Škola Ge-Baek Hosin Sool vychovala dalšího držitele černého pásku
Chomutov - Taekwon-do a Chomutov? Myslíte, že to nejde dohromady? Jde! Škola Ge-Baek Hosin Sool funguje výborně. Nedávno vychovala dalšího člena černého pásku. A není to jednoduché!
Chomutov - Taekwon-do a Chomutov? Myslíte, že to nejde dohromady? Jde! Škola Ge-Baek Hosin Sool funguje výborně. Nedávno vychovala dalšího člena černého pásku. A není to jednoduché!
Cheb - Čtyři domy v Chebu chtěl vylepšit dvacetiletý místní mladík. Vzal tedy sprej a pomaloval je. Majitelé ale jeho díla za umění nepovažují, a tak teď čelí podezření z přečinu poškození cizí věci.
Liberec – Teprve druhá waldorfská škola v kraji je nově i v Liberci. Společným zpěvem dětí, rodičů a přátel školy začala výuka v první waldorfské třídě v Liberci.
Třebíč – Chovatelský den se letos v Třebíči uskuteční již po šestadvacáté. Tradiční akce plná zvířat a jejich umění spolupracovat s majiteli začne v sobotu 9. září a bude pokračovat v neděli. Místem srazu chovatelů bude jezdecký areál na Polance.
Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Centrum Jana XXIII. v Hlinsku v úterý nabízí program Výtvarné dílny pro dospělé s Janou Dušánkovou.
Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se vytáhli. V rámci I. A třídy vyhráli v Telči a v tabulce se posunuli do lepší poloviny. Pacov padl v Mírovce a stejně tak jeden gól rozhodl o porážce Kamenice nad Lipou v Leštině.
Pardubice – Dnes v 17 hodin bude v Galerii Univerzity Pardubice otevřena již 99. výstava obrazů, tentokrát pardubického autora Víta Boučka.
ROZHOVOR/ Galerie Vladimíra Hrocha opět ožije autorskou tvorbou. Zpět do míst, kde na Střední uměleckoprůmyslové škole prožívala svá studentská léta, se vrací malířka Karolína Rossí (1983).
Pardubický kraj, Vysoké Mýto /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Závěr týdne bude ve Vysokém Mýtě ve znamení tradičních Městských slavností, které nabídnou spoustu hudby, zábavu i Kujebácký jarmark.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ –Debakl 0:5 utrpěl českolipský Arsenal ve 4. kole Fortuna Divize od Sokolu Hustouň.
Vyškov - Za celé jaro uhráli dvanáct bodů. Teď na podzim jich vyškovští fotbalisté v pěti zápasech nasbírali už patnáct. Není uměním porazit slabého soupeře, ale silnějšího. Tuto starou fotbalovou pravdu naplnil zápas pátého kola Moravskoslezské fotbalové ligy ve Vyškově. Hostující Hanácká Slavia Kroměříž diktovala tempo, góly dávali domácí.
Hradec Králové - Oblíbené slavnosti královny Elišky Rejčky přilákaly do krajského města tisíce zvědavců.
Praha - Výstava výtvarníka Františka Skály, která se od března konala v pražské Valdštejnské jízdárně, přilákala téměř 65 tisíc návštěvníků. Řadí se k divácky nejúspěšnějším výstavám, které Národní galerie v Praze v posledních letech připravila. Výstava skončila v neděli stejně jako přehlídka německého malíře Gerharda Richtera, jíž od dubna vidělo v paláci Kinských 54.950 lidí. V pondělí to sdělila mluvčí NG Tereza Ježková.
Jirkov - Jirkovský oddíl Rozalinky zažil sezonu snů. Titul završil roky tvrdé práce.
Hradec Králové /FOTO/ - Na letošní ročník nepřiletěly Typhoony ani bombardér Su-24.
/FOTO/ Letos se lepila organizátorům letecké přehlídky CIAF, které se pravidelně na začátku září koná na hradeckém letišti, smůla na paty. Nejenže akci příliš nepřálo počasí, ačkoli v sobotu se docela umoudřilo, ale nedorazily ani Typhoony ani bombardér Su-24.
