
Clintonová a Obama na sebe přestali útočit
Los Angeles - Ve čtvrteční debatě demokratů Obamy a Clintonové byli na pranýři především republikáni.
Los Angeles - Ve čtvrteční debatě demokratů Obamy a Clintonové byli na pranýři především republikáni.
Dvůr Králové - Vzpomínkou na židovské obyvatele města se stane pomník v ulici 17. listopadu. Slavnostní vysvěcení se uskuteční 16. února v 11.30 hodin, provede ho rabín Norman Patz z New Jersey.
Přibyslav - „Co neuhladíš, to neurejpneš,“ říkal si vždycky Oldřich Kletečka z Přibyslavi.
Východní Čechy - V občanském kalendáři je dnes Marika.
Jihlava - Krásných 101 let oslavil 23. ledna rodák z Věžnice Jindřich Horáček.
Opočno - V občanském kalendáři je dnes Marika.
Východní Čechy - V občanském kalendáři je napsáno jméno Marika
Hradec Králové - V občanském kalendáři je dnes Marika.
PLZEŇ - Čtvrtku chleba a šest buřtů dostal na cestu do továrny BMW v německém Mnichově devatenáctiletý Václav Čása z Horní Bělé. Psal se rok 1944 a od doby, kdy vyjukaný mladík odjížděl na nucené práce do Německa, uplynulo právě čtyřiašedesát let.
Oherečce Ireně Kačírkové (1925–1985) lze hovořit jen vsuperlativech. Byla neobyčejně talentovaná, krásná, inteligentní, vzdělaná, noblesní, charakterní, skromná istatečná.
Velké Němčice (aktualizováno) - Velkovýkrm vepřů a chov jatečních prasat u Velkých Němčic pomalu končí. Majiteli firmy Jave se nevyplatí.
Nebanice - Pokračoval Kynšperský pohár v ledním hokeji
SOKOLOV - Na čtvrtek 31. ledna svolává sokolovský Svaz bojovníků za svobodu výroční schůzi. Jaký bude program jednání?
Ledeč nad Sázavou - Čáry, rady, zaříkávání, zkazky, mordy, báchorky z kostrbatých kopců. Tak přesně tyhle útvary posbíral básník, fejetonista a redaktor Českého rozhlasu Miloš Doležal pro knihu Režná bába. Kniha je ilustrovaná a graficky upravena Lubošem Drtinou.
Zlín - Otevřená válka se rozhořela mezi Výkonným výborem Českomoravského fotbalového svazu (VV ČMFS) a Krajským fotbalovým svazem Zlín (KFS Zlín), jehož nové vedení vládci tuzemského fotbalu neuznávají. Vzduchem přitom létají silná slova a předseda ČMFS Pavel Mokrý hrozí představitelům KFS Zlín soudem.
Praha/ V sobotu čekal fotbalisty Králova Dvora další přípravný zápas. V něm cábelíci změřili síly s divizním celkem Sokol Libiš.
Krnov - V rámci reorganizace městského úřadu došlo ke zrušení Odboru vnějších vztahů a Odboru školství a zdravotnictví. Nově vznikl odbor, který nese název Odbor školství, kultury a sportu.
Za Rakouska – Uherska se o Tachově psalo, že je to německé město vČechách. Česká škola zde nebyla. Až po rozpadu Rakouska – Uherska a vzniku Československa vroce 1918 se státní orgány snažily českou školu vTachově otevřít. Jak to tehdy bylo, o tom vyprávěl český menšinový inspektor Antonín Follprecht
SOKOLOV - Hokejový Kynšpsrský pohár o víkendu pokračoval dalším i třemi zápasy.
Kadaň - Kadaňský filmový klub bude ve čtvrtek od sedmé hodiny večerní promítat na Střelnici film Bílé peklo.
Louny - Dokument o zachránci stovek dětí promítnou v Lounech v únoru.
Pelhřimov - Na pódiu nestanul, přesto sklidil nebouřlivější potlesk. Šestaosmdesátiletý divadelní režisér Otomar Krejča se stal nejváženější osobností udílení pelhřimovských cen.
HORNÍ MĚCHOLUPY -V sobotním přípravném utkání fotbalisté Libiše sice nad Královým Dvorem vedli, nakonec ale o gól prohráli (1:2).
Goma -Demokratická republika Kongo dostala naději. Skupiny bojující o naleziště nerostů podepsaly mírovou dohodu.
Liberec - Desítky lidí zaplnily v pátek obřadní síň liberecké radnice, aby si připomněly památku obětí holocaustu. Pietního shromáždění se kromě představitelů Židovské obce a primátora města Jiřího Kittnera zúčastnilo také mnoho lidí, kteří pocítili hrůzy nacismu na vlastní kůži.
Vyškovsko - Bili se s Němci jako lvi, denně riskovali životy a mezitím v řídkých chvílích volna chodili na pivo a za děvčaty. Takoví byli západní letci z Vyškovska. Jejich osudy v nové knize podrobně zpracovali regionální historikové, bratři Jiří a Radek Mikulkovi. Druhý jmenovaný ji přiblížil čtenářům v následujícím rozhovoru.
Jakarta - Ve věku 86let dokončil vneděli svůj poslední boj sanémií bývalý prezident Indonésie Suharto. Vláda mu vyhlásila státní pohřeb a přikázala ve všech regionech stáhnout vlajky na půl žerdi.
