Ačkoliv se spekulovalo, že i v londýnské Chelsea přistoupí v době pandemie koronaviru ke snižování platů, není tomu tak. Vedení klubu se totiž s fotbalisty A týmu dohodli na jiném řešení.
Ačkoliv se spekulovalo, že i v londýnské Chelsea přistoupí v době pandemie koronaviru ke snižování platů, není tomu tak. Vedení klubu se totiž s fotbalisty A týmu dohodli na jiném řešení.
Ačkoliv se spekulovalo, že i v londýnské Chelsea přistoupí v době pandemie koronaviru ke snižování platů, není tomu tak. Vedení klubu se totiž s fotbalisty A týmu dohodli na jiném řešení.
Ve Španělsku a v Británii se v porovnání s předchozími dny zvýšil počet lidí, kteří zemřeli v souvislosti s koronavirem. Nakažených přibývá v Rusku, denní nárůst potvrzených případů naopak mírně klesl v Německu. Itálie hlásí za poslední den nejméně úmrtí od března, klesl i počet nově nakažených. V souvislosti s koronavirem zemřelo v Evropě podle propočtů agentury AFP už více než 120 tisíc lidí, nejvíce jich eviduje Itálie následovaná Španělskem, Francií a Británií.
Koronavirová nákaza má v Británii i ten nečekaný dopad, že online kurzy nabízející výuku domácího úklidu zažívají naprostý boom. Infekce totiž zahnala do karantény veškerý personál, který jinak pečuje o velké rezidence. A jejich majitelé si musí poradit sami.
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu za uplynulých 24 hodin stoupl o 227. Nakažených přibylo 2337, což je oproti předchozím dnům mírný pokles. Počet osob infikovaných v Rusku se znovu výrazně zvýšil, koronavirem se za posledních 24 hodin nakazilo víc než 5800 lidí. Španělsko registruje za poslední den 367 úmrtí lidí s covid-19, je to nejméně za předchozí měsíc. Británie ohlásila dalších 684 zemřelých, což je mírný nárůst proti předchozímu dni. Denní nárůst nakažených je nejvyšší za tento týden. V Belgii přibylo 189 zemřelých, v Nizozemsku 112.
Zápasy anglické fotbalové ligy, které by se měly po případném restartu sezony hrát bez diváků, by se mohly vysílat na volně dostupných televizních stanicích. Navrhl to britský ministr kultury, médií a sportu Oliver Dowden, jenž už o tom jednal s vedením Premier League, která je jinak dostupná pouze na placených kanálech.
Itálie hlásí za den 437 úmrtí s covid-19, o sto méně než v úterý. V Německu druhým dnem roste počet nových případů nákazy koronavirem, za úterý se bilance zvýšila o 2237 infikovaných. Vyšší je i počet mrtvých, v úterý jich přibylo 281. V Británii s nemocí covid-19 za dobu epidemie zemřelo podle statistické analýzy listu Financial Times více než 41 tisíc lidí. Oficiální data hovoří o 17 337 mrtvých. Počet obětí nákazy ve Španělsku vzrostl oproti úterní bilanci o 435 na nynějších 21 717. V úterý země evidovala 430 nových obětí. V Nizozemsku je už více než 4000 zemřelých.
Britská královna Alžběta II. dnes slaví své 94. narozeniny. Tradičně komorní oslavy jsou letos kvůli pandemii nemoci covid-19 ještě skromnější. Chybět budou třeba slavnostní kanonády, kterou panovnice považovala vzhledem k situaci v zemi za nepatřičnou, informovala agentura Reuters. Alžběta II. letos v únoru oslavila 68. výročí své vlády, a je tak nejdéle vládnoucím panovníkem britských dějinách.
Nikdy nebylo tolik protichůdných oficiálních zpráv. Nikdy nebylo tolik nelogických opatření. I člověk zvyklý na nerozumnost zdejší státní správy žasl a žasne. Zároveň chápe a odpouští.
Arsenal jako první klub v anglické fotbalové Premier League přistoupil v době pandemie koronaviru ke snížení mezd hráčů a realizačního týmu. Zatímco jiné týmy sáhly pouze k odkladu platů, fotbalisté a trenéři "Kanonýrů" se s vedením dobrovolně dohodli na zkrácení výplat o 12,5 procenta. Londýňané o tom informovali na svém webu.
Volkswagen Brouk se vyráběl dlouhá desetiletí a za tu dobu se objevilo obrovské množství jeho úprav. Jednu z nejpodivnějších si můžete nyní koupit ve Velké Británii.
V Evropě už koronavirem onemocnělo přes milion lidí a téměř 100 tisíc nemoci způsobené koronavirem podlehlo. Vyplývá to z údajů, které na svém webu zveřejnilo Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC). Na celém světě je pak podle serveru Worldometers.info nakažených více než 2,3 milionu lidí, počet mrtvých vystoupil na více než 161 tisíc.
