
Výstava Dřevěné nálady v Maryčce
HAVÍŘOV - V Galerii Maryčka Kulturního domu Petra Bezruče vystavuje výběr ze své bohaté řezbářské tvorby dětmarovický výtvarník Stanislav Agner. Svou expozici nazval Dřevěné nálady.
HAVÍŘOV - V Galerii Maryčka Kulturního domu Petra Bezruče vystavuje výběr ze své bohaté řezbářské tvorby dětmarovický výtvarník Stanislav Agner. Svou expozici nazval Dřevěné nálady.
TEPLICE - Studenti teplické hotelové školy měli možnost dozvědět se něco více o vínech. Škola pro zájemce v těchto dnech připravila sommeliérský kurz. Specialista na vína Karel Babka zasvětil dvacítku studentů Hotelové školy Teplice do základů sommeliérství. Škola pořádá takovýto kurz minimálně jedenkrát ročně.
UHLÍŘSKÉ JANOVICE - Před dalším zápasem II. ligy měly fotbalistky obou celků na chvostu tabulky shodnou bilanci – stejný zisk tří bodů, stejný brankový rozdíl.
OPAVA - Karneval rozmanitosti, festival, jehož stěžejním smyslem je upozornit na šest podob diskriminace, se pomalu chýlí ke svému závěru. Již pouze po dva dny budou v našem městě promítány snímky dotýkající se této neradostné problematiky.
ZLÍN - Nejen mluveným slovem, ale i pohybovým a hudebním nadáním hodlá zlínské publikum zaujmout všeuměl Martin Zbrožek. Jeho improvizace nazvaná Mezi pilíři, s níž vystoupí v 19 hodin v kulturním institutu Alternativa, se tak stane pestrou směsicí všech tří druhů umění.
KUNOVICE - Populární soubor vznikl na přelomu let 1969–70 v Kunovicích (tehdy součást Uh. Hradiště) z dětského kolektivu Děcka z Kunovic. Navázal na tradici slováckého krúžku, který zde existoval od roku 1929 do první poloviny let šedesátých. Svůj název má od roku 1974, zřizovatelem bylo nejprve JZD Kunovice, od roku 1983 SZK (nyní Klub kultury) Uh. Hradiště.
KROMĚŘÍŽ - Až do Frankfurtu nad Mohanem, Bruselu či Vídně v těchto dnech směřují některé výtvarné skvosty z kroměřížského Arcidiecézního muzea.
ZLÍN - Ve věku devadesáti let skonal minulé úterý historik umění PhDr. Michal Plánka. Byl významnou osobností kulturního dění ve zlínském regionu. V roce 1953 se stal Plánka prvním ředitelem a jediným zaměstnancem tehdy založené Krajské galerie kraje Gottwaldov.
…, básníka a čestného občana Litoměřic
ZÁSADA - Varhany od otce a syna Žloutkových zahrají už vánoční koncert v Brně.
JABLONEC NAD NISOU - Říká, že vše funguje na principu „co vysíláme, to přitahujeme“. Dobro přitahuje dobré, krása krásné. Přitažlivost těla a duše lze probouzet a měnit. Stačí chuť, píle, víra ve vlastní schopnosti a víra v dosažení cíle. V Jablonci otevřel Magnet – prostor pro seberozvíjení a umění přitažlivosti. Pochází z pražského Žižkova, ale Jablonec se mu stal před časem novým domovem a v žádném případě by již neměnil.
HODONÍN - Ježibaba, tříhlavý drak, Kašpárek a další pidilidi na niti čekají na návštěvníky v hodonínském domě kultury. Očekávaná výstava loutek tam začne už tento čtvrtek.
HAVÍŘOV – Helax club Stodola přivítal vsobotu další hvězdu hudebního nebe, když se poprvé vHavířově představila slovenská kapela Maduar.
