
Středověkou bitvu sledovalo na osm set lidí
Hajnice /FOTO/ - V bitevní pole se vsobotu vpodvečer proměnila louka nad obcí Hajnice na Trutnovsku. Skupina historického šermu Truvéři zvolila pro letošní ukázku období zkonce patnáctého století.
Hajnice /FOTO/ - V bitevní pole se vsobotu vpodvečer proměnila louka nad obcí Hajnice na Trutnovsku. Skupina historického šermu Truvéři zvolila pro letošní ukázku období zkonce patnáctého století.
Karlovy Vary – V úterý od 17 hodin začala vernisáží v Galerii umění v Karlových Varech výstava prací Friedensreicha Hundertwassera.
Kladno - Slavný pochod v čele s jeho výsostí arcivévodou Františkem Josefem I. vyrazil v sobotu v 9.30 hodin od Sokola směrem na náměstí Starosty Pavla. Za doprovodu hornické kapely dolu Darkov Stonava pochodovali se svými slavnostními prapory po hlavní třídě sokolové, baráčníci, zástupci horníků dolu Mayrau a rakovničtí ostrostřelci doprovázeni četným davem, ze kterého se ozývalo: „Ať žije císař Josef.“
Lázně Bělohrad - Osmdesátka je úctyhodné číslo, které opravdu stojí za bilancování. Připravili jsme pro vás k tomuto výročí almanach, který představuje shrnutí dosavadní činnosti naší zájmové organizace od roku 1929.
Jihlava -Festival sborového umění, který se bude konat v Domě kultury a odborů v Jihlavě, je mezinárodní přehlídkou špičkových amatérských souborů z Česka i ze zahraničí.
Lovosice - Absolvováním zkoušek na STV (stupně technické vyspělosti v karate – pásky) uzavřeli těsně před koncem minulého týdne svůj výcvikový rok všichni cvičenci lovosického střediska Shotokan Klubu Rajchert Sport Union.
Vysočina - Pátý ročník mezinárodního filmového festivalu filmů o umění Arts&film 2009 proběhl ve dnech 18. až 20. června v Telči.
Vysočina - Pátý ročník mezinárodního filmového festivalu filmů o umění Arts&film 2009 proběhl ve dnech 18. až 20. června v Telči.
Telč - Pátý ročník mezinárodního filmového festivalu filmů o umění Arts&film 2009 proběhl ve dnech 18. až 20. června v Telči.
Bzenec - Cenou České ručičky ocenilo ministerstvo školství umění cukrářky Kateřiny Pavlové z bzeneckého učiliště za to, že uspěla v soutěži Gastro Junior 2009 na brněnském výstavišti.
Hajnice /FOTO/ - V bitevní pole se vsobotu vpodvečer proměnila louka nad obcí Hajnice na Trutnovsku. Skupina historického šermu Truvéři zvolila pro letošní ukázku období zkonce patnáctého století.
Vysočina - Pátý ročník mezinárodního filmového festivalu filmů o umění Arts&film 2009 proběhl ve dnech 18. až 20. června v Telči.
Kolín - Ač to tak na nebi nevypadá, dnešním dnem oficiálně začíná kalendářní léto. A to se musí oslavit, jak jinak, než pohybem. Přesně takový nápad měli organizátoři akce, která se konala na Kmochově ostrově.
Týnec nad Sázavou - V sobotu 20. června v 9.30 začala u domu s pečovatelskou službou v Okružní ulici třetí přehlídka dechových orchestrů. Posluchači posoudili umění tělesa ze Základní umělecké školy Josefa Suka Benešov, Týnečanky a Vranovanky.
Hrozová - Na 5. července chystají občané Hrozové velkolepé oslavy při příležitosti sedmistého výročí od založení své obce. Šermířská skupina Folleto provedou diváky osudy vesnice od jejího založení.
Radnice - Desátý Den Radnic byl v sobotu ovlivněn kulatinami zdejšího školství. Vzdělávání se v centru severní části okresu datuje od roku 1409 a 600. výročí si nenechali ujít ochotníci.