Valtice - Barokní hudební a taneční umění představila v kulisách valtického zámku slavnost Feste Teatrale. Třetí ročník přilákal po celý víkend stovky lidí. Návštěvníci se dočkali workshopů, komorních recitálů a koncertů, i operního představení v zámeckém divadle.
Kolín - Mladí horolezci do šestnácti let předvedli své lezecké umění v sobotu 2. září v rámci čtvrtého ročníku Pod mostem cup. Odpoledne pak byl připraven program pro veřejnost. Jaké je lézt po zdi, si tak mohli vyzkoušet úplně všichni.
Červený Hrádek - Zámek Červený hrádek po roce opět hostil mistrovství světa ve vaření svíčkové. Opojná vůně přilákala stovky diváků
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kuchařské a barmanské show, soutěž Chilližrout a prodejci s nejrůznějšími druhy pikantních pochutin. Šestý ročník Chillibraní , který se letos poprvé spojil s Apetit piknikem, přilákal v sobotu do areálu brněnského koupaliště Riviéra tisíce fanoušků nejen pálivého jídla. Apetit piknik se v Brně letos konal poprvé. V areálu koupaliště Riviéra tak bylo kolem stovky stánků, které lákaly na vůni originálních i pikantních pokrmů.
Hradec Králové - Letos již po šestnácté navštívila Hradec Králové jeho patronka královna Eliška Rejčka. Na její počest byly uspořádány tradiční slavnosti, které se vyvrcholily v sobotu večer ohňostrojem. Akce se konala v historickém centru města.
Pražská galerie Dox získá nové prostory. Zázemí by v jedné ze tří nových budov měli najít tanečníci, filmaři a hudebníci.
Jihlava – Svět Romů a především jejich kulturu poodhalí na jihlavském Masarykově náměstí kočovný projekt Romský stan v pondělí a úterý od 14. do 15. září. Na programu jsou vzdělávací semináře, workshopy, pohádky, divadelní představení, taneční vystoupení a koncerty romských hudebníků.
Praha - Galerie Dox získá nové prostory. Zázemí by v jedné ze tří nových budov měli najít tanečníci, filmaři a hudebníci.
Dobříš - V sobotu 16. září se na zámku Dobříš odehraje tradiční Svatováclavská slavnost, kterou již po sedmnácté vyvrcholí letní turistická sezona. Od deseti hodin se návštěvníci mohou těšit na bohatý program v celém areálu zámku i ve francouzském parku.
Vísky - Do betlému na louce u kostela ve Vískách přibyli čtyři světci. Z pískovce. „Tentokrát jsme se zaměřili na českou historii,“ nastínil téma letošního Sochařského ateliéru vísecký starosta Stanislav Kamba. Ve Vískách na Blanensku se konal už poosmé.
Česká Skalice - Galerie Luxfer, která je zaměřena na současné české umění, o letošních prázdninách hýřila rozmanitými aktivitami. Mezi ty tradiční patří Plenér absolventů Fakulty výtvarných umění VUT v Brně ve veřejném prostoru města. Tentokrát se ho aktivně zúčastnilo šest lidí.
Solnice - Ve sportovním areálu se 3. září uskuteční Rodinný den s pestrým programem.
Březno u Loun – Zajímavý program je v archeologickém skanzenu připraven už na tuto sobotu.
Pardubice - Závodiště bude od pátku do neděle patřit koním. Nebudou se tu ale konat dostihy, na programu je devatenáctý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci.
Pardubice – V letním kině u Tyršových sadů se dnes bude kouzlit. Na programu je film o iluzionistech Podfukáři 2.
Těchobuz – Galerii Bernarda Bolzana, nacházející se v prostorách bývalé sýpky v Těchobuzi, ovládne v sobotu 2. září vernisáž již čtvrtého ročníku kolektivní výstavy uměleckých děl s názvem Kompostela 2017. Pro milovníky umění bude společná výstava obrazů a keramických objektů v galerii k vidění až do konce září.
