V hrabyňském památníku je nová výstava
Hrabyně – Mnichov, okupace, osvobození je název nové výstavy Slezského zemského muzea. V Památníku II. světové války v Hrabyni byla otevřena na začátku měsíce a potrvá do konce listopadu.
Hrabyně – Mnichov, okupace, osvobození je název nové výstavy Slezského zemského muzea. V Památníku II. světové války v Hrabyni byla otevřena na začátku měsíce a potrvá do konce listopadu.
Kroměřížsko - Posmívání, ponižování, ústrky nebo třeba vyhrožování násilím: projevy šikany, které musejí mezi dětmi řešit už řadu let učitelé základních škol na Kroměřížsku.
Karvinsko - Po vzoru Karviné a Bohumína, kde vyhlásili „válku“ tzv. nepřizpůsobivým lidem z problémových lokalit, se stejnou cestou chtějí vydat také v Orlové.
Hradec Králové - Práci českých vojáků v afghánské provincii Logár, ale také život obyčejných Afghánců v zemi, kterou zmítají války a lokální konflikty už několik desítek let. To přibližuje v úterý otevřená výstava velkoformátových fotografiích v areálu Obchodního centra Futurum.
Londýn – Britský voják zemřel na rakovinu poté, co dostal transplantované plíce od kuřáka s nádorem, který lékaři nezjistili. S odvoláním na pitevní zprávu o případu dnes informuje agentura AP.
ČR - Léčba diabetu stojí ročně 20 miliard. Má ji tři čtvrtě milionu lidí, dalších 200 000 o ní ještě neví. To má změnit nová kampaň.
Postoloprty - Město stále řeší pomník, který má připomínat hrůzné ubití Němců v Postoloprtech.
Světlá nad Sázavou - Hana Maciuchová, Radoslav Brzobohatý, Ernesto Čekan a další herecká esa přijedou s humornou historickou hrou Lev v zimě do světelského divadelního sálu společenského domu.
Česko /INFOGRAFIKA/ - Vlna masivního zlevňování nových vozů není zdaleka u konce. V cenové válce zatím vede rumunská Dacia.
Karvinsko - Je jim přes devadesát let a svůj řidičský průkaz mohli teoreticky získat krátce před 2. světovou válkou. Přesto někteří z nich jezdí dodnes.
Nový Bor - Když jsem inicioval seminář BOR 1945 bylo hlavním záměrem, o kterém jsem přesvědčil vedení města, zlepšit povědomí o popravě sudetských Němců, která se udála 2.června 1945 na novoborském náměstí.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Muže a ženu, jejichž těla našli kriminalisté v noci ze soboty na neděli v herně v ulici Cejl, někdo zavraždil. V úterý to potvrdily výsledky policejní pitvy.
Praha - Vlna masivního zlevňování nových vozů není zdaleka u konce. V cenové válce zatím vede rumunská Dacia.
Štítina - V roce 1919 byl založen Sokol Štítina. V krátké době se rozrostl v početný spolek. Základnu poskytl bývalý zámek.
RECENZE VÝSTAVY- Velkolepá retrospektiva v Jízdárně Pražského hradu nově objevuje malířovo dílo.
Napajedla - Sedm dobrých šancí, gól žádný. Taková je bilance týmů Napajedel a Šardic, které si po bezbrankové remíze rozdělily body.
Uherské Hradiště, Kyjov /FOTOGALERIE/ - Staroměstští konšelé Jan Pytlík, Severín Kramář, Jan od Čápů neboli Čapka a Matěj od Bílého lva se roku 1488 zasloužili o to, že světlo světa spatřila první slovanská tištěná bible.
Karlovy Vary – Za zářný příklad mysliveckého stavu dávají myslivci po celé Evropě Hermanna Lönse.
Nový Bor - Šedesát čtyři let po skončení druhé světové války znovu ožívají vzpomínky, emoce, křivdy a bolesti způsobené během válečného konfliktu. V Novém Boru díky knize Jana Tichého 32 hodin mezi psem a vlkem znovu zahořel spor o to, zda byla poprava osmi Němců odůvodněná.
Terezín /NOVÉ FOTOGRAFIE/ - Nevšední zážitky si jako každý rok odnesli domů návštěvníci Josefínských slavností v Terezíně, které se konaly v sobotu. Oslava založení města a jeho historického poslání bývá pravidelnou kulturní akcí Terezína již deset let.
Brno – Dva mrtvé Asiaty našli policisté v herně v brněnské ulici Cejl v noci ze soboty na neděli.
Brno /AKTUALIZUJEME/ – Ke dvěma mrtvým Asiatům v Brně vyjížděli v noci na neděli policisté, hasiči i záchranáři. Informaci přinesl server tn.cz.
Hirošima - Během války těžce zkoušená japonská města by chtěla Hry ve jménu míru.
Malá Veleň Jedlka - Česko německý fond budoucnosti pomohl vzácný nástroj zachránit, věnoval na jejich obnovu osm set tisíc korun.
