Kreativ

ŠTÍTEK: Velikonoce

Kočičí hotel Kotoko v Jítravě na Liberecku a jeho majitelka Tereza Radfordová.

Jítravský hotel Kotoko hýčká kočičí mazlíčky. Majitelka čerpá inspiraci ze světa

/FOTO, VIDEO/ Moanka, Masya, sestry Žofinka a Julinka, Matýsek, Matouš či Maxík na vlastní srst poznali, jaké to je najít dočasné ubytování v kočičím hotelu Kotoko, který sídlí v Jítravě na Liberecku. Malebným hotýlkem pod Ještědsko-kozákovským hřbetem prošly za svou existenci stovky mazlíčků, a některé se sem pravidelně vracejí. Stará se o ně milovnice kočiček Tereza Radfordová, která si splnila svůj velký sen.

Z asistentky režie přesedlala na bytový design. Výroba dekorací ji naplňuje

Z asistentky režie přesedlala na řemeslo a dělá bytový design a dřevěné dekorace

Ústecká rodačka Pavla Gollová měla k výtvarnému a kreativnímu umění blízko odjakživa. Nakonec to vyústilo až do stadia, kdy ji její koníček slušně živí a je uznávanou výtvarnicí. Miluje svůj domov, bytový design, tvorbu doplňků stejně jako přírodní materiály. A protože její vášní je dřevo, vyrábí z něj dekorace, které nesmějí chybět v žádné domácnosti, jak říkají její fanoušci.

Křesetická pouť v Kutné Hoře.

Křesetická pouť v Kutné Hoře. Ceny jsou mnohem příznivější než na Velikonoce

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Z deseti atrakcí a střelnice si mohou do neděle 14. července vybírat návštěvníci poutě, která se přemístila z rozkopaných Křesetic na prostranství u supermarketu Albert v Kutné Hoře. Město tak po velikonoční Sedlecké pouti zažívá letos druhé podobné veselí, i když pro někoho dost omezené a poněkud retro.

Prodejna potravin na náměstí v Hořicích na Jičínsku počátkem prázdnin zahájila bezobslužný provoz 24 hodin denně.

V noci v pyžamu pro housky? V Hořicích se nakupuje bez obsluhy

/FOTO, VIDEO/ Prodejna potravin na náměstí v Hořicích na Jičínsku počátkem prázdnin zahájila bezobslužný provoz 24 hodin denně. Lidé si službu pochvalují a počet zákazníků roste. Majitel obchodu od novinky očekává větší konkurenceschopnost v obklopení nadnárodních řetězců a hodnotí zkušenosti v prvních dnech. Premiéru si již odbyl zloděj a nouze není ani o úsměvné situace.

Spolu v sedle. Štěpán s otcem Josefem.

Jak zabavit autistu o prázdninách? Darovaným elektrokolem

Možná vám přijde divné vzpomínat na prahu letních prázdnin na Velikonoce. My ale musíme. Kolo – dokonce dvoukolo – dalo letošní tvář doprovodné charitativní akci „Velikonoce na Hluboké“. Šestadvacetiletý Štěpán z Hluboké, s diagnózou autismu, má v sobě duši nadšeného cyklisty. Dostal krásné červené elektrokolo na společné jízdy s rodiči. Vyrábělo se pro něj na míru celé dva měsíce, a právě bylo slavnostně předáno.

Nakupujte v Hořicích nonstop. V potravinách Švamberk již od začátku prázdnin

Nakupujte v Hořicích nonstop. V potravinách Švamberk již od začátku prázdnin

Hořické potraviny Švamberk zavedou od 1. července revoluční bezobslužný režim, který umožní zákazníkům nakupovat mimo standardní otevírací dobu pomocí aplikace DoKapsy. Stačí se autorizovat bankovní identitou a získat QR kód pro vstup. Tento systém přináší nejen pohodlí, ale i zvýšenou bezpečnost a ochranu proti krádežím.

Jaro v MŠ Pomněnka.

Skřítci a víly zahnali zimu. Děti z MŠ Pomněnka v Ústí nad Labem přivolaly jaro

Jaro už brzy dorazí do cíle, kde předá svou štafetu teplému létu. V tomto článku bych vám, milí čtenáři, ráda přiblížila, jak krásné jarní období prožily děti z MŠ Pomněnka. Příchod jara v měsíci březnu děti oslavily probuzením jarní víly a průvodem v maskách květin, zvířátek, víl či květinových skřítků za doprovodu jarních písniček a cinkání trianglů.

U samoobslužného baru v Ponědrážce si turisté dopřejí nápoje i něco na zub.

Turisty na cestách Hradeckem potěší samoobslužné stánky. Víme, kde je najdete

Obliba samoobslužných stánků stoupá. Pěší turisté i cyklisté na jihu Čech se mohou obsloužit hned u několika takových zařízení. Na Jindřichohradecku poslouží turistům samoobslužný bar, pivomat, výčep, ale i perníkomat. U některých stánků jsou umístěné kasičky a prodej je tak založený na poctivosti zákazníků, jinde zase zaplatíte přímo do automatu.