Rektor Univerzity Karlovy, lékař a profesor biochemie Tomáš Zima soudí, že koronavirus tu bude napořád, a proto se s ním musíme naučit žít. Navíc je přesvědčen, že sekundárních obětí nákazy může být daleko víc než lidí, kteří zemřou na covid-19. I z toho důvodu přede dvěma týdny vyzval odpovědné osoby, aby uvolnily restriktivní opatření a začaly vracet život do normálu. Zdá se, že vláda na jeho apel slyšela a představila jízdní řád oživení ekonomiky při držení pandemie na uzdě.
Počet mrtvých na nemoc covid-19 ve Španělsku za 24 hodin stoupl o 565 a přesáhl hranici 20 tisíc - přesně činí 20 043. V porovnání s předchozím dnem ale nákaze podlehlo o 20 lidí méně. Dnes to oznámilo španělské ministerstvo zdravotnictví.
S diváky se tu setkávaly hvězdy hudebního i divadelního nebe. Teď je ale sál Městského divadla ztichlý a setmělý. Sem tam se rozsvítí jen ve chvílích, kdy probíhá údržba a drobné opravy.
Do Moravskoslezského kraje se kvůli obavám z koronaviru vrátili první Romové žijící ve Velké Británii. Doma se cítí bezpečněji. Žádný masivní příjezd, o kterém se spekulovalo na sociálních sítích, se ale nekoná.
V Německu ve středu zemřelo 315 lidí nakažených koronavirem, což je nejvíce za poslední dny. Celkem je úmrtí 3569, potvrzených infekcí 130.450. Rusko za posledních 24 hodin ohlásilo 3448 nově nakažených koronavirem, uvedla agentura TASS. Jde o další rekordní denní nárůst počtu případů nákazy. Španělsko má už 19 130 obětí covid-19, za den zemřelo 551 lidí.
Norsko, Velká Británie, Německo, Dánsko. Všude tam využívají zdravotníci EpiShuttle, což je box, který se díky svým vlastnostem používá pro transport pacientů s koronavirem, především v letecké dopravě. Unikátní box, který je zcela utěsněn před vnějším prostředím, má výraznou jabloneckou stopu.
/ROZHOVOR/ O šanci jednou za tisíc let, zbytečném křiku, vláknech sounáležitosti i psovi, na kterého konečně nastal čas. O tom všem je rozhovor se spisovatelkou Biancou Bellovou, autorkou oceněné knihy Jezero, jež bude dnes odpoledne sčíst na mall.tv svou povídku.
Část početného romského etnika z Rokycan dala před lety přednost přesunu do Velké Británie. Jenže nyní se vystěhovalci z různých koutů České republiky vracejí.
/VIDEO/ Když se chce, všechno jde. A rychle. To lze rozhodně říct o vývoji a výrobě nového plicního ventilátoru, který dokáže pacientům pomoci s dýcháním například pokud mají závažné komplikace při nákaze Covid-19. Vědci, firmy i nadšenci se dohodli na spolupráci v polovině března. A sériová výroba se přesně po měsíci může rozjet. V Třebíči.
Od vypuknutí epidemie nového typu koronaviru odhalily české laboratoře již 6301 nakažených. Aktuální informace zveřejnilo na svých webových stránkách ministerstvo zdravotnictví. Z nemoci covid-19 se dosud úspěšně zotavilo 819 lidí, naopak 166 pacientů zemřelo.
Lidé v čase šíření koronaviru důvěřují hlavně vědcům a dalším odborníkům, celkově více vyhledávají zpravodajství a hovoří o poměrně častém kontaktu s dezinformacemi. To jsou některé ze závěrů pracovníků Reuters Institute for the study of Journalism, kteří zmapovali postoje respondentů z Evropy, Ameriky i Asie. Většina z nich uváděla, že zpravodajské organizace jim osvětlily pandemii i kroky nutné k jejímu potlačení, skoro třetina ovšem souhlasila se stanoviskem, že média problém zveličovala.
Když před sedmi lety sestavovala Dagmar Märzová zdravotnický tým pro oddělení emergency karlovarské nemocnice, netušila, jak náročná práce je v budoucnu čeká.
Z Evropy a ze Spojených států je nyní devět desetin případů nákazy koronavirem. Dnes to oznámila Světová zdravotnická organizace (WHO), která zároveň varovala, že příslušná vakcína bude k dispozici nejdříve za rok, nebo ještě později.
Před třiceti lety existovalo v Evropě o desítky více výrobců automobilů než je tomu dnes. Zákazníci tudíž měli mnohem větší výběr. Některé značky již zkrachovaly definitivně, jiné ještě živí naději na vzkříšení. Mezi nimi třeba i TVR.
V 70. letech minulého století se ve Francii ze spojení tradičních cirkusových představení a pouličního divadla zrodil nový cirkus. Jeho první představení byla zanedlouho odehrána také ve Velké Británii a poté v Austrálii a Kanadě. Právě zde vznikl i světoznámý soubor Cirque du Soleil.