Tábor - Jan Žižka z Trocnova a Kalicha – profesionální velitel, nikoli lidová legenda.
Jablonec n. N. - Pondělí 12. října: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Psí matka. Režie: Pavel Kohout.
Soběslav- Od včerejška už musí Huberta Lintnerová ze Soběslavi do kolonky věk vyplňovat trojciferné číslo. Ve zdraví se dožila stovky a svůj zasloužený odpočinek tráví se svým téměř sedmdesátiletým synem v panelovém bytě na Svákově.
Větřní - Větřínští divadelníci založili novou tradici.
Kyjov, Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Slovácké muzeum získalo peníze na zrestaurování první české tištěné bible. Požádali o to kyjovského odborníka.
Břeclav - Soudní pře princezny Mercedes a českého státu o majetky Ditrichštejnů neskončila. Soudce případ kvůli novým důkazům odročil
České Budějovice - Stolní tenista Jan Válka (32) se v letní pauze vrátil z Orla zpátky do Pedagogu České Budějovice.
Břeclav /AKTUALIZOVÁNO/ - Soudní pře princezny Mercedes a českého státu o majetky Ditrichštejnů neskončila. Soudce případ kvůli novým důkazům odročil.
Valštejn /FOTOGALERIE/ -Valštejn je odlehlá a vylidněná osada nad Hynčicemi, kterou si oblíbili hlavně chalupáři. Dnešní návštěvníky může oslovit znovuobjevený příběh letecké tragédie.
Bozkov - Českou republiku na motocyklové šestidenní zastupují již tradičně reprezentační Trophy týmy a dále několik týmů vklubové soutěži. Je potěšitelné, že kpravidelným účastníkům se řadí itým Motosportu Bozkov.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Vycpaný pták kiwi, kostra slona indického i vzácní kolibříci pochytaní na přelomu 19. a 20 století. Takové vzácnosti skrývá depozitář zlínského Muzea jihovýchodní Moravy.
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Argentinská princezna Mercedes von Dietrichstein stanula ve čtvrtek ráno v soudní síni Okresního soudu Břeclav. Ten začal projednávat její žalobu na český stát. Potomkyně významného knížecího rodu usiluje o navrácení zhruba stovky pozemků na Mikulovsku.
Washington - Ve středu tomu bylo právě osm let, co Američané zahájili válku v Afghánistánu. Výročí vyvolává palčivou otázku. Jak se v této hornatině, která je epicentrem džihádu a výroby heroinu, angažovat dál?
Lenora /Kozlův hasičský počin/ - Historie lenorských hasičů je doslova ponořena v mlze. Sbor totiž vlastní jen několik málo dokumentů vypovídajících o jeho minulosti, nicméně nějakou představu z nich utvořit lze.
Opava /FOTOGALERIE/ – V čajovně Harmonie na Krnovské ulici se ve čtvrtek 8. října uskuteční beseda s novinářkou Markétou Kutilovou o tom, co prožila v Kongu.
Jak rozumět výroku expremiéra Topolánka, že vadí „velkým hráčům byznysu i politiky, kteří tahají za nitky“?
Dobřichov - Historie dobrovolných hasičů v Dobřichově sahá až do roku 1888, kdy byl 6. května založen. Spolek se podařilo založit zásluhou tehdejšího starosty obce Čeňka Kvapila.
Benkov - „Myslím si, že nás lidé berou, hasič je tady skoro v každém domě. Alespoň se na vesnici něco děje. Děláme hody, po přestávce letos zase plánujeme ples,“ říká Jiří Janků, pokladník Sboru dobrovolných hasičů v Benkově, místní části Uničova.
Hostouň - Josef Kučera se stal členem sboru po válce.
V rámci projektu Dny pro Izrael proběhnou v Centru Sion ve dnech 6. – 8. října vždy od 20 hod filmové večery. Návštěvníci budou mít možnost vždy na místě nebo hlasováním na webu vybírat ze 3 filmů.
Třemošnice - /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ Historie Sboru dobrovolných hasičů v Třemošnici sahá do roku 1912, kdy Správa nadačního velkostatku v Ronově n. D. zakoupila hasičskou stříkačku pro Třemošnici.
Chrášťany /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ - 12. července loňského roku oslavil Sbor dobrovolných hasičů v Chrášťanech 125. výročí od svého založení.
Příbram /FOTO/ - Členové příbramského Spolku Prokop uspořádali v pondělí ve své klubovně v areálu bývalého dolu Marie v Příbrami na Březových Horách vzpomínkové setkání při příležitosti 65. výročí Karpatsko – Dukelské operace.
Ralsko - Organizátoři Mimoňských válek vážně mluví o tom, že srpnový tuningový sraz byl tím posledním. Liberecký krajský úřad, vlastník bývalého vojenského letiště v Hradčanech, totiž plánuje razantně navýšit cenu za pronájem plochy.
Šlovice - Po více než půl století vyrůstá ve Šlovicích nový dům. Jeho majitelé zde chtějí založit rodinu.
Břeclavsko - Seriál Lichtenštejnové na Břeclavsku - díl 14.