Ludmila Bakonyi Selingerová alias Pohádková Lída vydává knihu říkanek Pohádková expedice.

Příběhy byly vždycky můj svět, říká Pohádková Lída a zve k Pohádkové expedici

Humorné říkanky o pohádkových bytostech a lidových zvycích můžete dětem číst z právě vycházející knihy Pohádková expedice od Ludmily Bakonyi Selingerové alias Pohádkové Lídy. „V hravých říkankách děti najdou postavy ze zámku, jako je princ, princezna, popletený král a zlá královna, nechybí drak, šašek, bílá paní, loupežníci, sudičky i bytosti interpretující přírodní síly,“ přestavuje knihu autorka.

Tělo jedné ze čtyř studentek sražených bleskem nakládají záchranáři do sanitky, dobový novinový snímek z 29. května 1974. Ani jednu z dívek se nepodařilo oživit, blesk všechny zabil. Elektrická bouře se navíc stala osudná jedné golfistce.

Černá středa 1974: Čtyři studentky doplatily na chybu, všechny naráz zabil blesk

Jako černá či škaredá středa se obvykle označuje jeden ze dnů velikonočního týdne nebo z období příprav na Velikonoce. Americké město St. Louis si však tento pojem už 50 let spojuje s datem 29. května 1974. Ten den zabil ve městě úder blesku čtyři studentky prvního ročníku místní katolické střední školy. Další obětí byla 31letá golfistka. Osudnou se všem stala chyba, že se před bouřkou ukryly pod stromy.

Pražský hrad  a Karlův most v obležení turistů, Staroměstské náměstí už tolik nelákalo.

Jarní Praha láká turisty: Nejvíce vede stále mezi Evropany

Během prvních třech měsíců letošního roku dorazilo do Prahy přes milion a půl cestovatelů, čtvrtinu z nich pak tvořili domácí hosté. Jedná se o 17% nárůst oproti loňskému Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vzrostla také obsazenost hotelů.

Farář Pavel Tobek požehnal patníku Svatojakubské cesty u kostela sv. Jakuba v Jakubu.

Na Svatojakubskou cestu mohou poutníci vyrazit z Jakuba. Od požehnaného patníku

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Patníku Svatojakubské cesty u kostela sv. Jakuba v Jakubu požehnal v sobotu 18. května farář Pavel Tobek z Římskokatolické farnosti Kutná Hora - Sedlec. Jedná se o kámen s vyobrazením mušle hřebenatky a počtu kilometrů k hrobu sv. Jakuba v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Požehnal také poutníkům, kteří se do Compostely teprve chystají.

Lékaři v jindřichohradecké nemocnici pacientce úspěšně odstranili 19 kilogramů těžký nádor. Takzvaný liposarkom vyrostl v tukovém obalu ledviny a jedná se o největší zaznamenaný nádor toho typu na světě

Medicínský zázrak: Seniorce odoperovali obří nádor, vážil 19 kilogramů

Medicínský zázrak. Tak by se dal nazvat příběh šestasedmdesátileté pacientky, která před Vánoci přišla do nemocnice v Jindřichově Hradci s tím, že má nejspíše kýlu. Ukázalo se však, že jde o vzácný nádor, který narostl do obřích rozměrů. Paní Marii ze Soběslavi čekala extrémně složitá operace, při které lékaři pacientce odstranili devatenáctikilový nádor spolu s ledvinou, v jejímž tukovém pouzdře vznikl. Na konci března byla pacientka propuštěna domů.

Lékaři v jindřichohradecké nemocnici pacientce úspěšně odstranili 19 kg těžký nádor. Takzvaný liposarkom vyrostl v tukovém obalu ledviny a jedná se o největší zaznamenaný nádor toho typu na světě. Operaci vedl prim. MUDr. Lukáš Havlůj, Ph.D. se svým týmem

Místo kýly obří nádor, největší na světě. Pacientce ho odoperovali v Hradci

Medicínský zázrak, tak by se dal nazvat příběh šestasedmdesátileté pacientky, která před Vánoci přišla do Nemocnice Jindřichův Hradec s tím, že má nejspíše kýlu. Ukázalo se však, že jde o vzácný nádor zvaný liposarkom, který v břiše vyrostl do obřích rozměrů. Paní Marii ze Soběslavi čekala akutní extrémně složitá operace, při které lékaři pacientce odstranili devatenáctikilový nádor spolu s ledvinou, v jejímž tukovém pouzdře vznikl. Velmi náročná, ale nakonec úspěšná byla i následná rekonvalescence po operaci. Na konci března byla pacientka propuštěna domů.

Policisté kontrolují řidiče, zda dodržují pravidla silničního provozu. Ilustrační snímek.