Krnov - Gustav Aulehla vystavoval své fotografie z let 1957 až 1990. Vernisáž a křest stejnojmenné monografie se odehrál ve Flemmichově vile vKrnově vpátek 19. června. Výstavu uvedla starostka města Renata Ramazanová, knihu představil její autor, profesor Slezské univerzity Vladimír Birgus.
Křečhoř – Kolínsko se opět vrátilo hluboko do minulosti. Konkrétně o 252 let. Vzpomínkovou akci na slavnou bitvu u Kolína mohli příznivci historie i náhodní návštěvníci shlédnout u Křečhoře a vjejím blízkém okolí.
Lhota - Ve fotbalové I. A třídě, skupině A, uzavřel sezonu remízou FK Fercom Týnec nad Sázavou v sobotním dopoledni na hřišti týmu SK Lhota, za kterou někdy hraje i bývalý reprezentační kapitán Miroslav Kadlec.
Prachatice - V posledním kole fotbalové divize zajížděl v sobotním dopoledni šestý SK Benešov na hřiště Tatranu Prachatice. Zápas byl otevřený z obou stran, s mnoha šancemi (větší měli domácí), přesto skončil nerozhodně.
Křečhoř - Kolínsko se opět vrátilo hluboko do minulosti. Konkrétně o 252 let. Vzpomínkovou akci na slavnou bitvu u Kolína mohli příznivci historie i náhodní návštěvníci shlédnout u Křečhoře a vjejím blízkém okolí.
Ostrava - Pod názvem Marťan v Ostravě vystavuje v současné době v ostravské Galerii Beseda své obrazy, fotografie, básně, ale také objekty Milan Knížák, ředitel Národní galerie v Praze, přece jenom pro mnohé lidi, nejenom u nás, ještě stále mnohdy umělecky velmi kontroverzní tvůrce.
Držková /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Deset umělců opustí vsobotu dopoledne malou obec vsrdci Hostýnských vrchů, Držkovou na Zlínsku. Skončil totiž druhý ročník Mezinárodního výtvarného sympozia2009.
Na internetu najdete všechno. Návod na výrobu bomby, zprávy ze světa a kamarády. Celý svět je propojen nepřeberným množstvím komunikátorů a lidé se sbližují.
Olomouc /PROGRAM/ - Pestrý program pro malé i velké je v sobotu k vidění a "zažití" v Olomouci. Centrum a Bezručovy sady obsadily Svátky města, na nádraží se představují historické lokomotivy a odpoledne budou městem jezdit staré tramvaje.
Třebíč - In flagranti aneb Přistiženi při tanci, je název pořadu, který si na dnešní večer ke svému 30. výročí založení připravila třebíčská taneční skupina Motus. A právě tanci ve všech podobách a stylech bude patřit velký sál divadla Pasáž.
Jemnice - Nejstarší historická slavnost ve střední Evropě, Barchan, začala v pátek večer. Po celý víkend bude město patřit královským veličenstvům Elišce Přemyslovně, Janu Lucemburskému a jejich početnému doprovodu.
Bítov /FOTOGALERIE/ - Jedinečnou přilbici z roku 1340 či drátěnou košili mohou lidé vidět na mimořádné výstavě Chladná krása plátové zbroje. Ta začala v pátek na hradě Bítov.
Jemnice - Nejstarší historická slavnost ve střední Evropě, Barchan, začíná právě dnes v Jemnici. Po celý víkend bude město patřit královským veličenstvům Elišce Přemyslovně, Janu Lucemburskému a jejich početnému doprovodu. Chybět nebudou dobová tržiště, pouťové atrakce a bohatý kulturní program.
Křimov - Silné náklaďáky na terénní dráze a jízdy na hranici rizika. Víkend na závodišti v Krásné Lípě u Křimova slibuje vpravdě adrenalinový zážitek. Jede se tu třetí část seriálu Truck Trial.