ČESKÁ REPUBLIKA - Poznali se na tramvajové zastávce. Doslova ho okouzlila. Dali se do řeči a měli si co povídat i v příštích dnech. Dozvěděl se, že je matkou dvouleté dcery a že se bude rozvádět. Josefa to potěšilo. Naopak ignoroval fakt, že je gravidní, nikoliv ovšem s manželem. Prostě se zamiloval až po uši.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Osobnostem z gastronomie či hotelnictví z celé Evropy bude v závěru týdne patřit devět pavilonů českobudějovického výstaviště. Letošní Gastrofest nabídne mimo jiné také soutěž Mistr kávy.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Jedna z nejvzácnějších textilií, jakou kdy utkali v Moravské gobelínové manufaktuře, dnes poprvé od svého vzniku před více než 70 lety opustila Valašské Meziříčí. Gobelín s názvem Dopoledne Velkého pátku byl převezen do Muzea Prostějovska, kde se stane součástí reprezentativní výstavy 110 let umění gobelínu na Moravě.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Jedna z nejvzácnějších textilií, jakou kdy utkali v Moravské gobelínové manufaktuře, dnes poprvé od svého vzniku před více než 70 lety opustila Valašské Meziříčí.
Ivan Baborák, malíř, grafik a učitel o čase kouzel a svátků vánočních.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Lektorek břišního tance je na Zlínsku dostatek. Živí se jak vyučováním, tak vystupováním na firemních akcích. Instruktorem orientálních tanců se může stát kdokoli, kdo má odvahu učit a prostory pro výuku.
VESELSKO/HORŇÁCKO - Multikulturní akce s názvem Szquarkyday přilákala o víkendu téměř tři stovky milovníků různých žánrů a nadšenců umění. Vystavovala zde hrstka výtvarníků z Veselska a Horňácka.
SLAVKOV U BRNA - Ve vyrovnaném zápase druhého týmu 1.A třídy proti o místo horším Šlapanicím selhali střelci.
PELHŘIMOV/PACOV - Rok uplynul od voleb do městských zastupitelstev. Do čela radnic se postavili noví starostové a místostarostové. O změnách, inovacích měst a obcí rozhoduje jiné složení zastupitelstev.
OPAVA - Festival Karneval rozmanitosti, který v těchto dnech probíhá v Opavě, vstoupil do své druhé poloviny.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovická radnice zažila během dvou posledních víkendů raritní událost – dvě diamantové svatby, navíc v jedné rodině. Tuto sobotu v 11.30 hodin ji v obřadní síni radnice oslavili Zdeňka a Bohumil Váchovi.
BRNO - Petr Kvíčala je malíř abstraktní nezobrazující malby, zatímco Jiří Kovanda je performer a konceptualista. Oba však spojuje výtvarné umění a spontánnost, jíž jsou díla obou autorů prodchnuta.
BRNO - Honosné stavby. Velkolepé slavnosti. Náboženská procítěnost. Takový byl svět barokního Brna. Jeho hvězdná hodina nastala v roce 1645, kdy odolalo dvacetinásobné švédské přesile.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Lektorek břišního tance je na Zlínsku dostatek. Živí se jak vyučováním, tak vystupováním na firemních akcích. Instruktorem orientálních tanců se může stát kdokoli, kdo má odvahu učit a prostory pro výuku.
Všude tam, kde bývalo hodně lesů a tichých lesních zákoutí, kde tak ráda odpočívá zvěř, tam bývalo vždy dost lovné zvěře. A se zvěří i myslivců, jejichž posláním bylo zvěři zajistit klidný život. Nejenom to! Samozřejmě lovnou zvěř bedlivě střežit před pytláky.
RALSKO - KUŘÍVODY - Bezesporu zajímavý člověk Jiří Hypš vystavuje své malby v místním centru v obci Ralsko Kuřivody na Českolipsku.
HAVÍŘOV - Místní organizace Polského kulturně-osvětového svazu (PZKO) v Havířově-Bludovicích oslavila v sobotu slavnostním koncertem 60. výročí svého vzniku. Zakládající valná hromada spolku polské národnostní menšiny se konala 16. listopadu 1947 v Dělnickém domě v Dolních Bludovicích.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Lektorek břišního tance je na Zlínsku dostatek. Živí se jak vyučováním, tak vystupováním na firemních akcích. Instruktorem orientálních tanců se může stát kdokoli, kdo má odvahu učit a prostory pro výuku.
OLŠANY, VYŠKOV - On dříve hrával fotbal a ona se zase věnovala baletu. Ale nakonec se oba dostali k tanci a už devátý rok spolu tvoří pár. Díky tomu jsou také velmi dobrými přáteli i mimo parket. Řeč je o šestnáctileté Rozálii Kopecké z Olšan a jejím tanečním partnerovi sedmnáctiletém Ondřeji Kadičovi z Vyškova.
