Kolínsko – Čtení na pokračování z knihy Uhlig von Uhlenau: Vzpomínky na bitvu u Kolína a tehdejší dobu, český překlad v rámci evropského projektu Bitva u Kolína-Justitia et Clementia CZ1.15/2.3.00/48.00977 – jehož realizátorem je městys Cerhenice. Životopis polního maršála Leopolda Josefa Marii hraběte von Daun - část I.
Mariánské Lázně /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Je hrozné horko. V restauraci odbavovací haly mariánskolázeňského letiště objednává gentleman kávu své manželce. Opodál stojí zahleděný muž. Kam asi poletí? Nebo jen čeká na mladý pár, který právě vystoupil z letadla? A co ty slečny, které se opalují na střeše odbavovací haly? Jsou to letušky, nebo dcery ředitele aeroportu…? I když byl objekt zdejšího letiště za 2. světové války zničen, lidé jej v Mariánských Lázních mohou vidět stále jako 'živý'. Jen se dvěma rozdíly – je zmenšený v poměru 1:25 a nachází se na druhém konci města, v parku Boheminium na Krakonoši. Park s miniaturami památek České republiky se pro veřejnost otevřel 19. června 1999 a jeho tvůrcem je Radek Míka. Zpřístupnění parku však předcházelo pět let práce, pět let, kdy se ho lidé ptali, zda to myslí vážně. Teď se v parku nachází víc než padesát modelů hradů, zámků, kostelů, rozhleden nebo technických památek ze všech koutů naší země. A přibývají další.
Bruntál, Horní Lideč /FOTOGALERIE/ - Betlém v Horní Lidči brzy ožije novými figurkami C. K. dělostřelců Bruntál z dílny řezbáře a zároveň člena Klubu vojenské historie Františka Nedomlela.
Chotyně - Sobota, předvečer 21. srpna. Mnoho lidí se ve vzpomínkách vrací do roku 1968. Na severočeském Grabštejně jdou ovšem mnohem dál do minulosti. Nebo tu naopak směřují spíš do budoucnosti?
Blanensko /TRADIČNÍ PODNIKY BLANENSKA/ - Podnik úspěšně překonal celosvětové krize i obě světové války. V roce 1945 se v továrně místo šamotu dokonce vyráběl i chleba.
Všeradice – Stovky návštěvníků a kulturních nadšenců se sešly o víkendu ve Všeradicích. Nenechaly si totiž ujít páteční Zámecký večer se známými osobnostmi ani sobotní divadelní představení Dívčí válka.
Kladno – Prozatímně osvobozené divadlo Františka Ringo Čecha zavítá ve čtvrtek 25. srpna do Kladna s divácky velmi oblíbeným představením – Dívčí válkou. Uvedena bude od dvaceti hodin v zámecké zahradě. Zájem je skutečně velký. V prodeji už zbývají jen lístky ke stání.
Hartmanice – „Lidi jsou čuňata,“ ulevuje si rozhořčeně brigádnice v rukavicích, když vynáší z hustého porostu zrezavělé plechovky, kusy igelitu a skleněné láhve.
Břeclav – Za půl hodiny bylo hotovo. Fotbalisté Mutěnic deklasovali ve třetím kole první A třídy béčko Břeclavi 6:1. Na demolici domácí rezervy se pěti góly podílel kanonýr Koštuřík. Šestou brankou hostí vstřelil Holešinský, Břeclav korigovala brankou Hromka.
Stříbro – Královské střelby se konaly ve Stříbře. V sobotu je pořádal zdejší Privilegovaný měšťanský střelecký sbor. Klání se konalo na místní střelnici. Vítězem se stal setník Emil Juriga ze Stříbra. „Popravdě řečeno bych vítězství přál jiným klukům,“ řekl vítěz.
Letonice /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - V sobotu odpoledne se diváci přesunuli v čase a v prostoru. Z rybníka se stal oceán a vpluly na něj bitevní lodě z druhé světové války.
Vysočina – Londýn, tohle slovo se ve sportovním světě začíná skloňovat ve všech pádech. Aby ne, za rok se stane dějištěm už třicátých letních olympijských her (tři z nich se v historii kvůli světovým válkám neuskutečnily). Londýn se bude týkat i několika sportovců z Vysočiny, pro některé by to mohlo být naplnění snu, pro jiné cesta k nesmrtelnosti.
Ostrava/Praha – Americké ministerstvo obrany hledá informace o zmizelých amerických vojácích z druhé světové války, kteří se naposledy pohybovali v severočeském a severomoravském regionu.
Pardubice – Východočeská skupina nadšenců hrající moderní světovou hru s názvem airsoft, jejíž počátky sahají až do Japonska, má snahu rozšířit informace o této hře do podvědomí větší skupiny lidí. V posledních letech je totiž považována za nejmodernější vojenský sport.
Ostrava/Praha – Americké ministerstvo obrany hledá informace o zmizelých amerických vojácích z druhé světové války, kteří se naposledy pohybovali v severočeském a severomoravském regionu.
