Poděbrady, Maroko -Postřehy a zážitky redaktorky Nymburského deníku z třítýdenní expedice po Maroku, zemi, která v sobě spojuje nespojitelné a pro její obyvatele nic není problém …
Domažlice – Domažlická věž má 194 schodů. Přibližně o dvacet méně jich vede do tamní zvonice a čtyřiadvacetiletý Tomáš Kadlec je pravidelně vybíhá už více než sedm let. Je totiž jedním z domažlických zvoníků.
Zlínský kraj – Blokové čištění je v řadě měst v kraji samozřejmostí. I když mnohdy u řidičů vyvolá výraznou nevoli, přesto musejí chtě nechtě ustoupit. Ti, kteří se nepodřídí, pak totiž mohou najít za stěračem pokutový lístek.
ČR - Do Čech zavítalo více turistů než vloni. Nejvíc zahraničních hostů přijelo již tradičně z Německa, druhou nejpočetnější skupinu tvořili hosté z Ruska.
Děčín – Fit studio FaJJn Děčín je jméno aerobic oddílu Jitky Jirušové, ale také jméno, které se v letošní soutěžní sezóně stepových týmů zapsala do podvědomí nejen v Děčíně.
Pardubický kraj/Litomyšl/Svojanov – Návštěvnost většiny nejznámějších památek v Pardubickém kraji byla v letošním prvním pololetí vyšší než za stejné období loňského roku.
Praha - Páteční teroristický masakr v Norsku může mít podle psychologa Karla Humhala souvislost s víkendovým nárůstem počtu sebevražd, spáchaných o uplynulém víkendu v hlavním městě. Záchranáři včera zveřejnili alarmující číslo.
Beskydy - Víte, kde zbojník Ondráš ukrýval své naloupené poklady? Nebo kde v Beskydech je tajemná podzemní jeskyně s velikým pokladem, který hlídá obrovitý had? Pokud ne, tak právě pro vás připravilo Beskydské informační centrum komentované prohlídky na vrchol Lysé hory – královny Moravskoslezských Beskyd.
Hranice – Vstávají brzy ráno, aby si zabrali nejlepší místo. Postaví si stánek, do bedýnek naskládají metráky ovoce nebo zeleniny a označí je cenovkami. Pak už jen čekají na první zákazníky. V dešti i parnu. Trhovcům před bývalým kinem Svět v Hranicích začala hlavní prodejní sezóna.
Severní Čechy – Křížový vrch (437 m), často také označovaný jako Kalvárie, je nevelké čedičové návrší, tvořící severozápadní výběžek Zeleného vrchu asi 1,5 km severovýchodně od Cvikova.
Okoř /FOTOGALERIE/ – Říká se mu hrad a není to hrad, je blízko Prahy a dobou svého vzniku by mohl konkurovat proslulejšímu Křivoklátu. Co je to? Je to Okoř, podle někoho hrad, podle jiného pouhá zřícenina ležící jen sedm kilometrů za Prahou. Ať tak či onak, rozhodně stojí za návštěvu.
Říká se mu hrad a není to hrad, je blízko Prahy a dobou svého vzniku by mohl konkurovat proslulejšímu Křivoklátu. Co je to? Je to Okoř, podle někoho hrad, podle jiného pouhá zřícenina ležící jen sedm kilometrů za Prahou. Ať tak či onak, rozhodně stojí za návštěvu.
Višňové /VESNIČKY A MĚSTA/ - Městys Višňové leží téměř ve středu trojúhelníku, který tvoří největší města regionu Moravský Krumlov, Miroslav a Znojmo. Višňové proslavilo snad po celé zemi Adámkovo vinařství, výrazně zpopularizované filmem Bobule.
Liberec – Pavučinami pokryté dřevěné křesílko, které lze v mžiku předělat na klekátko, pohřební štíty nebo zaprášenou křížovou cestu malovanou na skleněných tabulkách a další historicky cenné předměty nalezli v útrobách kostelíku v liberecké části Horní Suchá pracovníci církve a historikové.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - Populární režisér Zdeněk Troška v pátek 1. července večer zahájil šestou sezonu Pardubického letního kina Pernštejn, které po celou dobu prázdnin promítá v Tyršových sadech zcela zdarma atraktivní domácí i zahraniční snímky.
Pardubice /FOTOGALERIE/ -Populární režisér Zdeněk Troška v pátek 1. července večer zahájil šestou sezonu Pardubického letního kina Pernštejn, které po celou dobu prázdnin promítá v Tyršových sadech zcela zdarma atraktivní domácí i zahraniční snímky.
Kladno /OD SOUSEDŮ/ – Pro pouliční prodejce, mnohdy nabízející zboží pochybné kvality, se Kladno stane neoblíbenou destinací. Poté, co Kladenský deník upozornil na několik případů, kdy tito ´obchodníci´ okradli své zákazníky, vedení města zareagovalo a svým nařízením stanovilo nové podmínky pro pouliční prodej. Ve své podstatě ho tím vlastně zakázalo.
Kladno – Pro pouliční prodejce, mnohdy nabízející zboží pochybné kvality, se Kladno stane neoblíbenou destinací. Poté, co Kladenský deník upozornil na několik případů, kdy tito ´obchodníci´ okradli své zákazníky, vedení města zareagovalo a svým nařízením stanovilo nové podmínky pro pouliční prodej. Ve své podstatě ho tím vlastně zakázalo.
Prostějovsko /FOTOGALERIE/ – V životě našich předků byl měsíc červen naplněn nejen svátky církevního roku, ale také množstvím zvyků, které se k církevním slavnostem přimykaly tu více, jindy zase velmi volně.
Liberec – Svou výstavu nevšedně nazvanou „Prales jako architektura v pohybu“ zahájila ve čtvrtek v Oblastní galerii Liberec mladá grafička Zdenka Hušková.
Hodonínsko /NOSITELÉ FOLKLÓRU/ - Pokud pominu nepřeberné množství většinou černobílých svatebních fotografií, obvykle z konce 19. a první poloviny 20. století, které mně prošly rukama nebo spíše řekněme před očima během studií nebo při různých pracovních příležitostech, první pravou slováckou svatbu jsem opravdově zažil s fotoaparátem v ruce kdysi dávno – snad někdy v roce 1981 – jako mladý etnograf pravděpodobně v Žeravicích.
Plzeň – Poslední dny je v jednom kole. Jak by také ne, vždyť už dnes letí fotbalová rozhodčí Dagmar Damková na mistrovství světa žen v Německu. A předtím ještě musela zvládnout spoustu povinností.
Velké Bílovice /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Od založení velkobílovického Slováckého krúžku Hrozen uplynulo téměř dvaašedesát let. U jeho zrodu stál houslista Jan Vondráček.
Havlíčkobrodsko - Polotmavý jedenáctistupňový ležák Polo, který chotěbořský pivovar nedávno uvedl na trh, přinesl tamním pivovarníkům prestižní ocenění kraje Vysočina.
Praha - Česká pošta se stále nesnaží doručovat balíky a doporučené zásilky a rovnou je ukládá na pobočkách. Doručovatelé mnohdy ani adresáta neinformují o tom, že si má zásilku vyzvednout. Uvedl to Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné hodnotící zprávě za loňský rok.
Chotěboř - Polotmavý jedenáctistupňový ležák Polo, který chotěbořský pivovar nedávno uvedl na trh, přinesl tamním pivovarníkům prestižní ocenění kraje Vysočina.
Libouchec – Zloději kovů se nezastaví před ničím. Ukradnou vše i historicky cenný zvon z roku 1789. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil ústecký arciděkan Miroslav Šimáček.