Plzeň – Až 250kilometrovou rychlostí budou moci policisté dohánět agresivní řidiče na silnicích v západních Čechách. Dálniční oddělení Ostrov a Svojkovice mají nyní nové přírůstky do svého vozového parku. A ne jen tak ledajaké. Jedná se o po zuby ozbrojené šestiválce Volkswagen Passaty typu R36. Jeden je v černé a druhý v bledě modré metalíze. Auta za milion 167 tisíc korun včetně výbavy nebudou polepena nápisy policie.
Nové Město na Moravě (VIDEO, AKTUALIZOVÁNO) - Nor Hans Martin Gjerdrem a Rakušanka Iris Waldhuberová se stali vítězi sprintu pátého dílu IBU Cup. České barvy? Žádná sláva, do elitní desítky se neprotlačil žádný z nich.
Znojmo /ROZHOVOR/ - Fenomenální slovenský jazzman Peter Lipa zahájí v pátek večer druhý ročník znojemského Jazz Festu. Přestože ho pořadatelé pozvali k úvodnímu koncertu na poslední chvíli, Lipa jim kývl a i díky tomu je první bod festivalového programu beznadějně vyprodaný. Peter Lipa poskytl Znojemskému deníku u této příležitosti rozhovor.
Chrudim - Automatizovaný podzemní parkovací systém v chrudimském obchodním a bytovém centru Balustráda byl uveden do zkušebního provozu. Parkoviště je určeno pro 96 osobních automobilů s maximální hmotností do 2.300 kilogramů. Parkovací prostor tvoří boxy ve třech podlažích.
Žinkovy /FOTOGALERIE/ - Denní výběhy v terénu, síla a obratnost v tělocvičně, večerní aerobik, ale také závody v běhu na lyžích. To všechno už mají za sebou fotbalisté třetiligové juniorky Viktorie Plzeň na soustředění v Žinkovech.
Příbram/ Na území České republiky je osm podzemních zásobníků zemního plynu s druhou největší kapacitou v Evropské unii. Dokáží pokrýt při velmi chladném počasí spotřebu po 40 až 60 dní a společnost RWE by je chtěla dále rozšiřovat. Jeden ze zásobníků je také v Hájích u Příbrami.
Opava - (FOTOGALERIE, VIDEO) Kondiční příprava opavských fotbalistů je plném proudu. Ve čtvrtek odpoledne zamířili látalovci do fitka. Tam hlavní slovo ale kouč Látal neměl, chlapce si do parády vzala cvičitelka bosu Gabriela Režnarová.
Brno, Znojmo /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO, FOTOGALERIE/ VBrně začal veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour 2009.Znojmo se na něm poprvé prezentuje vlastním stánkem.
Dřevohostice - /FOTO/ Poslední divadelní zkoušky mají před sebou ochotníci z Dřevohostic. Ti totiž už příští sobotu předstoupí před diváky s letošní premiérou známé hry na motivy Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa s podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Pamětníci si možná vzpomenou, že stejnou hru uvedli dřevohostičtí divadelníci před čtyřiatřiceti lety.
Dřevohostice - /FOTO/ Poslední divadelní zkoušky mají před sebou ochotníci z Dřevohostic. Ti totiž už příští sobotu předstoupí před diváky s letošní premiérou známé hry na motivy Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa s podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Pamětníci si možná vzpomenou, že stejnou hru uvedli dřevohostičtí divadelníci před čtyřiatřiceti lety.
Šumperk/Břeclav - Krutě vysokou porážku si ze severu Moravy ve středu večer odvezli břeclavětí hokejisté. Na jednoznačný výsledek 7:1 pro domácí by si však po první třetině vsadil málokdo.
Hranice - /FOTO/ Strojírenství – nová priorita. Takový název nesl soutěžní projektový den Střední odborné školy průmyslové (SOŠP) a Středního odborného učiliště strojírenského (SOUS) v Hranicích. Konal se včera od devíti do šestnácti hodin v zámecké dvoraně.
Hranice - /FOTO/ Strojírenství – nová priorita. Takový název nesl soutěžní projektový den Střední odborné školy průmyslové (SOŠP) a Středního odborného učiliště strojírenského (SOUS) v Hranicích. Konal se ve středu 14. ledna od devíti do šestnácti hodin v zámecké dvoraně.
Chrudim - Internetový kiosek na náměstí naproti prodejně masa je zneužíván. Zatímco měla radnice dobrý úmysl zprostředkovat informace zdarma občanům a turistům, stánek se stal vyhledávaným místem setkání mládeže. Tu nezajímají krásy Chrudimě a jejího okolí. “Studuje“ raději pornostránky.
Přerov - /FOTO/ První utkání v nadstavbové části sehráli ve středu přerovští hokejisté na svém ledě proti houževnatému Uničovu. Oba soupeři se po celé utkání tahali o výsledek. Šťastnější byl však po šedesáti minutách Uničov, který si připsal tři body díky těsnému vítězství.
Šumperk - Šumperští hokejisté oplatili Břeclavi týden starou porážku i s úroky. Ve včerejším utkání na domácím ledě nepřipustili tentokrát jakékoliv překvapení a připsali si jasnou výhru.