BOHDALICE-PAVLOVICE - REAKCE ČTENÁŘE na článek o třistatisícové pokutě pro obec Bohdalice-Pavlovice.
NOVÝ JIČÍN - Příznivce baletu tentokrát láká novojičínské Beskydské divadlo na další ze světových děl tohoto umění. Toto pondělí se tam chystá vystoupit Moravské divadlo Olomouc s úsměvným baletním vystoupením známé hry Louise Hérolda a Johna Lanchberyho Marná opatrnost.
RAKOVNÍK -Festival. Dalším dílem na sále Kulturního centra v Rakovníku pokračoval letos již 20. ročník festivalu vokální tvorby Rakovník bratří Burianů pořadem s názvem Oblíbené melodie bratří Burianů.
KRNOV - Střední pedagogická a Střední zdravotnická škola Krnov uspořádala seminář, na který pozvala učitele výtvarné výchovy ze všech škol v republice.
PRAHA - V pražském Divadle Minor budev neděliodměněna nejinspirativnější loutková inscenace sezony. Prestižní cena Erik bude předána v rámci končící oborové přehlídky Přelet nad loutkářským hnízdem, která od čtvrtka představila profesionální, nezávislá i amatérská divadla.
KROMĚŘÍŽ - Malby, kresby a plastiky si mohli ve čtvrtek prohlédnout lidé, kteří se zúčastnili vernisáže výstavy nazvané Umění je stav duše. V kroměřížském muzeu se akce uskutečnila už pošesté.
HOSTOMICE - Taneční kurzy mají v Hostomicích dlouholetou tradici. Letos je spolu s místním svazem žen pořádá Josef Frajer v hostomické restauraci U Frajerů
ČESKÝ KRUMLOV - Další Krumlovská madona, která bude po dobu příštích dvanácti měsíců k vidění na fasádě domu číslo 72 v Široké ulici, pochází z autorské dílny ostravského výtvarníka a pedagoga Jiřího Surůvky.
RAKOVNÍK - Kiszovy grafiky vzbuzovaly nadšení a obdiv už kdysi v Galerii na Pražské a ve Wintrově výstavní síni na radnici, jeho dílem je rovněž bohoslužebný kamenný stůl v chrámu svatého Bartoloměje.
BEROUN - Již desátý ročník soutěže Velká cena města Berouna ve sportovním tanci
ROKYCANY - Předsálí rokycanské sokolovny budev sobotu 3. listopaduod 8 do 11.30 hodin patřit vyznavačům filatelie. Uskuteční se tam totiž tradiční podzimní burza poštovních známek.
ČESKÝ KRUMLOV - Slavnostní vernisáží byly včera zahájeny v českokrumlovském Egon Schiele Art Centru hned čtyři akce.
HEŘMANůV MĚSTEC - Účastníci kurzů tance a společenské výchovy se scházejí ve zdejší sokolovně pravidelně každý sobotní večer.
CHOMUTOV - Chomutovské ulice skrývají desítky mozaiek, které jsou již staré a zapomenuté. Jen málokdo se nad nimi pozastaví.
PLANÁ - Je toho pramálo, co na Tachovsku stojí za zmínku přijde–li řeč na motorky, motorkáře, nebo motocyklový sport. Výjimkou jsou aktivity Cobra MC Tachov, klubu, který letos oslaví už třináctý rok existence a který začátkem října pořádal tradiční rozloučení se sezonou
KRNOV - Krnovské loutkové divadélko Krnováček existuje už půl století. Letošní rok byl asi nejdramatičtější v jeho historii.
KŘIVOKLÁT - Do soutěže na novodobou obnovu soch sedmi světců a jednoho kříže, které v letech 1731–33 osadil neznámý autor u Křivoklátu, se přihlásilo celkem 25 tvůrců, ale své návrhy nakonec představilo osmnáct z nich.
CHOMUTOV - Krásné ženy vévodily středeční Chomutovské Noci módy. Byť nedorazila avizovaná hvězda modelingu Diana Kobzanová, přesto se bylo na co koukat. Velký obdiv, a to zejména pánů, sklidily „missky“ Kateřina Průšová, Klára Medková nebo modelka Pavla Hrbková.