Valašské Meziříčí – Před sto lety patřil mezi dominanty anglického parku přiléhajícího k valašskomeziříčskému zámku Kinských. Tehdy altán majitelům zámku sloužil jako zázemí pro nedaleký tenisový kurt.
Haag – Žalobce Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) navrhl rozdělit trestní řízení proti bývalému vrchnímu veliteli bosenskosrbské armády Ratku Mladičovi na dva samostatné procesy.
Hradec nad Moravicí – Nádvoří Červeného zámku se v pondělí 22. srpna promění v jeviště, na němž se odehraje od 19.30 hodin lehce černá konverzační komedie O lásce. Jejími protagonisty jsou Jana Krausová a Karel Roden.
Janoušov - Napětí a tichá zákopová válka panují v maličké obci Janoušov na Šumpersku. Místní obyvatelé protestují proti záměru soukromého zemědělce Josefa Diviše, který vedle svého domu uprostřed obce buduje stáj pro odchov býků. Lidé mají obavy z hluku a zápachu.
Státní zámek Slatiňany je dlouhá léta znám díky své výjimečné hipologické sbírce, která svým rozsahem patří mezi světovou špičku… Po 2. světové válce byla většina původního inventáře zámku rozvezena po celé republice do různých muzeí, galerií či na jiné státní hrady a zámky. Opačným směrem do Slatiňan proudily svozy obrazů, plastik a dalšího vybavení z více než stovky hradů a zámků a jiných institucí. Všechny exponáty přitom měly stejného jmenovatele - koně. Následně vznikla hipologická expozice.
Brno – Slovo cabaret znamená ve francouzštině hospoda či kavárna. Vrcholná éra českých kabaretů se váže k období 1. světové války, kdy se proslavila například Červená sedma. Tradici zábavných, hudebních i tanečně laděných programů chce v nové sezoně obnovit Divadlo šansonu, které se po devítiměsíční odmlce znovu otevře divákům.
Nové Město nad Metují /LETNÍ TIPY DENÍKU/ – Pestrou paletu sbírek nabízí turistům i místním návštěvníkům Městské muzeum, které sídlí Na Zadomí, naproti kostelu Nejsvětější Trojice.
Brno – Slovo cabaret znamená ve francouzštině hospoda či kavárna. Vrcholná éra českých kabaretů se váže k období 1. světové války, kdy se proslavila například Červená sedma.
Brno – Ústavní soud (ÚS) rozhodne o stížnosti Harryho Kirsche a Reneé Bergnerové, dědiců původních majitelů brněnské textilky Himmelreich a Zwicker. Průmyslový areál v brněnské ulici Cejl zabavili jejich předkům nejprve nacisté a učinili z něj součást svého brněnského zbrojařského konglomerátu.
Prachov – Letošní exkurze nazvané Kudy prošel císařpán, pořádané Muzeem přírody Český ráj v rámci Letního festivalu přírody v ráji 2011, se zúčastnilo 54 zvídavých návštěvníků.
Černovice – Stačí zapojit fantazii, zapátrat v paměti a skoro každému přijde na mysl nějaká věc, kterou má v osobní či zprostředkované zkušenosti spojenou s židovskou historií či konkrétněji s Židy z Černovic.
Soul – Jižní Korea a Spojené státy zahájily jedenáctidenní společné vojenské cvičení, které se bude odehrávat na Korejském poloostrově, na americké pevnině a v Pacifiku. Komunistická KLDR pohrozila kvůli manévrům rozpoutáním „totální války“.
Plzeň – Jen ty nejlepší vzpomínky má na Plzeň válečný veterán Steve Mason. A jak by ne? Vždyť tu poznal svou ženu, s níž je dodnes. Do města, kde se před šestašedesáti lety poznali, se manželé vrátili před týdnem. V plzeňské zoo si v pondělí prohlédli americký tank Sherman, který je součástí expozice.
Electronics Arts nebude připravovaný Battlefield 3 prodávat skrze digitální distribuční systém Steam. Známé vydavatelství to odůvodňuje tím, že Valve zavedlo u Steamu nová omezení, která jim brání v interakci se zákazníky.
Prachov – Letošní exkurze nazvané Kudy prošel císařpán, pořádané Muzeem přírody Český ráj v rámci Letního festivalu přírody v ráji 2011, se zúčastnilo 54 zvídavých návštěvníků.
Káhira – Nový šéf teroristické sítě Al-Káida Ajmán Zavahrí vybídl své stoupence, aby i přes smrt jeho předchůdce Usámy bin Ládina pokračovali v boji proti USA.
Valašsko /FOTOGALERIE/ – Tři valašští zástupci se představili v domácím prostředí, ale tři utrápené body braly jen Vigantice. Vsetín již druhý zápas nevstřelil branku. Kateřinice vzpomínají na svého zraněného kanonýra Válka. Meziříčská rezerva válí – z jižní Moravy veze tři body.