Olomouc - /VIDEO, FOTO/ Dobrou formu z posledních domácích zápasů nepotvrdili olomoučtí hokejisté. Mora ve 42. kole první ligy propadla s nováčkem z Benátek nad Jizerou.
Olomouc - /VIDEO, FOTO/ Ryze středomoravské složení by mohlo mít letošní finále Českého poháru volejbalistek. Obhájkyně prvenství Prostějova zdolaly minulý týden v úvodním semifinálovém střetnutí doma tým Brna hladce 3:0 a stejně si vedly i hráčky Univerzity Palackého Olomouc proti pražskému Olympu.
Brno - /VIDEO, FOTOGALERIE/ Poslední utkání Valosunu Brno v základní části ligy basketbalistek proti kralupské Slovance by samo o sobě příliš vzrušení nepřineslo. Nejen mediální zájem však vzbudila nová akvizice brněnského klubu. V dresu s číslem deset se na palubovce objevila tvář známá českým fanouškům především z atletických mítinků.
Jablonec n. N. - Ve středu se ve Mšeně utkali fotbalisté FK Baumit s pražskou Duklou. Po poločase 0:0 prohráli Jablonečtí brankou Blahy. I úterní zápas s Viktorií se nevydařil.
Brno/Břeclav – /VIDEO UVNITŘ/ Kriminalisté dopadli dvaadvacetiletého muže a jeho o dva roky starší přítelkyni, kteří mají na svědomí minimálně čtrnáct loupežných přepadení. Řádili také na Břeclavsku.
Brno - /VIDEO, FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek začíná na brněnském výstavišti veletrh o cestovním trhu Regiotour 2009. Do pátku se na něm budou setkávat odborníci, v sobotu a v neděli se otevře veřejnosti. Přijelo i čtyřmetrové kolo.
Příbram - Tancuj a nedrob, čili hýbej se a nedělej něco, čeho bys mohl litovat. Tak by se dal přeložit název akce, kteráve středukonala na Základní škole ve Školní ulici v Příbrami.
Jižní Morava /VIDEO UVNITŘ/ - Kriminalisté dopadli dvaadvacetiletého muže a jeho o dva roky starší přítelkyni, kteří mají na svědomí minimálně čtrnáct loupežných přepadení.
Brno – /VIDEO UVNITŘ/ Kriminalisté dopadli dvaadvacetiletého muže a jeho odva roky starší přítelkyni, kteří mají na svědomí minimálně čtrnáct loupežných přepadení.
Brno/Břeclav – /VIDEO UVNITŘ/ Kriminalisté dopadli dvaadvacetiletého muže a jeho o dva roky starší přítelkyni, kteří mají na svědomí minimálně čtrnáct loupežných přepadení. Řádili také na Břeclavsku.
Trutnov - Zápasy 18. kola bude dnes dohrána základní část Ženské basketbalové ligy. Hráčky Trutnova mají již zajištěnu účast v nadstavbové skupině A1, hradecké sokolky čekají boje ve skupině A2.
Znojmo /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Školáky v trenýrkách a tričkách s krátkým rukávem pobíhající ve sněhu mohli ve středu kolem desáté hodiny vidět kolemjdoucí v Jubilejním parku ve Znojmě. Dennodenně se tam otužují žáci z nedaleké základní školy.
Vrbno pod Pradědem - (FOTOGALERIE, VIDEO, PROHLÁŠENÍ MINISTRA FINANCÍ) Sto třináct zaměstnanců vrbenských skláren je bez práce i výplat kvůli krachu Crystalexu a. s. O dalším osudu má rozhodnout konkurz.
Hranice - Jedenáctý ročník soutěže krásy s názvem Dívka roku 2009 je na spadnutí. Hranický dům dětí a mládeže vyzývá všechny odvážné slečny od 13 do 15 let z Hranic a blízkého okolí, aby neváhaly ukázat své kvality a vyzvat Štěstěnu.
Šumperk -Na hodinách ukazují ručičky tři hodiny odpoledne. Teploměr hlásí osm pod nulou. U hřiště s umělou trávou Tyršova stadionu v Šumperku zastaví autobus a z něj pomalu vyleze téměř třicet fotbalistů.
Hranice - Jedenáctý ročník soutěže krásy s názvem Dívka roku 2009 je na spadnutí. Hranický dům dětí a mládeže vyzývá všechny odvážné slečny od 13 do 15 let z Hranic a blízkého okolí, aby neváhaly ukázat své kvality a vyzvat Štěstěnu.
Dačice, Jindřichův Hradec/FOTO - Soudkyně Dana Baranová ve středu dopoledne měla nelehký úkol rozhodnout, zda vypovězení nájemní smlouvy na nemocnici ze strany města, jako majitele, bylo oprávněné, když nájemce a provozovatel PP Hospitals vloni uzavřel oddělení interny. Kolem poledne padl verdikt, že město je v právu a společnost musí zbývající prostory špitálu vyklidit, a to do 15 dní od nabytí právní moci rozsudku.