Tuchlovice -Extraligoví hokejisté Kladna opět předvedli, že ovládají i fotbalové umění a na šumavském soustředění přehráli Vimperk jasně 6:2, když se třemi zásahy prezentovala posila z fotbalového SK Kladno Jaromír Šilhan.
Vokšice u Jičína - V Galerii J.B. Spektrum se zítřejší sobotu koná od 14 hodin vernisáž výstavy děl Miloše Šedivého: keramika Z mého ateliéru a fotografie Amerika jinak.
Ostrava - On-line rozhovor s Alešem Najbrtem, autorem nového loga Ostravy a šéfem grafického Studia Najbrt nabídl v pátek možnost ptát se třeba, jak vznikl nápad se třemi vykřičníky.
Baška -V zástavní listině z 22. srpna 1434 se uvádí, že synové těšínského knížete Bolka I. -Václav, Přemek a Vladislav zastavují město Frýdek a vsi Bašku, Bruzovice, Staré Město, Lhotu a Místek za 500 kop slezských stříbrných Arnoštu z Tworkova.
Olomouc /AKTUALIZOVÁNO/ - Tradiční kostýmovaný průvod ke cti svaté Pavlíny, patronky města, v pátek odpoledne vyrazí od radnice na cestu centrem Olomouce. Začnou tak Svátky města, které budou pokračovat pestrým programem v sobotu.
Prague Food Festival se v posledním květnovém víkendu opět stal i navzdory nepříznivému počasí třídenní oslavou umění nejlepších šéfkuchařů Česka, dobrého piva, vynikajícího vína a míchaných koktejlů. Za tři dny ho navštívilo patnáct a půl tisíce platících návštěvníků.
Kladno - Na hřišti Slovanu Kladno se v sobotu odehrál 2. ročník Memoriálu Miroslava Šípala mladších přípravek.
Plzeň - Hned čtyři zástupce má severočeský hokejbal v českém týmu na mistrovství světa v Plzni.
Svojšice - Unikátně zachovaná středověká tvrz Svojšice bude od tohoto víkendu po tři týdny plná života a kumštu.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – OSTRAVA!!! Nové logo moravskoslezské metropole, které stále vyvolává bouřlivé reakce, je od čtvrtku v různých variacích a studiích k vidění v Domě umění na Jurečkově ulici. Právě zahájená výstava s názvem Tři vykřičníky ale představuje celý záběr autorů loga, tedy pražského Studia Najbrt.
Zbraslav - Přesun sbírky orientálního umění se odsouvá na podzim, Národní galerie zde přesto končí.
Olomouc - Dva borci klubu Kickboxing Rádlo Jan Fendrich a Vendula Müllerová se zúčastnili Mistrovství České republiky v disciplínách fullcontact a K1.
Velvary /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ - Sbor dobrovolných hasičů ve Velvarech, který je nejstarší v Čechách, byl založen 22. května 1864 Karlem Krohnem. Ten při svých cestách do sousedního Německa obdivoval umění tamních záchranných sborů.
Pardubice - Součástí festivalu bude také Organum regium – soutěž žáků ve hře na varhany.
Hradec Králové - Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů nakrojí svůj patnáctý ročník. Do města se sjedou divadelníci až z Japonska, Brazílie či Beninu.
Cheb - Na stadionu Lokomotivy Cheb se sešlo na soutěži téměř sto mladých příznivců kopané
Praha - Nenáviděnou letní přípravu vyměnili hokejisté Slavie za pár hodin zpestření na zámecké půdě. Dali si dostaveníčko na golfu.
Klatovy - Skandovaný potlesk „Iveta, Iveta“, při němž málem spadlo klatovské divadlo, zakončil v úterý večer již tradiční pořad Ve víru tance.
Nový Bor - V Novém Boru proběhnou tento víkend tradiční Sklářské slavnosti.
Český Krumlov - V Českém Krumlově se o víkendu uskuteční Slavnosti pětilisté růže. V pátek a v neděli je vstup zdarma.