Glosář týdne - Když nejde o život, jde o peníze. Potvrdit by to mohli mnozí. Třeba nejvyšší představitelé Českých drah, teď už bývalí fotbalisté brněnské Bystrce i někteří majitelé nájemních domů.
Praha - Když se poštěstí prožít či přežít výjimečně zajímavý život v tom dobrém i špatném smyslu, je téměř povinností takový příběh předat dál. Je proto přirozené, že zajímaví lidé píší paměti a díky zvukovým nahrávkám své vzpomínání mohou i sami přednést.
MLADÁ BOLESLAV - Více než šest desítek heren s výherními automaty v Mladé Boleslavi čeká brzy rozsáhlá kontrola, některé asi skončí!
Valencie– Ikdyž už spolu nejsou vjednom týmu, piloti formule jedna Lewis Hamilton a Fernando Alonso na sobě pořád nenechávají nitku suchou.
Komentář - Někdy na přelomu padesátých a šedesátých let mezinárodní tým renomovaných psychologů zveřejnil výsledky zajímavého průzkumu.
Dopravní podnik Ústeckého kraje (DPÚK) nabídl vedení Ústeckého kraje smír.
Su-čchang - Vědci vykopávky už málem opustili, když objevili exkluzivní nález, unikátní pravěkou lebku.
Ačkoliv původní návrh reformy veřejných financí výrazně omezoval zvýhodnění zaměstnaneckých výhod (benefity), tlak odborů si nakonec vynutil jejich ponechání. V praxi tak zůstaly zvýhodněné zaměstnanecké jízdenky, příspěvky na sport a prozatím také stravenky.
Ačkoliv původní návrh reformy veřejných financí výrazně omezoval zvýhodnění zaměstnaneckých výhod (benefity), tlak odborů si nakonec vynutil jejich ponechání. V praxi tak zůstaly zvýhodněné zaměstnanecké jízdenky, příspěvky na sport a prozatím také stravenky.
Svitavy - Policisté během víkendu řešili 18 trestných činů a 19 přestupků.
Komentář - V Brně před vchodem do Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí demonstrují členové sdružení K213. Nechtějí vpustit na pracoviště advokátku Lenku Pavlovou, která se stala ředitelkou úřadu. Tito aktivisté jsou mylně prezentováni jako ochránci otců či bojovníci za právo dětí stýkat se po rozvodu s oběma rodiči.
Hrádek u Nechanic - Někdejší letní sídlo Harrachů vloni navštívilo 38 tisíc lidí, tedy přibližně stejně jako předloni
Kolín/ Ředitel Oblastní nemocnice Kolín, a.s. Luděk Rubáš před několika lety avizoval svůj záměr působit vtéto roli zhruba do roku 2008. Hned zkraje zmiňovaného roku jsme jej proto požádali o rozhovor.
Heřmanův Městec - Město podepsalo smlouvu na provedení rekonstrukce bývalého židovského dvojdomku. Vsouladu se čtyři roky starým rozhodnutím tady vzniknou nové výstavní prostory a židovské muzeum.
Vysvětlil už někdo, co míní národní identitou a národními zájmy? Už někdo popsal, co je vlastně obsahem národní hrdosti?
Praha - Pro první letošní premiéru zvolilo Divadlo Na Fidlovačce dramatizaci humoristického románu Karla Poláčka Hostinec Ukamenného stolu. Nuselská adaptace vychází především zúpravy O. Vávry a V. Rady, jíž proslavil film sJ. Šejbalovou, S. Rašilovem, S. Benešem či R. Hrušínským vhlavních rolích.
Washington - V primárkách v Nevadě zvítězila u demokratů Hillary Clintonová, u republikánů Mitt Romney. V Jižní Karolíně slavil další úspěch John McCain.
Příjemné vzpomínky - Každá výhra potěší, a je-li to bod s mezinárodním velmistrem, pak je to jistě vzpomínka velmi příjemná.
Olomouc - Dalším kostelem, kde se snad rozezní tóny obnovených zvonů, je dóm svatého Václava v Olomouci. Současné tři zvony by měl doplnit jeden čtyřtunový jménem Panna Maria Hostýnská a pak jednotunový Jan Pavel II.
České Budějovice - Na snímku, pořízeném po roce 1910, z archivu Gabriely Jíchové je zachycena Rudolfovská třída, tehdy silnice, od lékárny U bílého orla směrem k sadům.
Jihlava - Stát chce mít přehled v toku peněz a na to potřebuje nový počítačový systém. Jde o velkou zakázku, rozdělenou na několik etap. Získání této zakázky přinese vítězné firmě tržby v řádu stovek milionů až několika miliard korun. Hypoteticky se hovoří i o dvou až šesti miliardách korun.
Frenštát pod Radhoštěm - Jakoby na chvíli platilo pořekadlo „všechno lítá, co má peří“ si museli ve středu v noci a dopoledne připadat obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm.
Most - Nejkrásnější budova v Mostě, česká kulturní památka, se rozpadá. Plísně a průsaky podzemní vody ničí Mezinárodní památník obětem 2.světové války, který vznikl před deseti lety nedostatečnou rekonstrukcí starého krematoria na městském hřbitově.