasko - Počasí už začíná přát vycházkám do přírody, a tak vám možná přijde vhod pár tipů na výlety, které se nemusí omezit jen na známá místa v okolí, ale zavedou vás k našim sousedům.
Sosnová - Největší atrakcí Jarního Sosnění, které se uskuteční v neděli 2. května na autodromu Sosnová, bude určitě účast závodního vozu Bugatti 35B Pursang, který v loňském roce přivezl do České republiky Bohuslav Klein.
Třeboň /FOTOGALERIE/ – Ferda Mravenec, modří prvoci a různí broučci zdobí už pár hodin třeboňské náměstí. Oznamují tak, že v lázeňském městě začal ve středu Anifilm, mezinárodní festival animovaných filmů, který potrvá do neděle.
Olomouc – Ochutnávku z maďarského umění posledních šedesáti let představuje v pořadí třetí výstava se souhrnným názvem Středoevropské forum Olomouc (SEFO), kterou ve čtvrtek od 18 hodin otevře veřejnosti Muzeum umění Olomouc (MUO).
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Bývalá káznice vbrněnské Bratislavské ulici vdobě, kdy plnila svou funkci, rozhodně nepřekypovala veselím a svobodou. Právě tohle ji však čeká už vletošním roce. Brno chce totiž zanedbanou budovu proměnit vtakzvané Kreativní centrum, kde se bude setkávat kreativní průmysl a volnéumění.
Šumperk - Oddíl sportovní gymnastiky v Prostějově pořádá každoročně závod pro nejmenší gymnastky nazvaný přiléhavě Gymnastická mimina. Letošního ročníku se zúčastnili v hojném počtu i malí gymnasté a gymnastky z GK Šumperk.
Jablunkov, Frýdek-Místek, Třinec – Ředitel Městské policie v Třinci Josef Kužma redakci potvrdil, že největší práci jim vandalové přichystají, když se ve městě koná nějaká kulturní akce.
Opava – Zanedlouho bude kvůli rekonstrukci uzavřen objekt bývalého Dominikánského kláštera, který známe jako Dům umění, Vinárna U Přemka a kostel sv. Václava. Ještě předtím však do těchto prostor můžete zavítat na kulturní akci.
Rokytník /FOTOGALERIE/ – Na nedělní odpoledne připravili pořadatelé ze Sokola Rokytník v místní sokolovně závody autíček na radiové ovládání „Rokytenské autíčko“. V nádherném slounečném odpoledni se na start závodu k radosti pořadatelů postavilo 35 závodníků.
Přerov – Třemi medailemi z mezinárodní kulinářské soutěže Gastro Hradec Králové 2010, která se konala minulý týden, se můžou pochlubit studenti Střední školy gastronomie a služeb v Přerově.
Jindřichův Hradec – Zpředávání cen Křesadlo a Dobrá parta pro nejlepší dobrovolníky vJihočeském kraji si v úterý přivezly ocenění Dobrá parta ze Strakonic do Jindřichova Hradce Iveta Brabcová a Lenka Burdová.
Ostrava/FOTOGALERIE/ - Letos získal titul Kuchař roku. Pražská restaurace Alcron, jejíž kuchyni šéfuje, obsadila první příčku v tuzemském top žebříčku nejlepších restaurací Grand Restaurant a najdete ji i v prestižním průvodci Michelin. Úspěšný šéfkuchař Roman Paulus předvedl své kulinářské umění spolu se svým týmem v neděli v restauraci Bamboo ostravského hotelu Park Inn.
Jablonec nad Nisou – Výtvarník, architekt a pedagog Karol Weisslechner vystaví své kresby a šperky v jablonecké galerii N. Zahájení výstavy se uskuteční 27. dubna v 17.00 hodin a trvá do 21. května.
Olomouc – Jakou roli sehrála významná česká divadla při rozpoutání revolučních procesů v listopadu a prosinci roku 1989? Na tuto otázku chce odpovědět výstava Divadlo a revoluce, umístěná ode úterý v prostorách Galerie Divadlo v Uměleckém centru UP (Konvikt).
