Velké Losiny - Fotbalisté Losiny se v přípravě určitě nenudí. Trenér Petr Strnad je odborníkem na zimní přípravu, letos navíc jeho svěřenci absolvují i řádku přípravných zápasů. Po HFK byl o víkendu soupeřem tým Sigmy B. Losiny podlehly těsně 0:1.
Janovičky u Broumova - Nádherná, ale náročná trať čekala v sobotu a v neděli na účastníky 6. ročníku saňových závodů psích spřežení Cross Country – MID Janovičky, který uspořádal v Javořích horách Musher Club „Metuje“ Červený Kostelec.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Lyžař na lanovce plující nad nejvyšší horou regionu Sněžkou, to byl nepřehlédnutelný motiv, který po čtyři dny přiváděl proudy návštěvníků k letošní expozici Královéhradeckého kraje na veletrhu turistickým možností Regiontour na brněnském výstavišti.
Jičín - Mateřské centrum Kapička je nezisková organizace, která v současné době sídlí v městské budově, kde je rovněž Komerční banka. Přístup do pronajatých prostor je dvorem.
Bzí - Ve Bzí u Železného Brodu se konal již pátý ročník Závodů na saních. „Akci pořádáme již sedm let, dvakrát nám však nepřálo počasí,“ sdělil za organizátory Jan Jelínek. Soutěžilo se ve třech kategoriích – děti, dospělí a dvojice.
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Výbušninu v obchodně-zábavním centru Plzeň Plaza nahlásil anonym v 19:42 hodin na lince 158. Po několika hodinách prohledávání objektu policie zjistila, že se v obchodně-zábavním centru Plaza Plzeň výbušnina nenachází.
Zábřeh - Pravé severské kulisy měl letos zábřežský recesistický závod Welzlův kufr. Šestadvacet běžců vyrazilo svahem na Humenci se zavazadly různých velikostí a mnozí s doutníkem v ruce.
Ústí nad Labem -Nezalitoval, kdo navštívil v sobotu finále soutěže Extraligy Disco dance v ústecké sportovní hale na Klíši. Tanečníků přijelo do haly Sluneta na 500, diváků měl desetihodinový taneční maratón během dne na 600.
Přerov - /FOTO/ První utkání v novém roce před domácím publikem sehrály v sobotu 17. ledna volejbalistky PVK Přerov Precheza v rámci šestnáctého kola nejvyšší české soutěže.
Kutnohorsko - Úvod nové plesové sezony patří každoročně myslivcům, a to zejména kvůli čerstvosti ulovené zvěře, která se objevuje v bohaté tombole. Často především kvůli ní míří návštěvníci na taneční zábavu uspořádanou příznivci Hubertova cechu.
Velké Losiny -Třetiligová juniorka SK Sigma Olomouc si k prvnímu zápasu zimní přípravy pozvala divizní Velké Losiny. Béčko na umělé trávě vyhrálo 1:0 brankou Jančíka ze druhého poločasu.
Cehnice - V pátek 16. a sobotu 17. ledna se v Základní a mateřské škole v Cehnicích konal zápis dětí do prvních tříd. Budoucích prvňáčků se dostavilo patnáct.
Březnice - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Netradiční diskotéka na ledě se v sobotu 17.ledna konala vBřeznici uZlína. Na umělém kluzišti se zde vpodvečer sešlo několik desítek lidí, aby si mohli zabruslit při hudbě. Široký repertoár přilákal jak malé, tak ivelké a všichni se společně proháněli poledě.
Kutná Hora - Se vzpomínkou na Vánoce a tři krále zavítalo v sobotu do kutnohorského klubu Sluníčko v Trebišovské ulici známé herecké a zároveň partnerské duo Eva Hrušková - Jan Přeučil.
Východní Čechy - Záměl u Vamberka, Orlické Záhoří a Kutřín na Chrudimsku. To jsou tři místa, která jsou po každé tvrdé zimě ohrožena povodněmi. Při tání se tady ledové kry hromadí na sebe, koryto ucpou a voda se vylévá do okolních vesníc. V Záměli na Rychnovsku už vodohospodáři v pátek raději preventivně ledový krunýř bagry rozlámali a poslali po vodě dolů.
Východní Čechy - Záměl u Vamberka, Orlické Záhoří a Kutřín na Chrudimsku. To jsou tři místa, která jsou po každé tvrdé zimě ohrožena povodněmi. Při tání se tady ledové kry hromadí na sebe, koryto ucpou a voda se vylévá do okolních vesníc. V Záměli na Rychnovsku už vodohospodáři v pátek raději preventivně ledový krunýř bagry rozlámali a poslali po vodě dolů.
Východní Čechy - Záměl u Vamberka, Orlické Záhoří a Kutřín na Chrudimsku. To jsou tři místa, která jsou po každé tvrdé zimě ohrožena povodněmi. Při tání se tady ledové kry hromadí na sebe, koryto ucpou a voda se vylévá do okolních vesníc. V Záměli na Rychnovsku už vodohospodáři v pátek raději preventivně ledový krunýř bagry rozlámali a poslali po vodě dolů.