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu za posledních 24 hodin vzrostl o 4133 na 117 658. Počet obětí stoupl o 171 na 2544. Ve Španělsku za pátek přibylo 4830 nakažených a 510 lidí infekci podlehlo. Dosud se v zemi nakazilo takřka 162 tisíc lidí, z nichž 16 tisíc zemřelo.
Španělsko eviduje najmenší denní nárůst obětí koronaviru od 24. března, od čtvrtka jich přibylo 605. V Itálii za poslední den zemřelo 570 lidí s koronavirem, méně než ve čtvrtek. Počet potvrzených případů nákazy v Německu vzrostl na 113 525, obětí je celkem 2373. V britských nemocnicích dnes zemřelo dalších 980 pacientů s koronavirem, je to nejvyšší denní bilance. Celkem je obětí už 8958.
Zdravotní stav britského premiéra Borise Johnsona, který trpí nemocí covid-19, se zlepšuje. Řekl to dnes vládní mluvčí, podle kterého ale ministerský předseda stále dostává kyslík. Johnson strávil již třetí noc na jednotce intenzivní péče a podle britských médií se k práci možná vrátí až za několik měsíců. Ministr zahraničí Dominic Raab, který je nyní dočasným šéfem kabinetu, připustil, že s premiérem od jeho převozu do nemocnice nebyl ve spojení.
Maurice Robinson ze Severního Irska, který řídil kamion, v němž se v říjnu východně od Londýna našla těla 39 vietnamských migrantů, dnes u soudu v britské metropoli přiznal vinu za neúmyslné zabití těchto lidí. Informovala o tom britská média. Už na podzim se 25letý Robinson přiznal k účasti na pašování lidí.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
Britský premiér Boris Johnson zůstává kvůli onemocnění covid-19 v nemocnici, je ale ve stabilizovaném stavu. Uvedl to dnes náměstek ministra zdravotnictví Edward Argar, informovala agentura Reuters. Johnson strávil už druhou noc na jednotce intenzivní péče. Na ni jej lékaři nechali přesunout poté, co se u ministerského předsedy zhoršily příznaky nemoci způsobené koronavirem.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
/ROZHOVOR/ Radka Feichtingerová studuje v Anglii žurnalistiku. Kvůli pandemii koronaviru nakonec zavřeli i její školu, výuka ale probíhá dál přes monitory.
Předseda UEFA Aleksander Čeferin je přesvědčený, že fotbalisté Liverpoolu by měli získat titul i v případě, že se anglická liga nedohraje. Premier League byla kvůli pandemii koronaviru přerušena v polovině března a tým trenéra Jürgena Kloppa deset kol před koncem dělilo od prvního triumfu po 30 letech šest bodů.
Vědci mapují, jak pravěké migrace velkých skupin lidí po poslední době ledové změnily ráz evropské krajiny. Nová studie naznačuje, že některé mohly změnit krajinu víc než jiné. A největší vliv kupodivu neměli lidé, u nichž bychom to předpokládali.
Britský premiér Boris Johnson, který je nakažen koronavirem, byl přemístěn na jednotku intenzivní péče. Informoval o tom server BBC. Johnson požádal ministra zahraničí Dominika Raaba, aby jej zastupoval.
V Británii za poslední den přibylo 621 obětí koronaviru. V Německu bylo za poslední den evidováno 5936 nových případů koronaviru. Nárůst je podle statistik Institutu Roberta Kocha nižší než v sobotu odpoledne, kdy bylo hlášeno 6082 nových případů. Ve Španělsku za posledních 24 hodin vzrostl počet obětí koronaviru o 674, celkem už země zaznamenala 12 418 zemřelých. Jedná se o výrazný pokles v porovnání se sobotou, kdy bylo hlášeno 809 obětí. Počet obětí viru v Itálii stoupl o 525, nárůst je znovu mírnější.
Britská královna Alžběta II. dnes poděkovala lidem za to, že v době, kdy Británie čelí epidemii nemoci covid-19, zůstávají doma, a pomáhají tak chránit ty zranitelné. V mimořádném projevu také dala najevo vděk zdravotníkům v první linii boje proti infekci, které v Británii podlehlo více než 4930 lidí.
Novým lídrem britských labouristů byl zvolen Keir Starmer. S odvoláním na prohlášení strany o tom informovala agentura Reuters. Nástupce Jeremyho Corbyna v pozici šéfa opozice byl v minulosti ředitelem veřejné prokuratury a vystupoval proti brexitu.
/FOTOGALERIE/ Osmá třída kladenské základní školy v Moskevské ulici ještě před jarními prázdninami začala zpracovávat slohové práce na téma Napiš dospělému o světě, ve kterém žiješ a Střet světa. Samozřejmě téma koronaviru a vůbec současných událostí se zde odrazilo. Jak na tuto situaci hledí osmáci Vendula Srbová, Matěj Tomeš, Adriana Poustková?
V Londýně dnes otevře obří polní nemocnice, která bude poskytovat lékařskou péči až 4000 pacientům. Inaugurace se na dálku zúčastní britský princ Charles, který se nedávno vyléčil z koronavirem způsobené nemoci COVID-19, informoval deník The Guardian.