Slaný - Slánská základní umělecká škola slaví v letošním roce od svého založení 170 let. Při této příležitosti se v těchto dnech prezentují svým uměním i desítky současných žáků, kteří procházejí jejími branami. A vskutku, je se nač dívat i co poslouchat.
Kroměříž – Šermířská vystoupení a k tomu dobová hudba: přesně takové zpestření chystají na nadcházející víkend pracovníci kroměřížského Národního památkového ústavu (NPÚ).
Napajedla – Anglické vyšší a vysoké školy chtějí vstoupit do České republiky, upozorňuje předseda Sdružení podnikatelů Zlínského kraje (SPZK) Rudolf Chmelař. Jejich zájem si v březnu potvrdil týdenní cestou do Británie.
Velehrad /FOTOGALERIE/ – Pětatřicet motorkářů na dvoukolových strojích Kawasaki z různých končin České republiky brázdilo v sobotu 24. dubna silnice ve směru na Velehrad.
Jižní Morava /ŘEMESLA JIŽNÍ MORAVY/ - Na ženy, které pracovaly s magií, se ještě před několika staletími zaměřovali inkvizitoři. Dnes mají živnostenský list a lačné zákazníky.
Brno - Jednoduchý příběh o setkání dvou neznámých osob v roce 1966 na filmové plátno přenesl režisér Claude Lelouch. Psychologické melodrama Muž a žena zaujalo také brněnské Divadlo v 7 a půl, které se dílem volně inspirovalo a připravuje jeho uvedení v sedmi netradičních večerech. V nich divákům soubor spolu s inscenací nabídne koncert a výstavu obrazů.
Vranovice /FOTOGALERIE/ – Šest vteřin a dvě setiny. To je čas, za který nejlepší vranovický štamgast vypije půllitr piva. Je jím Petr Biederman, který se utkal v sobotu s dalšími čtyřmi pivaři v pivním sprintu na akci s názvem Vranovické jaro. Pivní soutěže byly novinkou, s níž letos pořadatelé z centra volného času jarní slavnosti obohatili.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Karvinští hráči měli v prvním utkání finálové série play off extraligy házenkářů na to, aby urvali tolik potřebnou první výhru. Jenže nechali vyhrát soupeře, který tak vede v sérii 1:0 na zápasy. Další utkání se hraje ve čtvrtek 29. dubna od 17:30 v Karviné.
Koryčany /FOTOGALERIE/ – O postup na Mistrovství České republiky v jízdě na koni ve stylu westernu se v sobotu bojovalo v Hipocentru Koryčany. Prvního kola letošního ročníku Parameta poháru se tak znovu zúčastnili vrcholoví čeští jezdci.
Nová Paka – Střední škola gastronomie a služeb se ve čtvrtek zúčastnila 15. ročníku národní soutěže cukrářského a kuchařského umění Gastro Hradec 2010.
Sušice – Na prvního máje se bude Sušicí rozléhat řev motorových pil, neboť na tamním náměstí se bude již počtvrté konat závod v timbersportu (dřevorubecký sport).
Chomutov, Rakovník - Slova, která trenér SK Rakovník Jiří Kučera pronesl v našem sobotním rozhovoru, když řekl, že jeho mužstvo hraje na cizím hřišti líp než doma a v Chomutově neprodá svou kůži lacino, se na hřišti druhého týmu divizní skupiny B naplnila.
Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Melodická hudba od skupiny Koňaboj, hemžení rodičů sdětmi, soutěže, smích a dobrá nálada. Tak vypadalo sobotní otevření turistické sezony.
Jablonec n.N. - Neděle 25. dubna: Starokatolický kostel Jablonec: 17.00 Muž, který sázel stromy. Čtení z knihy Jeana Giona doprovodí na flétnu a kytaru DUO PARADISO. Číst bude Martin Dušek. Příběh muže,který sázel naději a sklidil štěstí patří mezi nejzajímavější Gionova díla.
Bílovec – Písně hned čtyř legend světové muziky uslyšíme tuto sobotu v bílovickém Kulturním domě. Největší šlágry kapel Abba, Beatles, Bee Gees nebo zpěváka Robbieho Williamse tam zahraje a zazpívá revivalová skupina Pop Stars.