Východní Čechy - Záměl u Vamberka, Orlické Záhoří a Kutřín na Chrudimsku. To jsou tři místa, která jsou po každé tvrdé zimě ohrožena povodněmi. Při tání se tady ledové kry hromadí na sebe, koryto ucpou a voda se vylévá do okolních vesníc. V Záměli na Rychnovsku už vodohospodáři v pátek raději preventivně ledový krunýř bagry rozlámali a poslali po vodě dolů.
Radotín/ V sobotu odehráli fotbalisté Českého Lva - Unionu Beroun druhé utkání na zimním turnaji, který pořádá SC Radotín. Tentokrát se Berounští střetli s pořádajícím celkem. I přes velice dobrý začátek nakonec Beroun svému soupeři podlehl.
Beroun/ Další těžký zápas a po Novém roce konečně všechny tři body z něj. To byl souboj Medvědů s nepříjemným soupeřem z Olomouce. Po zápase byl pochopitelně spokojenější asistent Medvědů Jindřich Setíkovský.
Beroun/ Medvědi poprvé v roce 2009 získali všechny tři body, za které ale mohou děkovat zejména brankáři Altrichterovi. Ten byl se 43 zásahy jasně nejlepším hráčem na ledě a zlikvidoval množství obrovských šancí hostů. Medvědi vedli už o dva góly díky trefám Vlčka z osmé minuty a Nedvěda z poloviny zápasu. Ve třetí třetině nasadila Olomouc k náporu a skvělý Altrichter přišel o čisté konto pouhou vteřinu před koncem po dorážce Čuříka.
Rakovník - Mladé hokejové naděje HC Rakovník se musely sklonit před soupeřem z Vlašimi. Ta dokázala nastřílet rakovnickému celku necelý půltucet branek.
Pardubice, Příbram - Poklidná až lenivá bývají sobotní odpoledne v Pardubicích. Bylo tomu i tentokrát, přestože se v centru města uskutečnila demonstrace levicových anarchistů. Připomněli si smrt Jana Kučery, kterého loni v lednu zabil v Příbrami Jiří Fous. Ten si odpykává trest ve vězení.
Olomouc -Ve čtvrtém utkání zimní přípravy nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti třetiligovému Letohradu. Ze spousty šancí využili Hanáci pouze dvě, v obou případech to bylo ve druhém poločase.
Olomouc -Třetiligová juniorka SK Sigma Olomouc si k prvnímu zápasu zimní přípravy pozvala divizní Velké Losiny. Béčko na umělé trávě vyhrálo 1:0 brankou Jančíka ze druhého poločasu.
Zlín - /3x VIDEO POZÁPASOVÉ ROZHOVORY/ Pět kol čekal nejlepší kanonýr uplynulého ročníku hokejové extraligy Jaroslav Balaštík než si zakřičí „góool“. Ve včerejším duelu ale svá mířidla seřídil dokonale a dvěmi brankami pomohl skolit silný Litvínov.
Chomutov /VIDEO/ - Přes dvě a půl hodiny vydržel trenér chomutovského hokejového týmu Martin Pešout odpovídat na otázky fanoušků. Sešlo se jich tolik, že v redakci seděl a odpovídal ještě hodinu poté, co přišel poslední dotaz.
Příbram - Gymnázium Komenského v Příbrami představilo veřejnosti zrekonstruované a nové prostory. „Budova prošla od října roku 2007 do listopadu loňského roku velkými změnami,“ řekla ředitelka gymnázia Iva Kadeřábková
Svitavy - Od prvního ledna vede kriminální policii ve svitavském okrese Jaroslav Krůl. O zásadních změnách neuvažuje. Rád by ale doplnil stav policistů. Potřebuje ovšem do týmu kvalifikované a zkušené muže a ženy.
Jičín - Včera probíhal na mnoha školách již druhým dnem zápis dětí do prvních tříd. Na II. základní škole v Jičíně měli šest přijímacích míst, to znamená, že dvanáct učitelů a ředitel se plně věnovalo rodičům a jejich ratolestem.
Kutná Hora - Sérii letošních maturitních plesů v OK clubu Lorec začaly třídy A4B, P4B a S4 ze Střední průmyslové školy v Kutné Hoře. Před samotným nástupem si studenti připravili monstrózní video a pak už se prostory tanečního sálu změnily ve věznici.
Brno - /VIDEO, FOTOGALERIE/ Matyáš Křapka překonal český rekord v poznávání automobilových značek v jeho věkové kategorii. Rekordmanovi je dva a půl roku.
Opavsko - (FOTOGALERIE, VIDEO) Vodohospodáři přistoupili k preventivním opatřením. Mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková: „Pokud bychom situaci neřešili, mohlo by dojít k ucpání toku ledovými krami a k možnému vybřežení vody.“