Jeden naboural sedm aut, druhý strom. Oba nadýchali přes dvě promile

Každý ví, že alkohol za volant nepatří. Přesto nyní policisté řeší tři řidiče, kteří se opili a za volant sedli. Dva bourali, další uvázl v síti dopravních kontrol. Všichni tři nadýchali přes dvě promile. Podle dopravních expertů člověka „pod vlivem“ přivede za volant nezodpovědnost, jindy furiantsví, případně lennost a spoléhání se, že ho policie nechytne. Přitom jen letos policisté zadrželi desítky řidičáků kvůli alkoholu.

Šumavou brázdí zelené autobusy. Ilustrační foto.

Dostupná Šumava hlásí velký zájem

Dopravce AKV bus a.s., Divize Plzeňsko (dříve ČSAD autobusy Plzeň) ve spolupráci se Správou NP Šumava zve k účasti na programu Dostupné Šumavy, kdy je pro Vás připraveno celkem 48 termínu.

Ilustrační foto.

Jak budou v Polsku otevřené obchody během květnových svátků? Mají to jinak

V květnu nás čekají hned dva státní svátky. Tím prvním je 1. květen, tedy Svátek práce. Obchody nad 200 metrů čtverečních jsou v ten den otevřené. Volno budeme mít také o týden později 8. května, kdy si připomínáme Den vítězství. Obchody ale budou zavřené. Volné dny určitě využijí tisíce našinců k cestám do Polska, kde se stále vyplatí nakupovat. Ale jak je to s otevírací dobou u našich severních sousedů?

Ilustrační foto.

Jak budou v Polsku otevřené obchody během květnových svátků? Mají to jinak

V květnu nás čekají hned dva státní svátky. Tím prvním je 1. květen, tedy Svátek práce. Obchody nad 200 metrů čtverečních jsou v ten den otevřené. Volno budeme mít také o týden později 8. května, kdy si připomínáme Den vítězství. Obchody ale budou zavřené. Volné dny určitě využijí tisíce našinců k cestám do Polska, kde se stále vyplatí nakupovat. Ale jak je to s otevírací dobou u našich severních sousedů?

Ilustrační foto.

Jak budou otevřené obchody v Hranicích během květnových svátků

V květnu nás čekají hned dva státní svátky. Tím prvním je 1. květen, tedy Svátek práce připadající na středu. Volno budeme mít také o týden později 8. května, kdy si připomínáme Den vítězství. A jak je to s otevírací dobou obchodů s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních? Připomeňme si, jak je to nejen v květnu, ale i během dalších státních svátků.

Nákupní Galerie Přerov, ilustrační fotka

Jak budou otevřené obchody v Přerově během květnových svátků

V květnu nás čekají hned dva státní svátky. Tím prvním je 1. květen, tedy Svátek práce připadající na středu. Volno budeme mít také o týden později 8. května, kdy si připomínáme Den vítězství. A jak je to s otevírací dobou obchodů s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních? Připomeňme si, jak je to nejen v květnu, ale i během dalších státních svátků.

Takto prach ze Sahary letos změnil Athény v Řecku.

Písek ze Sahary míří opět do Česka. Bude viditelný, úkaz z Athén ale nehrozí

V Česku ovlivnil počasí o Velikonocích a nyní se vrací. Pouštní písek z africké Sahary po měsíci opět míří do střední Evropy. Podobně silný jako ve dny, kdy zahalil celou zemi, už ale oblak podle odborníků být nemá. Neměla by se tedy opakovat situace z minulého týdne, kdy dramatickou prachovou mlhu zažili Řekové v Athénách.

Ilustrační foto.

Jak budou otevřené obchody během svátků 1. a 8. května

V květnu nás čekají hned dva státní svátky. Tím prvním je 1. květen, tedy Svátek práce připadající na středu. Volno budeme mít také o týden později 8. května, kdy si připomínáme Den vítězství. A jak je to s otevírací dobou obchodů s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních? Připomeňme si, jak je to nejen v květnu, ale i během dalších státních svátků.

Ilustrační foto.

Jak budou otevřené obchody během květnových státních svátků 1. a 8. května

V květnu nás čekají hned dva státní svátky. Tím prvním je 1. květen, tedy Svátek práce připadající na středu. Volno budeme mít také o týden později 8. května, kdy si připomínáme Den vítězství. A jak je to s otevírací dobou obchodů s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních? Připomeňme si, jak je to nejen v květnu, ale i během dalších státních svátků.

Ilustrační foto.

Jak budou otevřené obchody během květnových státních svátků 1. a 8. května

V květnu nás čekají hned dva státní svátky. Tím prvním je 1. květen, tedy Svátek práce připadající na středu. Volno budeme mít také o týden později 8. května, kdy si připomínáme Den vítězství. A jak je to s otevírací dobou obchodů s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních? Připomeňme si, jak je to nejen v květnu, ale i během dalších státních svátků.