KRUPÁ - Stará textilní technika pocházející vlastně z Persie prožívá nejen v Čechách renesanci. Zajímavě aplikované kousky textilu působí jako obraz a záleží jen na představivosti tvůrce, zda bude jen popisný, nebo zda povýší do oblasti divákových představ a snů.
HRANICE NA MORAVĚ - Na kurtech TTK Hranice na Moravě se konal o Velikonocích poslední celostátní turnaj starších žáků v tenise zimní sezony. Turnaje se z patnácti hráčů úspěšně zúčastnili i tři hráči z Krnova.
JIŽNÍ ČECHY - Škody bezmála za čtyřicet tisíc korun napáchal o víkendu pachatel, který vnikl po vypáčení vstupních dveří do objektu v Chelčického ulici v krajském městě.
SLOVÁCKO -Sedm opilých řidičů, to je bilance velikonočního víkendu na slováckých silnicích. Další tři šoféry se zbytkovým alkoholem v krvi zadržely hlídky včera dopoledne. Na řidiče, ale také cyklisty si policisté posvítili ve všech koutech regionu. Včera ráno ještě dávali dýchnout i šoférům autobusů na uherskohradišťském nádraží.
OSTRAVA - O fanoušcích ostravského Baníku se tvrdí, že drží při sobě, a když se do něčeho společně pustí, pak to většinou stojí za to. Před Velikonocemi se objevil v táboře příznivců Baníku nový hit, tentokrát z internetového prostředí, kde už několik týdnů probíhá na stránkách www.voteyourteam.com hlasování o nejoblíbenější světový klub.
ZÁBŘEH - Do sbírky někdejšího perníkáře Huga Hohna sáhlo už podruhé farní muzeum, které sídlí ve věži kostela v Zábřehu. Zatímco v prosinci obsadily panely nálepky mikulášských perníků, teď mají slovo Velikonoce a jarmarky.
FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Většinu měst na Chebsku zavalí ve dnech pracovního klidu odpadky. Obyvatelé se zlobí, že za odvoz platí horentní sumy, ale sami k popelnicím nedojdou.
LYSÁ HORA - Tragicky skončily Velikonoce pro dva muže v Beskydech. Třicetiletý Martin Golka z Hukvald–Dolního Sklenova spáchal v sobotu sebevraždu pod vrcholem Lysé hory.
Jehnědno/ Málem tragédií skončil začátek velikonočních svátků pro jednu místní rodinu. V sobotu, asi půl hodiny před půlnocí, totiž u jejich domu chytila střecha.
PULČINY - Na letošní velikonoční svátky si občanské sdružení Vesničko má milovaná připravilo tradiční jarní výstavu zaměřenou na oslavu a tradici velikonočních svátků.
PRÁČE - Velikonoční svátky nejsou jenom časem pro oratoria, rozjímání a mše. Tento čas je v obci Práče již tradičně ideální příležitostí k tomu rockově se pobavit.
BRNO - Maminkou a babičkou a maminkou a sestrou zároveň se staly dvě ženy, které vedle sebe leží na pokoji v porodnici brněnské Nemocnice Milosrdných bratří.
OPAVA -Se jménem Miloše Kačírka se účastníci opavského kulturního dění setkávali donedávna pravidelně. Rodák z Vysočiny přišel do Slezska po absolutoriu na Univerzitě Palackého v Olomouci a zdejší region mu přirostl k srdci.
ČESKOBUDĚJOVICKO - Okresní přebor fotbalistů pokračoval o Velikonocích 16. kolem. V čele soutěže se drží Slavoj Ledenice, který vyhrál v N. Hradech. Na Hluboké zářil Sedlický.
JINDŘICHOHRADECKO - Prodloužená velikonoční víkend se odrazil i v nehodovosti. Situace na Jindřichohradecku zcela kopírovala vývoj v celé republice, kdy nejkritičtější bylo pondělí.
HAVLÍČKOBRODSKO - V 15. kole I. B třídy se zrodilo největší překvapení v derby utkání, kdy poslední Golčův Jeníkov hostil první Pohled, který však podlehl vysoko 4:1. V dalším derby Štoky - Habry se soupeři rozešli smírně. Chotěboř si z Humpolce odváží debakl.
TŘINEC - Fotbalisté Třince doma neuspěli nebo Fotbalový Třinec nestačil na Olomouc TŘINEC – OLOMOUC B 0:2 (0:1). Mdlým a naprosto zoufalým výkonem pokazili druholigoví fotbalisté Třince svým příznivcům velikonoční svátky.
TĚRLICKO - VELIKONOCE. Jeden z nejstarších svátků spojovaný s příchodem jara a pro křesťanský svět vzkříšením Ježíše Krista má hluboké kořeny také v Havířově a jeho okolí. Patří k němu celá řada starodávných zvyků, symbolů a tradic.
KUNOVICE, MIKULŮVKA - Případy dvou vražd, které se udály na Vsetínsku v letošním roce, jsou stále plné otazníků. Přestože v Kunovicích vražedkyni nemluvněte policisté dopadli a vrah z Mikulůvky se po svém činu oběsil, vyšetřovatelé stále na obou tragediích pracují.
HAVÍŘOV - Fotbalisté MFK Havířov si o velikonoční neděli užili předčasného šmigrustu, když vrámci 19. kola krajského přeboru nasázeli Velkým Hošticím na cestu pět branek.
Vráž u Písku – Při velikonočním pondělí nesmějí chybět koledníci, kteří si za koledu mohou ve výslužce odnést vajíčka, sladkosti, ale i nějaké koruny.Vrážští kluci vyrazili s pomlázkami a řehtačkami již časně ráno, následováni staršími.
ROKYCANSKO - Řadu výjezdů absolvovali hasiči na Rokycansku během velikonočních svátků. Jednalo se jak o likvidaci požárů, tak o zásahy při dopravních nehodách i poskytnutí technické pomoci.
JANOV (BRUNTÁLSKO) - Šestnáctiletý chlapec z Albrechticka se zřejmě pod vlivem alkoholu udusil ve stanu vlastními zvratky. V neděli ráno ho objevili jeho dva kamarádi mrtvého ve stanu, který si postavil v lese nedaleko kopce Stříbrňák u Janova.
ATÉNY - Tři lidé přišli o život při explozích petard odpalovaných tradičně v Řecku při pravoslavných oslavách Velikonoc. Stalo se tak i přesto, že tyto petardy jsou zakázány. Oznámily to dnes řecké policejní zdroje.
MLADÁ BOLESLAV - Boleslavský lesopark Štěpánka ožil běžci. Uskutečnil se již 74. ročník Běhu Štěpánkou, který se zároveň běžel jako 10. ročník Běhu Emila Zátopka, a v kategorii mílařů jako 12. ročník Memoriálu Luboše Kysely.
PRAHA - O letošním Velikonočním pondělí zemřelo na českých silnicích pět lidí, to je nejvíce za posledních pět let. Celkově si svátky vyžádaly deset mrtvých. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.
LOUNY, MRADICE - Velikonoční svátky nebyly v minulosti vždy jen symbolem pohody a klidu od práce, v minulých letech přinesly v našem regionu i tragické události .