Druhé veřejné piano ve Frýdku-Místku se dočkalo oficiálního pokřtění. K nástroji, který se nachází v místeckém křížovém podchodu, přibylo další na opačném břehu řeky Ostravice.
České Budějovice - Medaile Za zásluhy a Za statečnost bude letos opět udělovat českobudějovický primátor Jiří Svoboda u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu.
Chrudim – Na šesti místech v Chrudimi se už objevily, nebo ještě objeví, stojany s fotografiemi přírody. Jeden takový už stojí například před regionálním muzeem, další je na Žižkově a Resselově náměstí nebo v Klášterních zahradách.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ – To zrekonstruovaný zimní stadion v Poděbradech ještě nezažil. Ochozy narvané k prasknutí. Těžko by někdo další hledal volné místečko na tribunách. A není se čemu divit. Do lázeňského města přijela Sparta.
Rohatec – Výrobě obrazů složených ze sítí šité krajky a bavlněné nebo režné nitě se Anna Netíková věnovala většinu svého života. Mnoho lidí si tak pojem nitěné obrazy spojuje právě s jejím jménem. Právě k letošnímu stému výročí jejího narození pořádá vedení obce Rohatec výstavu jejích prací, která je otevřená až do 24. září.
Plzeň - Už po čtvrté se v Plzni uskuteční mezinárodní festival pouličního umění nazvaný Pilsen Busking Fest.
Tábor - E.ON se na táborském Sídlišti nad Lužnicí vydal cestou umění.
Čtyři pětiny mladých Čechů získaly první pracovní zkušenosti již během studia. Vyplývá to ze šetření Českého statistického úřadu o lidech ve věku 20 až 34 let na trhu práce.
Unikátní spojení historické památky a výběru toho nejlepšího z baletu v podání Moravského divadla Olomouc mohli vidět všichni, kdo zavítali v sobotu večer na nádvoří zámku Plumlov. Baletní galavečer se zde konal už popáté a je čím dál oblíbenější.
Sobota patřila v autokempu Žralok v Plumlově kotlíkovým gulášům. Šestého ročníku Plumlovského kotlíku se zúčastnilo 8 soutěžních družstev, jejichž kuchařské umění zhodnotila jak veřejnost, tak i odborná porota.
Sosnová - V loňském ročníku se již tradiční seriál závodů MOGUL Driving Cup na Autodromu v Sosnové setkal s rekordním zájmem a i proto se pořadatelé rozhodli v této tradici pokračovat.
Častolovice - Nádvoří, kde se to v sobotu 26. srpna večer jen hemžilo lidmi, signalizovalo, že zájem o Hradozámeckou noc na zámku Častolovice byl opět mimořádný.
Skvělý program, spousta jarmarečných atrakcí, dobrá zábava a davy lidí. Tak vypadal sobotní Šenovský jarmark, kterému přálo i krásné letní počasí.
Soubor z Gruzie nedorazil. I tak byli pořadatelé s programem a účastí spokojení.I přes akcemi nabitý víkend si cestu do Liptálu milovníci folklóru našli. Vesnice pod kopcem Syrákov opět ožila Liptálskými slavnostmi.
Liberec – Kolekci inspirovanou folklórem, konkrétně slovenským Liptovem, představila ve čtvrtek na své autorské přehlídce módní ve Vratislavicích návrhářka Beata Rajská.
/FOTOGALERIE/ Nejlepší ochránci zákona na koních předvedli své umění na jubilejním XX. ročníku Mezinárodního setkání jízdních policií, které se v sobotu konalo v zadní části Komenského sadů v Ostravě.
/ROZHOVOR/ Kolekci inspirovanou folklórem, konkrétně slovenským Liptovem, představila ve čtvrtek na své autorské přehlídce módní ve Vratislavicích návrhářka Beata Rajská.
Žirovnice – Návštěvníky zámku v Žirovnici okouzluje v těchto dnech svým uměním Alexandra Dětinská. Ta v zámeckém špýcharu vystavuje své obrazy od začátku července. Na výstavě naivních obrazů mohou zájemci až do konce října vidět krásné poetické obrazy plné života.